Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie! Zostałem posiadaczem zestawu stereo R.Kandy 3. Mam kilka pytań do użytkowników, ponieważ wzmacniacz uległ dziwnym jak na tą firmę usterką. Mianowicie po pierwszym uruchomieniu wzmacniacza nie działał port zdalnego sterowania pilot sprawny. Następnie po ok 20 godzinach słuchania na godzinie 9 jak to nowy sprzęt jest ok.Po kolejnych godzinach odsłuchu powiedzmy na godz.10 jest ok. W czwartym dniu odsłuchu dzieje się rzecz następująca wzmacniacz ustawiony na godzinie 9 gra, po ok godzinie zaczyna sam się wyciszać a potencjometr sam wędruje na godzinę 12 i dalej jest cicho. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu dzwięk powraca. Co może być przyczyną? kolumny Avance Dana 670 AV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie! Zostałem posiadaczem zestawu stereo R.Kandy 3. Mam kilka pytań do użytkowników, ponieważ wzmacniacz uległ dziwnym jak na tą firmę usterką. Mianowicie po pierwszym uruchomieniu wzmacniacza nie działał port zdalnego sterowania pilot sprawny. Następnie po ok 20 godzinach słuchania na godzinie 9 jak to nowy sprzęt jest ok.Po kolejnych godzinach odsłuchu powiedzmy na godz.10 jest ok. W czwartym dniu odsłuchu dzieje się rzecz następująca wzmacniacz ustawiony na godzinie 9 gra, po ok godzinie zaczyna sam się wyciszać a potencjometr sam wędruje na godzinę 12 i dalej jest cicho. Po wyłączeniu i ponownym załączeniu dzwięk powraca. Co może być przyczyną? kolumny Avance Dana 670 AV.

 

Nie mam Roksana ale co ja bym zrobił

Sprzęt pod pachę i do sklepu z nim i reklamacje nie ma co kombinować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak też zrobiłem.Zastanawiam się co może być przyczyną takiego dziwnego działania wzmacniacza. Producent napisał iż wzmacniacz preferuje kolumny 8 Ω moje to 4 Ω. Nasuwa się pytanie czy może mieć to związek z omami?

Mam musicala m3si i tam również napisane jest o używaniu kolumn 8 omowych a moje ( dali 5005) są 4 omówki

nie zauważyłem żeby cos niepokojącego się działo.

Jak szukałem wzmaka dla siebie brałem pod uwagę roksana k3 ( Atoll in 200 również)w końcu został musical

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie furutecha na zwykły kabel jest różnica jakby we wzmaku z regulacją wysokich tonów pod kręcić je na fulla

Fantazja cie ponosi kolego, podkrecenie wysokich na full to z pewnością ladnych kilka dB, nie ma fizycznie możliwości aby kabel wprowadzil takie zmianu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Fantazja cie ponosi kolego, podkrecenie wysokich na full to z pewnością ladnych kilka dB, nie ma fizycznie możliwości aby kabel wprowadzil takie zmianu...

Czytamy że zrozumieniem znaczenie słowa ,, jakby ,, znajdziesz w wikipedii . Napisze prościej mam obecnie MK2 i M2 między nimi jest mniejsza różnica na górze niż pomiędzy sieciówką furutecha a oryginalną dodawaną w zestawie oczywiście osoby starsze z przytępionym już słuchem gorzej odbierają już wyższe rejestry z tąd nie wszystkie zmiany wyłapią .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ktoś z kolegów posiadaczy Kandy K2, spotkał się z następującym objawem....po włączeniu (nawet bez żródła), w kolumnach (kef q500) słychać cichutkie jakby brumienie i ...jedną z katolickich rozgłośni radiowych... Zaznaczam,że profesjonalista sprawdzał instalację elektr. Wzmacniacz podłączony jest oczywiście na osobnym obwodzie. Objawy nasilają się, gdy dotknę lub chociażby zbliżę dłoń do kabli głośnikowych.

Proszę o pomoc, Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może podłącz inne kable do kolumn.

Próbowałem, to samo. Na dodatek, kiedy do drugiego gniazda (drugi obwód) podłączyłem listwę do której wpięty jest cd oraz tv, objawy były jeszcze mocniejsze. Nic z tego nie rozumiem...nie jestem elektrykiem... może ktoś znający lepiej tego typu zagadnienia coś podpowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem, to samo. Na dodatek, kiedy do drugiego gniazda (drugi obwód) podłączyłem listwę do której wpięty jest cd oraz tv, objawy były jeszcze mocniejsze. Nic z tego nie rozumiem...nie jestem elektrykiem... może ktoś znający lepiej tego typu zagadnienia coś podpowie?

Napisz jakie masz zasilanie do mieszkania 1 fazowe czy 3 fazowe. Można też podłączyć sprzęt u innego kolegi i sprawdzić czy z takim samym skutkiem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz jakie masz zasilanie do mieszkania 1 fazowe czy 3 fazowe. Można też podłączyć sprzęt u innego kolegi i sprawdzić czy z takim samym skutkiem.

Zasilanie mam 3 fazowe. Też wpadłem na taki pomysł - u kumpla żadnych szumów ani przebić radiowych. Wyczytałem na innym forum, że to może być wpływ bliskiej stacji przekażnikowej. Nie wydaje mi się żeby to było przyczyną - poprzednio miałem bliżniaczego Kandy KA-I MkIII i było wszystko OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie mam 3 fazowe. Też wpadłem na taki pomysł - u kumpla żadnych szumów ani przebić radiowych. Wyczytałem na innym forum, że to może być wpływ bliskiej stacji przekażnikowej. Nie wydaje mi się żeby to było przyczyną - poprzednio miałem bliżniaczego Kandy KA-I MkIII i było wszystko OK.

Podłącz sprzęt audio do obwodu 1,a resztę do 2 i nie łącz ich razem chodzi o tv -wzmacniacz. Staraj się zawsze mieć podłączenie do jednej fazy gdy pracują razem, ale np.z innego gniazda tv lub dvd,dekoder sat.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jestem elektrykiem ale z takimi zakłóceniami się jeszcze nie spotkałem. Próbowałeś w inny pomieszczeniu? lub u sąsiada jak jest taka możliwość.

Próbowałem, pisałem już. I to w dwóch różnych mieszkaniach - obydwa w bloku. Wszędzie jest ok. Szkopuł w tym, że urządzenie nie jest już na gwarancji, w serwisie polpak pewnie niemało za naprawę (jeśli będzie możliwa) zaśpiewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, mam ponownie pytanie odnośnie roksana caspian (może mi ktoś tym razem odpowie:)).

Jak odróżnić caspiana pierwszą wersję od M1?

Problem z rozpoznaniem jest wersji mk . Cedeki mkI i mk II wyglądają identycznie rozróżnić można jedynie niebieską nalepką z tyłu z napisem MK II we wzmacniaczu mkI są zworki a na mkII nie ma oraz jest niebieska nalepka mk II . M1 miało już inny wygląd i napis na przednim panelu M1 series . M2 wystarczy wpisać w sieci i pokażą ci się zdjecia .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z rozpoznaniem jest wersji mk . Cedeki mkI i mk II wyglądają identycznie rozróżnić można jedynie niebieską nalepką z tyłu z napisem MK II we wzmacniaczu mkI są zworki a na mkII nie ma oraz jest niebieska nalepka mk II . M1 miało już inny wygląd i napis na przednim panelu M1 series . M2 wystarczy wpisać w sieci i pokażą ci się zdjecia .

 

Dziękuję bardzo, takiej odpowiedzi potrzebowałem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.