Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB B&W


brodawid
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chętnie bym kupił styropian do kartonów bo mi się połamał. Niestety w Polsce nie mają takich akcesoriów. Gąbki do zatykania bass reflex musiałem w US kupić.

 

Tak się zastanawiam w jaki sposób zareagowały by nasze służby celne na widok paczki ze steropianem ze Stanów ;-)

 

A tak bardziej poważnie nadal nie mam pojęcia czym zasilić moje 7NT ;-(

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak na poważnie ... obecnie z braku laku :) testuję od szwagra marantza sr5004 który o dziwo całkiem przyjemnie gra dzięki pure direct, a i jego kino nie męczy. Boli mnie tylko głowa od czytania o sprzęcie stereo, raz myślę o kupieniu końcówki np xpa-2 z emotiva lub Naima z allegro, bo zaraz sprzęt będę musiał oddać i cisza mnie dobije.

Problem ze mną jest taki ,że słucham absolutnie każdego rodzaju muzyki w zależności od nastroju od techno po poważną włącznie, żaden ze mnie meloman ale ucho mam dobre więc potrzebuję mocnego w miarę neutralnie, grającego sprzętu.

Przeglądam Wasze posty i Wasze własne opisy w których niekiedy zdradzacie konfiguracje ale nie znalazłem nikogo z 7NT, więc jakiekolwiek sugestie będą mile widziane ;-)

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) No ja mysle ze nie bedziesz szczesliwy ale mam inna propozycje

Mialem taki zintegrowany wzmacniacz przez ponad rok i musze powiedziec ze zarowno wyglad jak i dzwiek sa bardzo przyzwoite. Pierwsze 40W jest w czystej klasie A a wszystko ponadto czyli pozostale 160W w klasie AB.

Do upolowania na eBay-u za okolo 1000 euro co daje okolo 4000 zl (cena sklepowa w zaleznosci od miejsca wacha sie od 8-10K)

 

http://www.advance-acoustic.com/en/produits/index/detail/id/38/sec/1

post-27673-0-80672900-1305311331_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daro69 Chodzą mi takie pomysły jak Twój i takie jak poniżej na zdjęciu od emotiva.

Ale jak znajdę blisko używanego AA będzie po sprawie - proste i genialne za razem - dziękuję.

 

Tak swoją drogą znalazłem wątki w których porównuje się AA ze sprzętem Emotiva i szczerze powiem, że zastanawiam się czy to Chińczyk w francuskiej obudowie czy Francuz po chińsku :)

Sprzęt budzi duże kontrowersje, a na forach są opinie, że w tej cenie nawet w Stanach czy Kanadzie nie ma lepszego sprzętu, hmm ...

 

Mały przykład:

Advance-acoustic

 

http://www.hollandlink.nl/hifi/MCD-203Mk2-inside.jpg

 

Emotiva

 

http://emotiva.com/erc2/erc2_inside_thumb.jpg

 

Najchętniej sprawdziłbym dwie opcje, na pewno dam znać co z tego wyjdzie.

 

Pozdrawiam

 

ps. Szukałem używanego Advance Acoustic MAP800 II i znaleźć nie mogę ... ;-(

 

A tu są fajne zdjęcia w tym wątku co do porównania

 

http://www.diyaudio.com/forums/solid-state/171491-emotiva-xpa-1-vs-jungson-99d-8.html

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mowiac francuzi chwala sie ze to ich produkt ale kto to wie. Goraco polecam wzmacniacz nieco mniej cd playerek, te lampki sa tam raczej dla ozdoby bo pomiedzy wyjsciem na lampach i po dacku nie ma roznicy :)no moze minimalna.

Szukaj wzmaka na wloskim niemieckim i angielskim ebay, pokazuja sie czasami ja swojego upolowalem na ebay uk nowiutki za 800£ i sluzyl mi dzielnie ponad rok.

pozdr

Jescze taka opcja:

http://cgi.ebay.co.uk/Accuphase-E-212-Integrated-Amplifier-/230619198369?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item35b1f9b3a1

 

http://cgi.ebay.co.uk/Advance-Acoustic-MAP306-Integrated-Amplifier-/160587433877?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item2563c1c795

 

i jezeli lubisz lampi to te sa naprawde ladnie grajace i wygladajace :)

 

http://cgi.ebay.co.uk/DARED-New-2011-range-VP-99P-Integrated-Valve-Amplifier-/320687434532?pt=UK_AudioTVElectronics_HomeAudioHiFi_Amplifiers&hash=item4aaa75eb24

Edytowane przez daro69
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh jak tak słucham wszystkiego to najchętniej wywaliłbym wszystko, kupił lampę, gramofon i nowe kolumny - masakra chyba muszę przestać....

Daro69 może zostały Ci gdzieś namiary na ten MAP 800II w takiej cenie, to zapomniałbym o poszukiwaniach bo cena i klasa sprzętu OK.

 

 

pzdr.

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Znalazłem taką stronkę może komuś się przyda.

Ci wszyscy, którzy mieszkają w Stanach mogą się cieszyć - My Polacy musimy szukać Ciotek ;-)

 

http://www.bwgroup-support.com/partslist.html

 

Pozdrawiam.

 

Jestem pełen uznania dla serwisu Audio Klan w Markach. Dzisiaj odebrałem od nich głośnik i cena w przeliczeniu na PLN była taka jak na powyższej stronce. Brawo ! Jestem w szoku. Zamawiajcie póki dolar nisko stoi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pełen uznania dla serwisu Audio Klan w Markach. Dzisiaj odebrałem od nich głośnik i cena w przeliczeniu na PLN była taka jak na powyższej stronce. Brawo ! Jestem w szoku. Zamawiajcie póki dolar nisko stoi :)

 

To pogadaj z nimi na temat moich tweeterów do cdm 7nt bo jedyna opcja i ich cena to 800 pln ;-(

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To pogadaj z nimi na temat moich tweeterów do cdm 7nt bo jedyna opcja i ich cena to 800 pln ;-(

 

Pozdrawiam

Jakby Ci policzyli po takim kursie jak mnie, to za sztukę by wyszło 320zł (na stronce 112,22 USD). Nie mam u nich znajomości. Kupiłem jako zwykły klient. Może podali Ci cenę za głośnik wraz z plastikową obudową. U mnie na szczęście głośniczek nie jest lutowany więc wymiana będzie trywialna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Pobudka :)

 

Panowie pomózcie bo się właśnie zastanawiam na sensem zmiany

Jakie Bowersy w okolicach 10-12k ze wszystkich serii dotychczas produkowanych uważacie za najlepsze :)

No i czym różnią się te wszystkie serie Signature, Diamond ? w 800tkach (800D, 801D, 802D, 803D, 803S, 804S) a są jeszcze te pierwsze bez liter

 

 

Pozdrawiam

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Lekki kosmos - do tego jeszcze po podstawce za 999.

http://www.tophifi.pl/towar/id/1777/

coraz większy udział w cenie ma chyba design i wykończenie zamiast technologii ... choć powiem że ładne wyglądają.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lekki kosmos - do tego jeszcze po podstawce za 999.

http://www.tophifi.pl/towar/id/1777/

coraz większy udział w cenie ma chyba design i wykończenie zamiast technologii ... choć powiem że ładne wyglądają.

 

pzdr.

 

Przecież z wyglądu to mix Wilson Audio Duette z B&W 705.

Edytowane przez DawidM

'Muzyka używana jest do kształtowania ludzkiego umysłu; może być mocna jak narkotyk, lecz o wiele niebezpieczniejsza, gdyż nikt nie traktuje poważnie manipulowania poprzez muzykę."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie że w końcu działają jak powinny :) Wymieniałeś przetworniki czy udało Ci się reanimować stare ?

 

Wymieniłem ale nie przetworniki tylko całe głośniki - dlatego tyle to kosztuje.

b&w upiera się że to jedyna opcja mimo iż w USA w cennikach są nawet same kopułki - eh.

Z drugiej strony powiem szczerze, że tak długo grałem na rozwalonych głośnikach, że zapomniałem jak wiele od nich zależy :)

 

Tweeter wymienia się bardzo prosto przez głośnik poniżej.

Jedyny trik jest taki, że trzeba przez gumę

(przy czerwonym i czarnym przewodzie od góry parząc) nacisnąć dwa zatrzaski które trzymają głośnik w obudowie kolumny.

 

Zdjęcia dla potomnych

 

Pozdrawiam

post-35033-0-75071900-1310723100_thumb.jpg

post-35033-0-22749000-1310723101_thumb.jpg

post-35033-0-84057600-1310723101_thumb.jpg

post-35033-0-49845000-1310723102_thumb.jpg

post-35033-0-07688400-1310723103_thumb.jpg

post-35033-0-70240100-1310723103_thumb.jpg

Edytowane przez marcusb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te B&W chyba są awaryjne, gdyż bardzo często się słyszy o wymianie głośników.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś te B&W chyba są awaryjne, gdyż bardzo często się słyszy o wymianie głośników.

 

Uwierz mi, że Grand Dali też by nie przeżyły przy takim "szkodniku" ;-)

Kolumny, amplituner - a wszytko tak jakoś równocześnie z pojawieniem się zainteresowania sprzętem audio u kochanej córki :)

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi, że Grand Dali też by nie przeżyły przy takim "szkodniku" ;-)

Kolumny, amplituner - a wszytko tak jakoś równocześnie z pojawieniem się zainteresowania sprzętem audio u kochanej córki :)

 

Pozdrawiam.

moja dwójka już wyrasta z wciskania paluchami :) ale było kilka momentów z adrenaliną

Focal + Naim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasami tak bywa :) U mnie często dzieciaki bawią się obok mojego sprzetu, ale na szczęście maskownice obejmują wszystkie głośniki w kolumnie (5). Ale co to za życie bez adrenaliny. Wysokotonowiec w 8xx jest ich markowy czy jakiś SS?

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

witam Panów. Zastanawiam się czy ktoś z klubu posiada najmniejsze dziecko Bowersów, mam tu na myśli B&W P5. Ja od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem tych słuchawek i muszę przyznać ze naprawdę robią wrażenie zarówno dźwiękiem jak i konstrukcją ( widać ze producent nie oszczędzał na materiałach )

Krótki opis:

http://www.audiostereo.pl/sluchawki-bowers-wilkins-p5_77629.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.