Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  279 członków

Dali Klub
IGNORED

Klub DALI


KAZ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wojtek76-mam pytanie z innej beczki:jesli masz jeszcze SKYLINE 2000 to czym je napedzasz-jakie masz z ty doswiadczenia i w pomieszczeniu mniej wiecej 20m jak by sie bas zachowywały czy nie 'zadusilby' sie mimo otwartej obudowy...?

Mysle o wymianie 1000-czek na te wieksze ale pomieszczenie jest wlasnie nie za duze bo 20m.../

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam wszystkich :)

 

Posiadam Dali Helicon 300, za kilka dni trafi do mnie bel canto evo2i gII. Co do CD będę starał sie znaleźć coś z bel canto. Ale moje pytanie odnosi sie do kabli. Miałem kiedyś kimber 4tc bodajże (nie pamietam dokładnie), grały z CA Azur 640a v2 i glosnikami b&w 603s2 potem b&w 603s3 no i na końcu z heliconami 300. Nie grało to zle, a ze teraz nie mam żadnych kabli więc moze któryś z forumowiczow byłby w stanie mi coś doradzić. Myślałem spróbować czegoś nowego. Tak przy okazji miał ktoś moze do czynienia z tym wzmacniaczem? Z góry dziękuje za wszelkie informacje i rady.

 

Pozdrawiam Jarek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość StaryM

(Konto usunięte)

Słuchałem Dali Epicon 6 w kopenhaskim HiFi Klubben (na Ama) i grają mniej więcej podobnie jak Mentory lub Ikony o podobnym numerze. Natomiast wykonanie ich jest dużo bardziej ekskluzywne. Pozytywny jest fakt, że mają spójny i jednorodny dźwięk, w którym wydaje się, ze niczego nie brakuje, dopóki nie posłuchamy Epicon 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
Gość mircysko

(Konto usunięte)

Witam

 

Posiadam Ikon7 mk2 oraz Denon 3312. Jak to jest z tą wstęgom w Ikon7, ja normalnie jej nie słyszę (przytykam dłonią, żadnej różnicy), kto był u mnie w domu też jej nie słyszy. Kolumny poszły do Horn (naprawa gwarancyjna), kolumny wróciły z informacją że wstęgi są ok.

Miałem do test ikon6 i tam wstęgę było wyraznie słychać.

 

Proszę o info. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

mam możliwość zakupić trochę taniej nowe dali lektor6 lub zensor7 i zastanawiam się które wybrać, grać to będzie z yamaha ca710, słucham rocka, jazz, ambient trochę electroniki.

cena będzie zbliżona choć wiem, że zensory są o model niższe zastanawiam się nad nimi gdyż mają dobre opinię w sieci... a problem jest taki, że nie mam gdzie posłuchać a i tak zakupię Dali gdyż cena mnie skłania do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość mircysko

(Konto usunięte)
witam mam możliwość zakupić trochę taniej nowe dali lektor6 lub zensor7 i zastanawiam się które wybrać, grać to będzie z yamaha ca710, słucham rocka, jazz, ambient trochę electroniki. cena będzie zbliżona choć wiem, że zensory są o model niższe zastanawiam się nad nimi gdyż mają dobre opinię w sieci... a problem jest taki, że nie mam gdzie posłuchać a i tak zakupię Dali gdyż cena mnie skłania do tego.

 

miałem lektor6 nawet sobie radziły, lecz sądząc po parametrach zensor7 może i grają lepiej.

 

ps.myślałeś nad zakupem używanych ?. Ja kupiłem ikon7, bije na głowę w/w typy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

może pytanie dla niektórych z Panów będzie trochę infantylne ale przeczytałem całe forum i nie znalazłem odpowiedzi. Panowie, czy w jakiś sposób możecie odnieść się do brzmienia DALI Grand DIVA do MA GS20 czy Xaviana 250 lub 270? Czy warto iść w kierunku nieco leciwych konstrukcji wyznając zasadę, że im wino starsze tym lepsze oraz, że konstrukcję z ubiegłego wieku są niepowtarzalne... Ile takie kolumny mogą teraz być warte? Na jakich głośnikach wykonano DIVY? Niestety nie znalazłem nigdzie specyfikacji....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie od podwyżki Dali Ikon jak kiedyś używki Ikon 6 kosztowały 2600zł, a po podwyżce była to cena nowych za 1szt wiele osób odpuściło sobie Dali i dlatego tutaj nie zaglądają. A Ci do mają Grandy i Skyline to ich słuchają, a nie czytają.

Ja tu zaglądam i z chęcią przeczytam jak u Ciebie grają średnie Grandy.

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba sam z sobą trochę popisze. Niemniej jednak zapisuję się do klubu. Wypisuję się z klubu KEF. Na razie słucham i słucham...Dali Grand DIVA w 14m2:)

Witaj Piotr Seb w Klubie w ramch wpisowego napisz jak grają porządne głosniki tak dla potomności bo każdy co miał Dali to i tak wie że będą grać super :)

Edytowane przez Renia239
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ci do mają Grandy i Skyline to ich słuchają, a nie czytają.

O to, to. Na razie słucham i słucham. Co prawda w przeważającej części słucham jazz, wokale i generalnie chilloutowe plumkanie, ale... Jak mnie coś napada to Linkin Park, Korn, Disturb, Deftones i podobne klimaty. Poprzednio omijałem słuchania tego rodzaju brzmień. Miałem wrażenie, że wszystko nakłada się na siebie, nie ma detaliczności, ogólny bałagan. Z Dali jest inaczej, wszystko ma swoje miejsce (to jest trudne do opisania) i dźwięki nie nakładają się na siebie... Kolumny mam za krótko aby coś szerzej napisać. Na razie szukałem dla nich miejsca. Pierwsze moje spostrzeżenie to to, że trzeba naprawdę pojeździć po pokoju żeby być zadowolonym z brzmienia. Źle napisałem, zadowolony z brzemienia jestem cały czas, kolumnami trzeba pojeździć po pokoju żeby być szczęśliwym:) (w końcu). Wracając do kolumn, nie mam bladego pojęcia jaki typ głośników jest w skrzyni. Na moje nieszczęście nie ma nic w internecie:(. Tweeter wygląda na taki sam jak w DALI GRAND). Drugi głośnik to chyba średnica i trzeci ciągnie dół. Z tyłu dwa BR w 1/3 i 1/2 wysokości... Zawieszenia membran, pomimo upływu czasu jak nowe.... czyli grać, grać i jeszcze raz grać. Wracamy do brzmienia. Słuchałem War of the Worlds, Jeff'a Wayne'a, 1978, CBS i niech najlepszą recenzją będzie to, że przy drugiej płycie moja Szanowna Małżonka weszła do pokoju z POLECENIEM ściszenia i.... została do końca 2 płyty. Dla mnie szok! Ten przekaz po prostu wciąga. Idę dalej słuchać... Co do dolnych rejestrów to napiszę później. Ma do czego się odnieść ponieważ obok DALI stoi Velodyne CHT-10Q.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ponieważ kolumny mam już dłużej niż miesiąc a każdą wolną chwilę spędzam na słuchaniu myslę, że coś niecoś mogę skrobnąć na temat Dali Gran Viva.

Na wstępie muszę napisać co jest, lub było, dla mnie punktem odniesienia. Grałem na KEFach IQ50 wspieranych subem Velodyne CHT-10Q. Szczerze mówiąc biorąc pod uwagę, ze pokój odsłuchowy ma coś około 14m2 słuchało się całkiem przyzwoicie. Co prawda bas z suba był nisko ale czułem, że nie do końca jest spójny z KEFami. Ponieważ w dużej mierze moje słuchanie sprowadza się do chillout nie szukałem czegoś co wyrywa parkiet, dryfowałem w kierunku charakterystyki z lekko wypchniętym środkiem. W między czasie udało mi się wypożyczyć do odsłuchu Xaviany Grand Colona i 250 Evo. Nie chcę wchodzić w porównania ale czegoś mi brakowało… albo coś mi nie pasowało. Pisząc krótko góra była za ostra i dominowała. Wiem, że Xaviany 250Evo okrzyknięto jako cudowne i w związku z tym nic więcej nie będę pisał. Mi nie pasowały. Poszukiwałem dalej… Przytargałem Dali Grand Viva. Pierwsze wrażenie… ciężkie. Później zaczęły się suwania i przesuwania. Ustawione w miejscu KEFów nie dały mi takiej przestrzeni. KEFy lubią szeroką bazę i wtedy dają poczucie przestrzeni. Dali stoją bliżej siebie i nie są skręcone do środka. Po kilkunastu godzinach odsłuchu mam wrażenie, że Dali to łatwy partner dla wzmacniacza. Może to wynik wysokiej efektywności, 90dB. Teraz coś o wrażeniach odsłuchowych. Pierwsze wrażenie to dynamika i głębokość brzmienia. Przy tym dźwięk jest klarowny, może bardziej wyrazisty w środku pasma, ale to chyba „zasługa” napędu-Cambridge Audio. Wszystko czego słucham jest naprawdę detaliczne ale dźwięki są zbliżone do naturalnych. Chociaż nie widziałem charakterystyki tych kolumn zakładam, że jej przebieg jest bardzo płaski, bez żadnych udziwnień na skrajach pasma. Powoduje to, że zmiany barwy są łatwe do wyłapania. Daje to dużą przyjemność słuchania. Dolne rejestry… Niech najlepszą recenzją będzie to, że pomimo tego iż velodyne dalej stoi w pokoju nie jest w ogóle uruchamiany. Nic nie wnosi, a wręcz przeciwnie psuje. Tak jak pisałem, pomieszczenie mam małe i miałem obawę, że je po prostu „uduszę”. Nic takiego się nie stało. W prezentacji jest tyle powietrza i przestrzeni, że nie czuje się wcale braków pomieszczenia odsłuchowego. Bas nie brumi, schodzi naprawdę głęboko i ma różne barwy. Złapałem się na tym, że wsłuchuję się niskie rejestry bo sprawia to wiele frajdy. Szczególnie praca kontrabasu czy gitary basowej daje wiele kolorytu. Szybkość pojawiania się basu, w różnych jego odcieniach, jak i jego odcinanie jest super. Bas po prostu brzmi i gra… Generalnie podsumowałbym brzmienie jako bardzo swobodne w całym zakresie… Nie widzę sztuczności w przekazie. A przy tym dynamika jest lepiej niż ok. Jeszcze jedno. Kolumny lubią bi-wiring i jest to odczuwalne. W podsumowaniu napiszę, że teraz długo ich nie zmienię… Może wymienię wzmacanicz ale na razie również nie narzekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuję się do klubu z Dali Grandami, uwielbiam je , ale mam problem z pewnym gumowym rezonansem wyższego basu, wcześniej na 25 m2 w bloku trudno było ich sluchać , bo one potrzebuja przestrzeni z tyłu, ale teraz w nowym domu i tak nie do końca jest ok. oprócz tego małego ( dla mnie kolosalnego ) feleru , reszta jest referencyjna - nawet rozważam wymianę wygluszenia wata na maty bitumiczne , sam już nie wiem. niestety rozważam nawet sprzedaz . choć boję się przyplacić zawalem serca.... nie wiem co robić. wymiany elektroniki trochę pomogły , ale na krótko :-( boję się tylkać kolumn , ale co robić ............ zamienić na ikony ? nie wiem , ja nie mogę miec wylotów bas reflexu do tyłu, a może wymiana na Dali Grand Diva ? Miałem 450, 850, 470, ale grandy sa poza konkurencją - Helicon ....może , ale za drogi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam rozumieć "gumowy rezonans wyższego basu"? Może masz mocno podbite rezonanse niskich częstotliwości?

 

Co do zmian to sam się mocno zszokowałem po odsłuchu Heli 400mk2. Współczynnik cena/jakość bardzo słaby w porównaniu do Ikon 6 z idealnie dobranym torem - dla mnie to odpowiednio mocna, ale subtelna lampa i dobre źródło czyli np. Vincent 236+S6 lub coś lepszego,

www.AcousticLab.pl  Kompleksowe adaptacje akustyczne.
Projektowanie, pomiary, realizacja, doradztwo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapisuję się do klubu z Dali Grandami, uwielbiam je , ale mam problem z pewnym gumowym rezonansem wyższego basu, wcześniej na 25 m2 w bloku trudno było ich sluchać , bo one potrzebuja przestrzeni z tyłu, ale teraz w nowym domu i tak nie do końca jest ok. oprócz tego małego ( dla mnie kolosalnego ) feleru , reszta jest referencyjna - nawet rozważam wymianę wygluszenia wata na maty bitumiczne , sam już nie wiem. niestety rozważam nawet sprzedaz . choć boję się przyplacić zawalem serca.... nie wiem co robić. wymiany elektroniki trochę pomogły , ale na krótko :-( boję się tylkać kolumn , ale co robić ............ zamienić na ikony ? nie wiem , ja nie mogę miec wylotów bas reflexu do tyłu, a może wymiana na Dali Grand Diva ? Miałem 450, 850, 470, ale grandy sa poza konkurencją - Helicon ....może , ale za drogi

Słuchałem Grandów, miałem również Helicon 400 MK1, rzeczywiście mają lekki problem z basem ale,uwaga- tylko przy dość słabych wzmacniaczach, i nie mówię tu o mocy.Podpięte pod odpowiedni motor napędowy wy krzesają z siebe co najlepsze. Dobrze by było zastosować wydajny prodowo wzmak tak coś około 100A. Edytowane przez lukag72
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qurcze ile ja juz wzmacniaczy przewalilem, klon krella ksa 50, klon accuphase, obecnie wzmacniaczny primare spa20 , rotel RB990BX , quad 520 i kilka innych. Nie wiem ... czekam na klona Accuphase P5000 i w nim nadzieja. Jak nie ten , to jeszcze zostaje klon accuphae P7100, klony bo na oryginal mnie nie stać , wtopiłem przy kupnie accu P700 i narazie nawet nie myslę o wydawaniu kolejnych wiekszych pieniędzy. Obecny Primare spa20 to w stereo prawdziwa potęga - 1600 Wat zasilacza, 100 000 uF kondensatory filtrujące, dodałem do kanałów frontowych jeszcze po parze tranzystorów koncowych, więc obecnie sa trzy pary na kanał, ale przy głośniejszym słuchaniu cos tam zabuuuuuczy - naprawdę trudno o wydajniejszy klocek, ale może klon accu P5000 - 6 par tranów końcowych :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   1 użytkownik

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.