Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Nabyłem Roksan Caspian m1 i po podłączeniu pod Dynaudio Audience 62 jest strasznie dużo górnego pasma. Głosy sssssyczą i w ogóle góra jest mocno wyeksponowana. Wzmacniacz kupiłem bo miał być cud i miód dla uszu (z Dynaudio) a tu katastrofa. Czy można tą górę wycofać kablami czy kolumny do wymiany? Na innych wzmacniaczach też było dość dużo sopranów ale Caspian pobił wszystkich. Reszta pasma jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak miałem z MK II gdy grałem z cd Exposure 2010 dużo góry dla mnie za dużo inni tak lubią , po zmianie na firmowe CD Caspiana góry jest sporo mniej u mnie tyle ile trzeba , dźwięk z firmowym CD nabrał szlachetności i powietrza słychać także więcej detali a przede wszystkim piękną barwę , słuchać można godzinami bez zmęczenia .

M2 jest nieco jaśniejszy i ma więcej góry od MK II ale bardzo niewiele , M1 nie słyszałem .

Jak Caspian to najlepiej w zestawie Wzmak i CD to w pełni synergiczne zestawienie . Za 3500 do 4000 zł można kupić i to już zestaw oferujący wysokiej próby dźwięk mowa o wersjach MK I oraz MK II . Wersja M 2 moim zdaniem owszem jest lepsza ale nie na tyle żeby dopłacać 6 000 zł . Wiecej zmian na plus przyniesie w takiej różnicy już zupełnie inny sprzęt .

 

Zapomniałem dodać że Wzmak MK II gra świetnie na zwykłym kablu zasilającym wpięcie furutecha daje poprawę na granicy słyczalności . Natomiast M 2 to co innego na tym oryginalnym zasilającym nie da się słuchać tego wzmacniacza jest krzykliwie właśnie za dużo góry i szczupły dźwięk nie ma ładnej barwy , dopiero po wpięciu zasilającego furutecha dźwięk nabrał ogłady barwy i wypełnienia średnicy jakby zupełnie inny wzmacniacz . Jeśli M 1 reaguje podobnie to warto mu podać CD od kompletu i dobry kabel zasilający .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie za napęd robi Arcam rDac lub leci zwykłe radio. Słucham dużo muzyki z internetu. I przy innym wzmacniaczu (np. Rotel 985bx) dało się jakoś słuchać słabsze nagrania tak przy Roksanie krew z uszu. Radio zwykłe też mocno podbija w górnym paśmie. Może jednak ten model Dynaudio to jakiś bubel? Jak pisałem wcześniej zawsze było za dużo góry. Podłączyłem też ostatnio Cyrus 8 (bez zasilacza dodatkowego) i dalej to samo.

Gdzie mogę kupić ten kabel zasilający firmy Furutech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie w opiniach piszą że mają bardzo dużo góry te Dynki także zapewne Ci się potęguje to z wzmacniaczami które jej nie temperują Ponadto żywa akustyka pomieszczeń też przeszkadza tym kolumnom one są do mocno wytłumionych pomieszczeń , górę można złagodzić wygłuszeniem pomieszczenia dać pochłaniacze i rozpraszacze w miejscach pierwszych odbić .Masz gróby dywan ? Jeśli nie to Zrób sobie test i połóż na podłodze i powieś na ścianach grube koce i kołdry w miejscach w których odbijały by się w lustrze kolumny patrząc z miejsca odsłuchowego góry będzie mniej jak dzwięk Ci się spodoba wystarczy zakupić ustroje akustyczne jak dalej będzie za dużo ja zmieniłbym kolumny bo jak Ci się nie podoba ich charakter to będziesz miał z nimi stale problem .

 

Kable to ostatni szlif takie dopieszczenie nie zmienią całkowicie charakteru dzwięku kolumn . Także zasilający zostaw sobie na koniec .

 

Ja mam taki

 

http://allegro.pl/furutech-fp-314ag-ii-fi-11g-n1-fi-e11g-n1-nowy-i5913005973.html

 

oraz ten sam kabel na innych wtykach i już gra o wiele gorzej . Także wtyki też bardzo ważna sprawa .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jestem skłonny szukać jakiś innych kolumn. Tylko jakie będą miały wycofaną górę w kwocie do 4000 tyś używane ? Możesz coś polecić lub oczywiście inni koledzy z forum?

Eksperymentowałem już z akustyką i zmiany prawie nie ma. Wychodzi na to, że jednak kolumny mi nie odpowiadają.

Kurcze a ten kabel to kosmos cenowy. Na tą chwilę musi zostać oryginalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się Kable Zasilające są niewspółmiernie drogie do zmian jakie wnoszą . Co prawda w przypadku MK II można się obyć bez lepszego zasilającego o tyle z M2 po wpięciu Furutecha nie ma już powrotu do zwykłej sieciówki .

 

Podaj wielkość pokoju i muzykę jaką słuchasz .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój 20 m2 prostokąt (zwyczajny nie wąski). Kolumny stoją na dłuższej ścianie. Muzyka to każda oprócz metalu rocka disco i pop. Ogólnie dab dabstep haus jazz soul itd... elektronika no i połamane bity. Fajnie jakbym miał kilka propozycji kolumn bym mógł coś poszukać bez stresu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaden Caspian to nie jest wzmak grający równo każdym pasmem . Cechą dominującą jest ciepła strona mocy takie granie bliższe lampie niż chłodnemu tranzystorowi .

Słuchałem mk II oraz M2 jednocześnie ponad rok u siebie w domu więc to nie było szybkie porównanie :) na dość przezroczystych kolumnach z firmowym CD także bardzo łatwo wyłapać można różnicę między tymi wzmakami . I za jedno trzeba pochwalić firmę Roksan nie zmienia szkoły brzmienia diametralnie , wnosi drobne zmiany nie odchodząc od pierwowzoru i założonego całokształtu dźwięku .

To co napiszę dotyczy zestawu firmowy wzmak i CD

Im starsza wersja tym bardziej analogowe czy też lampowe brzmienie lecz nie zmulone im nowsza tym więcej góry i wyższej średnicy a co za tym idzie jaśniejszy dźwięk zmiany są ale nie jakieś ogromne kto lubi ten rodzaj dzwięku bez problemu zaakceptuje starszy jak i nowszy zestaw .

Trzeba dodać że wzmak jest jaśniejszy a cd ciemniejsze dopiero w zestawie znakomicie się uzupełniają i dzwięk jest wysokiej próby analogowy , lampowy ale z wykopem .

Należy jednak pamiętać że jak ma się kolumny podkreślajace któreś pasmo np górę to nowsza wersja Caspiana spotęguje ten efekt i może być za dużo góry starsza wersja przytnie nieco góry i może być ok .

Ja odbieram zmiany miedzy wersjami Caspiana jako na tyle małe że nie warte tak naprawdę wymiany wzmacniaczy , jeśli szukałbym innego dzwięku to po prostu zmieniłbym zupełnie szkołe grania i inny wzmak i CD i tak zrobiłem.

Jest jedna znacząca przewaga M2 nad MK II ma więcej mocy i łatwiej wysteruje trudne kolumny a więc lepiej prowadzi bas u mnie na 3 drożnych kolumnach od razu to wyszło MK II grał również bardzo dobrze ale przy większej ilości niskiego basu potrafił już zabuczeć i zadudnić co nie miało miejsca z M2 . Przy mniej wymagających kolumnach ja nie widziałbym potrzeby kupowania nowszych wersji no chyba że kochamy tę szkołę grania a brakuje nam trochę dołu i góry to wybrałbym M2 jak chcialbym więcej analogu i lampy to brałbym starsze wersje MK .

Trzeba pamiętać że gra cały zestaw mimo że Caspian gra ciepło miałem okazję go słyszeć grającego ostro i szczupło wszystko zależy od całego toru .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co Wy macie za caspiany ale mk1 i mk2 to porazka.Dopiero m1 i m2 daja rade.Zaden na pewno nie gra szczuplo i z ostra gora, wrecz przeciwnie.

 

A ceny sa czasem z kosmosu mk2 to max 2 tys a m1 3 m1ng 3.5 i nic wiecej.

 

To zapraszam do frankfurtu jak ostro gra góra.

 

Co do ceny chciałbym max do 800euro jednak. A lepiej 600euro. Przeglądam niemiecki ebay ale nic ciekawego nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie też Caspian MK II prawie wykończył wysokimi tonami a M2 to już była rzeźnia , kiedy grałem na CD exposure 2010 lekarstwem okazał się frirmowy Cedek Caspiana , tak jak pisałem źródło i wzmak Caspiana to pełna synergia znakomicie się uzupełniają , jak kupować to tylko w zestawie z innymi klockami może być straszna kupa .

 

I nie chodzi już nawet o samą górę ale całość prezentacji muzyki Zestaw Caspiana to już zacne granie .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja powtórzę pytanie do kolegów co mają Caspiana.

Jakie kolumny do 20m2 z wycofaną górą czy delikatną?

Kolego jacm może wypowiesz się na temat tego kabla czy coś jest warty?

http://m.ebay.de/itm/Furutech-FP-3TS20-Reference-Netzkabel-1-5m-mit-rhodinierter-Oyaide-Stecker-/371560457585?nav=WATCHING_ACTIVE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kabli Tych wtyków Oyade nie znam mam firmowe oryginlne wtyki i jest fajnie , mam też na próbę kupiony z metra i dodane wtyki bals i lepiej gra zwykły kabel bo furutech na tych wtykach strasznie się zmulił odólnie zdegradował dzwięk że nie da się tego słuchać .

Co do kolumn to kiedyś z bratem gdy szukał słuchaliśmy kilka modeli i gdzie dla mnie było już za dużo góry dla niego wciąż było mało ale sam zaznaczył że lubi przesadzoną górę . Za 4 000 zł myslę że z używek znajdziesz już coś w miarę przezroczystego i będiesz mógł kształtować dowolnie dźwięk jak chcesz resztą toru , doskonale się do tego nadają Amphion Xenon ale jak mówiłem ciężko je znaleźć a i 20 metrów wymaga wówczas niezagracenia pokoju i adaptacji akustycznej , żywioł tych kolumn to 30 metrów .

 

tu masz test tego furutecha ja mam innego 314 Ag II http://www.highfidelity.pl/artykuly/0609/furutech.html

 

http://www.highfidelity.pl/artykuly/0711/kts.html

 

ale powtórzę ja bym się w kable nie pchał póki nie miałbym dobrze zgranego toru , kable to już dopieszczenie niuansów jak się ma co się chce i podoba .

 

Co do kolumn fajnie jak ktoś coś jeszcze podpowie a sam prześledź portale z ogłoszeniami kolumn w zakresie 4000 zł , nie będzie wcale tak dużo jak poczytaj o każdej opinie testy jak gdziesz znajdziesz zdanie że mogą mieć za dużo góry to odpuść i szukaj takich co sprawdzą sie w 20 metrach dopasowanie kolumn do kubatury pomieszczenia to podstawa .

Edytowane przez jacm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Sprawa dotyczy kandy k2 a moze tez innych modeli wzmacniaczy roksan.

Mianowicie wciskajac przycisk "Mode" na wzmacniaczu znacznie spada glosnosc. Czy w tym momencie rowniez spada moc wzmacniacza adekwatnie do glosnosci czy tez dzieje sie jakas inna magia ze moc pozostaje na tym samym poziomie?

Pytanie zapewne z serii glupich ale zastanawia mnie od dluzszego czasu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale co sie dzieje z moca generowana przez wzmacniacz?

Np sluchasz sobie powiedzmy na godz. 9 i wzmacniacz generuje powiedzmy 50W. Wciskasz Mode i spada glosnosc o 20db. Moc generowana przez wzmacniacz spada np. Do 30W czy dalej pompuje on 50W?

Nie chce mi sie miernika zuzycia pradu do tego kupowac wiec moze ktos to wie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Przymierzam się do kupna nowego wzmacniacza. Ostatnio przeglądając allegro natrafiłem na zestaw końcówka mocy+ pre amp roksan rok 1.5 i rok I2.5. Czy ten zestaw jest warty kupna czy lepiej go sobie darować?

 

Mój sprzęt to

Cd Sony 228-esd

Kolumny Indiana line nota 550

 

Pozdrawiam Ghost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego konkretnego z allegro sobie daruj, wygląda jak wygrzebany ze śmietnika.

 

No za ładny to nie jest... Ale ogólnie rzecz biorąc widziałem na stronię sklepu linia dźwięku wzmacniacz Caspiana. Który z tych zestawów byłby lepszy? I w ogóle czy przy moim pozostałym sprzęcie sprzęt Roksan'a ma sens?

 

A w ogóle już pomijając wygląd tego sprzętu, to czy gra on na przyzwoitym poziomie? A po drugie czy by współgrał z resztą mojego sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za ładny to nie jest... Ale ogólnie rzecz biorąc widziałem na stronię sklepu linia dźwięku wzmacniacz Caspiana. Który z tych zestawów byłby lepszy? I w ogóle czy przy moim pozostałym sprzęcie sprzęt Roksan'a ma sens?

 

A w ogóle już pomijając wygląd tego sprzętu, to czy gra on na przyzwoitym poziomie? A po drugie czy by współgrał z resztą mojego sprzętu.

 

kolego posłuchaj bardziej doświadczonych i przede wszystkim osłuchanych kolegów z forum.

Ja bym brał Caspian MKI MKII sam na niego poluje, wszystko zależy od całego toru jak to Ci zagra ale Caspian to żywa legenda i klasa sama w sobie. Podobno żeby pobić klasę brzmienia Caspiana oceaniając wypadkową wszystkich aspektów to trzeba by było zainwestować ponad 10k PLN żeby usłyszeć różnicę. Na pewno są wzmaki które są lepsze

w niektórych aspektach brzmieniowych.

 

Jeszcze kilka dni temu miałem Roksan K2 słabszy pod względem brzmieniowym i tańszy brat Caspiana MKI- MKII

a grał na prawde bardzo dobrze, po podłączeniu po kilku minutach wiedziałęm ze to jest to czego szykam, ze to moje brzmienie, byłem oczaroway tym w jaki sposób prezentuje dźwiek, ale jak głoszą forumowi śpiewcy Caspian jest ponoć dużo lepszy od Kandy K2, postanowiłem zaryzykować i sprzedałem Kandy K2 a obecnie poluje na Caspiana. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.