Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  331 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

przykro mi to mówić ale moim zdaniem roksan zmierza do nikąd, firma nie wytrzymuje presji rynku, chwyta się pomysłów wykupuje projekt cyfrowego wzmacniacza który kosztuje ponad 15tys, każdy element wygląda inaczej, to się kupy nie trzyma kiepsko rokują na przyszłość.

Edytowane przez mikson

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A powiedzcie, bo na razie jedną ofertę widzę w necie dla Platinum, za 19500, to dobra cena? Czy lepiej szukać bezpośrednio w UK. Pytam, bo nie wiem, czy możnaby upolować coś taniej w PL.

Do dziś żałuję jedynie sytuacji, gdzie kilka lat temu używany przewzmacniacz Platinum na ebay, poszedł za 800GBP ;)

 

Chcesz lepiej w rozsądnej cenie to zainteresuj się monoblokami z allegro. Platinum to dwa monobloki w jednej obudowie.

Nie zgodzę się, że monobloki = końcówce Platinum. Platinum ma całkiem inne zasilanie - 2xtoroid na kanał (wejście/wyście), dodatkowo lekkie zmiany w samym układzie. Dużo lepiej zbudowany jest też PRE od zwykłego M-1, nie wiem jak to różnica w brzmieniu, ale chcę to właśnie też przetestować, aby określić czy warto inwestować w Platinum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 19500zl to za nowy czy uzywany?. Ja swojego oddalem za £2500 czarny w stanie 9/10 kompletny z kartonami.

Waty z tranzystora a Waty z lampy to dwa rozne tematy. Teraz mam ledwie 35w na kanal a czuc moc jak by 0 jeszcze bylo na koncu:) Powaznie moja lampa ma wiecej zycia niz 5x mocniejszy platinum. Takze Twoje PL200 moga z lampa tez zagrac. Z wygladu ladne ale nigdy nie mialem okazji PL posluchac...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na zdjęcia, nawet płytka w końcówkach mocy jest taka sama, monobloki różnią się brakiem płytki desymetryzującej sygnał XLR... Najwazniejsza we wzmacniaczu jest topologia a ta jest dokładnie taka sama.

 

Z tym platinum uprzejmy poprzedni dystrybutor buja się od lat i nikt go nie chce, po prostu można lepiej w tej cenie:)

 

Zobacz sobie moona:

http://www.tophifi.pl/moon-330a.html

i pre:

http://www.tophifi.pl/moon-350p-dp.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za dużo doświadczenia z głośnikami, kupiłem je bo była okazja 40% ceny za półroczne 10/10, podejrzewam, że jest dużo lepszych zestawów. No ale recenzje mają dobre i opinie też, to wierzę, że jakiś super lepszych za te same pieniądze nie kupię. Cena 19500, za nowy, tzw. leżak, tyle że srebrny i nie podoba mi się za to.

PS. jaką masz lampę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

@ Emil - z Roksanem wg mnie wcale nie jest dobrze, pisałem o tym już wcześniej, problemem jest to, że panowie się podobno poróżnili i ten od konstrukcji odszedł, zakładając firmę kablarską Vertere Audio - kable zresztą świetne, ale drogie. Po Caspianie M2 przecież nic sensownego się już nie pojawiło, a Platinum to też nieco wcześniejsze czasy. Nie liczę Oxygene, bo to przecież nie ich konstrukcja, tylko zmiany i opakowanie.

 

@tjakubik - cena nie jest bardzo dobra, tak jak wspominał Emil, jeśli to egz. z Decibela, to ten egzemplarz ma swoje lata, dokładnie ten testował Stryjecki w 2011 r. Jak się dobrze przyjrzeć na zdjęciach w teście, to widać, że jedna dioda w końcówce świeci na zielono, a jedna na czerwono. Powinno być 2x czerw. - jak gra, potem 2x pomarańcz. - przechodzi w standby i 2x ziel. - standby. Taką wadę warto byłoby jednak usunąć. Ja kupowałem bezpośrednio z UK, nowy, łącznie z transportem było taniej. Chyba, żeby w negocjacjach udało się dużo zbić.

 

Ale co do grania, to moim zdaniem Platinum wypada lepiej, niż np. integra w roli pre + końcówka/końcówki (M1 lub M2). Interesowałem się tym dokładniej przed zakupem, miałem wtedy Caspiana i chciałem dokupić końcówki. Może z konstrukcji to nie wynika, ale chyba jednak przedwzmacniacz z serii Platinum jest sporo lepszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedyny ratunek dla Roksana czego mu życzę to nowy M3 który pokona rywali z swojej klasie, inaczej Roksan powoli oddala się od czołówki i za kilka lat będzie można o nim miło powspominać. Lubię Roksana ale coś złego się u nich dzieje nie ma spójności i nadanego kierunku, nie mają daca w ofercie w dzisiejszych czasach to podstawa kompletu systemu, nie mają strumieniówek , dla mnie osobiście zatrzymali się , szkoda lubię tę firmę ale jak patrzę na obecne produkty to każdy z innej parafii.

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze:) Chcialem sie go pozbyc na rzecz kolejnego wzmacniacza takze nie bawilem sie w "sprzedawanie" . oficjalna cena to chyba £9000 byla . Lekka przesada:) Ja bym bral te platinum na Twoim miejscu tak do 12-14 tys zl max. To taka normalna cena, zadna okazja ale tez zadne zdzieranie z ceny.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lampa to Unison Reaearch S9. Widzialem ostatnio na ebay jedna sztuke za £3200 ex demo bodajze.

Tak właśnie czekałem, czy nie napiszesz, że masz właśnie UR, ja osobiście odsłuchiwałem osobiście Unisona S6 w bezpośrednim porównaniu z Caspianem NG, tyle, że jako nie bi-amping i grały one tak sam, bez żadnej różnicy, do czasu kiedy UR się rozgrzał - około 15 min później, Caspian został zdeklasowany :) Porównanie było na składzie orkiestry symfonicznej i jedynie później podpięcie mojego obecnego źródła - też lampowego dało kolorytów Caspianowi, który był i tak lepszy na Uniosonie na tradycyjnym źródle.

 

Stecko, a co powiesz na taki komplet: UR Smart 845, tylko jakie PRE do tych MONO podłączyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Slyszalem wiele dobrego w laczeniu pre lampowego i koncowek tranzystorowych.

Unison gra pieknie, ladny wokal i instrumenty bardzo realistyczne. Mi lampa przypadla:) Jest to pierwsza lampa. Nie wiem jak graja inne.

Niestety ostatecznie odpuscilem S6 mimo iz go nie sluchalem. Trafila sie okazja wskoczyc o dwa modele wyzej i zaryzykowalem:) Nie zaluje.

 

Musze jeszcze posluchac wzmacniacza czystej klasy A. Ponoc maja cos z lampy i trana.

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.