Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Stałem się posiadaczem kolumn Monitor Audio GS20.  W tej chwili grają z dość już leciwym wzmacniaczem Yamaha AX 592.  Co możecie polecić w do kwoty 3 tyś zł z używanych wzmacniaczy. Pomieszczenie w jakim grają kolumny to 20 m2. Muzyka głównie rock w stylu Riverside , Porcupine Tree itp. oraz jazz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna nasza „Szybka piątka”. Dzisiaj pokazujemy Wam propozycje kolumn podstawkowych w budżecie 6000 zł., tym razem pośród prezentowanych modeli jest Monitor Audio Silver 100.

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Chciałbym się dopisać raz kolejny do grona posiadaczy sprzętu Monitor Audio z zestawem PL500II oraz PLC350II. Witajcie ponownie.

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także jak przyszedł do mnie ten głośnik myślałem, że spokojnie może być używany do stereo w dwóch sztukach 🙂 Te same głośniki co w PL300II, tylko że trochę mniejsza obudowa 🙂

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Dziękuję 🙂

Kolumny: Monitor Audio PL500II oraz Franco Serblin Accordo Essence ::: Wzmacniacz: VTL MB 185 Series 2 Monoblock ::: PRE: Lamm LL2.1 :: DAC: DIY by Pan Waldemar + Audiobyte Black Dragon ::: IC: Audioquest SKY DBS 72V, Van Den Hul The D-102 III XLR Głośnikowe: Transparent Audio Reference 2x4m, Coaxial: Apogee Wyde Eye + WBT Nextgen 0110Cu::: Zasilające: Shunyata Sidewinder + 4x Wireworld Aurora 7.2, Ekran: Adeo Velvet 135" Projektor:JVC X7900/RS540 4K::: Amplituner:Onkyo TX-RZ50 + NAD M25 + NAD C352 Kolumny Dolby Atmos 7.4.2: Monitor Audio PL500II (front) ,Franco Serblin Accordo Essence (boki) Focal Chorus 806(tył, sufit), Monitor Audio PLC3500II (centralny), 4x SW800V (Subwoofer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Zastanawiam się nad Platinum 200, jakieś używki są widzę dostępne w dobrej cenie. Nie szukam nic analitycznego, dużo słucham winyli i raczej zależy mi na niczym ostro grającym. U znajomego słuchałem goldów 200 i bardzo fajnie to grało, zastanaiwam się jak będzie z platinum? ma ktoś porównanie tych dwóch? z czym jest lepiej w platinum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, audiofil2137 napisał:

Zastanawiam się nad Platinum 200, jakieś używki są widzę dostępne w dobrej cenie. Nie szukam nic analitycznego, dużo słucham winyli i raczej zależy mi na niczym ostro grającym. U znajomego słuchałem goldów 200 i bardzo fajnie to grało, zastanaiwam się jak będzie z platinum? ma ktoś porównanie tych dwóch? z czym jest lepiej w platinum?

Odsprzedaż gold czy platinum po tak zaniżonych cenach w stosunku do ceny wyjściowej powinno zastanawiać. I nie chodzi o to że coś może być uszkodzone ale o powód takiej przeceny.

Edytowane przez maciekplacek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to kiepskie kolumny i ludzie się przekonują po jakimś czasie ? ;)  A tak na poważnie to wg mnie powód jest raczej taki, że gdy wchodzi nowy model to stary MA wyprzedaje za max. 60% ceny. Tak jest od lat w przypadku tej marki. Nikt nie kupi później w zbliżonej cenie używki, widząc że tyle kosztowały nowe kolumny. Trzeba zjeżdżać mocno żeby sprzedać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Panowie co moglibyście polecic z małych kolumn podłogowych monitor audio ? Pokój 14m2, elektronika: marantz pm17mk2, cd17. Słucham w większości jazz'u.

PM17 nie jest jakimś królem basu, gra raczej środkiem. Myślałem o Monitor Audio RS6 lub RS5 , bo to małe podłogowki.

Edytowane przez michalfm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

składam pierwsze stereo do 7-8tyś, zaproponowano mi  zestaw CA AXR100 z MA500 Bronze i w/g mnie jest to udane połączenie,( było Heco 700, Oberon 7 , JBL ) aczkolwiek zastanawiam się czy ta detaliczność na dłuższą chwilę nie będzie męcząca. W poniedziałek razem z CA wypożyczam Magnat MA 900 (wiem, że są to 2 różne skrajne wzmacniacze) na dłuższe odsłuchy aby nie żałować, że nie "odsłuchałem". Czy jest również coś ciekawego na odsłuchy w tych pieniądzach z detalicznością?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 miesiące temu...

Zapraszamy na film o flagowcu Monitor Audio - Hyphn 😉

 

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
On 9/15/2023 at 7:42 PM, moto3650 said:

Proszę o info ile muszą wygrzewać się nowe monitory audio gold 100?

Pewnie już się z grubsza dotarły ale według mnie potrzebujesz grubo ponad 100 godzin. Na początku sie nie daje ich w ogóle słuchać. Ja włączałem radio i wychodziłem do pracy. Po jakichś 2 tygodniach zaczęły fajnie grać a nie jazgotać, z czasem jeszcze następuje poprawa. Mam od nowości Goldy GX100 i Goldy 200 5g, oba zestawy zachowywały się podobnie, przy czym w 200 z basem rzeczywiście potrzebowały więcej czasu. Po jakichś 2 miesiącach dałem im trochę więcej kopa żeby w ogóle membrany ruszyć. Nie za długie sesje ale tak żeby trochę popracowały i bas się zdecydowanie poprawił.

Puszczałem ten utwór, ma niezłego kopa, 

Miłego słuchania 😀

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Starzec2 napisał:

Pewnie już się z grubsza dotarły ale według mnie potrzebujesz grubo ponad 100 godzin. Na początku sie nie daje ich w ogóle słuchać. Ja włączałem radio i wychodziłem do pracy. Po jakichś 2 tygodniach zaczęły fajnie grać a nie jazgotać, z czasem jeszcze następuje poprawa. Mam od nowości Goldy GX100 i Goldy 200 5g, oba zestawy zachowywały się podobnie, przy czym w 200 z basem rzeczywiście potrzebowały więcej czasu. Po jakichś 2 miesiącach dałem im trochę więcej kopa żeby w ogóle membrany ruszyć. Nie za długie sesje ale tak żeby trochę popracowały i bas się zdecydowanie poprawił.

Puszczałem ten utwór, ma niezłego kopa, 

Miłego słuchania 😀

 

 

Też tak myślałem, że potrzebują sporo czasu. Sztywne wszystko. 

Moje były nowe z pudełka, ale i tak grały dość dobrze. 

Finalnie głośniki odwiozłem, po głośnikach zostały podstawki, które pod nie zrobiłem. Muszę wystawić na forum. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Miałem ma rx6 silver graly z pioner a9j i tandberg tr2080 oraz fisher rs 1058

Zawsze dawaly rade dzwiek zawsze otwarty nie zamulony dało sie tego sluchac zrodlo nakamichi cr 1e ,cd denon 710 komputer 

Ogólnie  kolumny latwe do napedzenia

Ladne dobrze zbalansowane takie wszystko w jednym troszke scianowe granie liniowe ni c nie wychodzilo poza plan  ale bez mydła czysciutko polecam te kolumny nie sa specjalnie wymagajace graly nawet z amplitunerem 7.1 yamahy i bylo dobrze

 

20230112_202353.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Droga Braci!

A co myślicie o kolumnach z "dystrybucji UK"? Słuchałem u znajomego Silverów 300 (miałem je też u siebie, było równie dobrze na moim sprzęcie) - lekko mnie zauroczyły, żeby nie powiedzieć - zachorowałem na MA 😉
Budżet mam koło 10 tys., w tej cenie mógłbym dostać nawet i Silver 500 (pytanie, czy chcę/potrzebuję aż taki gabaryt), ale... na horyzoncie, w zakresie finansowym, pojawiły się nowe Gold 200, tyle, że ściągnięte z UK. Jakie jest "ryzyko", że trzeba by było je naprawiać w okresie gwarancyjnym? Czy pogwarancyjne używki to ten sam poziom "ryzyka" (tyle, że jest drożej)?

Pozdrawiam i - być może - do zobaczenia jako prawowity członek klubu!

Szczepan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 12.01.2024 o 13:17, Szczepan_27803 napisał:

Droga Braci!

A co myślicie o kolumnach z "dystrybucji UK"? Słuchałem u znajomego Silverów 300 (miałem je też u siebie, było równie dobrze na moim sprzęcie) - lekko mnie zauroczyły, żeby nie powiedzieć - zachorowałem na MA 😉
Budżet mam koło 10 tys., w tej cenie mógłbym dostać nawet i Silver 500 (pytanie, czy chcę/potrzebuję aż taki gabaryt), ale... na horyzoncie, w zakresie finansowym, pojawiły się nowe Gold 200, tyle, że ściągnięte z UK. Jakie jest "ryzyko", że trzeba by było je naprawiać w okresie gwarancyjnym? Czy pogwarancyjne używki to ten sam poziom "ryzyka" (tyle, że jest drożej)?

Pozdrawiam i - być może - do zobaczenia jako prawowity członek klubu!

Szczepan

Hej, Nie wiem czy dobrze zakumałem ale bardziej obawiałbym się o wysyłke. Jak wiesz UK nie jest już członkiem UE więc mogą być naliczone dodatkowe opłaty z tym związane. Sam proces wysyłki i gwarancja to nie problem w UK. Ale są dwie opcje😀Pierwsza z nich, od której trzeba zacząć to kontakt ze sprzedawcą aby utworzył list, iz kolumny są wysyłane do serwisu a druga opcja to przewoźnik PL-UK. Z tym że też trzeba wypełnić list przewozowy (wpisać co to jest, jaka wartość itd.). Jak bardzo wielka wielka paczka to ryzyko, jak normalna to raczej jest ok.  Nie wiem czy pomogłem ale tak to wygląda.

Edytowane przez Marek K.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 hours ago, Marek K. said:

Hej, Nie wiem czy dobrze zakumałem ale bardziej obawiałbym się o wysyłke. Jak wiesz UK nie jest już członkiem UE więc mogą być naliczone dodatkowe opłaty z tym związane. Sam proces wysyłki i gwarancja to nie problem w UK. Ale są dwie opcje😀Pierwsza z nich, od której trzeba zacząć to kontakt ze sprzedawcą aby utworzył list, iz kolumny są wysyłane do serwisu a druga opcja to przewoźnik PL-UK. Z tym że też trzeba wypełnić list przewozowy (wpisać co to jest, jaka wartość itd.). Jak bardzo wielka wielka paczka to ryzyko, jak normalna to raczej jest ok.  Nie wiem czy pomogłem ale tak to wygląda.

Marku,
nie, chodziło mi o sytuację, kiedy kolumny z dystrybucji UK są już u nas, w Polsce. Ktoś kupił tam i przywiózł i sprzedaje nowe w cenie niższej, niż używane "krajowe".
Chociaż na razie się temat sam rozwiązał, jako że budżet został przeniesiony do sąsiedniej szufladki - z "audio" do "auto"... 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.