Jump to content
IGNORED

czy słuchacie wielokonałowego SACD?


Guest Kiła

Recommended Posts

Sam jestem ciekaw, bo mam parę tytułów DVDAudio. Od strony teoretycznej oczywiście lepsze jest DVDAudio ale już chyba najwyższy czas na konkretne opinie (MOŻE JESZCZE W TYM ROKU ?). Jednak jeśli chodzi Ci o wybór odtwarzacza to i tak polecałbym wieloformatowy i po sprawie.

Link to comment
Share on other sites

Guest Kiła

(Konto usunięte)

NIe chodzi mi o wybór odtwarzacza. narazie kuiłem sobie nowy CD 53 Creeka i jestem bardzo zadowolony. Bardziej jestem ciekawy opini tych, którzy słuchali bezposrednio obu formatów. Jakie wrazenia?

Link to comment
Share on other sites

No i bardzo dobrze, bo wyższej klasy Cd-eki biją na głowę wieloformatowe DVD, miałem okazję posłuchać płytki DVD-Audio na Pioneerze 656 A-dźwięk był niezły, ale i tak nie dorasta do pięt mojemu Rotelowi RCD 1072. Żeby docenić zalety nowych formatów trzebaby było mieć drogi odtwarzacz, a nie wieloformatowca za 1,5 kzł...Inną sprawą jest znikoma dostepność płyt i ich cena.....

Link to comment
Share on other sites

Guest Kiła

(Konto usunięte)

Mam DVD Rogera Watersa "In the flash". Jakość nagranego dzwięku jest jak na koncert bardzo fajna. Ostatnio w empiku przeglądałem wydania SACD i znalazłem ten sam kontert w tym właśnie frmacie. Chciałbym posłuchac. Ciekawe czy różnica byłaby duża czy znikoma...

Link to comment
Share on other sites

  • Redaktorzy

Kłopot z wieloformatowcami jest taki, że poza produktami typu Linn czy Esoteric (Teac), jest to najczęściej straszny szajs od strony technicznej. Nie mam tu na myśli zastosowanych konwerterów i DSP, tylko tego wszystkiego, co różni również zwykły odtwarzacz CD od bardzo dobrego odtwarzacza CD. Można przyjąć za pewnik, że cedek z dwoma transformatorami jak pięść, plus hektar kondensatorów, plus najwyższej klasy selekcjonowane układy wyjściowe (albo stopień lampowy), i do tego wszystkiego mechanika solidna jak Linia Maginota, różni się brzmieniem na korzyść od cedeka który tego wszystkiego nie ma (chociaż ma np. taką samą kość przetowrnika). W takim razie czym są odtwarzacze dedykowane któremuś z gęstych formatów, lub też uniwersalne, które również tego wszystkiego nie mają? Taką samą tandetą, gdzie potencjalne korzyści z wysokiej rozdzielczości zapisu są niewykorzystywane wskutek oszczędzania na np. zasilaczu. Na pochyłe drzewo, jak wiadomo, i Salamon nie naleje.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Kiła, 30 Gru 2003, 09:30

 

>Mam DVD Rogera Watersa "In the flash". Jakość nagranego dzwięku jest jak na koncert bardzo fajna.

>Ostatnio w empiku przeglądałem wydania SACD i znalazłem ten sam kontert w tym właśnie frmacie.

>Chciałbym posłuchac. Ciekawe czy różnica byłaby duża czy znikoma...

 

Przeczytaj :-)

Hidden Content

    Give reaction or reply to this topic to see the hidden content.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Peperoni

Creeki są do kupienia w Warsazweie w sklepie Audio Systemu przy ul. Waliców.

Pozdrawiam Stempur

 

PS. A jak tam wzmacniacz (podobno jednak lampa) i nowe Zollery Imaginatiom Two? Pochwał się co kupiłeś i co u Ciebie gra. Jak nie na forum, to chociaż na priva

Link to comment
Share on other sites

=>Slaw

walcze z akustyka swojego pokoju i szukałem czegos na forum w tej kwesti. Akustyka wielokanałowego SACD/DVDAudio a nie KD. Troche inne wymagania. Żeby nie zakładać nowego wątku zgodnie z dobrym zwyczajem skorzystałem z wyszukiwarki. Zbaczyłem pytanie, wiec odruchowo odpowiedziałem. Wówczas dopiero zobaczylem z kiedy jest watek ;-)

pozdr

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.