Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  210 członków

Pioneer Klub
IGNORED

Klub miłośników PIONEERA


DR_DRE
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Se kup :)

Chyba wystarczająco się od lat osiemdziesiątych z audio nabawiłem " nerwicy też " :) , może jeszcze coś / kiedyś , ale raczej z kolumnami .

1971--Kometa-206[ruski szpulowiec] 81--Aria,,,82--Radmor,,83--WS-503+Faust,,87--8800,,,,,,----cuś---,,,,,,2014--koniec....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostra klasa A - jak widać - wszystko można przedefiniować:-)

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Ostra klasa A - jak widać - wszystko można przedefiniować:-)

Akurat ,,ostra" nie jest trafnym określeniem , bo to by znaczyło , że eksponuje wysokie tony ----i tu macie rację---chodziło mi o szeroko pojętą dynamikę i rozdzielczość....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat ,,ostra" nie jest trafnym określeniem , bo to by znaczyło , że eksponuje wysokie tony

Ostro grający wzmacniacz nie musie mieć wyeksponowanej góry .

-i tu macie rację---chodziło mi o szeroko pojętą dynamikę i rozdzielczość....

Większość wzmacniaczy w klasie A nie ma dobrej dynamiki ani rozdzielczości .

Większość - chodzi o te tanie .

 

No i chyba im lepsza dynamika i rozdzielczość to chyba lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

,,Większość wzmacniaczy w klasie A nie ma dobrej dynamiki ani rozdzielczości" -----To które mają ???

 

,,Większość wzmacniaczy w klasie A nie ma dobrej dynamiki ani rozdzielczości" -----To które mają ???

Wyjdzie na to , ze zaraz wypiepszę P-7100 do kosza i kupię A-50 , albo A-70-------będę miał dynamikę i rozdzielczość...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

,,Większość wzmacniaczy w klasie A nie ma dobrej dynamiki ani rozdzielczości" -----To które mają ???

Czytaj uważnie .

Napisałem

Większość - chodzi o te tanie .

Jak choćby stare Musical Fidelity .

Dobra klasa A jest bardzo droga więc w tych tanich , okrojonych modelach grało to jak grało .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rydz

(Konto usunięte)

Wyjdzie na to , ze zaraz wypiepszę P-7100 do kosza i kupię A-50 , albo A-70-------będę miał dynamikę i rozdzielczość...

 

Kionkret w klasie A to nieporopzxumienie , ale nie wnikaj dyskusjii , choć >delikwent < jeden jest dobry .)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Czytaj uważnie .

Napisałem

 

Jak choćby stare Musical Fidelity .

Dobra klasa A jest bardzo droga więc w tych tanich , okrojonych modelach grało to jak grało .

Czytam uważnie---Zgnębiliście mnie za jedno słowo [ostra].......Nie koszę trawnika z kasą , tylko trawą i nie porywam się na topowe Krelle , Luxmany , czy Accu. , ale klasa A po to ma takie kondy. w zasilaczu , aby nadążyć za szybkością dżwięku i podać go precyzyjnie , więc dynamika i rozdzielczość jest celem naturalnym ....Przykład :A-858 [posiadałem 2 lata] ma 2 kondy 27.000/80V i 105W/8,,,,SU-V900[Tech--miałem z rok] --4 x 12.000/71V i 100W/8 , ,,,,,Accu A-200 [nie miałem i nie grozi] ma łącznie [2 monoklocki]----400.000/63V i to jest 2 x 100W/8 ,,pure class A''.........
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Kionkret w klasie A to nieporopzxumienie , ale nie wnikaj dyskusjii , choć >delikwent < jeden jest dobry .)

HEY---Z jednym nie mogę się zgodzić--------,,klasa A nie ma dobrej dynamiki , ani rozdzielczosci''

 

Z prostatą okey ? olej gościa !

Nie olewam--szanuję czyjeś opinie,,,,,,,,,a to---nie --spać nie mogę
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Zbigniew . nie gniewaj się / jestem po ciężkim dniu / wiesz te Pioneery od trzy cyfrowych do czterocyfrowych z klasą A nie mają nic wspólnego .

Pozdrawiam Serdecznie.

O--Zapewniam Cię , że 9800 i 8800 są A/B , ale z tymi cyframi nie kumam dokladnie...POZDR !!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.Nie koszę trawnika z kasą , tylko trawą i nie porywam się na topowe Krelle , Luxmany , czy Accu. , ale klasa A po to ma takie kondy. w zasilaczu , aby nadążyć za szybkością dżwięku i podać go precyzyjnie , więc dynamika i rozdzielczość jest celem naturalnym

Dalej nie zrozumiałeś tego o czym pisze .

Na rynku jest sporo tanich ( nie Accu , Krell , Pass i inne ) wzmacniaczy pracujących w klasie A . Klasa A we wzmacniaczach wymusza wysokie nakłady finansowe więc w takich tanich wzmacniaczach muszą być gdzieś cięcia . Te cięcia odbijają się na mocy , jakości elementów czy ubogiego zasilania i filtracji a to przekłąda się na słabą rozdzielczość czy dynamikę . Dlatego wiele takich tanich wzmacniaczy w klasie A gra jak gra .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

Dalej nie zrozumiałeś tego o czym pisze .

Na rynku jest sporo tanich ( nie Accu , Krell , Pass i inne ) wzmacniaczy pracujących w klasie A . Klasa A we wzmacniaczach wymusza wysokie nakłady finansowe więc w takich tanich wzmacniaczach muszą być gdzieś cięcia . Te cięcia odbijają się na mocy , jakości elementów czy ubogiego zasilania i filtracji a to przekłąda się na słabą rozdzielczość czy dynamikę . Dlatego wiele takich tanich wzmacniaczy w klasie A gra jak gra .

I tu masz rację.....Cwaniaczki produkują tandetę i różnymi kostkami [instr,,,oper] ocieplają dżwięk , bo większość ludzi to lubi,....A ludzie są , jak wiadomo --bardzo mądrzy i 90%[laski 99.9%] powie , że Bieber jest większym artystą , niż Zappa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witajcie w Nowym Roku, czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się ze wzmacniaczem Pioneer A-300X ? Zastanawia mnie,czy jest to brzmieniowo to samo co słynny A-400X, tyle,że o mniejszej mocy ( chyba) i brakiem w sumie nieistotnego niuansu jak wybór wkładki gramofonu mc/mm - i tak zdecydowana większość gramofonów jest mm,mc to nisza.Jeśli ktoś z Was miał okazję porównać oba wzmacniacze, będę wdzięczny za opinię.

Edytowane przez martinezz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Mysza 13

(Konto usunięte)

witajcie w Nowym Roku, czy ktoś z szanownych kolegów spotkał się ze wzmacniaczem Pioneer A-300X ? Zastanawia mnie,czy jest to brzmieniowo to samo co słynny A-400X, tyle,że o mniejszej mocy ( chyba) i brakiem w sumie nieistotnego niuansu jak wybór wkładki gramofonu mc/mm - i tak zdecydowana większość gramofonów jest mm,mc to nisza.Jeśli ktoś z Was miał okazję porównać oba wzmacniacze, będę wdzięczny za opinię.

Może zapytaj w temacie ,,PIONEER"....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada ktoś lub słuchał Piioneer BDP-LX58 ?

Chciałbym skonsultowac odczucia z odsłuchu.

 

Ja mam 58 od paru mcy.Wykorzystuje jako naped do daca.Najpierw byl to NAD M51 a teraz Meridian Director (w U$- Direct).

W tej roli po prostu zmiotl konkurencje a byly to m.in.Oppo 103 i Marantz UD 7007 oraz Denon 3... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.