Skocz do zawartości
IGNORED

grand funk, ufo, young flowers, ......


nemesis

Rekomendowane odpowiedzi

panowie ja nie jestem normalny otoz leze chory mam wysoka goraczke i caly czas katuje grand funk jakos mnie to koii, we lbie mi dzwoni niedobrze mi ale jak wylacze muzyke to mi jeszcze gorzej wiec muzykotrapia w walce z grypa, a swoja droga to niezlego klona wirusika nam zafundowali panowie z firm farmaceutycznych w tym roku, przyznam szczerze ze myslalem iz w tym roku sobie odpuszcza az tu nagle... no coz trzeba z czegos zyc ale rozkladac na lopatki polowe spolecznosci europy po to by wiecej zarobic sprzedajac farmaceutyki to juz lekka przesada. pisze powyzsze bo i tak nikt nie uwierzy tylko kojarzcie fakty... dlaczego w miejscu eboli pojawili sie amerykanie,, otoz nie pojawili sie oni tam byli, najpierw jakis debil wychodowal hiv ktory jakos tak sie wyrwal z pod kontroli potem chciali wytruc plemmiennych wirusem ebola a taki maly niewinny nowy bszczep grypy to tylko dla zabawy.

cholera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nemesis

 

No to dużo zdrowia ! Grand Funk jest dobry na wszelkie dolegliwości :-) Świetne dwa pierwsze albumy + koncertowy '71; Closer To Home również trzyma poziom. Następne, jakie znam - Survival, E Pluribus Funk, Phoenix i We're An American Band to płytki o nieco mniejszym kalibrze, nieco łagodniejsze brzmienie, wzbogacone klawiszami, ale i na nich można znaleźć sporo fajnego materiału.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a potem jeszcze dwa pierwsze Bloodrock`i i bedzie całkowite ukojenie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cactus-one way or another zwlaszcza oraz restrictions nawet dzis swietnie brzmia a grajkowie sa najwyzszej proby w swych kategoriach. Zal ze rusty day zalega w glebie. Spooky two i last puff maja znakomite momenty.blue apple nie znam.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie chodzi o niemiecki rewelacyjny zespół i jego 2 album:

GIFT - Blue Apple (1974)

Pamiętam jak bodajże Roman Washko puścił w "3" jeden kawałek,który oczywiście wyciszyli bo się kończył program.Grało mi to w głowie aż do 1994r. kiedy kupiłem upragnioną płytę.Wydanie szwajcarskie OBH 2 on 1 - 1 + 2 LP.Wygląda raczej na bootlegowe,ale mnie przysłali z Santa Monica.Ktoś spyta dlaczego z USA,ano dlatego,że Pan L. z Megadisc zażyczył sobie 100 zł,a przy kursie 2 zł za USD płyta mnie kosztowała 30 zł.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Krajcar

 

Przy jednorazowym wydatku te 70 pln można przeżyć, ale przy większej ilości to już niestety ma znaczenie.

 

>fubb, 23 Sty 2009, 09:26

>bo smutne jest to co stało się z panem L.i megadiskiem - kasa potrafi nieźle człowieka zmienić :(

 

Nie wiem na ile jest to wytłumaczalne, ale co do tego że pieniądze zmieniają ludzi nie mam najmniejszych słudzeń.

 

Aaa... przy okazji. hihi ;) Zajrzałem do Twojego "o mnie". Cytuję: "widze po sobie ze stałem się strasznie zgryźliwym tetrykiem ;)". Hahaha ;) Nie przejmuj się. Od pewnego czasu o sobie mogę powiedzieć dokładnie to samo. ;)))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Megadisc stracił wielu wiernych klientów,bo dokąd można zdzierać na każdej płycie od 20 zł w górę na marży.Czy to zdrowe,aby CD zakupiony za 20 zł kosztował w sprzedaży 45-65 zł? Nie chce mi się już nawet pisać o tych cudem zdobytych ostatnich egzemplarzach nieprodukowanych od lat,a potem ciągle wyjmowanych.Skąd one były,różnie mówią z Łomianek,Lublina.Tylko jaką miarą tu mierzyć,skoro produkcja takiego cudu kosztuje 3 zł.Ciekawe w ilu zacnych kolekcjach tkwią te Czar,Golden Earring,Mammut,Buffalo,Rare Bird,Kahwas Jute,itd.,itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe mogę złego słowa powiedzieć na Megadisc i Jacka. Moim zdaniem najlepiej zaopatrzony sklep w kraju a ceny są konkurencyjne i nie wiem skąd snujesz te swoje kalkulacje. Idz kiedyś sobie do Megadiscu i zobacz jaki tam jest niesamowity klimat, zawsze mnóstwo płyt na wyciągnięcie ręki i dostępne natychmiast. Jeśli posądzasz Jacka o piractwo to proponuje szybko poprosić lekarza o zmianę leków dla Ciebie bo go znam i jest on wielkim przeciwnikiem tego incydentu!!! Jego ex pracownik który go okradał "dawał" CD piratom ze stadionu i tak pojawiały się podróbki...

Mnie osobiście w Megadiscu wszystko pasuje ale coż ja nie jestem jeszcze stetryczały:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogło być o muzyce ,ale co tam ;

ja tam w ogóle staram się nic nie mówić o Panu Jacku –wierz mi to są wyjątki-(chyba każdy z poszukiwaczy -starego rocka- w naszym kraju miał do czynienia z jego sklepem i może coś tam powiedzieć (osobiście pamiętam go sprzed ponad 10 lat i niech tak zostanie), ale jednak coś w tym jest, że co jakiś czas słyszę, że ktoś ze znajomych bliskich czy dalszych podziękował za współpracę z megadiskiem, naprawdę tego nie oceniam bo ludzie są różni ale.......... , poza tym uważam że co najmniej medal mu się należy za niesienie kaganka oświaty w ww. temacie ,a audycje u –Beksy- to momenty dla których warto było żyć ,mimo że mogę się domyślać jaką „gimnastykę” trzeba było wykonać żeby powstały.

Stones fan>

powiem ci anegdotkę(dotyczy sklepu ,klimatu czy jak tam zwał ,zaznaczę ze Pana Jacka nie było)

jak pisałem lata temu –dużo- kupowałem głównie telefonicznie, aż w domu się wściekali ze co miesiąc paczki przychodzą z jakiegoś „megadisku”, i tak się złożyło ze przybyłem do –stolycy- chyba do rodziny, przy okazji zaplanowałem wjazd do sklepu i co ,ano zderzyłem się z „warszawską” rzeczywistością – burak przyjechał ze wsi –to niech łon zostawi pieniądze i spada. – jak sobie przypomnę to płaczę ze śmiechu :)

a później cóż ,zrobił się rynek i każdy ma możliwość wyboru z której się rozsądnie korzysta.

Co do zaopatrzenia ,hmm nie byłem z 3 lata to nie wiem-było nieźle-, natomiast jeśli chodzi o ceny tutaj powinieneś zachować dużą powściągliwość w swej ocenie

sytuacja sprzed 3 godzin –byłem w sklepie płytowym gdzie bez negocjacji cenowej którą „uwielbiam” kupiłem -procol harumy- bgo-skie w cenie 53 zł, strach się bać co by było gdybym się odezwał ;)

wiesz , ja też nie jestem stetryczały -chyba- ale tak się czuje jak czytam niektóre wątki tego „foruma” ;))

pozdr.|

Nieznany Kanon Rocka rulez !!!!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fubb

Masz racje nie kazdy musi lubic Jacka ale osądzanie go o piractwo to lekkie przegięcie. Tak jak mówiłem miał wieloletniego pracownika który mocno jego opinie popsuł w płytowym światku. Natomiast nie da się ukryć że jest on świetnym znawcą tematu i jedynym autorytetem z naszych Rodaków w tym temacie. Wiele osób myśli że on z tego sklepu ma kokosy ale niestety prawda jest dość inna gdyż nie jest to lekki chleb. Najważniejsze że cały czas ma sile łączyć pasje z pracą i robi co może aby zarażać ludzi tą świetną muzyką która jest totalnie skazana na zapomnienie. Młodzi ludzie nie mają pojęcia o dobrych rzeczach bo niby skąd? Media, prasa nawet śmieszny Tylko rock poświęca bardzo mało temu muzycznemu okresowi - bądź nawet wcale. Jeśli chodzi o ceny to często jest tak że ktoś ma tańsze BGO a ktoś inny Repertoire i w gruncie rzeczy wszystko to się gdzieś wyrównuje. Nie wiem dlaczego każdy nie pluje na Empik tam są ceny kosmiczne... Kiedyś odwiedziłem znany sklep z jazzem w Łodzi - mają też półkę rockiem - tam to dopiero były ceny:-) Ja korzystam z Megadiscu bo widzę w nim same plusy a korzystanie z wiedzy i doświadczenia Jacka jest niewycenialne, oczywiście ktoś może preferować internet ale też nie każdy zna angielski... Lube też wspierać swoich.

W Sochaczewie wychodzi taka mało nakładowa gazetka "Kulturka" - był tam zamieszczony w grudniu wywiad z Jackiem dość obszerny, który opisuje trochę spraw związanych z polskimi rockmenami, spólką jaką kiedyś miał z P. Kaczkowskim, o Tylko rocku i o muzyce ze złotego okresu dla rocka - artykuł ultra ciekawy, mam skany i jeśli ktoś jest zainteresowany mogę udostępnić.

No właśnie! Nieznany Kanon Rocka rulez!!!:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moze was to zdziwi ale nie wiem nawet o jakim jacku mowa ani o jakim sklepie . plyty kupuje od kolegi ktory jest wielkim fanem tego okresu zas on kupuje w stanach , czasem w abraxas i tyle,,,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poniżej lista pirackich wytwórni.

Wszystkie są (bądź były) dostępne w rzeczonym sklepie.

 

Progressive Line

Black Rose Records

Walhalla

Sunrise

Red Fox

Free Records

Mason Records

Buy Or Die

Radioactive Records

Second Harvest

Phoenix Records

i inn.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stones_Fan był łaskaw zaanonsować... (i o piractwie też jest)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nemesis>

ty się nie przejmuj,jak zaczniesz przegladać rynek tematczny w kraju to trafisz maks za trzecim podejściem :)

jeszcze niedawno powiedział bym tak -takiego kolegi to ci zazdrościć :)))

mój znajomek niedawno wrócił z usa(chyba 2duże miasta) więc jak słucham opowieści typu;

-no wiesz sklep płytowy(tylko płytowy) cd z meblami po horyzont,albo

-a taki "malutki" sklep z płytami vninylowymi z nie do określenia(tutaj uruchamiam swoją wyobraźnie ;) )iloscią płyt

choć z drugiej strony może to i lepiej że jest trudniej ,hehe

rafal_radom>

dzięki za link

co do wytwórni dla mnie żaden przytyk , wszyscy na rynku mieli na pólkach powtyższych ''producentów'' a co niektórzy sprzedawcy nawet mówili czy zastrzegali że to taka "mała" tłocznia ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fubb>

to są one pirackie czy nie?

a jeśli tak to czemu ma służyć opowieść o obrzydliwym piractwie;

 

Ty piszesz o ich występowaniu w czasie przeszłym a fakt jest taki, że wciąż są obecne (i co rusz nowe) w ilościach mocno zadziwiających;

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he,he,to moje rare birdy piraty,ale jaja. Co do megadiscu-z chwila jak zaczalem dostawac plyty ewidentnie uzywane i zero odzewu w tej materii,wole kupowac gdzie indziej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

--->rafal_radom, 24 Sty 2009, 08:31

 

Były dostępne w tym sklepie jak również w innych np w abraxasie, Muzancie, w sklepie muzycznym we Wrocławiu, Opolu, Krakowie i u handlarzy z allegro... Zresztą kilka z tych wytwórni które wymieniłeś jest bardzo cenionych wśród kolekcjonerów...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal-radom>

a była jakaś opowieść o obrzydliwym piractwie, bo nie kojarzę :)))))

piszę w czasie przeszłym bo nie ukrywam ,że przestałem mocno kontrolować temat,

natomiast jak pisał stones fan ich dostępność na rynku była ogólna i zawsze miałeś możliwość wyboru kupić albo nie z wszystkimi „dobrodziejtwami inwentarza”

dla mnie osobiście piractwo to 2 skrajne przypadki:

-ktoś wali kopie w domowych warunkach daje druczek na cd i potem dorabia do tego legendę że hoho, z tym że tutaj szybko idzie sprawę wyczuć

–natomiast w drugim wypadku jest maszyna najnowsze druki i wciskanie kitu typu

-łoj panocku, spójrz jakie piękne japńczyki i tylko dziś w promocyjnej cenie 45 zł za szt-

rozumiem zdarzają się okazje, ale nie 4 razy w tygodniu u tego samego klienta

a zupełnie z innej beczki

mierzi mnie jak czytam -wszystko co ruskie to piraty-

-tak zdaje sobie sprawę że stadion 10lecia swoje zrobił, ale odróżnijmy jakieś beznadziejne kopie od płyt chodzących po tamtejszym rynku jako oryginały , choć jak już gdzieś pisałem pewnie prawnie to też nie jest sensownie uregulowane.

Aż przez moment chciałem wkleić zdjęcia porównawcze ,ale może w jakimś innym właściwym wątku .

nemesis>

chyba ci rozbiłem wątek, bardzo przepraszam i obiecuje pisać tylko na temat :)

ja słucham ;)

pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ależ fubbie drogi,

ja piję m.in. do pierdół z gazetki wychodzącej w Sochaczewie (przy okazji... mega pytanie: "Jesteś szczęśliwym facetem?");

 

ps. żadna z wymienionych przeze mnie wytwórni NIE jest ceniona wśród kolekcjonerów;

takową może być (nie wymieniony) Germanofon, którego needle dropy są często jedynym dostępnym, kompaktowym nośnikiem;

ps2. nie oceniam misji p. L., jedynie stwierdzam fakt ciągłej oferty takich a nie innych wydawnictw;

 

muzyka naturalnie przede wszystkim!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Koledzy , możemy na problem spojrzeć jeszcze z innej strony - gdyby nie "piraty" sprzedawane w M....ku i innych sklepach-firmach trudniących się sprzedażą muzyki niszowej wielu z nas i to od wielu lat - przynajmniej od początku lat 90-tych XX wieku nie miałoby kontaktu z muzyką nas w tym wątku interesującą , nie znalibyśmy przynajmniej połowy zespołów i płyt które mamy w swoich kolekcjach. Więc choćby za to spójrzmy letko łaskawiej na dźiałalność dystrybucyjną Jacka Leśniewskiego.

Rafał , żeby nie było nieporozumienia:

- nie popieram piractwa na cd ( mimo że kilku pozycji z mojej wyższej półki nie mogę/nie potrafię wyrzucić , dlatego kupuję coraz mniej i z rozwgą

- nie popieram nagrywarek , cdr-ów , kopii 12 godzinnych ani 1-sekundowych ,

- nie kupuję od pokątnych sprzedawców ani od domokrążców,

- jak widzę złodzieja w pracy to dzwonię na P........jęęęęęę.

Andrzej

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio w swojej kolekcji wylapalem 2 ruskie falsy. faktycznie pare lat temu czlowiek nie zwracal uwagi na wydawce bardziej cieszyl sie z tego iz wogole cos dostal. rosjanie narod oszczedny wiec zrobili wydanie 2 plyt na jednym cd bo im weszlo i.... dali swoja nazwe, niech zyje tworcza innwencja, szukalem tej plyty 2 lata zeby odtworzyc sobie w oryginale nikt nie widzial nikt nie slyszal... az tu nagle kolega pokazal mi dwa rozne albumy a tytulu utworow i kolejnosc jak u mnie ico i bingo, wywalilem 1 ruska a musialem kupic x2 oryginal, mimo dobrego zestawu audio wcale to dzieki oryginalnosci nie brzmi ni krzty lepiej ale nie popieram zlodziejstwa wiec zostawilem sobie oryginaly

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy wspomnieli wcześniej o Cactus; Same i Restrictions są bardzo udane, ale moim zdaniem najbardziej przekonującym albumem jest One Way...Or Another. Miłośnikom tego zespołu mogę z czystym sumieniem polecić koncertowy, dwupłytowy zestaw Fully Unleashed - The Live Gigs ( '71 - '72 ) - niestety, dosyć trudno dostępny i raczej kosztowny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i moim zdaniem one way... jest dzy best. Po restrictions malo kto a potem w cactusie nie gral nikt ze zlotego skladu.cactus odrodzony przed 2 laty to po prostu jaja,co zreszta przyznal carmine appice,z ktorego z okresu vanilla fudge zrzynali bonhamy,paice'e i tysiace innych palkerow

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wspomnieliśmy o Carmenie to chciałbym się spytać, czy Koledzy wiedzą coś o wydawnictwie Beck Bogert & Appice "Live", 2 CD South Side. Do tej pory ten album wydawany był chyba jedynie w Japonii; teraz zauważyłem wydanie South Side. W Abraxasie i Megadiscu kosztuje odpowiednio 65 i 70 zł. Nie słyszałem wcześniej o takiej wytwórni. Czyżby kolejne nielegalne wydanie :-)

Studyjny album omawianego tria pożyczyłem kiedyś od znajomego, ale średnio przypadł mi do gustu; koncertówka to podobno kawał mięsistego heavy-rocka. Za Beckiem generalnie niezbyt przepadam, najlepsze co miał do zagrania jest chyba na Truth i Beck-Ola ( ten ostatni jeszcze więcej by zyskał, gdyby zniknęło to pieprzone rozklekotane pianino N. Hopkinsa ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawa jest historia powstania cactusa i bba,za ktorym tez nie przepadalem. Nie lubisz wired tego guitarists' guitarist? Mam jego autograf na $100. Obok tez i page'a a na rewersie-phil may z pretty things.sorry,musialem sie pochwalic na lekki kacyk po tragicznym tyskim i niepewnym gyrosie u greka. Beck jest swietny,ale nie ma szczescia do repertuaru. Ostatnio ogladalem koncert becka z ladna dupeczka i cyckami na basie.rewelka! Szukam solowych plyt jima mccarthy z cactusa

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

    Gość
    Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.