Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Słyszałem dość dobrze nowa serie dimond czy jak tam wg mnie jest dużo gorsza od starej wersji s czy d nie mówiąc już o nowych cenach No ale to kwestia gustu . Nowe b&w z serii 800 maja inne strojenia inne drivery i na plus bardzo łatwo jest wysterować . Jak do starszych modeli potrzebowałeś dobrego silnego wzmaka przy nowej serii już tak nie jest.

A dla znajomego to polecam integre Classe cap2100

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Słyszałem dość dobrze nowa serie dimond czy jak tam wg mnie jest dużo gorsza od starej wersji s czy d nie mówiąc już o nowych cenach No ale to kwestia gustu . Nowe b&w z serii 800 maja inne strojenia inne drivery i na plus bardzo łatwo jest wysterować . Jak do starszych modeli potrzebowałeś dobrego silnego wzmaka przy nowej serii już tak nie jest.

A dla znajomego to polecam integre Classe cap2100

Pozdrawiam

Ciekawe rzeczy piszesz o nowych B&W i chyba jako pierwszy uważasz , że stare B&W są lepsze od nowych. Myślę , że albo w ogóle ich nie słyszałeś albo jeżeli słyszałeś to podłączone do jakiegoś mikrego wzmacniacza.

Co do zmian "na gorsze" w nowej serii to zmieniły się nie tylko zwrotnice ale i wiele innych elementów. Radzę poczytać testy profesjonalnych i wiarygodnych czasopism takich jak audio czy stereoplay. Panowie z tych redakcji są odmiennego zdania i przeciwnie do ciebie uważają podobnie jak ja. No ale to oczywiście rzecz "gustu".

Co do nowej ceny to również się mylisz ponieważ obecnie nie musisz dopłacać do lakieru piano finish i do spików, które to rzeczy masz w cenie podstawowej.

Tak więc jak sądzę opinie na temat nowych B&W nie czerpiesz z własnych doświadczeń tylko gdzieś zasłyszałeś , zapewne od dealera innych kolumn :)

 

Abyś poszerzył trochę wiedzę o tym co piszę poczytaj sobie poniższe artykuły:

 

http://www.audio.de/testbericht/lautsprecher-b-w-800-diamond-956373,900.html

 

http://www.stereoplay.de/testbericht/lautsprecher-b-w-800-diamond-1100396,584.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja już wyrosłem z czytania testów w pasie a pisze to co słyszałem . Jeśli ty bierzesz za pewnik to co przeczytasz ok twoja sprawa. Z nowej serii milem u siebie 803 które porównywałem do swoich 803s a z kumplem oboje porownywalismy 800 do jego starych 800 ( Gosc z forum i klubu b&w) . Co do wzmacniacza to w moim jak i jego przypadku grało to z Classe audio pre plus końcówka mocy i nie sadze by to był słabowity wzmak . Jeśli chodzi o kable to były to nordost i xlo.

tak się składa ze ja nie muszę w porównaniu do ciebie czerpać wiedzy z gazet mi wystarczy posłuchać ich i porównać . Jeśli mój poprzedni post uznałes za atak to przykro mi masz fajne kolumny ale nie spodziewają się ze uslyszysz ahy i ohy . Mi po prostu bardziej się podobają s i d

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Myślę , że chyba nie do końca zrozumiałeś co napisałem. Nie czerpię mojej wiedzy tylko z testów lecz z praktyki i z testów. Jestem ciekaw czym ty się kierowałeś podczas zakupu swojego "sprzetu" audio? Opowieściami babci, wujka , kolegów ? No chyba ,że przetestowałeś przed zakupem wszystkich producentów urządzeń na naszej planecie i wtedy kierowałeś się tylko i wyłącznie zdobytym "doświadczeniem". Myślę ,że trochę poniosła ciebie fantazja i raz słuchając B&W na raczej przeciętnym wzmacniaczu Classe masz wyrobione zdanie na temat kolumn , które raczej do przeciętnych nie należą.

Ponadto nie wiem czy wiesz ale w większości studiów nagrań dżwiękowych stosuje się właśnie B&W i nie mówię tutaj o studiu Semafor i nagraniach dobranocek dla dzieci.

 

Najciekawsze z twojej wypowiedzi jest autoratywne krytykowanie ludzi zajmujących się zawodowo testowaniem różnych sprzętów audio nie w domu z kolegą ale w studio i w porównaniu do wielu innych marek sprzetu. Gratuluję ugruntowanej samooceny .

 

A i jeszcze jedno. Myślę,że napiszę do chłopaków z B&W ,że zmarnowali ostatnie 10 lat pracy i wyprodukowali w pocie czoła i nakładem pewnie 10 milionów euro na badania gorsze produkty niż ich poprzedniki. Myślę, że chyba trochę będą zmartwieni tym faktem :)

Edytowane przez jarek&ania
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ty masz problem czego ty oczekujesz ze ludzie będące cię tu w dupę całować bo masz nowe 802?. Ogarnij się i czytaj ze zrozumieniem ja mam b&w i bardzo je lubię .

A jeśli uważasz ze Classe to kicha ok szkoda tylko ze należy pod b&w i pod nie głownie jest robiony polecany

 

Masz tu Classe i b&w w studiu

http://www.google.pl/search?q=b%26w+abbey+road+studios&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=8FyYT8e5CsTO4QTrgqTFBg&biw=768&bih=928&sei=81yYT9yhDcnP4QTk2-3EBg

 

A tu jakaś wystawa

http://www.google.pl/search?q=classe+b%26w&oe=UTF-8&hl=pl&client=safari&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=iVuYT8KeKMbY4QTQqeDFBg&biw=768&bih=928&sei=jluYT4jCHpL44QSS0oTFBg

 

Ciekawe czy kolesie z abbey road studio uważają Classe za lipe.?..;)

masz fajne kolumny naprawdę gratuluje ;)

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Z reguły jak komuś brakuje argumentów to staje się agresywny. To ,że Classe od niedawna należy do B&W jeszcze o niczym pozytywnym nie świadczy. Nie twierdzę ,że Classe jest kiepskim sprzętem. Plasuje się w środku stawki jeżeli chodzi o wzmacniacze i raczej w dole stawki jeżeli chodzi o odtwarzacze (nie bez powodu przestali produkować odtwarzacze CD).

Oczywiście nowe produkty (i tutaj chyba się ze mną zgodzisz) Classe są zestrojone tak by grały dobrze z rodziną.

Tak się składa , że jak kupowałem kolumny to sprzedawca oczywiście chciał mnie namówić na Classe. I nie wybrałem tego producenta bo chciałem kupić lampy zamiast tranzystorów.

 

Ponadto z reguły w gospodarce jak ktoś kogoś przejmuje to zazwyczaj tylko dlatego, że jedna z dwóch stron ma kłopoty finansowe. Tak było w przypadku Classe i B&W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Panowie,

Chyba jednak włączę się do Waszej dysputy .... bo zaczyna być całkiem pouczającym zderzeniem dwóch podejść do rzeczy - moim skromnym zdaniem.

Pozwólcie, że - wrzucając swoje dwa grosze - do "tematu rzeki" powiem Wam co widzę w dyskusji, która miała jedynie dać podpowiedź na pytanie o subiektywne odczucie zastosowania odpowiedniego wzmacniacza do monitorów 805D.

Prezentujecie 2 różne podejścia:

1. kolega "punk" : czego posłucham - to wiem.

2. kolega :jarek&ania" : chcę porównać opinie fachowców (a propos testów),

a potem sam wyrobić sobie zdanie.

Hmmmm... skoro nikt z nas nie ma mozliwości posłuchać wszystkich możliwości (=sprzętów), to uważam, że warto podejść szerzej do tematu i zacząć od porównania opinii testerów zawodowych i opinii użytkowników takich forów, aby móc zawęzić grupę sprzętów, które warto potem dokładniej przeanalizować.

Tak czy owak odbiór muzyki każdego z nas jest subiektywnie uzależniony od własnego odbioru w akustyce własnego pomieszczenia odsłuchowego, a jak rozumiem kolega "jarek&ania" właśnie oczekuje takiej wstępnej podpowiedzi i jej prostego uzasadnienia.

I ja takiej podpowiedzi szukam, obserwując tę dyskusję.... więc może nie róbmy "typowej polskiej wiochy" atakując się na wzajem, dyskutując o gustach innych, ale może jak w innych forach np. niemieckich czy amerykańskich pogadajmy krótko i rzeczowo.

Bardzo proszę ija o podpowiedź na pytanie:

Jaki wzmak do 805D-tek i dlaczego ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja kiedys bylem na etapie lamp ale dawno jeszcze przed classe b&w itd ale jakoś nie dla mnie może cięzko by było znaleś lampy do mocniej muzy .. i te wymienianie lamp wciąz kusi by kupować lepsze itd trzaski pstryki nie nie to nie dla mnie jak za kila lat spali mi sie cos (oby nie) to dalej w tranzystor pujde moze juiz nie w classea moze w krella ale nie mysle nad tym teraz

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Jak miło spotkać rozsądnych ludzi .:)

 

ja kiedys bylem na etapie lamp ale dawno jeszcze przed classe b&w itd ale jakoś nie dla mnie może cięzko by było znaleś lampy do mocniej muzy .. i te wymienianie lamp wciąz kusi by kupować lepsze itd trzaski pstryki nie nie to nie dla mnie jak za kila lat spali mi sie cos (oby nie) to dalej w tranzystor pujde moze juiz nie w classea moze w krella ale nie mysle nad tym teraz

Też poprzednio miałem tranzystory. I chciałem spróbować lamp bo mnie korciło. I uwierz mi nie żałuję.Ważne żeby nie kupić mikrusa bo nie napędzisz kolumn i cały czar prysł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja stwiam na integre classe :) miałem słuchalem z 805 signature i było naprawde fajnie :) możesz bawić sie w lampy najlepiej wypozycz i posłuchaj

 

jarek a spytam sie cviebie a słuchałes starych 802d??

 

bo ja sluchalem i powiem ci co mam przeciwo nowej serii nie podoba mi sie bas jest go za duzo jak by był poluzowany w porównaniu do starych gdzie był bardziej zwarty trzymany za morde

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

no ja stwiam na integre classe :) miałem słuchalem z 805 signature i było naprawde fajnie :) możesz bawić sie w lampy najlepiej wypozycz i posłuchaj

 

jarek a spytam sie cviebie a słuchałes starych 802d??

Stare 802D były trochę hmmm jak to nazwać zamulone. Brakowało dynamiki i raczej nadawały sie do muzuki poważnej

 

Naprawdę to co zdziałali (szczególnie z nowymi 802) chłopaki z B&W ....... czapki z głów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nara chłopaki bez obrazy jarek ale o gustach sie nie dyskutuje choć twoj sytem robi wraznie ..

jack owocnego poszukiwania

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry za wejście w pytanie do kogoś innego, ale miałem okazję porównać 802S, stare 802D i nowe 802D oraz 805S i nowe 805D (u sąsiadów zza niemieckiej miedzy).

Nowe modele mają - dla mojego ucha - znacznie bardziej otwarty i przejrzysty dźwięk, olbrzymią scenę, precyzyjne umiejscowienie instrumentów przy muzyce typu klubowego jazzu (bo przy rocku to i tak ma mniejsze znaczenie).

To jest inna galaktyka - te nowe.

Stare były znacznie bardziej zamknięte - jakby stłumione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Zależy do czego podłączyłeś. Mje końcówki grają w Pure Class A 60W. Klasa A ma to do siebie ,że jednak gra "trochę" inaczej niż normalna AB

 

Sorry za wejście w pytanie do kogoś innego, ale miałem okazję porównać 802S, stare 802D i nowe 802D oraz 805S i nowe 805D (u sąsiadów zza niemieckiej miedzy).

Nowe modele mają - dla mojego ucha - znacznie bardziej otwarty i przejrzysty dźwięk, olbrzymią scenę, precyzyjne umiejscowienie instrumentów przy muzyce typu klubowego jazzu (bo przy rocku to i tak ma mniejsze znaczenie).

To jest inna galaktyka - te nowe.

Stare były znacznie bardziej zamknięte - jakby stłumione.

Dokładnie to miałem na myśli. Lepiej tego nie mogłeś ująć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam jeszcze ze mi 803 s stykają jedynie czego chce to zadaptowac akustycznie poddasze (w którym teraz mam swój pokoj ) do takiego stopnia jak był grało to nadole w salone a było rewelacyjnie teraz już tak nie jest . Jestem na etapie poprawy akustycznej ...

pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

A to mój zestawik

A to mój zestawik

 

Egzotyczny sprzęt (bynajmniej w Polsce) ..... tak jak i mój :)

Jak to gra z B&W?

 

Zamierzam kupić do moich kolumn podkładki pod kolce Harmonix 909.

Jestem ciekaw czy poprawi to akustykę (odizolowanie kolumn od parkietu)?

Ze względu na dużą moc moich końcówek , przy głośnym słuchaniu muzyki wydaje mi się , że kolce nie eliminują wystarczająco wibracji niskich tonów.

Być może podkładki pod kolce Harmonixa poprawią akustykę.

 

Czy ktoś z was miał kiedyś styczność z firmą Harmonix? I co z tego wynikło?

 

Potrzebuję jeszcze pomocy przy odizolowaniu szafki na sprzęt od podłoża. Niestety szafka wraz ze sprzętem waży ok 200-250 kg !!!

Co podłożyć pod nóżki szafki (8 nóżek 10x5 cm) aby wytłumić wibracje od kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

No właśnie tak zrobiłem. Niestety ze względu na jej wielkość i wagę musiałaby mieć kolców więcej od jeża;)

Dlatego dla jej stabilności (żeby nie złamała się pod ciężarem końcówek mocy - każda waży 54 kg!!!!) musiałem zrobić podłużne stopy w odpowiednich miejscach.

Podkleiłem je też filcem żeby nie skatować parkietu podczas jej odsuwania ale albo filc jest za cienki albo w ogóle powinien zostać zastąpiony czymś innym.

Myślę nad tym ale nic konkretnego nie wymyśliłem :(

 

Znalazłem na e-bay takie wynalazki , może to pomoże:

 

http://cgi.ebay.de/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=230781466221#ht_4906wt_1026

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w Pl możesz zamówić mocne szafki regały hi Fi 54 kg to dużo o 20 wiecej niż moja końcówka ale myśle firmy różniące meble hi Fi zrobią mebele o nosnosciach naprawdę dużych

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ja zrobiłem szafkę pod wymiar sprzętu wg. własnej koncepcji (że zacytuję tutaj naszego byłego prezydenta L.W.).

Kosztowała kupę kasy i szkoda ją wyrzucać (wyrzuciłem już poprzednią) :(

Myślę , że do moich "klamotów" ciężko coś konkretnego kupić. Coś muszę pokombinować z tymi nóżkami. Hmmm...........tylko co?

Jakieś podkładki , które wytrzymają taki ciężar i nie oszpecą krajobrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podkleiłem je też filcem żeby nie skatować parkietu podczas jej odsuwania ale albo filc jest za cienki albo w ogóle powinien zostać zastąpiony czymś innym.

Myślę nad tym ale nic konkretnego nie wymyśliłem

 

Panie, taki sprzęt wymaga szafek. Odpowiedż przyniesie: Harmonic Resolution System !!!

 

custom03.jpg

 

http://www.avisolation.com/index.html

 

Pozdr, M.

Parker's Mood

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Ładne . Szczególnie w kolorze srebrnym.

Problem w tym , że w szufladach pochowałem dekodery sat i odtwarzacz Bluray.

Nie lubię jak wszystko stoi na widoku i dodatkowo każdy z innej parafii (czarne, srebrne, duże, małe itp.itd) a na dodatek wszystkie kable na wierzchu :(

Chciałem kupić te poniżej ale z powyższych względów zrezygnowałem:

 

http://www.solidsteel.it/scheda.php?lingua=eng&codserie=&codpro=31

 

Przynajmniej mam porządek i nie szczypie w oczy jak słucham muzyki.

Tak więc oprócz Harmonixa pod kolumny muszę jakoś odseparować szafkę od podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.