Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich posiadam kolumny B&W 602 S2 mam problem z głośnikami wysokotonowymi już drugi raz mi się spaliły i niewiadomo dlaczego. Grały pod wzmacniacze CA A500. Sprawdzałem zwrotnice z elektrykiem i powiedział że jest ok. Obecnie zastanawiam się nad kupnem jakiś innych głośników wysokotonowych o podobnych parametrach co orginalne z tych B&W żeby nie trzeba zmieniać zwrotnicy. Może byście mi coś doradzili myślałem o kupnie jakiś starych kolumny B&W i przemontować głośnik chodzą mi po głowie stare DM 302 zależy mi na tym żeby kopułka nie była aluminiowa. MOga być jakie kolwiek głośnki szkoda mi tych kolumn sprzedawać za grosze i chciałbym je naprawić. Z góry dziękuje za pomoc.

 

Witam wszystkich posiadam kolumny B&W 602 S2 mam problem z głośnikami wysokotonowymi już drugi raz mi się spaliły i niewiadomo dlaczego. Grały pod wzmacniacze CA A500. Sprawdzałem zwrotnice z elektrykiem i powiedział że jest ok. Obecnie zastanawiam się nad kupnem jakiś innych głośników wysokotonowych o podobnych parametrach co orginalne z tych B&W żeby nie trzeba zmieniać zwrotnicy. Może byście mi coś doradzili myślałem o kupnie jakiś starych kolumny B&W i przemontować głośnik chodzą mi po głowie stare DM 302 zależy mi na tym żeby kopułka nie była aluminiowa. MOga być jakie kolwiek głośnki szkoda mi tych kolumn sprzedawać za grosze i chciałbym je naprawić. Z góry dziękuje za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam ... Jestem od niedawna w posiadaniu B&W 603s3 ... czy to dobry kompan dla wzmacniaczy cyrusa (obecnie staightline w domyśle a wczoraj już prawie 8vs2) czy może lepiej jakiś inny

Kabelki kimber tc4, na 16m2

Wzmacniacze lampowe to nie sprzęt dla mnie (za delikatne tak jakby), marantz, harman kardon ani też żadnej innej chińszczyzny nie toleruję.

Edytowane przez celsjusz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

To była jakaś recenzja matrixów w audio?

Mr.S->jeśli znajdziesz ten test to także proszę o skan,dziękuję.

 

a tymczasem dwie obcojęzyczne;)

 

http://www.audioreview.com/mfr/b-and-w/floorstanding-speakers/matrix-805/PRD_120869_1594crx.aspx

http://www.stereophile.com/standloudspeakers/869

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie spotkałem z rozwinięciem wersji podstawowej,jednak przez krótki okres czasu była w ofercie wersja 4-omowa,to chyba w początkach produkcji,jednak nie jestem pewien czy czasem producent nie "zastanawiał" się przez chwilę jaki poprawny parametr tu wstawić do instrukcji obsługi.Miałem/mam dwie różne pary,identyczne,obydwie były 8-omowe z zaznaczeniem producenta:"nie mniej jednak niż 4ohm".

Wersja kolorystyczna to black ash,niezmiernie rzadko bywały w innej okleinie ale widziałem już na aukcjach w uk i us w kolorze wiśni i innych egzotycznych,chyba nawet jeden taki "wybryk" gdzieś w tym wątku wkleiłem.

Poza tym cały czas to aluminiowy tweeter i 16,5cm woofer,br dmucha do przodu,inaczej nie widziałem.

Spotkałem się też z innym układem zacisków na tylnej ściance,najczęściej jest to terminal łamany z dwoma parami gniazd,widziałem także wersje płaskie z zaciskami umiejscowionymi dosyć blisko siebie,te wersje różniły się też typem czcionki na "tabliczce znamionowej" pod terminalem.

 

Jak widać wszystkie zmiany dotyczyły raczej kosmetyki i trudno byłoby je nazywać MKII czy inaczej.

 

@Paweł Skurzewski->jeśli masz jakiś link lub inne informacje na temat nietypowej wersji 805matrix to będę wdzięczny za udostępnienie tychże:)

Edytowane przez octavarium

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Ja się nie spotkałem z rozwinięciem wersji podstawowej,jednak przez krótki okres czasu była w ofercie wersja 4-omowa,to chyba w początkach produkcji,jednak nie jestem pewien czy czasem producent nie "zastanawiał" się przez chwilę jaki poprawny parametr tu wstawić do instrukcji obsługi.Miałem/mam dwie różne pary,identyczne,obydwie były 8-omowe z zaznaczeniem producenta:"nie mniej jednak niż 4ohm".

Wersja kolorystyczna to black ash,niezmiernie rzadko bywały w innej okleinie ale widziałem już na aukcjach w uk i us w kolorze wiśni i innych egzotycznych,chyba nawet jeden taki "wybryk" gdzieś w tym wątku wkleiłem.

Poza tym cały czas to aluminiowy tweeter i 16,5cm woofer,br dmucha do przodu,inaczej nie widziałem.

Spotkałem się też z innym układem zacisków na tylnej ściance,najczęściej jest to terminal łamany z dwoma parami gniazd,widziałem także wersje płaskie z zaciskami umiejscowionymi dosyć blisko siebie,te wersje różniły się też typem czcionki na "tabliczce znamionowej" pod terminalem.

 

Jak widać wszystkie zmiany dotyczyły raczej kosmetyki i trudno byłoby je nazywać MKII czy inaczej.

 

@Paweł Skurzewski->jeśli masz jakiś link lub inne informacje na temat nietypowej wersji 805matrix to będę wdzięczny za udostępnienie tychże:)

 

Ano właśnie,pytam bo w sieci natknąłem się na te, jak to określasz kosmetyczne zmiany,na jednym ze zdjęć zauważyłem nawet wytłoczone w plastiku logo B&W.Wydaje mi się także,że niektóre modele z serii mają bardziej żółtą plecionkę inne mniej,jedne mają naklejkę znamionową wklejoną w terminale głośnikowe inne pod a jeszcze inne nad,dodatkowo na jednych naklejkach znamionowych przy cyfrze 805 występuje znaczek:# a przy innych nie.Myślałem w związku z tym,że powstały inne wersje.

Octavarium jak u Ciebie wygląda tył kolumn?tzn gdzie masz naklejkę znamionową i czy masz # przy cyfrze 805?

Pozdrawiam

P

Edytowane przez Paweł Skurzewski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już odpowiadam:naklejka jest bezpośrednio pod terminalem,brak # przy cyfrze 805.

 

Co do intensywności koloru plecionki to podejrzewam tu sytuację gdzie użytkownik przez dłuższy czas miał ściągnięte maskownice a kolumny mogły być narażone na działanie promieni słonecznych,drugim powodem może być kiepsko skonfigurowany aparat fotografujący kolumny (balans bieli) stąd różnice w nasyceniu,odcieniu kolorów.

pzdr.oct.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Już odpowiadam:naklejka jest bezpośrednio pod terminalem,brak # przy cyfrze 805.

 

Co do intensywności koloru plecionki to podejrzewam tu sytuację gdzie użytkownik przez dłuższy czas miał ściągnięte maskownice a kolumny mogły być narażone na działanie promieni słonecznych,drugim powodem może być kiepsko skonfigurowany aparat fotografujący kolumny (balans bieli) stąd różnice w nasyceniu,odcieniu kolorów.

pzdr.oct.

 

Co do koloru to i tak i nie:)mam dwóch znajomych,posiadaczy matrixów u jednego kolor plecionki żółty jak kurze żółtko a u drugiego jak poranne słońce, różnice ogromne a obaj maskownice wywalili na strych.U jednego naklejka znamionowa jak u Ciebie a drugi naklejkę ma nad terminalami i rzeczony # obok numeru.Trudno się połapać być może to są tylko kosmetyczne różnice a być może fundamentalne?Bowers twierdzi,że sama plecionka to tylko plecionka-dopiero odpowiedni impregnat to pełny sukces.Trzeba poszperać w sieci,lub czekać na mądrzejszego do nas:)

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mają obydwaj 805-ki od nowości?Jeżeli nie to każda para ma swoją historię,jedna mogła lata stać we wciąż zadymionym pomieszczeniu,druga para mogła być narażona ciągle na mocno operujące słońce,trzeci użytkownik miał wciąż założone maskownice i praktycznie kolumn nie używał bo nie miał czasu na słuchanie muzyki...itp.

Ja nie stwierdzam ponadto różnic brzmieniowych między egzemplarzami które miałem wcześniej a obecnymi.Kolor plecionki także taki sam,raczej słomkowy niż mocno żółty,podobnie jest u znajomego,kolor plecionki identyczny.

 

Tak przy okazji:

http://www.bowers-wilkins.com/Discover/Discover/Technologies/Kevlar.html

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

A mają obydwaj 805-ki od nowości?Jeżeli nie to każda para ma swoją historię,jedna mogła lata stać we wciąż zadymionym pomieszczeniu,druga para mogła być narażona ciągle na mocno operujące słońce,trzeci użytkownik miał wciąż założone maskownice i praktycznie kolumn nie używał bo nie miał czasu na słuchanie muzyki...itp.

Ja nie stwierdzam ponadto różnic brzmieniowych między egzemplarzami które miałem wcześniej a obecnymi.Kolor plecionki także taki sam,raczej słomkowy niż mocno żółty,podobnie jest u znajomego,kolor plecionki identyczny.

 

Tak przy okazji:

http://www.bowers-wilkins.com/Discover/Discover/Technologies/Kevlar.html

 

Pewnie masz rację,tak czy siak serią Nautilus Bowers nie przeskoczył serii Matrix-subiektywnie do bólu,natomiast serią Diamond już tak.To na poparcie tezy o fajności matrixów.

Pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Słuchałeś 805D?Jak wrażenia?Na mieście gadają że diament to teraz u bowersa jakby cieplejszy od aluminium...

Tak słuchałem w zeszłym roku.Grają doskonale,bardzo homogenicznym dzwiękiem.Natomiast co do diamentu,to wcześniej naczytałem się recenzji o świetlistości,szczegółowości,hiperanalityczności nowgo gwizdka.Dla mnie nowy tweeter gra na poziomie absurdalnej gładkości,przy czym słychać absolutnie wszystko,tylko słuchacz nie jest epatowany wysokimi tonami, ich ilośc jest taka jak trzeba,tylko ta gładkość-rewelacja.W tym wszystki przeszkadza mi tylko jedna rzecz-cena,resztę kupuję bez mrugnięcia.

pozdrawiam

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Czekamy na szerszy opis wrażeń użytkownika diamentowych 805-ek z forum,tymczasem recenzja A.Kisiela:

 

http://audio.com.pl/testy/bandw-805-diamond:1

 

 

Może być problem,w Polsce jest od niedawna i w niewielkiej ilości,ale może...też z przyjemnością poczytam.

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za mną ciągle "chodzą" B&W matrix 805 - w okolicach 1991-93 roku miałem przyjemność odsluchiwać te kolumny w gdańskim studio "SIR", to naprawdę była zjawiskowa dla mnie wtedy przestrzeń i swoboda. A były w Poznaniu rok temu mniej więcej za 2,5 tys - trzeba było jechać i odsłuchać, czy rzeczywiscie magia by powróciła. No i wówczas brać!

"Diamenty" niby ślicznie wykonane, ale Chiny zrobiły swoje - zamęczyły czarny lakier fortepianowy i wymyślne kształty, co druga kolumna z Chin aspirująca do hi-endu tak wygląda obecnie :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A za mną ciągle "chodzą" B&W matrix 805 - w okolicach 1991-93 roku miałem przyjemność odsluchiwać te kolumny w gdańskim studio "SIR", to naprawdę była zjawiskowa dla mnie wtedy przestrzeń i swoboda. A były w Poznaniu rok temu mniej więcej za 2,5 tys - trzeba było jechać i odsłuchać, czy rzeczywiscie magia by powróciła. No i wówczas brać!

"Diamenty" niby ślicznie wykonane, ale Chiny zrobiły swoje - zamęczyły czarny lakier fortepianowy i wymyślne kształty, co druga kolumna z Chin aspirująca do hi-endu tak wygląda obecnie :(

 

 

Tak,piano black już nie jest synonimem czegoś wyjątkowego,wyjątkowym w tym momencie jest produkt wytworzony poza Chinami.

Mają nowe 805D dyskretną elegancję w sobie,istnieje spore prawdopodobieństwo jak widzę,że mogą kiedyś zastąpić w moim systemie matrixy.

 

Staszek_s-> co do 805matrix właśnie i ich przestrzeni,to zjawiskowość stereofonii polega tu na wybitnym jej uporządkowaniu,jakiejś takiej staranności w umiejscowieniu każdego źródła na scenie,co osiemset-piątkom przychodzi w sposób naturalny,niewymuszony.

To nie jest monitor bez wad rzecz jasna,relatywnie jednak jest ich niewiele,siłą tych kolumienek jest to że to co w ich brzmieniu nie jest wadą zostało ustanowione na niesłychanie wysokim poziomie.

 

Szczytowy monitor bowersa teraz i dwadzieścia lat temu:

post-15650-087117500 1296726141_thumb.jpg

post-15650-095036400 1296726555_thumb.jpg

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Stereofonia to faktycznie olbrzymia zaleta Matrix 805,ale tam jest topowy wysokotonowy,taki sam jaki aplikowano w 801.Natomiast pytanie brzmi:jak długo te drivery jeszcze wytrzymają za chwilę będą pełnoletnie?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się orientuję,to jeśli ktoś ma wątpliwości czy czasem z kevlaru nie ulatują parametry to może sobie zamówić komplet nowych,identycznych u dystrybutora.Ponoć z dostępnością części zamiennych nawet do 30-letnich modeli nie ma kłopotu,a matrixy trafiały jeszcze do sprzedaży około 2000r.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Z tego co się orientuję,to jeśli ktoś ma wątpliwości czy czasem z kevlaru nie ulatują parametry to może sobie zamówić komplet nowych,identycznych u dystrybutora.Ponoć z dostępnością części zamiennych nawet do 30-letnich modeli nie ma kłopotu,a matrixy trafiały jeszcze do sprzedaży około 2000r.

 

O kevlar bym się nie obawiał:)raczej bałbym się degradacji resora,ale skoro części sa dostępne to nie ma obaw.Mam wrażenie,że te paczki są dośc trudno osiągalne,czy to wyniika z faktu niewielkiej obecności matrix 805 nad Wisłą,czy niechęcią w pozbywaniu sie przez włascicieli?

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O kevlar bym się nie obawiał:)raczej bałbym się degradacji resora,ale skoro części sa dostępne to nie ma obaw.Mam wrażenie,że te paczki są dośc trudno osiągalne,czy to wyniika z faktu niewielkiej obecności matrix 805 nad Wisłą,czy niechęcią w pozbywaniu sie przez włascicieli?

P

 

Nie jest aż tak źle,pierwsze matrixy miałem z pl,w momencie kiedy po przygodach z innymi konstrukcjami zdecydowałem się na powrót do 805 to czekałem 3 m-ce,obecne kupowałem na audiomarkt.de.

Tutaj trochę cierpliwości się przyda,z obserwacji rynku widzę że 2-3 razy do roku pojawiają się na aukcjach w Europie egzemplarze w nienagannym stanie.

l'enfant sauvage

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.