Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.01.2022 o 11:43, AdaMo71 napisał:

Jestem po wymianie tweetera. Kolumny nie wysyłałem bo uznałem, że nie ma sensu, ponieważ i tak gwarancji na przetworniki nie ma. Głośnik kupiłem w CAP w cenie 450zł. Wymiana banalnie prosta, ale co zobaczyłem po wyciągnięciu tweetera, to totalna porażka Monitor Audio, w jaki sposób ta kolumna mogła przejść test kontrolny z uszkodzoną kopułką, co widać na zdjęciach i co tłumaczy, że głośnik zaczął ciszej grać. Wyraźnie widać, że kopułka i cewka jest wyciągnięta z magnesu. pewnie przy montażu ktoś musiał wgnieść kopułkę i przy pomocy powietrza próbował wyciągnąć kopułkę, jak się to skończyło widać na zdjęciach. Głośnik i tak jest za maskownicą, to pewnie i tak się nikt nie kapnie. 

20211229_153514-min.jpg

20211229_153520-min.jpg

20211229_153418-min.jpg

20211221_094753-min.jpg

Wada fabryczna, mechaniczna. Zgłaszałbym na gwarancje odsyłając kolumnę w całości jak jest. To nie z winy użytkownika. Chciałeś wymienić na swój koszt a tu się okazało że to wada fabryczna. Mają  argument że sam grzebałeś, ale masz dowód zakupu nowego głośnika. Jakby byli uczciwi to by uznali mimo wszystko. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Same Goldy i Platinum aż człowiek nieswojo się czuje. To może zejdźmy level niżej.

Ktoś ewoluował z Bronze 6 na np. Silver 300 6G ? Różnica w cenie x2 a różnica w jakości, klasie granie jest warta takiej dopłaty? Generalnie czy duże różnice są między tymi modelami/seriami? Pytam jako posiadacz Bronze 6, jako towarzysz lampka Yaqin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tych podobnych do siebie (a wręcz identycznych) Silver 300, wcześniej Silver 8. Układ głośników i same głośniki te same, obudowa tweetera inna. Pewnie jakieś różnice brzmieniowe są, ale rewolucji chyba nie ma. U siebie miałem masę Silverów starszych, Bronze 2 (podstawkowe), Silver 8 (300), Bronze BX6 (poprzednik Bronze 6) więc tylko te mogę porównać mniej więcej (bo nie słuchane razem). Generalnie  Silver zawsze mi się podobały (za wyjątkiem RX-ów), Silver 8 nawet bardzo, wręcz mnie zachwycały momentami. Brzmienie mniej więcej na poziomie dawnych Goldów GR. To co wyróżnia Silvery od Bronze - to inne woofery, bas w Silver od zawsze był lepiej dociążony, konkretniej uderzający. Poza tym wyraźnie lepsza separacja dźwięków. Bronze mogą wydać się trochę łagodniej grające przez to, na Silver słabsze nagrania mogą zagrać słabiej a Bronze przyjemniej, ale na dobrze nagranych płyrach Silvery pokażą klasę. Cena 2x wyższa nie oznacza 2x wyższą jakość ale tak to jest w audio i nie tylko, za skok jakościowy płaci się nieproporcjonalnie więcej. Trochę starsze Silver 8, używki pewnie w okolicy 3,5 tys. się znajdą,  na pewno opłaca się podmienić Bronze 6 na nie. W podobnej cenie znajdziesz też Gold GS 20. Natomiast jeśli wolałbyś trochę łagodniejszy charakter dźwięku to skok na inną markę, ale z lampą myślę że MA akurat zagrają fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.01.2022 o 13:56, don111 napisał:

To co wyróżnia Silvery od Bronze - to inne woofery, bas w Silver od zawsze był lepiej dociążony, konkretniej uderzający. Poza tym wyraźnie lepsza separacja dźwięków. Bronze mogą wydać się trochę łagodniej grające przez to, na Silver słabsze nagrania mogą zagrać słabiej a Bronze przyjemniej, ale na dobrze nagranych płyrach Silvery pokażą klasę.

No właśnie MA fajnie grają z lampką, słuchałem innych marek i trochę misiowato bywało. Ta świeżość MA pasuje do lamp EL34. W zacytowanym fragmencie trochę mnie postraszyłeś. Powszechnie znaną tajemnicą jest, że MA prezentują otwarty dźwięk, który w niektórych systemach uznany jest za zbyt ostry czy krzykliwy. Z lampą akurat jest ok, ale te moje Bronze sa już tak na granicy przyzwoitości jeśli chodzi o kwestie "iskrzenia". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie są Silver 8 tylko RS8. Też bardzo dobre. Tak wygląda historia Silverów / Bronze od roku około 2000, co pare lat odświeżali serie, tak samo jak Bronze.

1) Silver 8i / (tu nie wiem jakie oznaczenia miał odpowiednik Bronze 6)

2) Silver S8 / Bronze B6

3) Silver RS8  / Bronze BR6

4) Silver RX8 / Bronze BX6

5) Silver 8 (zmiana z 3x 6" na 2x 6.5" + 4" mid)  / Bronze 6

6) Silver 300 (6g) / Bronze 500 (większa konstrukcja od Bronze 6, 2x 8" zamiast 3x 6")

7) Silver 300 (7g) / Bronze 500   ... obecne

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam, 

Po odsłuchu w salonie najbardziej przypadły mi do gustu kolumny Monitor Audio Bronze 500 i 200.

Innych kolumn tej firmy nie słuchałem. 

Mam pomieszczenie około 17m2.

Bronze 500 pewnie będą za duże a przy 200 boję się, że może mi brakować dołu. Poza tym trochę mniej chciałbym wydać kasy. 

Czy coś polecilibyście mi co podobnie zagra ze starszych, używanych modeli Monitor Audio? Pokój 17m2 i kolumny ustawione na dłuższej ścianie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W marcu chciałbym kupić jakieś kolumny i jakby co to będę miał Bronze 6 na sprzedaż. Pełnowymiarowe podłogówki i jak to w monitor audio szczegółowy dźwięk i jednocześnie fajnie dociążony. U mnie gra w 19m2 w sypialni, gdzie mam skos na jednej ścianie i na pewno nie są za duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, don111 napisał:

A jakich kolumn słuchałeś dla porównania w salonie ? Co najbardziej przemawiało za dźwiękiem MA? 

Porównywałem z Pylon Pearl 25, które posiadam obecnie w domu i Klipsch RP-8000. W MA najbardziej podobała mi się szczegółowość, detaliczność góry i średnicy, których w Pylonach trochę mi brakuje. W moich starych Tonsilach, które grają daleko od ideału to jednak dużo więcej detali słychać.

4 godziny temu, Wito76 napisał:

W marcu chciałbym kupić jakieś kolumny i jakby co to będę miał Bronze 6 na sprzedaż. 

Bronze 6 to starszy odpowiednik Bronze 200 czy 500? Miałeś okazję porównać je do tych nowszych? 

I jaka cena interesuje Cię za nie?

Edytowane przez kammc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, kammc napisał:

Bronze 6 to starszy odpowiednik Bronze 200 czy 500? Miałeś okazję porównać je do tych nowszych? 

I jaka cena interesuje Cię za nie?

Tak na dobrą sprawę to odpowiednik żadnych. To coś pośrodku patrząc na gabaryty i ilość przetworników. Niestety nie miałem okazji porównać. Gdy będę kupował nowe to w orbicie zainteresowań będą m.in. Silver 300, Diamond 25, Saxo 60, AP Classic 5. Mam 20m2 pomieszczenie i tu takie kolumny odnajdują się bardzo dobrze. Silver/Bronze 500 będą za duże już.

A cena? Sam nie wiem. Widzę kilka ogłoszeń na olx za 2600-2900. Raczej chciałbym zacząć od dolnych widełek i coś opuścić, może wysyłkę gratis zrobić. Sam nie wiem. Nie jestem typem kapitalisty i zawsze mam problem z handlem i uzyskaniem jakiejś skandalicznej ceny :). A tak realnie, jakbym 2.400 dostał byłbym bardzo zadowolony. Kolumny zadbane, żadnych skaz, obić, traktowane "jak relikwie". Jakby co z łódzkiego jestem.

Edytowane przez Wito76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku witam wszystkich klubowiczów MA. Jakiś czas temu zakupiłem w idealnym stanie GS10 Signature, które z początku grały z Arcam A80, później Arcam AVR500 a obecnie z Musical Fidelity M2si. Grając z Arcamami przyzwyczaiłem się a właściwie polubiłem takie niskie "tąpnięcia", oczywiście niskie jak na możliwości GS10, których brakuje mi przy graniu z MF. Słucham muzyki w pokoju o powierzchni kilkunastu metrów, raczej ze średnia głośnością, w którym większe kolumny jak np. KEF Q7 nie sprawdzały się a GS potrafią zejść na tyle nisko, że zadziwia mnie, że niskie tony z tak małych kolumn mogą się podobać. M2si gra bardzo przyjemnie, niesamowicie muzykalnie ale Arcamy pozostawiły po sobie jakiś brak... Czy możecie podpowiedzieć jakie wzmacniacze używane w budżecie do 3-4 tysięcy, które powinny fajnie zgrać się z GS10 i wyciągnąć z nich jak najwięcej? Myślałem o MF M3si, Audiolab 6000A, Arcam A32, 38, A20, Naim Nait 5si, Rotel RA12, 14 i Hegel H80 ale nie wiem czy te z poza stajni Arcama zagrają z GS. Arcamy zawsze były dobrana parą do MA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam.

Podpowiedzcie proszę czy Denon pma 2000r (Moc wyjściowa: 80 watów na kanał przy 8 Ω, 160 watów na kanał przy 4 Ω) da radę napędzić podłogówki Monitor Audio Silver 500 G7? Obecnie gam na MA S8 lecz ze względu na wielkość pomieszczenia zastanawiam się nad zmianą na w/w. Z góry dziękuję za info.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moc nie jest parametrem do oceniania czy dany wzmacniacz napędzi normalne kolumny czy nie. Ja podłączam wszystkie kolumny jakie mi wpadną w ręce do starego ale wydajnego wzmacniacza o mocy 2x 40W / 8 ohm i mogę z każdych kolumn wycisnąć potęgę i dynamikę brzmienia, jeśli tylko to potrafią. Musiałyby być bardzo nieefektywne kolumny, ale na pewno do takich nie należą MA. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się. Ten wzmacniacz należy do dość wydajnych prądowo. MA są dość często łączone z klockami od Denona więc moje pytanie kierowałem właśnie do użytkowników takich zestawów, może nawet z tymi konkretnie kolumnami.

Denon PMA-2000r/Denon DCD-1550AR/Denon TU-1500RD/Rotel RX-602/Monitor Audio Silver 8 + kable bi-wiring, DIY by johnys/DIY Citrone Tube Sabre DAC na lampach 6sn7/DIY IC-RCA Citrone Venture/IC-RCA na XLR +USB+Coaxial+zasilający DIY by johnys.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Wielokrotnie nagradzane kolumny Monitor Audio Silver 100 7G zostały przerobione w limitowanej edycji, aby uczcić 50 rocznicę firmy Monitor Audio. Projektanci nadali Silver 100 Limited Edition klasyczne wykończenie w kolorze Heritage Green oraz anodowany złoty przetwornik basowy C-CAM, tworząc luksusową estetykę odpowiednią dla „Złotego Jubileuszu” firmy. Ekskluzywna, złota plakietka zdobi tylną część kolumny, prezentując numer edycji i logo rocznicy. Każdy kupujący otrzyma również certyfikat autentyczności.

Zapraszamy na odsłuchy kolumn do salonu stacjonarnego Q21, oferta dostępna także w sklepie on-line pod LINKIEM.

Salon audio-video Q21
Pabianice, Reymonta 12
Tel. (42) 213 01 66
www.Q21.pl

monitor_audio_silver100.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.