Jump to content
IGNORED

Jakie napiecie w sieci ?


ygrek

Recommended Posts

A u mnie nadal 225V.... Mniej więcej tyle samo co dwa lata temu. Albo coś przegapili, albo nie zdążyli przed końcem roku, albo stwierdzili, że to się mieści w granicach nowej normy i już tak zostanie...

Natomiast jeśli 236V jest na wyświetlaczu kondycjonera, to nie musi oznaczać rzeczywistego napięcia w sieci. Mozliwe, że pomiar odbywa się na uzwojeniu wtórnym transformatora searacyjnego.

Link to comment
Share on other sites

ZMIANA NAPIĘCIA ZNAMIONOWEGO

z 220/380V na 230/400V

 

Dlaczego zmieniamy napięcie znamionowe ?

 

Zgodnie z Ustawą z dnia 03.04.1993r. o normalizacji (Dz.U. nr 55 poz. 251 ze zm.) i wydanym na jej podstawie Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 14.09.1999r. w sprawie obowiązku stosowania niektórych Polskich Norm (Dz.U. nr 80, poz. 911 ze zm.), wszystkie Zakłady Energetyczne w Polsce są zobowiązane do wprowadzenia w życie zapisów Polskiej Normy PN-IEC 60038:1999 "Napięcia znormalizowane IEC" mówiącej m.in. o konieczności wprowadzenie zmiany napięcia znamionowego w sieciach 1-fazowych z 220 V na 230 V, a w sieciach 3-fazowych z 380 V na 400 V do końca 2003 roku.

 

Jedynie zostaje nam zglosic do prokuratury doniesienie o popelnieniu przestepstwa. O nie wypelnieniu przez E ustawy.

Link to comment
Share on other sites

Czytajac dalej ...

Zakład Energetyczny ........... mając świadomość obaw towarzyszących zwłaszcza użytkownikom najstarszych urządzeń pragnie uspokoić, że proces dochodzenia do rzeczywistego poziomu napięcia zasilania 230/400V zostanie rozłożony w czasie, bowiem obecnie obowiązujące napięcie znamionowe 220/380V mieści się w tolerancjach nowych uregulowań.

 

Dupa z doniesienia :)

Koniec glupiego posta ................

Link to comment
Share on other sites

Akcja juz jest ...

 

Zasilanie 1 fazowe

 

Obecne czyli do 2004: Wartość napięcia [V] 220, Dopuszczalne odchylenia [%] +5 / -10, Dopuszczalna wartość minimalna [V] 198, Dopuszczalna wartość maksymalna [V] 231

 

Od 1 stycznia 2004 r.

Wartość napięcia [V] 230, Dopuszczalne odchylenia [%] +5 / -10,

Dopuszczalna wartość minimalna [V] 207, Dopuszczalna wartość maksymalna [V] 241

Link to comment
Share on other sites

Koledzy! Uczcijmy nadejście Nowego Roku czynem! Podejmijmy społecznikowskie zobowiązanie, aby wspomóc nasz demokratycznie wybrany rząd na froncie budowy dostatniego i zasobnego w energię państwa. Ulżyjmy pracy górnika i elektryka, zapewnijmy naszym wnukom bezpieczeństwo energetyczne!

Zobowiążmy się, że od dzis każdy wytwarzać będzie tyle samo prądu, ile zużyje! Niech użytkownicy potężnych końcówek mocy w czystej klasie A chwycą w dłoń przenośne prądnice!

Koledzy, róbmy prąd!

Link to comment
Share on other sites

gutten>

 

Jestem jak najbardziej za. Coprawda jesli nie skonczy sie codzienny bankiet porannych ciasteczek w PSE i wieczorowych koktajli na Mysiej i zacznie renowacja tys km skorodowanych gierkowskich sieci, to kto wie czy nie masz racji z tymi pradnicami?

Link to comment
Share on other sites

A gierkowskie sieci to jeszcze nie katastrofa. Te kładzione w latach 50-tych - to jest dopiero jazda. Zmieniając instalację w moim poprzednim mieszkaniu, które pamiętało jeszcze czasy dobrego wuja Wissarionowicza elektryk nie mógł wyjść z podziwu, że nie spaliłem sie żywcem. Był autentycznie wystraszony, kiedy oglądał zwęgloną izolację przewodów w ścianach.

Link to comment
Share on other sites

Mysle, ze lepszym rozwiazaniem i to na skale swiatowa jest magazynowanie czegos innego - naturalnego nosnika energii, ktory jest efektem ludzkiej przemiany materii. Przy odpowiednim zwiekszeniu cisnienia i ilosci mozemy wspolnie jako Narod ruszyc turbiny wielkich elektrowni i sieszyc sie tansza energia i mniejsza dziura ozonowa.

Link to comment
Share on other sites

Gutten,

Tak, a propos, instalujac juz nowoczesne okna w bierutowskim mieszkaniu (circa 1952) matki, zapytalem sie co to jest za rodzaj izolacji, ktory instalatorzy wyciagali jakby cukrzana wate ze szczelin dzielacych mury i framugi. Konskie wlosie panie! -odpowiedzial bez chwili zastanowienia jeden z robotnikow. Az trudno uwierzyc.

Link to comment
Share on other sites

W moim domu przewody 1mm^2 wykonane są z cynowanej (!) miedzi, w izolacji z jakiegoś tworzywa i w bawełnianym oplocie. Na puszkach napis informujący (po polsku), że zostały wyprodukowane w fabryce we Lwowie. Najprawdopodobniej z 1944 roku...

Link to comment
Share on other sites

Frycu>

Koncepcja moze nie niezla, ale jedynie w teorii. Przypominasz sobie ten wielki parowiec, na ktorym bylo napisane "Plyniemy cala para do socjalizmu"? Otoz jeden z pasazerow zapytal sie nagle kapitana ogromnego parowca: Panie Kapitanie, jak to jest, ze tyle tej pary leci, wrecz obloki, cisnienia tez nie brak, wegiel leci tonami, a my tak wolno plyniemy i nie mozemy doplynac? Na co kapitan odrzekl: Panie, bo cala para idzie na buczenie!

Link to comment
Share on other sites

Gutten, pamietasz pasztet z dzika? Cholera, szukalem przez kilkanascie lat podczas kazdego pobytu, az w koncu trafilem w pazdzierniku, w Makro, juz nie w puszkach, ale w sloiku....jakos nie przypomnial mi tamtych lat....byl tez rewelacyjny dzem Mango, cos co bylo jakims absurdem ekonomicznym, ale sprobuj znalezc podobny wyrob dzisiaj za tamte grosze...

Link to comment
Share on other sites

A już najfajniej było, jak pewnej mroźnej nocy na boisko szkoły, w której z takim trudnem zdobywałem wiedzę, zajechały czołgi i opancerzone SCOTT-y. Wszędzie zaroiło się o panów w szaro-czarnych mundurach polowych, a ja miałem trzy tygodnie laby.

Link to comment
Share on other sites

Niestety, ale wyjechalem przez wojna, podczas nocnych Nysek, ktorych mi jakos nawet brakowalo w tym roku, kiedy wychodzilem po raz pierwszy od 75-go z Jazz Jamboree. Klimat tez inny, jakos cieplo sie zrobilo, a tamtem mroz, on byl dobry, on mial lepszy efekt na spoleczenstwie. Byla jakas solidarnosc, lub przynajmniej jej poczatki...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.

                  wykrzyknik.png

AdBlock blocking software detected!


Our website lives up to the displayed advertisements.
The ads are thematically related to the site and are not bothersome.

Please disable the AdBlock extension or blocking software while using the site.

 

Registered users can disable this message.