Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wierza34,

 

ale trafiłeś perełki. Szczere gratulacje, ciekawy jestem jak brzmią bo wyglądają doskonale.

Ja jestem jak najbardziej zwolennikiem lampki chociaż nie słyszałem tego wzmacniacza to ta lampa KT88 powninna sobie dać radę bez problemu.

Napisz mi bo jestem ciekawy jaką mają te Dali skuteczność bo jak pamiętam to moje Ikony 7 miały 92 dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIADOMOŚĆ DLA KAZ

 

WITAM CIE !!! :-) Zadałeś mi ciekawe pytanie- Jak brzmią moje GRANDY???-Szczerze?-Fenomenalnie!

To są chyba najlepsze Kolumny jakich w życiu miałem okazję posłuchać.Żadne FOCALE J.M. LABY, Ani COUSTIC ENERGY z róznych przedziałów cenowych nie były w stanie zagrać tak jak te GRANDY.-co bardzo mnie zdziwiło(Bo na początku zakładałem że to nie będzie firma DALI-ponieważ są zbyt popularne-i oczywiście się tu pomyliłem )ze wzmacniaczem NAD za 1200 zł z najniższej półki-Chciałem mieć porównanie jak będą grały z gorszym sprzętem,a jak z lepszym.W obu wypadkach zagrały one po prostu świetnie- ku mojej radości.Przedewszystkim mają one lekko podbite wysokie tony i bas,który schodzi dość nisko,Kapitalną emocjonalną średnicę(co dwa głośniki to nie jeden ;-))-i ta średnica mnie tak urzekła.Bardzo szybkie,zwinne i dynamiczne.Najwyższe dźwięki nie wychodzą przed resztę składowych,nie są ostre, ani natarczywe-raczej łagodne, delikatne(w moim subiektywnym odczuciu jakby lekko przytępione), a słucham ich na NADzie w którym podbicie basu i wysokich tonów jest ustawione na "0",żeby nie zakłócać naturalnego charakteru brzmienia tych kolumn.A tutaj podaję ci dane techniczne: Pasmo przenoszenia:32 Hz-28 Khz

Skuteczność:91 Db, 2.83V/1m

rekomendowana

moc wzmacniacza:50-500 W

Impedancja nominalna:4 ohm

częstotliwość podziału zwrotnicy:780 Hz/4.5 Khz

Crossover slopes:woofers 18Db/oct.

midrange 18 Db/21 Db/oct

tweeter 12 Db/oct.

Dlaczego tak jest? - Nie ma tweetera wstęgowego, a gra lepiej niż seria HELICON???(takie odczucia miałem, kiedy próbowałem porównać moje GRANDY z HELICONEM 800 Dużo droższym,

ale w tej samej klasie - jak mnie poinformowano u obecnego dystrybutora DALI- firmę HORN)

AHA! -Jeśli bedą ci również potrzebne parametry mojej lampy AUDIONOVA A-60 to też ci je podam.

POZDRAWIAM !!!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem posiadaczem kolumn dali ikon 2, mój zestaw to oprócz wspomnianych kolumn zestaw audiolaba. cenię sobie tą konfigurację, aczkolwiek czegoś mi jeszcze brakuje.Głownie chodzi o głębokość sceny dźwiękowej, detaliczność oraz wyraźniejsza linię basu. Jeśli chodzi o detaliczność zastanawiam się nad zmianą kabli głośnikowych. dotychczas używam ultralink challeger 14 (miedziany kabel 1,5mm)myślałem nad qed xt-350, bądż qed xt-300. Pierwszy z nich jest skonstruowany posrebrzanej miedzi. pytanie moje brzmi czy ktoś stosował tego typu kabli do kolumn dali ze wstęgą. mam obawy ze posrebrzany przewodnik spowoduje zbytnie rozjaśnienie dźwięku i utratę neutralności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Wierza34

Jak masz ochotę poczytać test Twoich Dali w różnych konfiguracjach z 300 Krella i Markiem Levinsonem (był kiedyś dawno taki obszerny test w Audio), prześlij mi swojego maila, to zrobię fotki i wyślę. No chyba że masz ten numer:) Pozdrawiam, Tomek

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomość dla TOMEK11

 

Witam cię TOMKU !!! :-) Wielkie DZIĘKI za zainteresowanie moim tematem! ;-)

Oczywiście że chciałbym poczytać takie testy-A tego numeru "AUDIO" niestety nie mam.

Tak jak już mi wspomniałeś kolumny moje mogłybyć produkowane w latach 90, zaś twój numer "AUDIO"

musi pochodzić z tego okresu-Tak więc nie mam żadnych szans kupić tego pisma nawet jako numeru archiwalnego.Gdybyś Tomku przesłał mi jakieś scany tych materiałów -To z góry ci DZIĘKUJĘ i jestem wdzięczny za okazaną mi pomoc! :-) A TUTAJ MASZ MÓJ E-mail : [email protected]

Wspomniałeś coś o wzmacniaczach KRELLa KAV 300 i MARKA LEVINSONA.-Jejku! Jak do takich kolumn podpinano TAAKIE SPRZĘTY- To już się NIE DZIWIĘ,że mój NAD zubaża cały system! ;)

A te kolumny na twoich fotkach do złudzenia przypominają mi DALI EVIDENCE 370- jeśli to jest ten model, to one są dużo LEPSZE niż seria ICON- 100 razy lepsza jakość wykonania samej roboty stolarskiej,o dźwięku nie wspominając.Gdybym nie trafił swoich GRANDÓW to skończyłbym właśnie na trochę większych czterogłośnikowych EVIDENCE 870-w swoim czasie bardzo chorowałem na takie kolumny. :) POZDRAWIAM CIĘ !!!

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mail wysłany.

Co do Dali Evidence i ich podobieństwa do moich, miałeś na myśli zapewne model 470. Faktycznie moje 450, są do nich bardzo podobne. To przecież ich poprzednik.

A co do Twoich Grandów jak dla mnie to już hi-end, więc nie ma co się dziwić że takie wzmacniacze do nich podłączano w teście. Zresztą cały test w Audio 3'98 miał tytuł Hi-End Test-Show, było to bezpośrednie porównanie kilku hi-endowych wzmacniaczy, cd i kolumn w ich różnych konfiguracjach. Nawiasem mówiąc, która z gazet odważyłaby się dzisiaj na coś takiego?

Pozdrawiam, Tomek:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z obecnymi seriami Dali to jest tak jak z ich wykonaniem, seria IKON brzmi całkiem dobrze nawet przyjemnie na początek wręcz bardzo dobrze. Ciepło, energicznie z dobrze zarysowanymi konturami szybkim, skutecznym nie męczącym basem. Kolumny wyglądają właśnie tak, przyjemny projekt, dobrze spasowane elementy, ciekawe przetworniki po prostu dobra robota ale bez fajerwerków. Przechodząc do serii mentor od razu da się usłyszeć dojrzalszy dźwięk, brzmienie nabiera kolorytów pasma zostają należycie wykończone, scena nabiera większego rozmachu staje się wręcz holograficzna. Wykonanie Mentorów również daje odczuć trochę luksusu i skok w katalogu producenta. Obudowa pokryta już naturalnym fornirem pół matowym, bardzo dokładnie wykończona projekt plastyczny stonowany, ale detale nadają mu lekkości i nowoczesnego wyglądu. No i seria HELICON to już skok bardzo duży, dźwięk który w Mentorach pochłaniał nas swoją przestrzennością tutaj zostaje poskromiony, staje się bardziej stonowany przez co w pierwszej chwili wydaje się że jest ciaśniej lecz po prostu efekty holograficzne poprzednich serii zamieniane są na prawdziwy spektakl muzyczny, brzmienie nabrało dojrzałości muzycznej, a hybryda wysokotonowa wpasowała się w towarzystwo tak że o niej nie myślimy tylko słuchamy muzyki. No i wykonanie ich to przepiękne wykończenie okleiną z prawdziwego drewna lakierowaną i polerowaną na bardzo wysoki połysk. Wyglądają bardzo luksusowo i brzmią w mojej ocenie również bardzo, bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy Was jestem "bidulkiem" bo mam w domku tylko DALI 505 (grają z NAD 312) i obecnie DALI Concept 6 (w KD - grają na razie z amplitunerem Pioneer VSX511). Nie są to kolumny "ładne" ale dźwięk bardzo dobry.

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam milosnikow Dali

Chcialbym zasiagnac Waszej rady tak sie sklada ze tu gdzie mieszkam Dali jest dosc popularne pozatym bardzo odpowiada mi ich dzwiek i moze w przyszlosci sam stane sie posiadaczem tej marki narazie napewno jest na liscie marek ktore mnie interesuja ale do rzeczy ogolnie zestawy Dali ktore mnie interesuja(mowa o nowych)sa dosc drogie wiec przegladam oferty z 2reki okazuje sie ze jest tego dosc sporo moje pytanie dotyczy cen czy uwazacie je za dobre i do przyjecia.Tu wysylam fotki 2 zestawow Dali Evidence870(ceny po przeliczeniu) 4tys i Dali Grand 6tys glosniczki sa w stanie idealnym.

Pozdrawiam

post-21568-100005571 1233070242_thumb.jpg

post-21568-100005572 1233070242_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WIADOMOSC DAL MARCUSSE

 

WITAM CIE !!!! Jesli chodzi o DALI EVIDENCE 870 TO SA BARDZO DOBRE KOLUMNY ZE STAREJ SERII DALI.

CENA NOWYCH W TRIMEXIE WYNOSLA 9.600 zeta i za tyle moglem je kupic.MIALEM PODOBNA SYTUACJE DO TWOJEJ- bo moglem zakupic i EVIDENCE 870 i GRANDY z ta ruznica ze mialem do wyboru fabrycznie nowe zestawy.Kiedy poruwnalem DALI GRAND z EVIDENCE to muj wybur padl na GRANDY oczywiscie!Sa o NIEBO lepsze i drozsze.Podobno byl to najwyzszy (FLAGOWY) model tej firmy dopuki nie wypuszczono na rynek serii HELICON i EUFONIA o MEGALINE nie wspominajac.Grandy i EVIDENCE produkowane byly okolo 10 lat temu, ale nie ma sie co zrazac, bo Te stare serie sa tak dobre ze nowe nie maja startu do nich! :-)

Stare DALI GRAND graja lepiej niz DUZO DROZSZY HELICON 800 MK2-co mnie bardzo zdziwilo.Nowe serie DALI sa projektowane przez kogos innego niz dotychczas.GRANDY stworzyl zalozyciel firmy DANISH PHYSICS- gdzie wszystkie produkty nawiazuja do calej serii GRAND-wyglad, ale dzwiek wyraznie lepszy.Dali GRAND jest tak solidnie wykonany, ze jeszcze ciebie prawdopodobnie przezyje! :-).Glosniki zastosowane w tych kolumnach sa najwyzszej jakosci(Vifa i Scanspeak ),kture smialo wytrzymaja prube czasu ( nic sie nie kruszy i nic nie popeka).Jesli ruznica 2.000 zeta nie jest wysoka przeszkoda dla ciebie, to radzilbym ci dolozyc ta sume i zakupic wlasnie DALI GRAND,Kture sam mam w domu od roku czasu i jestem z nich BAAARDZO ZADOWOLONY!!!! ZA TA CENE JAKA DOSTALES TY TO NAPRAWDE WARTO!- w swoim czasie te GRANDY w HORNIE kosztowaly okolo 20.000 zl.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wierza34

Bardzo dziekuje za wyczerpujaca odp,super bardzo sie ciesze dlatego ze bede mial wieksze pole poszukiwan przyznaje ze wczesniej przegladalem oferty ale tylko sprzetu nowego na mojej liscie byly tez wlasnie glosniki Dali i niedawno sprawdzalem oferty z 2reki i okazalo sie ze ceny sa bardzo przystepne mojej zonie osobiscie bardzo przypadla seria Helicon fakt jest sliczna i moze sie podobac ja jednak troche sie boje nad elektronika ktora da rade juz tak wysokiej klasy glosnikom(a kompletujemy wszystko od poczatku)znalazlem jeszcze oferte wlasnie Heliconow400w no i gradka(niestety sfera marzen) Euphonia pakiet MC-4,CS-4 i RS3 na zl to jakies 30tys komplet Helicony10tys z gwarancja Teraz to tylko problem co wybrac :)

post-21568-100005276 1233339276_thumb.jpg

post-21568-100005277 1233339276_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSse

 

WITAM CIE !!! NAjlepiej bylo by kupic caly zestaw kina domowego DALI EUFONIA-30.000 zeta to jak za darmo bo w HORNIE to EUFONIA MS4 sama kosztuje lekko ponad 30.000zl. :-) gdybym tyle mial to bym o czyms takim zaraz pomyslal!Co do HELICONUW -to fakt te kolumny sa piekne, ale GRANDY sa w tej samej klasie i tu trzeba dokonac wlasciwego wyboru dla siebie.-Wybrac piekny wyglad, czy skromna skrzynie z super dzwiekiem???- no i cena oczywiscie ma tu durze znaczenie.Ja o HELICONIE 800MK2 moge sobie pomarzyc, ale GRAND jest skromniejsza alternatywa tych kolumn za mniejsze pieniadze i na nie bylo mnie stac :-).Wstegowy tweeter w HELICONACH to wbrew pozorom nie jest taka rewelacja jak sie wydaje,zas dwa sredniaki w GRANDACH to jest "COS" czego nie beda miec HELICONY.Stara szkola DALI jest zupelnie inna jesli chodzi o prezentacje dzwieku.Zauwaz ze wielu producentuw kolumn nawet tych najdrozszych, nie aplikuje wstegi do swoich produktuw.Poza tym dzisiaj juz DALI nie korzysta juz z glosnikuw SCAN SPEAKA.-Tu znowu plus dla GRANDUW! :-)Ja tez mam tylko sprzet NADa z podstawowej serii i GRANDY do niego(Kolumny duzo lepsze niz sprzet)-Wazniejsze moim zdaniem sa raczej kolumny,bo jesli sprzet bedzie "gorszy"- to kolumny raczej tu nic nie zepsuja.A kiedy zmienimy kiedys sprzet na lepszy to z nowym zagraja nam lepiej.Sprzet kiedys wymienie,a kolumny beda te same.

Bedac w "TRIMEXIE" nie znalazlem lepszych kolumn od GRANDUW w cenie do 12.000 zl. -A najwieksza KICHA byl francuski FOCAL-Jakosc wykonania SKRZYN i przecietne elementy zwrotnic pozostawiaja wiele do zyczenia.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>marcusSE

Piękne te Helicony, wcale nie dziwię się Twojej żonie:)

 

>Wierza34

Grandy mają potencjał, którego podstawowe NAD-y nie pokażą w pełni. Ja mam 450, które są przecież z niższej półki niż Grandy. Napędzałem je najpierw amplitunerem Onkyo, później końcówką Creeka, a teraz Arcamem A32. I uwierz mi, z każdą zmianą elektrowni, brzmiały jakbym kupim nowe, lepsze kolumny:)

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MarcusSe

 

Widzisz.Tak jak potwierdzilem-coraz lepszy sprzet-lepszy dzwiek! :) Od czegos trzeba zaczac.Ja tez nie mam WIELKIEJ kasy i ciezko jest kupic SUPER wzmacniacz za niewielkie pieniadze.Takie firmy jak: KRELL, CONRAD JONSON, MARK LEVINSON,MUSICAL FIDELITY,BAT,LINN,NAIM,LYNGDORF I TACT- kosztuja majatek i kupic wzmacniacz z drugiej reki to rzadkosc.Na ALLEGRO czasem trafial sie KRELL bardzo stary-chyba 20 letni :)Problemem moze byc zakup uzywanego "dobrego" wzmacniacza za rozsadna cene.

Tak jak JA narazie mam kiepski sprzet, ale dobre kolumny.Jak bede przy kasie to zmienie sobie sprzet-Kolumny dobre juz mam ;)(chyba latwiej jest sprzedac sprzet niz kolumny)

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje za wszystkie cenne uwagi,widzicie na poczatku wszystko bylo ustalone do sypialni piano solon KD yamaszki(przymiarki 1800 w zwyz)i teraz piano jest reszty nie ma a to dlatego ze wole jednak osobno stereo,jezeli chodzi o glosniczki to wlasnie Dali znalazly sie rowniez na liscie poszukiwan a to ze wzgledu na to co przekazuja i w sposob jaki to rabia.Wszystko sie pomieszalo jak ktoregos dnia sluchalem ARCAMA SOLO + B&WCM1(piekny bialy lakier) no coz gral bez rewelacji tyle ze pozniej byly podpiete Dali Ikon2(tez sliczne w bialym lakierze) kurcze i to bylo to!!!no wlasnie i pierwsza mysl nowe monitorki do piano.Pozniej jak sluchalem Dali seri Euphonia to juz nic nie mowie poprostu trzeba je uslyszec(no ale ceny)no i teraz przeszukuje oferty.A GRNDY widzialem sa poterzne niestety nie slyszalem,co do elektroniki do salonu to myslimy a Yamaszce seri S2000 + Helicony a przynajmniej cos w tej klasie choc naprawde mam teraz strasznie namieszane i co chwile przesluchuje jakies zestawy.A chce sie jeszcze pochwalic ze za pare dni zobacze pierwszy raz w zyciu Dali MegaLine 100kg glosnik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSse

 

CZESC! DALI MEGALINE??? - Wspanialy pomysl!-najbardziej chcialbym miec taki zestaw ze wszystkich kolumn.Wysokie ponad 2metry, skladaja sie z trzech czesci ustawianych jedna na druiej(3moduly)- podobnie jak FOCAL GRANDE UTOPIA.No i jeszcze cena okolo 150.000 za komplet :)Tylko pytanie: za ile sprzet dobrac do tego?.Ale teraz juz POWAZNIE! :) Wspominales cos o angielskiej firmie Bowers & Wilkins (B&W)- Zanim kupilem swoje GRANDY to szukalem czegos dla siebie w tej firmie.Do 12.000 zeta

moglem zakupic najwyzej B&W 703 (11.500)-Srednia klasa-to takie najbardziej "tradycyjne" i bardzo dlugo produkowane kolumny tej firmy.Wykonanie solidne, filtry zwrotnicy 1-szego rzedu,tylko moc niska bo okolo 120 wat.Tej firmie trzeba wiecej uwagi poswiecic przy doborze sprzetu.YAMAHA do HELICONUW??- jak chcialem zakupic do komputera wzmacniacz YAMAHy to on nie obsluguje podobno impedancji OHM- chyba ze w tym nowym modelu poprawiono ta wade.Ale wybralem taniego DENONA pma 700 AE-obsluzy wszystko ale ma tylko 50 watuw na kanal przy 8 Omach :) S 2000 nie jest tani-moze pomyslec lepiej o nieco drozszym wzmacniaczu mnalo popularnym,ale z wyzszej pulki. :)Moze TOMEK11 bedzie mial jakies ciekawe pomysly co do doboru sprzetu.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MARCUSse

 

SORRKI ! :) Chcialem ci powiedziec zebys UWAZAL na YAMAHE, Bo nizsze modele nie obsluguja 4 omowej impedancji kolumn, a nie wiem jak jest z tym nowym S2000- Dali w tych wyzszych seriach trzyma dalej 4 Omowa impedancje.Tylko nizsze serie maja 6 i 8 omuw, co bardzo mnie dziwi.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli chodzi o Yamaszke 2000 to ´nie jest to zaden problem bo obsluguje glosniczki 4ohm te nizsze modele rowniez nawet piano radzi sobie bez problemu z 4ohm a z 2strony to wiekszosc glosnikow swoja najnizsza wartosc maja w tych okolicach ale na tabliczkach umieszczaja 8/4ohm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.