Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich klubowiczów :). Mam pytanie do zorientowanych. Czy jest jakikolwiek sens podłączenia do zestawu CD i Integra M2 końcówki mocy (Roksan Caspian Power Amp M2), o ile nie posiadam kolumn umożliwiających połączenie w bi-wiringu (mam pojedyncze terminale)? Czy skoro końcówka to ponoć to samo co integra, tylko bez pre, to uzyskam jakąkolwiek poprawę dźwięku, czy też nie? Szukałem trochę na ten temat, ale opinie nie są jednoznaczne do końca... Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich klubowiczów :). Mam pytanie do zorientowanych. Czy jest jakikolwiek sens podłączenia do zestawu CD i Integra M2 końcówki mocy (Roksan Caspian Power Amp M2), o ile nie posiadam kolumn umożliwiających połączenie w bi-wiringu (mam pojedyncze terminale)? Czy skoro końcówka to ponoć to samo co integra, tylko bez pre, to uzyskam jakąkolwiek poprawę dźwięku, czy też nie? Szukałem trochę na ten temat, ale opinie nie są jednoznaczne do końca... Z góry dzięki za info.

 

Nie ma sensu, szkoda kasy.

Biamping tak,ale Ty nie masz możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma sensu, szkoda kasy.

Biamping tak,ale Ty nie masz możliwości.

 

Tak w ogóle, czysto teoretycznie ;), zastanawiam się czy podłączenie ww. końcówki, która jest dokładnie taka sama jak w integrze, może mieć jakikolwiek wpływ (dobry) na dźwięk? Zakładając użycie takiego samego interkonektu jak w połączeniu CD i integry oraz z użyciem kolumn z pojedynczymi terminalami. Na logikę chyba nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zasilanie to klucz do dobrego dźwięku . W teori pre caspiana plus końcówka zagra bardziej czytelnym dźwiękiem z lepszą lokalizacją instrumentów oraz sceną zachowując walory firmowego brzmienia .Producenci nie stosują zazwyczaj przeniesienia 1:1 z integry do dzielniki zawsze jest mały bonus dźwięk musi być lepszy inaczej nie miałoby to sensu . Podłączanie integry jako tylko pre dla końcówki będzie miało wpływ na dźwięk ale już nie tak duży najczęściej największe zmiany producenci robią właśnie w pre . chcesz lepszy inny dźwięk niż integra caspiana zmień wzmacniacz podoba ci się chcesz lepiej , kup oddzielne pre i oddzielną końcówkę . do kupowanie końcówki do intergry ma sens jak masz podwójne gniazda w kolumnach oddzielnie zasilasz bas i oddzielnie resztę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre zasilanie to klucz do dobrego dźwięku . W teori pre caspiana plus końcówka zagra bardziej czytelnym dźwiękiem z lepszą lokalizacją instrumentów oraz sceną zachowując walory firmowego brzmienia .Producenci nie stosują zazwyczaj przeniesienia 1:1 z integry do dzielniki zawsze jest mały bonus dźwięk musi być lepszy inaczej nie miałoby to sensu . Podłączanie integry jako tylko pre dla końcówki będzie miało wpływ na dźwięk ale już nie tak duży najczęściej największe zmiany producenci robią właśnie w pre . chcesz lepszy inny dźwięk niż integra caspiana zmień wzmacniacz podoba ci się chcesz lepiej , kup oddzielne pre i oddzielną końcówkę . do kupowanie końcówki do intergry ma sens jak masz podwójne gniazda w kolumnach oddzielnie zasilasz bas i oddzielnie resztę .

Z samego Roksana z Anglii też dostałem informację, że takie połączenie nie ma sensu, co by jednak świadczyło, że końcówka to po prostu integra bez pre... W instrukcji do niej jest także mowa tylko o połączeniach typu bi-wiring/bi-amping. Czyli chyba tym razem wydzielili końcówkę o tej samej mocy z integry jedynie w celu osobnego zasilania wysokich i niskich tonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 7 lat temu słuchałem M1 a za chwilę połączenia bi-amp i z tego co pamiętam to była wyraźnie słyszalna różnica w zakresie właśnie niskich częstotliwości ale i wysokie bardzo złagodniały. Kupiłem integrę M1 z myślą, że zastosuje w przyszłości Bi-amping z moimi KEF xQ20. Jakoś czas przeleciał kolumny grały poprawnie więc i ja końcówki nie kupiłem. Teraz mam R300 - trójdrożne monitory, mimo, że 8ohm to jednak trudne do wysterowania i szukam właśnie końcówki na bas. Domyślnie myślę o M1, ale jak się coś innego fajnego w cenie do 3000 trafi to zaryzykuję. TYLKO CO??? Co przytrzyma fajnie bas? Oto jest pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta w serwisie nie jest konieczna zrobi to sprawny elektronik .

Przerabiałem to kiedyś - bez problemu można to zrobić samemu - kupiłem tutaj - http://sklepelektroniczny.com/product-pol-5472-c-33-x-15mm-pasek-cd-dvd-srednica-33mm.html kilka pasków o różnych średnicach zbliżonych do oryginalnego i któryś zadziałał, nie pamiętam jaki rozmiar ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukałem teraz ile one kosztują, trzy lata temu serwis chciał ode mnie za wymianę lasera 1200 złotych!!! przeczyściłem i po problemie. Pamiętam, że pisałem w tej sprawie do Roksana i prosiłem o podanie jaki to jest model lasera, generalnie byli nieco zdziwieni stanowiskiem polskiego serwisu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Chciałbym się dopisać do klubu z nowym nabytkiem K2 black. Napędza on podłogówki Pylon Audio Sapphire 25 a źródłem jest Audiolab Q-Dac. Panowie Przestrzen przestrzen i fajny niski potężny masywny basik dobrze kontrolowany. Niesamowicie przyjemnie słucha sie tego systemu. przestrzeń jest po prostu piekna w każdym gatunku muzycznym gdy odtwarza sie pliki hi res. Muzyka nasycona jest wieloma ładnymi wybzmieniami, przekaz szczegółowy i bardzo przyjemny podczas długich odsłuchów. Generalnie barzdzo udanie dobrane połączenie elementów systemu. Przestrzenność jest wręcz czarująca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę o zakupie integry roksan caspian mkII, czy wiecie jaki to teraz wydatek

 

 

Sprzedawałem miesiąc temu swojego mk II za 2200 było spore zainteresowanie sprzedałem ciut taniej żonie która swojemu mężowi chciała zrobić prezent . Bardzo dobry wzmak ze starej bardziej relaksującej analogowej szkoły brzmienia mimo to dość wciągający brzmieniowo , chodzą w cenach 2000 -2400 zł zależy czy ktoś chce zarobić czy oddać w dobre ręce ludziom z pasją . Czy 2900 zł to dobra cena ? Najwyższa jaką widziałem od 5 lat .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawałem miesiąc temu swojego mk II za 2200 było spore zainteresowanie sprzedałem ciut taniej żonie która swojemu mężowi chciała zrobić prezent . Bardzo dobry wzmak ze starej bardziej relaksującej analogowej szkoły brzmienia mimo to dość wciągający brzmieniowo , chodzą w cenach 2000 -2400 zł zależy czy ktoś chce zarobić czy oddać w dobre ręce ludziom z pasją . Czy 2900 zł to dobra cena ? Najwyższa jaką widziałem od 5 lat .

 

Czy to Twój wzmacniacz był przez moment na giełdzie hifi? Zresztą bardzo krótko.

 

Ten z olx to osoba która skupuje sprzęt w Danii, choć twierdzi, że grał na nim, ale kupił m1. Już coś przebąkiwał o kwocie 2 500 zł. Niestety nie ma dowodu zakupu.

Także waham się. Chyba warto poczekać.

 

 

Czy to Twój wzmacniacz był przez moment na giełdzie hifi? Zresztą bardzo krótko.

 

Ten z olx to osoba która skupuje sprzęt w Danii, choć twierdzi, że grał na nim, ale kupił m1. Już coś przebąkiwał o kwocie 2 500 zł. Niestety nie ma dowodu zakupu.

Także waham się. Chyba warto poczekać.

Szukam wzmacniacza do monitorów dynaudio x12.

 

Przepraszam, ale źle użyłem cytatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak srebrna wersja sprzedał się w 2 dni także stał krótko na giełdzie . Jak Te 12 nie wymagają znacznego prądu to da radę u mnie grało na 3 drogach i było całkiem przyjemnie ale bas nie był do końca prawidłowo kontrolowany dopiero M2 dał radę je napędzić ale mam duży aluminiowy głośnik niskotonowy . Poza lepszą kontrolą basu na dużych głośnikach osobiście nie słyszałem aż takiej różnicy żeby zmieniać mk II na M 2 . Przy mniej prądożernych głośnikach mk II zaoferuje niemal to samo co M 2 to nawet nie jest różnica lepiej czy gorzej tylko leciutko inaczej . MK II bardziej płynnie anaologowo M2 bardziej dobitnie więcej góry i trochę leciutko już mniej analogowo czy lampowo jak zwał tak zwał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam takie nietypowe pytanie co do mojego Kandy K2 integra, kupiłem używke kilka tygodni temu na Aleale ;)

 

stan idealny działa wszystko ta jak powinno ale dzis chciałem go włączyć i po włączeniu dioda mode na piecu migała na czerwono, nic nie grało, nie mogłem przełączyć trybu integra/przedwzmacniacz. przeraziłem sie szczerze powiem, ale po kilku minutach odłączyłem zasilanie, podłączyłem ponownie i działa na szczeście, :D uffff.

 

Pytanie moje jest takie czym to mogłobyć spowodowane, co to oznacza i czy czasem nie bedzie sie powtarzać, tak jak wspomniałem zakupiłem używke bez gwarancji a nie chciałbym aby padł za jakiś czas bo gra pieknie :-)

 

Czy ktoś sie orientuje jaka mogła być przyczyna, co oznacz migajaca dioda od przycisku mode i czy to czasem nie oznacza jakiejś awarii. pozdrawiam i gorąco prosze o jakieś odpowiedzi w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.