Skocz do zawartości
IGNORED

PC audio a muzykalność. Kompletna klapa.


Gość rochu

Rekomendowane odpowiedzi

Zalezy jak na to patrzec bo regulacja glosnoci softwerowej np poprzez jakies kmix to nie

to samo co regulacja na wyjsciu hardwerowym.U mnie np w alsie mam regulacje glosnoci

wyjscia digital ale nie wiem w jakim celu byc moze ze jest to zwykla zintegrowana karta

dzwiekowa(codec) i ma jakies tam swoje dziwne sterwoniki.Ciekawo jak jest np w takim

m-audio 24/96 pod alsą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Studyjne karty muzyczne np.Esi@Juli mają możliwość osobnej regulacji głośności wyjścia i wejścia cyfrowego jak i analogowego. Z tego co czytałem, to większość Dac-ów ma zbyt silny sygnał na wyjściu, dlatego trzeba obniżyć jego poziom, żeby nie było zniekształceń. Najlepszym przykładem jest Zero Dac i jego pomiar RMAA, który podałem kilka postów wyżej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak w końcu jest?

Najpierw napisałeś, że mikser w windzie przesterowuje powyżej 50% głośności.

Teraz, że to większość DACów nie trzyma norm i daje za mocny sygnał.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam że jedno i drugie. Zwłaszcza w przypadku połączeń cyfrowych. Chyba że twórcy Dac-ów na USB i autor player-a XXHighEnd coś ściemniają. Najlepiej zrobić samemu pomiary RMAA swojego Dac-a i przekonać się jak jest naprawdę. Jeden pomiar przy głośności 0db a drugi -6db.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już rozumiem, skąd to nieporozumienie -

 

W linku który wcześniej podałeś, jest mowa o windows 98. To by wyjaśniało pierwszą kwestię. Od tego czasu architektura miksera windy się jednak trochę poprawiła :).

 

Co do xxhighend ( ależ nazwa :) ) to faktycznie może powyżej -6dB przesterowuje. Autor wie najlepiej jak zaimplementował regulację głośności. Polecam np. foobara, gdzie gra poprawnie i najlepiej z głośnością 100%.

 

Podsumowując, i wracając do głównego tematu wątku - to jednak nie przester cyfrowy, Rochu, stawiałbym jednak na te kolce - przyjemność ze słuchania muzyki powróci i wzrośnie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

_Kuba_,

tak jak napisałem. Nie jestem w stanie przeskoczyć pewnego pułapu jeżeli idzie o transport.

Starzeje się i wyczynowe granie na maksymalizację szczegółu, precyzję basu, hiper przestrzeń, etc, już mnie nie bawi.

Pierwsze oznaki tego stanu ducha zauważyłem gdy zamieniłem w gramofonie wkładkę z MC na MM a lampy w preampie zmieniłem na Mullarda.

Myślę że takie emeryckie granie z TDA1541 albo ze starego CDM-a Philipsa jest oznaką, że jestem już po tej drugiej stronie cienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uderzasz w eschatologiczny ton, ani chybi czas sprawić sobie nową zabawkę ;)

Ja na twoim miejscu zamiast w mephisto zainwestowałbym w dodatkową parę ciekawych kolumn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rochu

coś w tym jest, mimo źe nie posiadam takich DAC ów jak Ty(mam lampucere,oraz Pioneera PDS 707) zauwaźyłem podobne zjawisko z winyla albo ze starego CD na TDA 1543 muzy aź chce się słuchać...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Jeszcze nie wiem czy chcę nową zabawkę. Po modyfikacji moje PS Audio gra bardzo ale to bardzo wciągająco.

A co do kolumn.

Goodmans to dla mnie w zasadzie koniec poszukiwań.

Po nich już chyba tylko Lowther, ale do tego trzeba dojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

 

Ja też mam Squeezebox'a i niestety obserwuję tą samą cyfrowość, może faktycznie modyfikacja wyjścia według Jocko Homo (pat) będzie tutaj pomocna, bo jak narazie stare philipsy jako transport wygrywają :(

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> buble_corp

"Ja też mam Squeezebox'a i niestety obserwuję tą samą cyfrowość"

 

Rochu pisał kiedyś, że jego DAC sygnał ze Squeezebox'a rozpoznaje jako 48kHz. Czyli wygląda na to, że w odtwarzaczu ma miejsce resampling, którego słaba jakość może być przyczyną "cyfrowości".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

Ciekawa sprawa.

Nigdy nie słuchałem SB Duet po wyjściu analogowym.

Zafiksowane miałem, że należy podpiąć do DAC-a. i koniec.

Wczoraj podpiąłem po analogu i powiem tyle, że idzie tego słuchać.

 

Poza tym zainstalowałem sobie plugin do SB-serwera zawierający korektor graficzny (sic!).

Całkiem fajna sprawa. Zawsze obojętne mi było czy coś jest bit perfect czy też imperfect.

Chyba po cyfrze udało mi się uzyskać podobny do TDA1541. Trzeba tylko z wyczuciem przyciąć górę i wyższy środek.

Wiem że to tylko półśrodek a nie rozwiązanie problemu, nie mniej brzmi zadowalająco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> rochu

No, to trochę się w tym momencie wyjaśniło. Widać dla Ciebie komputer brzmi zbyt dobrze (zbyt dokładnie i doskonale). A Ty po prostu wolisz zmodyfikowane zamulenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Once a CD or download is converted to FLAC, the only way you can achieve the superior sound of WAV files is to go back to the original CD or source for a new rip or WAV download. - "The Absolute Sound" - Charles Zeilig, Ph.D., and Jay Clawson

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość rochu

(Konto usunięte)

nedj,

 

Masz całkowitą rację.

Pecet jako źródło dźwięku jest zbyt detaliczny i zbyt analityczny dla mnie. Znakomicie oddaje wszystkie dźwięki i niuanse, mało w tym jednak współgrania pomiędzy wszystkimi elementami. Jak dla mnie - mało muzyki.

To co nazywasz zmuleniem, ja raczej bym nazwał melodyjnością, współgraniem, zharmonizowaniem pomiedzy dźwiękami.

Dlatego chyba właśnie, po pewnym czasie zauroczenia możliwościami peceta w zakresie analizy dźwięku, jako dziecię wychowane przez 30 lat słuchania muzyki z gramofonu, wybieram raczej czternastobitowce czy TDA1541 a nie np bardziej nowoczesne AKM czy temu podobne.

 

Co do SB.

Rzeczywiście SB po analogu ma pewne cechy polegające na lekkim osłabieniu detalu oraz górnego pasma. Mnie to odpowiada bo sam przekaz jest mniej natarczywy i agresywny. Wydaje mi się że dzięki temu jest on bardziej naturalny w odbiorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos moze podac tu trochę informacji na temat PC linka od grado fana?! patrzyłem, że nie ma czegoś takiego w ofercie. Może jakieś namiary na te jego pc linki?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No proszę jak trafiłem :)

 

Oprócz Philipsów dobre jako transport są niektóre CD Sony ES np. 222ES, 227ESD, 338, 558. Za to katastrofą są nowe serie SB, QS.

 

Co do PCLinka to wypracowałem serię modyfikacji tego urządzonka pod szyldem GFmod. Najnowsza edycja to GFmod v3. Chyba zostanie wreszcie jako ostateczna, bo kilka egzemplarzy poszło do ludzi i momo, że większość zadowolona to na bardzo czułych systemach wyszły jakieś niedoskonałości. Sam testowałem go sporo czasu i to co jest teraz, zostaje, a reszta wróci do poprawki.

 

Generalnie dodana jest filtracja zasilania z USB i usprawnione znacznie blokowanie zakłóceń wewnętrznych między układami.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w samą porę;) - czy mógłbyś wrzucić jakiegoś linka do tej konstrukcji? czy jest szansa na obsłużenie wyższej rozdzielczości czy po USB to rzeczywiście tylko 16/44?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazą do przeróbki jest taki PCLink:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ja puszczałem przez resampler 96KHz i działało. Niektórzy twierdzą, że jest wewnętrznie konwertowany w dół, ale trudno to zweryfikować.

 

Normalnie daję możliwość wypożyczenia i sprawdzenia u siebie, ale póki co mi brakło.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile razy zaglądam do działu "PC Audio", zawsze na topie jest "PC audio a muzykalność. Kompletna klapa". Coś jest na rzeczy...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Before you criticize someone, you should walk a mile in their shoes. That way, when you criticize them, you're a mile way and you have their shoes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.