Skocz do zawartości
IGNORED

AkustyK HND


Iceman

Rekomendowane odpowiedzi

>Ja mam jedynie takie zastrzeżenia, że zauważyłem, że pan Kisiel lubi zbyt jasną górę. Cóż - chyba

>nie jest już pierwszej młodości a ludzie nieco starsi już nie mają idealnej percepcji wysokich tonów

>więc nie skąpi ich. Drugą teorię mam taką, że może ma strasznie mulącą elektronikę na wysokich

>tonach

 

 

W rr2 nie zauwazylem zbyt janej góry i w ilosi nie było jej wiecej niz w AP spark 5 czy tempo 6 ale na pewno mniej góry mają rr2 niz np usher x719.

 

Przypuszam ze Pan Kisel projektując kolumny nie robi tego na zasadzie ze podłącza do swojej elektoniki i sobie mówi - za mało góry - trzeba zmienic rezystor bo za bardzo tłumi itd.

Są inne bardziej profesjonalne metody projektowania kolumn.

Moze i ludzie starsi nie słyszą 20 khz ale mysle ze Pan kisiel słyszał nie jednych kolumn i potrafi znalezc ten "złoty srodek" i znalazł przynajmniej w modelu rr2 a w innych nie wiem , bede wiedział za o tydzien jak zrobie następną konstrukcje.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 26 Lut 2009, 21:55

 

Ewentualnie można się pokusić jeszcze o taką teorię, że moja elektronika ma za jasną górę :-)

Wszystko w tym temacie jest subiektywne, bo jest wiele punktów odniesienia.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 26 Lut 2009, 21:59

 

Ale dupa - ten wysokotonowy to moim zdaniem tragedia nie tylko subiektywnie ale i obiektywnie, w odniesieniu do BAAAARDZOOO wielu różnych głośników wysokotonowych które dotychczas słyszałem w różnych kolumnach. Już zdecydowanie wolałem tonsile z totemów niż tą Vifę. A te Vify pierścieniowe chyba w co drugim kicie Akustyka. Coś tu jest nie halo zatem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie noszę się z zamiarem wykonania Akustyka z serii Rxx. Ja również jak Kopczas potrzebuje bardzo detaliczne kolumny, gdzie dużo się dzieje na wysokich i świetne kreują przestrzeń.

 

Czy dobrym wyborem będzie RD22 na wysokich ze Scan-Speakiem D3004/6600, czy może RR22 ze Scan-Speakiem R2904/7000.

Zna ktoś te głośniki, jak się sprawują. No albo jeszcze lepiej całe kolumny ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta vifa jest w co drugiej konstrukcji esy :) i to dosc popularny głosnik.

Mnie sie podobał jego dzwiek w audio physic spark 3. Niebawem sam z kumplem ocenimy go - ja robie teraz projekt hdx1, a kumpel hdmx (experyment taka przejsciowa kolumna dopóki nie zrobie ir12 a jak starczy funduszy to model lansier - niedostępny projekt w czesciach ale Kisiel widział moje kolumny i powiedział ze zrobi wyjątek i mi udostepni projekt :).

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żółwik, 26 Lut 2009, 22:07,

 

Ja miałem R1 i brakował mi środka. Gdyby były trójdrożne byłyby super. Zdecydowanie wrażliwe na ustawienia były.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 26 Lut 2009, 22:17

 

Ja na te Vify chyba uczulony jestem. Nie miałem jeszcze dotychczas tak, żebym nie mógł słuchać muzyki na jakiś głośnikach. Nawet nieraz na zwykłych komputerowych mi się lepiej słuchało niż na tych Vifach. Mój organizm nie trawi tych głośników. Dla mnie Vify pierścieniowe to kara.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie posiadam tez avance signature 3 mk2 (na sprzedaz) i siedzi w nich wjakis ysokotonowiec scanspeaka. Kolumny te były wychwalane och i ach a wg mnie góra jest tragiczne w ich wykonaniu bardzo mało urozmaicona, zmatowiona, brak krystalicznosci całkowite przeciwienstwo ring radiatora - tam dzwieki były krystaliczne bardzo urozmaicone dobiegały gdzies z daleka zza kolumny a konczyły sie za głową słuchacza a w avance mam wrazenie przyklejenia do kolumn. Ja wole bardziej efekciarski ale nie metaliczny przekaz góry dlatego niebawem powróce do konstrukcji z ring radiatorem.

Pozdrawiam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Iceman, 26 Lut 2009, 22:20

 

>nautilus81, 26 Lut 2009, 22:17

>

>Ja na te Vify chyba uczulony jestem. Nie miałem jeszcze dotychczas tak, żebym nie mógł słuchać

>muzyki na jakiś głośnikach. Nawet nieraz na zwykłych komputerowych mi się lepiej słuchało niż na

>tych Vifach. Mój organizm nie trawi tych głośników. Dla mnie Vify pierścieniowe to kara.

 

;-)))

No to jest nas dwóch. Byłem jednym z pierwszych którzy krytykowali te cyckowate tweetery. No i czemu toto tyle kosztuje? Dźwięki które produkuje nie usprawiedliwiają takiej ceny. IMHO ichnie zabytkowe kopułki poliamidowe sprzed dwudziestu lat grają znacznie lepiej.

 

Słuchałeś może blaszanej Vify? IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z oferty! Bo niemodny?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Ja miałem R1 i brakował mi środka. Gdyby były trójdrożne byłyby super. Zdecydowanie wrażliwe na

>ustawienia były.

 

Widocznie do swoich klocków potrzebujesz ciepło , spokojnie grających kolumn stąd suchosc w kolumnach na revelatorach i ostrosc góry.

18-stka revelator ma swietną przestrezn i naturalnosc i bas ale nieco papierowa srednica ponc illuminator jest lepszy - zobaczymy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak wspomniałem dla mnie lideram jest ring radiator scana i nie chce innej góry wg mnie diamentowa kopułka bowersa jest gorsza.

Co do vify to kij jej w krzyz kolumny robie przejsciowe jako experyment - posłucham tydzien moze dwa i sprzedam ale nie chce krytykowac tego głosnika bo słyszłem go w innej konstrukcji (spark 3 z klockami densena i grało ładnie górą pasma tez).

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 26 Lut 2009, 22:27

 

:-)

 

>Słuchałeś może blaszanej Vify? IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z

>oferty! Bo niemodny?

 

Niestety nie mogłem nigdzie znaleźć tego tweetera.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Słuchałeś może blaszanej Vify? IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z

>oferty! Bo niemodny?

 

Nie słyszłem tej Vify ale nie lubie metalowych kopułek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Revelatory 18 z wysokim D2905/9900 są naprawdę dobre. To mam już swój typ.

 

Ciekawi mnie jednak co to jest to najnowsze osiągnięcie wysokotonowego R2904/7000.

Sama kupułka z charakterystycznym szpikulcem oraz niezwykle płaski układ magnetyczny też budzi moją ciekawość.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

McGyver, 26 Lut 2009, 22:27

 

 

>IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z oferty! Bo niemodny?

 

Może z powodu jednak dość wysokiego rezonansu...

Te "pierścienice" to tweetery z rezonansem o oktawę niższym.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nautilus81, 26 Lut 2009, 22:38

 

>>Słuchałeś może blaszanej Vify? IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z

>>oferty! Bo niemodny?

>

>Nie słyszłem tej Vify ale nie lubie metalowych kopułek.

 

Nie lubisz bo co? Bo słuchałeś B&W? Jeżeli tak, to nie lubisz "sposobu na metalową kopułkę a'la B&W", i tyle. Innych metalowych kopułek to nie wiesz czy nie lubisz, tylko się tak nastawiłeś ;-)))

Blaszana Vifa to zupełnie inna bajka, uważam ją za sporo lepszą od aluminiowego Seasa nad którym wielu pieje z zachwytów. Obecnie tymczasowo blaszana Vifka gra u mnie jako tweeter zastępczy, i nie odczuwam żadnego dyskomfortu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 26 Lut 2009, 22:39

 

>McGyver, 26 Lut 2009, 22:27

>

>

>>IMHO najlepszy tweeter Vify wszech czasów, a oni go wyrzucili z oferty! Bo niemodny?

>

>Może z powodu jednak dość wysokiego rezonansu...

>Te "pierścienice" to tweetery z rezonansem o oktawę niższym.

 

I co z tego, skoro szpikulce grają do dupy? A "blaszak" i owszem, rezonans ma stosunkowo wysoki i do niskich podziałów się nie nadaje, ale połączony z midwooferem o ładnej i rozciągniętej średnicy potrafi czarować. Pamiętacie starsze konstrukcje Thiela? Oni z upodobaniem wszędzie stosowali metalowe Vify. Nikt mi nie powie że nie wiedzieli co robią.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dodam, że mam i chwalę sobie Vifę D25AG :)

 

W dźwięku tej kopułki nie ma nawet cienia agresji. Niestety trzeba ją wysoko ciąć, bo w przeciwnym wypadku nie brzmi jakoś zbyt atrakcyjnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jozefkania, 26 Lut 2009, 22:59

 

Jeszcze ze dwa tygodnie i będę wreszcie nieco mniej zabiegany, to się wreszcie spotkamy może :-) Jakiś odsłuch się zrobi...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Słuchając niewykończonych (z braku czasu kolumn) wreszcie mam nieco czasu na zajęcie się nimi. Zdecydowałem się na fornir. Mianowicie jest to bambus. Może dotrze dzisiaj, może w poniedziałek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Fruttis, 30 Sie 2009, 19:00

 

Kopułki to morele. Bas natomiast szybki. Szybszy i chłodniejszy w porównaniu do moich obecnych Vienn. Porównując te kolumny to w HND bas wcześniej zaczyna opadać (mam na myśli charakterystykę) natomiast opada łagodniej. W Viennach natomiast opadać zaczyna później, ale za to bardziej stromo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opisując postępy w wykonaniu prac dodam, że kolumny już praktycznie ofornirowane bambusem. Może wieczorem jakieś fotki wrzucę. Teraz przygotowuje się do lakierowania. Kupiłem wczoraj kapon. Do kosztów z tego tytułu doszło chyba około 20zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem sobie właśnie wycieczkę do sklepu. Zakupiłem lakier Śnieżka nitro wysoki połysk, wałek, rączkę i kuwetę. Koszt około 30zł.

 

Razem na chwilę obecną koszty: 1.400zł.

 

Co do wałka to postanowiłem spróbować polakierować kolumny wałkiem bądź pędzlem z uwagi na to, że nie bardzo mam ochotę bawić się z pistoletem, bo to jednak bardziej czasochłonne (dokładne ustawienie, pylenie, potem czyszczenie itp). Wałkiem będzie zdecydowanie wygodniej. Potem docieranie papierem drobnym i ewentualnie polerowanie. Jednak najpierw spróbuję zrobić test. Jeżeli lakierowanie wałkiem lub pędzlem nie przyniesie w miarę dobrego rezultatu to niestety wezmę w rękę pistolet, chociaż zbytniej wprawy w malowaniu pistoletem nie mam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualne zdjęcia z przymierzonymi głośnikami i tunelami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-9795-100006932 1251811860_thumb.jpg

post-9795-100006933 1251811860_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.