Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  332 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Caspian jest do kolumn chyba 8ohm stabilny, a nie na 4.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Caspian jest do kolumn chyba 8ohm stabilny, a nie na 4.

 

Nie wiem co Wy macie z tym wyłączaniem. Miałem kilka lat M1 NG z Harpią Amstaff Mini. One też mają 4 ohm. Słuchałem do godz 12 jak miałem ochotę na głośniej (dalej robił się już tylko bałagan i czuć było brak mocy) i ani razu mi się nie wyłączył. Wzmacniacz stał na CD w dość ciasnej szafce bez tyłu więc warunków nie miał też zbyt komfortowych. Nie grzał się również zbytnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie się wyłączył z Dali Grand i nie było to super głosno przez długi czas.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czy spokojnie je wysterowuje jak się grzeje i wyłącza, to sa kolumny 4omowe z trudną impedancją, na forach uk poczytaj o problemach grzania caspianów

 

Jak mówię,że spokojnie je wysterował tzn że tak było. Ja gram na KEFACH XQ20 i też się wyłącza. Kefy są w moim domowym systemie.

Przy głośnym graniu na około 11-12 godzinie. Wyłącza się i migają kontrolki a ta która pełni funkcje czerwonej i zielonej jest pomarańczowa.

 

nie wiem czy spokojnie je wysterowuje jak się grzeje i wyłącza, to sa kolumny 4omowe z trudną impedancją, na forach uk poczytaj o problemach grzania caspianów

 

Jak mówię,że spokojnie je wysterował tzn że tak było. Ja gram na KEFACH XQ20 i też się wyłącza. Kefy są w moim domowym systemie.

Przy głośnym graniu na około 11-12 godzinie. Wyłącza się i migają kontrolki a ta która pełni funkcje czerwonej i zielonej jest pomarańczowa.

 

nie wiem czy spokojnie je wysterowuje jak się grzeje i wyłącza, to sa kolumny 4omowe z trudną impedancją, na forach uk poczytaj o problemach grzania caspianów

 

Spokojnie je wysterował. Problem nie jest tylko przy dynkach ale także przy moich domowych KEFXQ20, które są 8 ohmowe.

Jak dłużej słucham na godzinie 11-12 to się wyłącza i kontrolki migają a ta co pełni funkcje czerwonej i zielonej (lewa) ma kolor pomarańczowy.

 

nie wiem czy spokojnie je wysterowuje jak się grzeje i wyłącza, to sa kolumny 4omowe z trudną impedancją, na forach uk poczytaj o problemach grzania caspianów

 

Spokojnie dynaudio focus 160 wysterował. One nie są trudne. To nie jest problem kolumn 4 ohmowych, bo na moich domowych KEFXQ20 jest to samo. Jak słucham na 11-12 to się wyłącza i kontrolki migają a ta co pełni funkcję czerwonej i zielonej ma kolor pomarańczowy (lewa).

 

Są zabezpieczenia. Gdzie stoi Twój caspian? Ma przestrzeń wokoło?

 

Jakie zabezpieczenia? Skąd wiesz?

 

Myślę o zakupie końcówki mocy na przyszłośc do biampingu ale mam nadzieję, że ona rozwiąże problem wyłączania.

Mylę się czy nie? Co sądzicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 160 prawie 2 lata i twierdzę że właśnie są raczej dosyć trudne do wysterowania, dodatkowo musisz mieć wzmacniacz raczej z sygnaturą szczuplejszego basu, miałem też caspiana m2 z 260 i nie dawał rady wysterować wtedy wydawało mi się że gra to dobrze, dopiero kolegi dzielonka naima je pociągneła i zupełnie inaczej zagrały, miałem 160 z xs2 podobna moc i wydajność jak m2 a xs2 jest szybszy na basie niż m2 też nie byłem do końca zadowolony bo xs2 czuć że jeszcze kilka watów by się przydało minimum sn1 choć dzielonka lub zasilacz wskazana, tak więc wiem co mówię , może się wydawać że wysterował ale jak podłączysz pod mocna amplifikację 160 to usłyszysz inne granie z głośników, dynaudio tak mają że wydaje się że grają poprawnie a one cięgle o prąd wołają niestety, 160 jest łatwiejsza w napędzeniu niż 140 starsza , jest stosunkowo przyjazdna sonicznie ma potencjał ale nie pokaże go z m2 raz że wydajność capiana nie pozwoli na to a dwa że i caspian i dynki są po cieplejszej stronie więc nakłada się ich charakter.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem 160 prawie 2 lata i twierdzę że właśnie są raczej dosyć trudne do wysterowania, dodatkowo musisz mieć wzmacniacz raczej z sygnaturą szczuplejszego basu, miałem też caspiana m2 z 260 i nie dawał rady wysterować wtedy wydawało mi się że gra to dobrze, dopiero kolegi dzielonka naima je pociągneła i zupełnie inaczej zagrały, miałem 160 z xs2 podobna moc i wydajność jak m2 a xs2 jest szybszy na basie niż m2 też nie byłem do końca zadowolony bo xs2 czuć że jeszcze kilka watów by się przydało minimum sn1 choć dzielonka lub zasilacz wskazana, tak więc wiem co mówię , może się wydawać że wysterował ale jak podłączysz pod mocna amplifikację 160 to usłyszysz inne granie z głośników, dynaudio tak mają że wydaje się że grają poprawnie a one cięgle o prąd wołają niestety, 160 jest łatwiejsza w napędzeniu niż 140 starsza , jest stosunkowo przyjazdna sonicznie ma potencjał ale nie pokaże go z m2 raz że wydajność capiana nie pozwoli na to a dwa że i caspian i dynki są po cieplejszej stronie więc nakłada się ich charakter.

 

A dzielonka Caspian. Tak jak pisałem wyżej. Chcę dokupić końcówkę bo mój caspian może grać jako pre. Sądzisz, że to da radę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da rady, to to samo co integra.

 

BTW moim skromnym zdaniem ani caspian ani tym focus 160 nie służą do grania na godzinie 12-tej:)

 

A do czego służą caspian i dynaudio 160? Uważam, że znaczące różnice między focus 160 a moimi kefxq20 będą wyraźne właśnie przy głośnym słuchaniu. Wtedy słychać zniekształcenia, kontrolę basu, czy separacje instrumentów. Ja bardzo rzadko słucham na 12 ale na 11 tak.

Jeżeli dzielonka caspian to jest to samo co integra to po jasna cholerę produkują i jedno i drugie. Tego nie zrozumie nigdy.

 

A do czego służą caspian i dynaudio 160? Uważam, że znaczące różnice między focus 160 a moimi kefxq20 będą wyraźne właśnie przy głośnym słuchaniu. Wtedy słychać zniekształcenia, kontrolę basu, czy separacje instrumentów. Ja bardzo rzadko słucham na 12 ale na 11 tak.

Jeżeli dzielonka caspian to jest to samo co integra to po jasna cholerę produkują i jedno i drugie. Tego nie zrozumie nigdy.

 

A może monobloki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Zaraz, zaraz - EMiL ma wprawdzie rację, że końcówka to z grubsza to samo, co integra, ale jednak coś to daje.

 

Przecież nie chodzi o to, żeby korzystać z integry TYLKO w roli przedwzmacniacza + końcówka, to rzeczywiście mija się z celem. Producent zresztą wcale nie miał takiego zamiaru. Wyraźnie zaleca, żeby w przypadku podłączenia końcówki mocy wyprowadzić sygnał z pre out do końcówki, ale podłączyć głośniki zarówno do integry, jak i do końcówki - czyli biamping. Wtedy jednak nie mamy już tych 2 x 85 W, ale 4 x 85 W. Czyli za pomocą podwójnych kabli głośnikowych można napędzić np. Bas z końcówki, a średnie + wysokie z integry. A to jednak jest pewna różnica.

 

Sam się tym interesowałem, jak miałem jeszcze Caspiana M2, widziałem takie zestawienie - wg mnie całkiem OK. Ja się na to nie zdecydowałem, bo to zależy od ceny. Gdybym miał dokupić do Caspiana nową końcówkę, to wg mnie to mało opłacalne. Za te pieniądze warto szukać czegoś innego. Ale już w przypadku używanej końcówki np. z UK, to kto wie.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Caspian-Power-Amplifier-/281853593636?hash=item419fc88824:g:ODoAAOSwHjNWAJP9

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Caspian-Power-Amplifier-Trusted-Ebayer-/151872829863?hash=item235c5379a7:g:UEoAAOSwT5tWN897

 

Pierwsze z brzegu oferty, przy tych cenach to może warto coś takiego rozważyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz - EMiL ma wprawdzie rację, że końcówka to z grubsza to samo, co integra, ale jednak coś to daje.

 

Przecież nie chodzi o to, żeby korzystać z integry TYLKO w roli przedwzmacniacza + końcówka, to rzeczywiście mija się z celem. Producent zresztą wcale nie miał takiego zamiaru. Wyraźnie zaleca, żeby w przypadku podłączenia końcówki mocy wyprowadzić sygnał z pre out do końcówki, ale podłączyć głośniki zarówno do integry, jak i do końcówki - czyli biamping. Wtedy jednak nie mamy już tych 2 x 85 W, ale 4 x 85 W. Czyli za pomocą podwójnych kabli głośnikowych można napędzić np. Bas z końcówki, a średnie + wysokie z integry. A to jednak jest pewna różnica.

 

Sam się tym interesowałem, jak miałem jeszcze Caspiana M2, widziałem takie zestawienie - wg mnie całkiem OK. Ja się na to nie zdecydowałem, bo to zależy od ceny. Gdybym miał dokupić do Caspiana nową końcówkę, to wg mnie to mało opłacalne. Za te pieniądze warto szukać czegoś innego. Ale już w przypadku używanej końcówki np. z UK, to kto wie.

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Caspian-Power-Amplifier-/281853593636?hash=item419fc88824:g:ODoAAOSwHjNWAJP9

 

http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Caspian-Power-Amplifier-Trusted-Ebayer-/151872829863?hash=item235c5379a7:g:UEoAAOSwT5tWN897

 

Pierwsze z brzegu oferty, przy tych cenach to może warto coś takiego rozważyć?

 

Nie ma możliwości podłączenia Dynaudio w biampingu. Pojedyncza para zacisków.

 

Chyba, że można do jednych zworów pociągnąć dwa przewody. ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak nieopłacalna konfiguracja. Lepiej dołożyć do mocniejszego wzmacniacza. Krell S300i zrobi różnice.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Zanim zmieniłem Caspiana M2 na Platinum, przyglądałem się też innym wzmacniaczom, w tym ATC Sia2-150 oraz właśnie Krellowi S300i, o ile ten pierwszy wydawał mi się nawet wart rozważenia, to drugi nie zrobił specjalnie dobrego wrażenia, ani wykonaniem, ani dźwiękiem. Jest za to ciekawy, jeśli chodzi o pewne funkcje, nazywanie wejść, bypass do kina itp.

 

Jako konkurent dla Caspiana to może i ciekawa opcja, ale wg mnie w porównaniu do Platinum, to znów nic szczególnego. Ale to tylko moje zdanie, każdy kupuje to, co mu się podoba (i gra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do mojego problemu z Caspianbe, który zagrzał się poważnie i wyłączył przy odsłuchu z dynaudio focus 160.

W tej chwili słucham tej samej płyty w domu. Przeszło 9 utworów i nic się nie dzieje. Nawet mocno się nie zagrzał.

W systemi żródlem był AYON lampowy. Może to było przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa zawsze grzeje, może przegrzewał wzmacniacz? No dziwne. Mi tez się kiedyś przegrzal Caspian, ale z Grandami.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, ja na moim caspianie grałem z dynaudio które są maprawde prądożerne i nic się nie działo,teraz gram na kef reference 201 i jest rownież ok. Poprzedni właściciel grał na audio ptysie virgo5 kawał głośnika i tez było ok. Myśle ze napewno ograniczenia są jak zawsze ale nie ma co wpadać w histerie-to bardzo dobry wzmak jest

 

 

 

Witam Panowie, ja na moim caspianie grałem z dynaudio które są maprawde prądożerne i nic się nie działo,teraz gram na kef reference 201 i jest rownież ok. Poprzedni właściciel grał na audio physic

virgo5 kawał głośnika i tez było ok. Myśle ze napewno ograniczenia są jak zawsze ale nie ma co wpadać w histerie-to bardzo dobry wzmak jest

 

Sory posta przez pomyłkę zedytowalwalem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem odpowiedź od ROKSANA w sprawie wyłączania się

 

Dear Piotr,

Thank you for your email.

The Caspian M1 Integrated Amplifier has in built protection whereby if the amplifier is drawing heavy current (loud music) or the ambient temperature increases, the amplifier will shut down. This is to protect the amplifier and the speakers from being damaged.

If you feel the above is not satisfactory, than we are more than happy to have your amplifier checked out.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup końcówkę PLATINUM :D

Mi tez się wyłączył, ale z DALI GRAND. Roksan gra pięknie, ale mocy dużo nie ma. Cos za coś.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mobobloki to duży wydatek, zacznij od końcówki plus pre.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To powiem, że bez sensu ta polityka firmy jezlei będzie to samo.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów. Chciałem zapytać czy ten Caspian wart jest swojej ceny?

http://www.ebay.de/itm/161899072232?_trksid=p2055119.m1438.l2649&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Maiłby zagrać z Dynkami Audience 62.

Parę lat już posiada więc kolejne pytanie czy warto w taki egzemplarz się pchać?

Edytowane przez nieolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, jeśli ktoś zainteresowany to na alledrogo po raz drugi wystawiony wzm. zintegr.Caspian M1 New Generation za 3k bez kup teraz, ale za 1 wszym razem nie było ofert kupna, więc myślę że tyle by poszedł.

Aha to nie moja aukcja ani nikogo ze znajomych, mówię przez grzeczność bo widzę że co jakichś czas ktoś poszukuje :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Mam pytanie co do roksana kandy k2.wzmak. Moze sie już z czymś takim spotkaliście.

W instrukcji pisze że przy 8Ohm daje 120W na kanał, a przy 4Ohm 190W. I max pobór mocy przy 8 Ohm to 330W, przy 4Ohm 550W. Zasilacz 500W.

Natomiast na tylnym panelu pisze ( maximum power konsumption: less than 1200W ), a pod wejściem zasilania jest naklejone 800W ( przypuszczam że chodzi o zasilacz ).

Macie pojęcie o co chodzi, bo trochę się pogubiłem?

Edytowane przez Marek 79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.