Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  331 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A porównując do Roksan Kandy K2, czy Caspiany te nowsze są bardziej analityczne i przestrzenne? U mnie k2 jest podłączony do Dynaudio 52se i gra to melodyjnie, ciepło i przyjemnie - wymarzone do muzyki rockowej, bluesowej i jazzowej (szczególnie koncerty). Jednak słucham też elektroniki i różnych nowych brzmień, a tutaj przydałoby się nieco więcej analitycznego grania. Czy te nowsze Caspiany wniosłyby więcej analityczności?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A porównując do Roksan Kandy K2, czy Caspiany te nowsze są bardziej analityczne i przestrzenne? U mnie k2 jest podłączony do Dynaudio 52se i gra to melodyjnie, ciepło i przyjemnie - wymarzone do muzyki rockowej, bluesowej i jazzowej (szczególnie koncerty). Jednak słucham też elektroniki i różnych nowych brzmień, a tutaj przydałoby się nieco więcej analitycznego grania. Czy te nowsze Caspiany wniosłyby więcej analityczności?

Porównywałem starego Caspiana że starą wersją kandy słabo wypadał ten drugi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze jedno są bardzo czułe na kable niestety też te zasilające , nawet żona od razu powiedziała że dźwięk się zupełnie zmienia po przepięciu kabli zasilających , na tym z pudełka jest sucho i ostro na wyższej średnicy i kuleje przez to barwa , na furutechu z lepszymi wtykami już jest bardzo ładna barwa

 

A Czy przewody w ścianach też masz zrobione pod sprzęt? Bo jak czytam, że po zmianie kabli zasilających dzwięk się polepsza to już wiem z jakim bajkopisarzem mam do czynienia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A Czy przewody w ścianach też masz zrobione pod sprzęt? Bo jak czytam, że po zmianie kabli zasilających dzwięk się polepsza to już wiem z jakim bajkopisarzem mam do czynienia...

Ja nie mam w scianie okablowania dedykowanego pod sprzet tylko standardowe, jednak sieciowki i listwe sieciowa - markowe a nie fabryczne.

Jest polepszenie dzwieku w moim systemie wiec jestem tez bajkopisarz...

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To też się przyłączam do klubu magików, bo też wyraźnie słyszę polepszenie dzięku przy zmianie kabli zasilających(bez zmiany instalacji) wmojej konfiguracji:CD Caspian i wzmacniacz Kandy i życzę przyjemnego słuchania.

Pozdrawiam wszystkich magików

Edytowane przez kalmar666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dlatego ja zawsze pytam żonę jaką słyszy różnicę nigdy jej nie mówiąc co zmieniłem jak 2 osoby słyszą to samo to już nie placebo ani autosugestia . Zwykły kabel to w Caspianie więcej wyższej średnicy oraz wysokich tonów wokale mało naturalne , po wpięciu furutecha naturalne wokale i mniej jazgotliwa góra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż dlatego ja zawsze pytam żonę jaką słyszy różnicę nigdy jej nie mówiąc co zmieniłem jak 2 osoby słyszą to samo to już nie placebo ani autosugestia . Zwykły kabel to w Caspianie więcej wyższej średnicy oraz wysokich tonów wokale mało naturalne , po wpięciu furutecha naturalne wokale i mniej jazgotliwa góra .

 

Tak ale miej na uwadze, że w niektórych kwestiach różnica polega głównie na niuansach typu lepsze oddzielenie planów na scenie. A aby to usłyszeć, trzeba chwilę odsłuchać, zaakomodować się itd. Muszę być jeszcze spełnione warunki, jak prawidłowe ustawienie kolumn, czy akustyka pomieszczenia. Jak Żona siedzi obok miejsca odsłuchowego, czy gdzieś stoi w pokoju, to może różnicy nie usłyszeć.

 

Panowie na czym polega ta zmiana kabli zasilajacych?

 

Wymienia się kabel zasilający. Ten, co do gniazdka wkładasz, z drugiej strony też ma wtyk i można go wymienić na taki co zakłóceń nie zbiera. Najpierw jednak zanieczyszczenia muszą być usunięte przez listwę z filtrem.

Edytowane przez insaimz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwięk a więc i graty i oczywiście akustyka pomieszczenia muszą już być wysokiej próby aby wyłapać niuanse miałem takie zestawy gdzie i różnicy w głośnikowych kablach nie było słychać , jeśli chodzi o wymianę zasilającego w moim zestawie na Caspianie to nie niuanse to słychać nawet w kuchni , to po prostu inna szkoła dzwięku po zmianie furutecha na zwykły kabel jest różnica jakby we wzmaku z regulacją wysokich tonów pod kręcić je na fulla . Masz rację ponieważ przyzwyczajamy się do dźwięku ( ucho się adoptuje dość długo ) oceniać zmiany czy są na plus czy minus można po kilku dniach mimo że różnicę słyszymy od razu .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zmianie furutecha na zwykły kabel jest różnica jakby we wzmaku z regulacją wysokich tonów pod kręcić je na fulla .

Bo widocznie ten Furutech trochę ociepla i łagodzi te wysokie ;) Nie wiem jaki model masz u mnie ten najpopularniejszy 314 II z tymi lepszymi złotymi wtykami Furutecha właśnie tak robił podłączony do Atolla CD100 .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważna jest czytelność basu każdy kabel ocieplający wypada z systemu bo degraduje także to pasmo na furutechu na szczęście to nie występuje .

 

Mam dwa jeden z konfekcją oryginalną i jeden z chałupniczą ten z konfekcją DIY już więcej kaszani dźwięk niestety .

 

Zmiana jest u mnie na zmianie zasilającego we wzmaku w cedeku jest na granicy autosugesti .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ważna jest czytelność basu każdy kabel ocieplający wypada z systemu bo degraduje także to pasmo na furutechu na szczęście to nie występuje .

 

Mam dwa jeden z konfekcją oryginalną i jeden z chałupniczą ten z konfekcją DIY już więcej kaszani dźwięk niestety .

 

Ja miałem z oryginalną konfekcją tego Furutecha testowałem go tylko pod CD i u mnie wyraźnie ocieplał dźwięk i łagodził górę dużo lepiej wypadł u mnie Artech Silver Shine no ale wiadomo że kabelki każdy musi dobrać sobie sam do swojego systemu i upodobań jeśli chodzi o dźwięk .
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymienia się kabel zasilający. Ten, co do gniazdka wkładasz, z drugiej strony też ma wtyk i można go wymienić na taki co zakłóceń nie zbiera. Najpierw jednak zanieczyszczenia muszą być usunięte przez listwę z filtrem

 

Jakie są to wtyki, które nie zbierają zakłóceń? Jakie budżetowe listwy z filtrem są dostępne na rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie są to wtyki, które nie zbierają zakłóceń? Jakie budżetowe listwy z filtrem są dostępne na rynku?

 

Co do wtyków, to się nie wypowiem, bo nie przeglądałem ofert n kable ani nie szukałem informacji na ten temat. Natomiast przglądałem listwy z filtrem i zaczynają się od około 500zł

 

Jakie są to wtyki, które nie zbierają zakłóceń? Jakie budżetowe listwy z filtrem są dostępne na rynku?

aha, nie chodzilo mi o sam wtyk , który nie zbiera zakłóceń tylko cały kabel sieciowy, który jednym końcem wpinasz do listwy, a drugim np. do wzmacniacza.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cóż dlatego ja zawsze pytam żonę jaką słyszy różnicę nigdy jej nie mówiąc co zmieniłem jak 2 osoby słyszą to samo to już nie placebo ani autosugestia . Zwykły kabel to w Caspianie więcej wyższej średnicy oraz wysokich tonów wokale mało naturalne , po wpięciu furutecha naturalne wokale i mniej jazgotliwa góra .

to nie za fajnie bo caspian ani gora ani wyzsza srednica nie grzeszy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem w klubie od lat. Dawno mnie nie było na forum. Chyba ze 4 lata. Nieważne.

Zmieniam kolumny i dzisiaj byłem na odsłuchu Dynaudio Focus 160.

Caspian M1 ładnie sobie z nimi radzi ale po przesłuchaniu około 5-6 kawałków na głośności 11-12 wyłączył się swoim zwyczajem.

Zresztą często się zdarza, że jak słucham głośno to się cholernie grzeje i sam wyłącza a kontrolki na wyświetlaczu migają.

Wiem, że ten temat już był wałkowany ale odpowiedzi nie ma.

Coś ktoś wie? Czy to są jakieś zabezpieczenia?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój Caspian stoi na cd playerze. ma wolna przestrzeń. chyba jest cos nie tak.

Zadałem pytanie w Roksanie.

A dynki spokojnie wysterował, zagrały pięknie. Jak mi sie troszeczke uspokoi sytuacja to pożyczam do domu i wtedy zobaczymu. Jednak dzisiak w pomieszczeniu około 20 mkw wydawały sie za małe. Troszeczkę brakowało gestości.

 

Ja bardzo lubię posłuchac głośno. Tak naprawdę wtedy poznaje się zalety systemu a nie na cichym słuchaniu. Z reguły słucham na około 11. Oczywiście, że jest głośno ale jak wejdziesz w muzykę i się przyzwyczaisz to jest super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.