Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  331 członków

Roksan Klub
IGNORED

ROKSAN - fan club


qman
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Moon,

ten z ibeja to raczej pomyłka - pół roku temu K3 i to używka :))

 

Jeśli ktoś teraz przy kompie, a nie fonie, to niech może pomniejszy i wrzuci do klubu te fotki z dropboxa

 

Wszyscy oczywiście będą mu wdzięczni :)

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei moje skojarzenie to Exposure 2010. Jednym słowem doszli do słusznego wniosku, że nie ma to jak klasyczne wzornictwo bez udziwnień.

 

11323.jpg

 

RoksanK3amp.JPG?itok=5-O-D_xk

Edytowane przez Stachu19

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się osobiście nie podoba. Wogóle jeśli chodzi o roksana to jednak wygląd caspiana m1 ng jest dla mnie najlepszy,myślę że nowy m2 nawet do niego nie ma startu. Ale to rzecz gustu a o gustach ponoć się nie dyskutuje :D:D

Edytowane przez tomek40
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M1NG - dopisuję się, moim zdaniem to najlepszy design Roksana. Zwłaszcza czarny i z czarnymi gałami. Niepowtarzalny a jednocześnie nie wygląda jak choinka:)

 

Nowy K3 generalnie ok - idą bardziej w "surowiznę" a nie udziwnienia. Ale nie podoba mi się gała wzmacniacza, wygląda trochę nijako, ani mała ani duża, jak z jakiegoś chińskiego garażu. Może się czepiam, ale takie miałem pierwsze wrażenie.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

No "królową balu" to chyba ten model nie zostanie. Design taki nie wiadomo jaki, jak dla mnie wzroku nie przyciąga.

 

Co by nie mówić o Caspianie M2, miał jednak jakiś charakter, a bardzo ładnie wyglądała wersja z czarnymi gałkami, M1 to klasyka, podobnie jak Platinum, który wizualnie jest bliższy wersji M1 niż M2. Kandy jak widać nie ma szczęścia do projektantów...

 

A do czego to kwadratowe okienko we wzmaku? Bo wydawało mi się, że do odbiornika pilota jest to okrągłe po prawej stronie gałki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z kolei moje skojarzenie to Exposure 2010. Jednym słowem doszli do słusznego wniosku, że nie ma to jak klasyczne wzornictwo bez udziwnień.

 

11323.jpg

 

RoksanK3amp.JPG?itok=5-O-D_xk

 

 

To nowe modele... generalnie bardzo ładne, ale te chromy na gałce i przyciskach trochę słabe, a nóżki jakiś żart :P

Mam nadzieję że zrezygnują z wentylatora w serii M, jak to bywa w tanim kinie domowym.

Oby M3 miał większą wydajność i dynamiczniejszy bas :)

pzdr,

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nowe modele... generalnie bardzo ładne, ale te chromy na gałce i przyciskach trochę słabe, a nóżki jakiś żart :P

Mam nadzieję że zrezygnują z wentylatora w serii M, jak to bywa w tanim kinie domowym.

Oby M3 miał większą wydajność i dynamiczniejszy bas :)

pzdr,

Co gra eraz u ciebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Heliand

(Konto usunięte)

A co jest złego w tym wentylatorze? Miałem M2 przez dwa lata, grał niekiedy całkiem głośno, ale objawów działania wentylatora (szum) nie udało mi się zaobserwować...

 

Jeśli to konieczność podyktowana wymogami konstrukcyjnymi, to może ew. powinni wstawić jakiś niskoszumowy, w przypadku komputerów jest tu cała gama różnych cudów do wyboru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gram M2 blisko 2 lata i zero problemu z wentylem.Jesli tam jest to znaczy ze byc musi.Najwazniejsze ze go w ogole nie slychac.

Mi nowe K2 troche przypomina CA 851 serie ktorego wyglad jest jak najbardziej OK.(rzecz gustu)Najciekawsze co zmienili brzmieniowo.

Bardzie mne interesuje nowy caspian oczywiscie tez pod wzgledem brzmienia i ceny (glownie)

Mam nadzieje ze cisna nadal w dobrym kierunku.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy,

przypomnijcie, w którym roku pojawił się M2, a w którym M1 ?

 

Ok, znalazłem:

M1 - 2004

M2 - 2010

Ciekawe kiedy wypuścili M1 New Generation. Wie ktoś?

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan Kandy K3 Amplifier – £1249

Roksan Kandy K3 CD Player – £1249

 

Czyli około 6607 złotych, bardzo drogo jak na następce starszego modelu...

 

Tu macie parametry/dane techniczne:

 

http://www.emporiumhifi.com/roksan-kandy-k3-cd-player/

 

http://www.emporiumhifi.com/roksan-kandy-k3-integrated-amplifier/

pzdr.

Edytowane przez Patryk-1980

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W `richersounds` troche taniej 1250£ a za 1320£(taniej niz K3 w innych sklepach).richersounds.com/product/hi-fi-system-deals/roksan/kandy-k2-bt-amp-cd-package/roks-k2-btamp-cd-blk

Bedzie troche czasu to moze wpadne do nich porownac oba modele.Ciekawe za co chca sobie tyle placic...

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roksan chce chyba stoczyć starcie z hegel;), podstawowa integra h80&K3. Ale w tej cenie co hebelek to nie ma prawa przetrwać, bez daca na pokładzie za to zaleta jest dwa razy wyższa moc, ale i tak pod względem wydajności pradowej hebelek bije roksana. K3 ma naprawdę ciezki start musi zagrac lepiej od hegla zważywszy na brać daca, ktory jest świetny w tym wzmaku inaczej roksan polegnie z K3 zważywszy na jego cene. Miałem K2 a teraz mam h80 i gra to u mnie uwaga!!! z magnat quantum edelstein i śmiejecie sie, ale te monitorki grajana poziomie dali mentor menuet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa,

Nie sądzę, aby zamiarem Roksana były boje z Heglem.

Sukces Hegla w Polsce to sukces jego dystrybutora u nas. To efekt jego agresywnego i niewątpliwie udanego marketingu rozpoczętego przed kilku laty.

Nie we wszystkich krajach Europy norweska marka sprzedaje się tak prężnie.

Roksan to brytyjska firma z 30-letnim (w przyszłym roku) doświadczeniem i uznaniem w całej Europie. Wątpię, aby miala tak niskie kompleksy i chciala stoczyć i wygrać walkę K3 vs. H80.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez whiter1

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa skas Ty wytrzasnal taki pojedynek?O ile w Polsce mozna te wzmaki porownywac pewnie w co 2-gim sklepie o tyle w UK hegel praktycznie nie wystepuje.

Nawet gdyby tak bylo to jak sie domyslam(nie porownywalem)roznice soniczne spowoduja ze kazdy z tych wzmakow znajdzie innego

odbiorce bez wzgledu na wyposazenie(DAC).

Jak napisal Whiter1 tez nie sadze by Hegel spedzal sen z powiek wlascicielom Roksana.

Pozdr.

Edytowane przez TOMEK75
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa,

Nie sądzę, aby zamiarem Roksana były boje z Heglem.

Sukces Hegla w Polsce to sukces jego dystrybutora u nas. To efekt jego agresywnego i niewątpliwie udanego marketingu rozpoczętego przed kilku laty.

Nie we wszystkich krajach Europy norweska marka sprzedaje się tak prężnie.

Roksan to brytyjska firma z 30-letnim (w przyszłym roku) doświadczeniem i uznaniem w całej Europie. Wątpię, aby miala tak niskie kompleksy i chciala stoczyć i wygrać walkę K3 vs. H80.

 

Pozdrawiam

Sama racja. ;)No ale wiadomo że walka branży jest niemiłosierna-względem co dobre a co ( nie dobre)-czytać mało reklamowane. ....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa,

Nie sądzę, aby zamiarem Roksana były boje z Heglem.

Sukces Hegla w Polsce to sukces jego dystrybutora u nas. To efekt jego agresywnego i niewątpliwie udanego marketingu rozpoczętego przed kilku laty.

Nie we wszystkich krajach Europy norweska marka sprzedaje się tak prężnie.

Roksan to brytyjska firma z 30-letnim (w przyszłym roku) doświadczeniem i uznaniem w całej Europie. Wątpię, aby miala tak niskie kompleksy i chciala stoczyć i wygrać walkę K3 vs. H80.

 

Ot i mądrze napisane. Z całym szacunkiem dla Hegla, ale ostatnio u nas dosłownie jakaś sraczka zapanowała na tego Norwega made in China...

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać, że dobry humor nie opuszcza roksana:)

 

:) jak to się mówi konkurencja nie śpi :)

 

Ot i mądrze napisane. Z całym szacunkiem dla Hegla, ale ostatnio u nas dosłownie jakaś sraczka zapanowała na tego Norwega made in China...

 

sraczki mają to do siebie że szybko przechodzą :)

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kaaapa skas Ty wytrzasnal taki pojedynek?

 

Kaaapa ulega być może temu złudzeniu przez to, że Hegel jest wyjątkowo popularny na Audiostereo, podobnie jak Roksan czy Naim.

Jakimś wyznacznikiem popularności jest choćby liczba postów w klubach. Np. ile stron ma Roksan, a ile Creek. W kolumnach ile Audio Academy, ile Acoustic Energy. A przecież oferta AA to dwa modele, a oferty AE nie zliczę. Wpływ na popularność ma też mocna obecność na AS Q21, które mają Hegla, Naima i Roksana i polecają je na zmianę w zależności od widzimisię, napędzając potem dyskusje, które kręcą się wokół tych marek.

Marketingowcy w Roksanie to raczej patrzą na palce Creekowi, Naimowi i Musical Fidelity, a Hegel to ich niewiele obchodzi.

Elementarna empatia: nie mów drugiemu, że urządzenie, które ma dopiero tydzień, jest kiepskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowa k3 porównałem do najbardziej popularnych wątków dlatego zastanawia mnie skąd roksan wziął te cene za niego, chyba ze gra na poziomie caspiana. Do firmy roksan nic nie mam lubię jej produkty bo sam miałem, ale skąd cena 2k wiecej w stosunku do k2 dlatego porównałem go do h80. K3 musi zagrac lepiej jesli ma zamiar zadomowić u nas:) a hebelka mam dlatego ze zależało mi na w miarę dobrym dacu i porządnym dźwięku wartego swojej ceny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.