Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najkrócej można powiedzieć, że wszystko poprawione. Porównywałem Dali Ikon 6 z Dali Mentor 5 i Mentor to wyższa klasa, dźwięk jest wprost proporcjonalny do wyższej ceny. Przede wszystkim poprawia się bas (w Ikon bardziej dudniący w Mentor dokładny, mięsisty i potrafi wybrzmieć-mniej męczy), dobra przestrzeń w Ikon przechodzi do wspaniałego przestrzennego dźwięku. Scena stacje się ogromna. A w środkowych pasmach nie ma świstów, trzasków i nieprzyjemności, które czasami pojawiają się w Ikonach. Ale podobno Helicony to jeszcze wyższa kultura dźwięku i prawie kosmos.

W skrócie mogę powiedzieć, że Ikony to porządne kolumny z dobrą klasą dźwięku, w wyższych modelach (Mentor) jest wyższa kultura dźwięku, to już prawie hi-end i warto zainwestować w lepsze kolumny bez dwóch zdań. Ale trzeba mieć dobry wzmacniacz aby to wykorzystać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Dali Helicon 800 Loudspeakers - Cherry - NEW & BOXED

 

Stan przedmiotu: New

 

Pozostało: 29 dni 0 godz. (23-10-200913:33:53 CEST)

 

 

Cena: GBP 2 399,00

Około 11 216,27 zł

Dali Helicon 300 Loudspeakers - Rosenut - NEW & BOXED

 

Stan przedmiotu: New

 

Pozostało: 28 dni 23 godz. (23-10-200913:20:46 CEST)

 

 

Cena: GBP 999,00

Około 4 670,72 zł

post-2004-100004979 1253791850_thumb.jpg

post-2004-100004980 1253791850_thumb.jpg

post-2004-100004981 1253791850_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Lagi17.

 

> Zapytałeś czy monitorki Helicon 300 nadają się do lampy?

 

Na pierwszej stronie tego klubu użytkownik "KAZ" ma te kolumny podłączone do lampy Amplifona.

Skoro jest zachwycony ich dźwiękiem,to musi takie zestawienie dobrze zabrzmieć.

Oczywiście najlepiej byłoby zestawić te kolumny z lampą El34 i posłuchać tego trochę.

Wydaje mi się że nie powinno być z tym żadnych problemów,bo te monitorki chyba nie będą jakimś wielkim obciążeniem dla takiego wzmacniacza."Kaz" także miał malutkie Dali ikon podłaczone pod tego Amplifona.-Skoro z tym też to dobrze gra,to dlaczego miałoby z Heliconem 300 nie zagrać? ;-)

Cała seria Helicon ma zupełnie inną kulturę dźwięku.Tam nic nie syczy i bas nie dudni-tak jak ma to miejsce w całej serii Icon.

Myślę, że powinieneś spróbować,bo te kolumy są bardzo dobre i jakby nie patrzył,

jest to już klasa Hi-Endowa.

 

P.S.

Ludzie łączą także Mentory,Helicony 800 MkII i Euphonie Ms 4 i 5 z lampami

(tutaj akurat był system AYON ze wzmacniaczem Triton na lampach KT-88

 

Podziel się z nami wrażeniami z odsłuchów takowej konfiguracji! :-)

 

Pozdrawiam.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Witam.

Drandy graja z Pentagonem ( nie lampowiec ). Widzialem juz takie zestawienie to i pewnie moje sie spisuje - jak dla mnie ok.

Czekam na kabelki do glosnkow Nordost Blue Heaven - ciekaw jak sie sprawdza bo biore wciemno.

Czekam takze na odtwarzacz CD Arcam FMJ CD36 .

Tak, ze zmiany , zmiany.

Generalnie kolumienki sa sliczne (10 kg. ) .W moim pokoiku 9m. kw. daja olbrzymiego kopa. Az sie nie chce wierzyc aby takie małe głośniczki srednio-niskotonowe 6 cali potrafiły tak mocno grac.Mam tez inne kolumny o srednicy basow 30 cm. i Grandy je miazdza z tak wielka potega basowa.( chociz niska skutecznosc 85 db. ) -0 chyba do lampy sie nie nadadza.

Nie wspomne o gorze bo swietny głosnik zastosowano.

Poczekam na reszte to cos napisze.

Pozdrawiam serdecznie .

Janusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

potrzebuje wymienic glosniki w Dali 505. z tego co wiem to oryginalnie montowane sa tam vify z serii TC, jednak robione na wylacznosc. pytanie, jaki model vify tam wejdzie i czy bedzie brzmial podobnie jak oryginalne?

prawdopodobnie powinienem sie rozgladac za TC 14 badz 18 - nie wiem jednak czy dobrze rozumuje, ktore dokladnie sie tam zmieszcza i na ile beda zblizone do oryginalnego brzmienia?

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cóż, Helicon 400 jest 2,5 drożną kolumną,zaś Grand jest trójdrożny.Moim zdaniem jest odczuwalna róznica pomiedzy samym Heliconem 400 a Heliconem 800.Miałem wrażenie,że Helicon 400 w porównaniu do 800 jest tak jakby trochę "odchudzony" z dźwięku.Słuchając 800 miałem wrażeniwe że sama scena muzyczna i obraz stereofoniczny są bardzo szeroko rozciągniete i jest z nich zupełnie inna masa dźwięku-jest tak jakby było go więcej.W swoim czasie bardzo chorowałem na Dali Helicon 400,ale stara cena wówczas 18.000 zł zniweczyła moje marzenia. :-).Helicon 800 jest już trójdrożny tak samo jak Grand.Są to kolumny tej samej klasy,z tą róznicą,że Helicon jest modelem,który zastąpił serię Grand.Miałem porównanie miedzy Heliconem 400,a 800 i nie miałem wątpliwości że mniejsze Helicony nie są takim wypasem jak te większe 800.Grandy grają w bardzo podobny sposób jak Helicony 800,także mają bardzo szeroką scene muzyczną i stereofonię,oraz podobnie dużą masę/ciężar dźwięku.Myślałem,że tweeter wstęgowy zastosowany w Heliconach to będzie jakieś wielkie "Och"! i "Ach!",ale miałem wrażenie,że nie odczuwam jego obecności.Wysokiej klasy kopółki tekstylne właśnie takie jak w Grandach wcale nie grają gorzej niż tandem kopółkowo-wstęgowy z Heliconów.-W nich siedzi Scan Speak Revelator D9500 lub 9600 zmodyfikowany przez Dali tylko do Grandów.A co do jakości niskich tonów,to bas nie dudni i nie jest taki dominujący jak w Lektorach czy Ikonach.-To jest zupełnie inna kultura przekazu.Jeśli miałbym wybierać: Helicon 400 czy Grand.-To wybrałbym Grandy.A jeśli Helicon 800 czy Grandy?-to tutaj jest kwestja na co kogo stać.Ale kiedy postawimy obok siebie Helicony 800,czy aktualny upgrade Grandów:Danish Physics Point 0.1(Grandy na aktualnych głośnikach Vify i Scan Speaka) to może być ciekawie.-obie kolumny są w bardzo zbliżonej cenie.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kontur

Witaj! :-)

 

Zdjęcie moich kolumn zamiesciłem na pierwszej stronie tego forum.-tam jest cały mój opis.

Bez złośliwości.Nie zrozum mnie źle, że sie puszę.-Myślałem że znowu kupiłem jakieś "G",ale ludzie z tego klubu piszą mi że to są bardzo dobre kolumny.

 

Pozdrawiam.

L.G. life is BRUTAL...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Zapisuję się do klubu.

Posiadam Concept 6 i jestem ciekaw czy tylko mi się zdaje ale brakuje mi w nich basu (pokój ok 12 m2). Wcześniej miałem monitorki DIY na Vifie z serii TC (16 cm głośnik średnio-niskotonowy) i bas był bardziej obecny. Jakieś pomysły? a może tania Vifa TC przebija te Concepty i nie ma sensu się bawić tylko sprzedać; na średnie i wysokie tony wprawdzie nie narzekam.

Pozdrawiam miłośników duńskiego brzmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

No i stało się :-). Przytaszczyłem w końcu Dali Grand Diva do domu i teraz "biegam" z nimi po pokoju bo bas mi rozwala ściany, ha ha. Nie dojrzałem w podstawie przygotowania pod kolce więc pewnie skończę na tym, że postawię je na Ceraballsach . Próbował ktoś takiego rozwiązania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam !

 

Zastanawiałem się nad Monitor Aduio Bronze BR6. Jednak stare przyzwyczajenia skierowały moją uwagę w stronę kolumn DALI. Mam przecież od lat DALI 505. Czy warto byłoby zainwestować w DALI Ikon 6 czy też od razu w DALI IKON 6 MK2 ? Różnica w cenie niestety jest (starszy model tańszy). Ma ktoś w domu DALI IKON 6 i mógłby je opisać z punktu widzenia słuchacza ?

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...
  • Moderatorzy

pogrzebałem w tematach i stwierdziłem, że całkowita wymiana zwrotnic i przebudowy wnętrza to spore ryzyko.

postanowiłem wymienić konda od wysokotonówki i dać tam inny kabel,

co polecacie?

" Mądry głupiemu ustępuje więc głupota triumfuje"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.