Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

http://allegro.pl/kolumny-bw-wysoka-polka-niska-cena-sprawdz-i1443651613.html

Na tej aukcji więcej zdjęć chyba tych samych kolumn...

pzdr

no wiem właśnie tylko co to za model , ze zdjęć wynika że DM i nic więcej , właściciel tez nie wie , ile to ma ohm ? jaka moc itd , może ktoś rozpozna co to za model

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Czy ktoś miał możliwość posłuchać B&W CM9 z dzielonym Rotelem z serii 15, najlepiej RC-1550 + RB-1552? Może ktoś taki zestaw posiada? Jakie wrażenia?

 

Na temat CM9 jakoś niewiele można przeczytać, więc chętnie o samych kolumnach też bym się czegoś dowiedział. Z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam Kolegów, mam pytanko gdyż poszukuję monitorków do małego pokóju 10m2 zastanawiałem się nad używanymi B&W 601 lub 602 jednak ich ceny zniechęciły mnie do używek i pomyślałem o nowych B&W 685 mało można o nich przeczytać a relacje tych co mają a tych co mieli są rozbieżne, czy mogli byście mi naświetlić temat tych kolumienek ewentualnie biorę jeszcze pod uwagę używane B&W CDM 1SE lub NT, pomóżcie bo mam wielki dylemat:)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam.

Też mi się marzy wejście do klubu B&W.

Niedawno sprzedałem swoje Monitor Audio GS-20 i ciułam dalej kaskę na coś angielskiego.

Najbardziej przypadły mi do gustu 804 Diamont.

Jakby ktoś gdzieś namierzył przyzwoitą cenę to poproszę o namiary...

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam klubowiczow chcialem sie do was przylaczyc i zarazem mam problem wiec tak posiadam b&w dm 603 i zmacniacz nad c-320 pisze na forum i nie bardzo wiem co tu mozna poprawic czy jakie kabelki w tym zestawieniu najlepiej sie dograly i ic czy moze byscie cos doradzili licze na wasza pomoc!! pozdrawiam z calym szcunkiem zbyniu i naczej zbyszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

witam chcialem poprawic gore bo wczesniej mialem z zmacniaczem c-320 nad celestionf38 i tam gora byla zakcentowana mysle ze ic klotza c-110 i glosnikowy klotza 225t przy tym zmacniaczu daja duzo dolu i brakuje srednicy moim zdaniem i dzwiecznych detalicznych sopranow to barzo wyraznie slychac cos muli moze ten zmacniacz albo interkonekty jakto naprawic? powiecie mi co waszym zdaniem mozna chociasz troche poprawic

 

przepraszam za błędy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu dlaczego jestes tak uparty, to jak gra jest wynikiem polaczenia NADa z Bowersami i nic nie zrobisz w kwestii radykalnej zmiany dzwieku.

Pozostaje Ci wrocic do f38 i będzie jak dawniej, to nie były złe kolumny. Kablami nie zalatwisz problemu, albo obecne brzmienie akceptujesz albo nie.

Nawet jak kupisz swoje wymarzone Dali 450, to wysokich tonów nie będzie wiecej niz z B@W. Niektórzy twierdzą, że Bowersy, to przede wszystkim dobitna i detaliczna góra. Posiadalem kilka modeli B@W, ktore grały z NADem 320, 314, 3020, 3140, 302, 304, 3400 i zawsze było bardzo dobrze a czasami wręcz za agresywnie. Podejrzewam, ze Twój kompleks wysokich tonów wynika z osłuchania się nadmiernie ostrymi Celestionami oraz przyjecia za wzorzec i punt odniesienia ten właśnie wypaczony dzwięk. Moze nalezaloby przeanalizować czy przypadkiem za "mulenie" dzwieku nie jest odpowiedzialna akustyka pomieszczenia lub ewentualne ustawienie kolumn?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbyniu dlaczego jestes tak uparty, to jak gra jest wynikiem polaczenia NADa z Bowersami i nic nie zrobisz w kwestii radykalnej zmiany dzwieku.

Pozostaje Ci wrocic do f38 i będzie jak dawniej, to nie były złe kolumny. Kablami nie zalatwisz problemu, albo obecne brzmienie akceptujesz albo nie.

Nawet jak kupisz swoje wymarzone Dali 450, to wysokich tonów nie będzie wiecej niz z B@W. Niektórzy twierdzą, że Bowersy, to przede wszystkim dobitna i detaliczna góra. Posiadalem kilka modeli B@W, ktore grały z NADem 320, 314, 3020, 3140, 302, 304, 3400 i zawsze było bardzo dobrze a czasami wręcz za agresywnie. Podejrzewam, ze Twój kompleks wysokich tonów wynika z osłuchania się nadmiernie ostrymi Celestionami oraz przyjecia za wzorzec i punt odniesienia ten właśnie wypaczony dzwięk. Moze nalezaloby przeanalizować czy przypadkiem za "mulenie" dzwieku nie jest odpowiedzialna akustyka pomieszczenia lub ewentualne ustawienie kolumn?

Sorry zamiast "&" powsadzałem małpy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość zbyniu 360

(Konto usunięte)

mariusz ty to dobry czlowiek naprawde dobry ze znosiszte moje widzimisie

 

moze faktycznie te celestiony mialy wyeksponowane wysokie tony i tu kwestia przyzwyczajenia w sumie nie barzo mam chwile zeby sobie sluchac bo tam na dole zaraz krzycza przycisz to!

 

co mam do kina chodzic na odsluch stero......

 

sorry klawiatura za 20 pln.

 

mariuisz ty mnie dobrze znasz to fakt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygłuszenie zrobione, masz to na klej mocowane czy jakiś inny sposób? I gdzie kupiłeś te wygłuszcze?

Ja jednak po odsłuchu Monitor Audio PL200, a wcześniej po odsłuchu B&W 804 Diamond wybrałem MA-PL200.

Na moje uszy zabrzmiały o wiele ciekawiej.

No i wyszło o ładnych parę tysięcy taniej...

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie to wygłuszenie zrobione, masz to na klej mocowane czy jakiś inny sposób? I gdzie kupiłeś te wygłuszcze?

Ja jednak po odsłuchu Monitor Audio PL200, a wcześniej po odsłuchu B&W 804 Diamond wybrałem MA-PL200.

Na moje uszy zabrzmiały o wiele ciekawiej.

No i wyszło o ładnych parę tysięcy taniej...

 

 

Piankę akustyczną kupiłem na allegro,50 zł za arkusz 2mkw.Bardzo łatwy i szybki montaż na klej w sprayu cena 50zł.Jest to szybki i tani sposób na wygłuszenie pomieszczenia,zawsze przywiązywałem dużą wagę do akustyki pomieszczenia i teraz uzyskałem najlepszy efekt.Nalezy też pamiętać aby wygłuszyć nie tylko ściany ale też podłogę i sufit,słupki narożne są zbędne.Nie znam Monitor audio z seri PL,natomiast B&W 803 porównywałem z Focal 1027be,Dali Helicon 400 oraz Tannoy dc10t .B&W 804 to najniżej oceniana konstrukcja z serii 800,Proponuję posłuchać 805 lub 803 z dobrym wzmakiem np. krell 400xi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informacje.

Pozdrawiam

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Panowie poszukuję opini i testòw B&W CM9 i CM8 miało by to grać z classe więcej o mnie...

Jak by ktoś miał skany testòw będę. Bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam

"...Wolność albo jest pełna albo jej w ogóle nie ma, bez wolności nie ma rozumu, nie ma sprawiedliwości, nie ma dobrobytu, nie ma człowieczeństwa..."Michał Bakunin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość jarek&ania

(Konto usunięte)

Witam.

 

Posiadam DENONA AVP/POA/DVD aktualną serię A1.Napędzam tym (bi-amping TARALABS Air) Cantony Reference 3.2DC .

Chcę zamienić Cantony na B&W 800D.

Czy ktoś może podzielić się opinią na temat czy warto i czy ktoś już może słuchał podobnej kofiguracji (Denon A1& B&W 80D).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Witam Wszystkich !

 

Szczerze powiem, że gdyby nie moja córka chyba jeszcze przez kolejnych 5 lat nie dowiedziałbym się o tym formum - ale o tym za chwilę :-) bo czytam i nadal nie mogę uwierzyć, że jest tylu zapalonych fanów marki z którą i moimi 7NT jestem już od hmm ... 7-9 lat - kurcze nie pamiętam ...

 

Po pierwsze gratuluję wszystkim posiadaczom - daro69 szczerze szczęka opada więc gratuluję podwójnie ;-), po drugie ... help ! :D bo

Szukam od 2 lat kopułek, które moja ukochana córka wgniotła z dzikim uśmiechem, a ostatnio nawrzucała mi monet do amplitunera więc szukam też czegoś do napędzenia 7NT - Eh....

 

Szukałem, czytałem - jakieś ze dwa lata temu wszyscy parowali B&W z Marantz`m ale obecnie wysyp sprzętu jest tak duży więc chyba lepiej zapytać znawców marki. Słucham głównie stereo ale i kino też potrzebne, przez bardzo krótki okres miałem też podłączoną lampkę ruskiej konstrukcji i o dziwo grały bosko, ale raczej nie chcę rozdzielać kina od stereo.

 

Będę wdzięczny za informację - być może temat ten słabo wpasowuje pod "Hello" ale będę wdzięczny za sugestie w sprawie naprawy kolumn i wyboru Amp.

Ciężko też, jest mi też podać górną granicę ceny ponieważ zmieniają się one jak w kalejdoskopie : dziś 8000 jutro 4000, a i używanym dobrym sprzętem też nie pogardzę.

 

A zatem jeszcze raz Witam i proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.