Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  331 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kaaapa

 

Cena spora, ale by być sprawiedliwym trzeba wspomnieć o Yamasze że taka seria S2100 też dużo droższa od S2000.

W Heglu chyba mała była dopłata pomiędzy H70 a H80?

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas zweryfikuje czy K3 jest wart swojej ceny czy nie.Wnioskujac po forumowych opisach roksan i hegel to zupelnie inne brzmienie(nie porownywalem) i dlatego moim zdaniem nie ma mowy o jako takim `pojedynku`bo kazdemu podejdzie jeden lub drugi w zaleznisci od preferencji.

Owszem DAC w h80 to bardzo fajna opcja ale dla kogos kto szuka swojego brzmienia napewno nie decydujaca.

Tak czy siak K2 wzmak +cd za okolo 6500pl to calkiem fajny zestawik.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro hegel potrafił zrobić lepszy wzmak w tej samej cenie to czemu roksan nie potrafi zrobić k3 za ta sama kasę bez jakiś tam Bluetooth który nikomu nie potrzebny i słabego wejścia sluchawkowego. Gdyby hegel miał dystrybutora w UK i była by dobra dystrybucja to roksan moze poszedłbym inna droga. Ja swoją h80 kupiłem w no prawie 2k taniej niż u nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepszy wzmak to pojecie bardzo wzgledne niestety(stety).

Z tego co sie orientuje to hegel jest skladany w Chinach a tam cena produkcji to przyslowiowa miska ryzu(nic nie mam do prdukcji czy wyrobow z Chin)

Roksan to made in England stad zapewne wyzsze koszta.

Nie ma co bic piany, kto bedzie chcial to kupi jednego lub drugiego.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro hegel potrafił zrobić lepszy wzmak w tej samej cenie to czemu roksan nie potrafi zrobić k3 za ta sama kasę

 

Po pierwsze: to gdzie jest ta miara na gorszy-lepszy wzmacniacz w tej samej klasie cenowej? Nie ma jej i już, bo to bardzo indywidualna sprawa. Równie dobrze można napisać dlaczego Hegel nie potrafi zrobić takiego wzmaka jak Roksan, chociaż w obecnych czasach naszego forum to byłoby bardzo niepoprawne politycznie:)

 

A po drugie już bardziej brutalnie: bo Hegel to "Chińczyk".

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Po lekturze wątku Marcina1987, który dotyczył H100 to można mieć wątpliwości, czy jest sens ogólnie porównywać jakiekolwiek modele urządzeń, a zwłaszcza jeśli to miałoby dotyczyć urządzeń Hegla.

2. Czasem coś, co jest nową wersją danej serii okazuje się zupełnie innym urządzeniem. Dopóki nie zwerykują tego odsłuchy, nie ma co dywagować, czy coś jest za tanie, czy za drogie. Zauważmy, że patrząc na panel, mamy model K3, a nie KANDY K3, co też może mieć choćby symboliczne znaczenie zerwania z charakterem Kandy K2.

 

A co do funkcjonalności, to zawsze postrzegałem Roksana jako dość zachowawczą firmę. Streamera to w ich wykonaniu raczej się nie doczekam. ;)

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

 

Może ktoś będzie w temacie i jest w stanie odpowiedzieć.

Posiadam zestaw Caspian MK2+ cd Caspian M1 i martwi mnie jedna rzecz, otóż zauważyłem, a raczej usłyszałem, że ze środka cdeka wydobywa się "buczący" dzwięk, szczególnie jak trochę pochodzi i się rozgrzeje, podczas słuchania muzyki jest to niesłyszalne, natomiast jak jest cicho, dzwięk słyszalny jest nawet na końcu pokoju, wzmacniacz też delikatnie buczy... czym to może być spowodowane i czy jest to coś poważnego ?

 

Pzdr.

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś nikomu się nie chce ci odpowiedzieć. A są tu tacy, co mają pojęcie o elektronice. Nie jest to przypadkiem brumienie transformatora? Zdejmowałeś pokrywę może, by dokładniej zlokalizować źródło "buczenia"? Wystarczy odkręcić cztery śrubki, odkurzysz w środku przy okazji.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że jakoś nikomu się nie chce ci odpowiedzieć. A są tu tacy, co mają pojęcie o elektronice. Nie jest to przypadkiem brumienie transformatora? Zdejmowałeś pokrywę może, by dokładniej zlokalizować źródło "buczenia"? Wystarczy odkręcić cztery śrubki, odkurzysz w środku przy okazji.

 

Jakiś czas temu rozkręcałem wzmacniacz, ale w innym celu i nie podłączałem go do sieci, przy okazji był odkurzony, natomiast CD w ogóle nie było jeszcze rozkręcane, a to bardziej ono własnie hałasuje. Osobiście tez mi sie wydaje, ze jest to dzwięk transformatora i nie tyle mi to przeszkadza co bardziej martwi, czy może mieć to jakieś poważne skutki ?

Obecnie: Roksan Caspian MKII + CD Caspian M1 + S16Hertz Canto Grand. Kable: Audionova StarLight RS, Audionova euphoria RS, Supra Trico. Rapture AMP, Fostex TH-X00, Shure SRH 1540

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raczej mam pecha poniewaz wiele moich urzadzen ktore mam/mialem bucza:) Nawet obecny wzmacniacz lekko slychac (trafo) . Nic zlego sie nie dzieje ale taki lekki dyskomfort w glowie ze sprzet za kupe kasy a cos tam buczy... No chyba ze cos z instalacja elektryczna jest nie tak - ale w dwoch mieszkaniach?

Wszystko mam wpiete do listwy monster cable - moze ona cos nie domaga? Moze kiedys to sprawdze ale nie mam ochoty wszystkiego wypinac bo kabli pelno:)

 

Nic zlego w twoim przypadku nie powinno sie dziac...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam klubowiczów mam pytanie czy roksan kandy mk2 i 3 znacząco się różnią? I czy warto rozbierać do końcówki caspian mk1 ? Kolumny kef q500 czy to będzie dobre połączenie słuchał ktoś może? Lubię dźwięk dynamiczny,przestrzeny, z dobrym wykopem kolumny to 4ohm i 86db dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do bylych klubowiczow - jesli przeszliscie z roksana a dokladniej capian m2 to na co? Mam ochote na jakies zmiany,kolumn zmieniac nie zamierzam bo nie widze zadnej altenratywy obecnie dla atc wiec zostaje wzmak,chodzi mi po glowie leema tucana mk2 i tyle.... moze jeszcze supernait ale podobnpo nie jest to dobry duet dla atc.

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na Sugden'a IA-4 i jeżeli ma być tranzystor do niedużych kolumn to super wzmacniacz.

Jeżeli masz pre to może warto spróbować samą końcówką:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sugden-Masterclass-AA-Power-Amplifier-Pure-Class-A-Dual-Mono-/141456991405?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item20ef7e64ad

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam klubowiczów mam pytanie czy roksan kandy mk2 i 3 znacząco się różnią? I czy warto rozbierać do końcówki caspian mk1 ? Kolumny kef q500 czy to będzie dobre połączenie słuchał ktoś może? Lubię dźwięk dynamiczny,przestrzeny, z dobrym wykopem kolumny to 4ohm i 86db dzieki

Jak pisalismy ci juz wczesniej, prawdziwe zmiany na lepsze będą przy zmianie kolumn. Żaden wzmacniacz nie ominie ograniczeń glosnikow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeszedłem na Sugden'a IA-4 i jeżeli ma być tranzystor do niedużych kolumn to super wzmacniacz.

Jeżeli masz pre to może warto spróbować samą końcówką:

http://www.ebay.co.uk/itm/Sugden-Masterclass-AA-Power-Amplifier-Pure-Class-A-Dual-Mono-/141456991405?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item20ef7e64ad

 

ło matko :)) żona by mnie chyba śmiechem zabiła jakbym to przyniósł do domu Ale dziękuję za propozycję :)

Edytowane przez hydrogen

Roksan Caspian m2, Epos m12.2,Cambridge Audio Stream Magic 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

Ja zmieniłem M2, ale zostałem w klubie, bo nastąpiła zmiana na Platinum. Ale przyznaję, że na początku myślałem właśnie o wzmacniaczu Leema Tucana, tylko jak Stecko napisał, że zmienił Tucanę na Platinum i jest lepiej, to mnie trochę powstrzymało. Leemy wprawdzie ostatecznie przed zmianą nie posłuchałem, ale zmiany nie żałuję, a Platinum pozostanie ze mną z pewnością jeszcze przez długi czas.

Nie ma wyjścia, trzeba słuchać i szukać, ale M2 może się podobać i mnie np. wcale łatwo nie przyszło rozstanie się z nim, chociaż ewidentnie był do wielu kolumn zbyt słaby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak kolega wyzej napisal.

 

U mnie byl caspain - leema tucana - platinum. Za kazdym razem byl to krok do przodu. Takze jak podoba sie caspian to platinum rowniez. Ale jezeli masz napiety budzet polecam tucane. Za kazdym moin upgrade szedl postep ale cenowo kosztowalo mnie to duzo. Czy bylo warto? Nie wiem. Rozsadek mowi tucana.Kupisz ja za polowe ceny platinum... :) Ale jak wiadomo my audiomaniacy jestesmy uzaleznieni i przeplacamy czasami i to sporo:) Zreszta od pewnego pulapu cenowego brzmienie poprawia sie delkitanie a placi sie krocie...

 

Zeby bylo jeszcze smieszniej w sobote odbieram swoja pierwsza w zyciu lampe i to w ciemno tzn oddaje platinum i biore UR S9 bez mozliwosci odsluchu u siebie. Bedzie podlaczona do zupelnie innego systemu takze... ide na calosc. Mam nadzieje ze sie nie zawiode na lampie. Czuje ze to moze byc to czego poszukuje...

[center]Studio 16hz * Karan Acoustics * Audio Research * Lumin * Transparent Reference XL & Ultra[/center]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.