Skocz do zawartości
IGNORED

Klub marki Monitor Audio


Patryk-1980
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A u mnie MA RX8 bardzo fajnie zgrywa się z końcówką mocy Audiolab 8200P i przedwzmacniaczem/dac Audiolab 8200DQ. Takie spójne lekko spokojne granie. Nie męczące. Fakt że choroba audio nadal postępuje i napewno będę chciał coś pozmieniać i tak myślę czy większym krokiem do przodu będzie wymiana końcówki na monobloki Audiolab 8200M ew. Audiolab 8200MB czy wymiana kolumn na MA 60GS. Połączenie Audiolab i MA chciałbym zostawić bo jak dla mnie subiektywnie jest fajne ale jak to choroba audio chce się iść dalej. Jak myślicie co lepsze zmiana ww. końcówki czy ww. kolumn?

Edytowane przez kaziu106
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Witaj.

Rx8 nie słuchałem ale posiadam gs20 i to jest rewelacyjna kolumna. Kolega który u mnie był miał kiedyś rx6 i steierdził że RX to nie ta liga co GS a nawet że wersja RS gra lepiej od RX.

Ja osobiście jakbym miał wybór między RX a GS to zdecydowanie wybrałbym GSy 20 lub 60 zależy od wielkości pokoju i budżetu.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 31.07.2020 o 08:44, Kejup napisał:

Witaj.

Rx8 nie słuchałem ale posiadam gs20 i to jest rewelacyjna kolumna. Kolega który u mnie był miał kiedyś rx6 i steierdził że RX to nie ta liga co GS a nawet że wersja RS gra lepiej od RX.

Ja osobiście jakbym miał wybór między RX a GS to zdecydowanie wybrałbym GSy 20 lub 60 zależy od wielkości pokoju i budżetu.

Pozdrawiam.

RSy rzeczywiście były takie dobre, mogę potwierdzić. RX były jakieś przymulone i bez blasku. Za podobne pieniądze co RX8 często są GS20 lub GR20. Silver 8 też mi się podobały. Od 3k w górę jest już generalnie duży wybór z kolumn, nie tylko MA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)
8 godzin temu, don111 napisał:

RSy rzeczywiście były takie dobre, mogę potwierdzić. RX były jakieś przymulone i bez blasku. Za podobne pieniądze co RX8 często są GS20 lub GR20. Silver 8 też mi się podobały. Od 3k w górę jest już generalnie duży wybór z kolumn, nie tylko MA.  

Ogólnie GS była to najwyższa seria Monitor Audo... Później weszły Goldy i Platinum... ja RX-8 mile wspominam pod Roksan Kandy2 fajny ciepły środek, brak wyostrzeń na górze, bas fajny w 12m2 w 26m2 było go brak?

W dniu 3.01.2020 o 00:35, darulok napisał:

Plc350 to naprawdę super central, gxc350 poszedł do brata .. pozdro ?

Przerobiłem pokój na czarno i teraz dopiero  jest klimat ?

IMG_20200101_193552~5.jpg

Z czym grają te Platinium? Pod jakim Amplitunerem? Widziałem wzmacniacz lampowy pewnie pod nim grają 100-tki a czym jest napędzany 350-tka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Z czym grają te Platinium? Pod jakim Amplitunerem? Widziałem wzmacniacz lampowy pewnie pod nim grają 100-tki a czym jest napędzany 350-tka?

Witaj Martin we właściwym miejscu, platynki ciągle grają z yaqinem mc100 i lampami kt120 , centralny napędza monoblok Marantza Ma700 (ciężko go dostać w dobrym stanie,a już mam dwa i poszukuje ostatniego  200vat 8ohm,300v 4ohmy) wszystkim nadal  steruje Marantz sr7010 . Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Martin Rejek napisał:

Ogólnie GS była to najwyższa seria Monitor Audo... Później weszły Goldy i Platinum... ja RX-8 mile wspominam pod Roksan Kandy2 fajny ciepły środek, brak wyostrzeń na górze, bas fajny w 12m2 w 26m2 było go brak?

 

Tak, gdy nie było Platinum to GS były w swoim czasie najwyższe,  podobnie GR. RX i RS miałem okazję niedawno porównać, RS-y są "żwawsze" i sporo ciekawsze do słuchania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moje PL 300 ebony do oddania w dobre ręce i uszy: https://www.olx.pl/oferta/monitor-audio-platinum-pl-300-gen-i-CID99-IDDRUnG.html

Centralny PLC 350 też będzie do wzięcia.

Ponieważ przymierzam się do B&W 803D3.

Edytowane przez THX Ultra 2

Sony KD85-ZG9? , Denon AVC-X6700H + Monster Power MPA-3250 + Emotiva XPA 7-kanałowa gen.2 , Pioneer UDP-LX800.Projektor JVC RS2 - Adeo Tensio professional pro 110",Monitor Audio-Platinum PL 300 + Platinum PLC 350 + SVS Ultra + GX100 + 4 szt. sufitowe Dali Phantom H-80 +VELODYNE DD-15 Plus. Kable do kolumn: QED Genesis Silver Spiral, Chord Odysey 2. Listwa Monster Cable HTS 5100 + Power Center HTS 1000, kable sieciowe Monster Powerline 400 . Apple TV4K.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

M6Si z PL200 nie zagrał.... w dodatku jakosc wykonania tego wzmacniacza  jest delikatnie mówiac dyskusyjna.... 

 

Kolego THX Ultra 2 skad wyciagneles te informacje o skórze z platinium ??  prosze podaj link.... 

 z mojej wiedzy:

in black Ingleston premium grade leather.

tj. i na pl200 i na pl300 i na obu centralkach.... 

 

 

IMG_20200830_104903.jpg

Zastrzegam sobie prawo zmiany pogladow bez podania przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Widać po głośnikach że to inny model na wielkość. Historia linii Silver, tam jeszcze była jedna linia przed S (S i) z około 2000r ale nie pamiętam oznaczeń.

   S6 - RS6 - RX6 - Silver 6 - Silver 200

   S8 - RS8 - RX8 - Silver 8 - Silver 300

S10 -  -----  -  ----- - Silver 10 - Silver 500 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...
W dniu 29.11.2020 o 22:12, WHITESNAKE39 napisał:

Dziękuję za odpowiedź. A jak dzwiękowo różni się silver 8 z silver 300? 

Nie wiem, ale Silver 8 miałem u siebie na testach i bardzo mi się podobały. Na pewno są dużo lepsze od RX.

25 minut temu, Pszczyna napisał:

Ma ktoś na zbyciu podstawkowy BX 2

A sprawdzałeś Allegro albo OLX ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Cześć 

Moi Drodzy, posiadam Yamahę A-S2000, chciałbym podpiąć do niej MA Gold 100 5G lub 4g jak się trafi. Dobre to będzie połączenie? Niestety ostatnio jest problem z odsłuchami w salonach, bo  nie posiadają albo oferują nowe na zamówienie klienta, co wiąże się automatycznym kupnem.  Dodam, że teraz mam silvery6. Na moje ucho gra to bardzo fajnie i czy tak samo będzie z Goldami. Czytałem w necie że jest bardzo duża różnica między linią silver, a gold. Były tez opinie, że jak przechodzi się z klasycznych wysoko tonowców na wstęgę, może być lekki szok prowadzący niekoniecznie do dobrych doznań. Doradzicie coś? Będę wdzięczny 

Artur

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Cudny_Gnat napisał:

Były tez opinie, że jak przechodzi się z klasycznych wysoko tonowców na wstęgę, może być lekki szok prowadzący niekoniecznie do dobrych doznań

Mam u siebie Monitor audio gx 50 ze wstega I 5.5 cala wooferem. Przesiadlem sie dawno z dali ikon które mialy wstege I kopolke tekstylna I zadnych  negatywnych doznan nie bylo. Dla mnie gx 50 zagral lepiej w kazdym aspekcie. Wysokie Tony ze wstegi sa genialnie, blyszccace, czyste, przestrzenne. Jednak goldy nie wybaczaja Jesli chodzi o kiepsko nagrane plyty. Wtedy rzeczywiscie jest szok.Mamy tu tez takich ktorzy sluchaja z wzmacniaczem rozkreconym na godz 15-16 I sluchaja znieksztalcen. Wtedy to moze byc krew z uszu jak plyta bedzie kiepsko nagrania. Ale tak jest juz z dobrymi kolumnami które sa transparentne I które nie upuekszaja przekazu. Ja z tym problemow nie mam bo slucham  roznej muzyki od rocka, pop, grunge, prog, az po jazz I mam roznie nagrane plyty. 

Najlepiej gdybys odsluchal ze swoimi plytami bo moze okazac sie ze goldy zagraja gorzej, zalezy od jakosci nagrania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, Cudny_Gnat napisał:

Cześć 

Moi Drodzy, posiadam Yamahę A-S2000, chciałbym podpiąć do niej MA Gold 100 5G lub 4g jak się trafi. Dobre to będzie połączenie? Niestety ostatnio jest problem z odsłuchami w salonach, bo  nie posiadają albo oferują nowe na zamówienie klienta, co wiąże się automatycznym kupnem.  Dodam, że teraz mam silvery6. Na moje ucho gra to bardzo fajnie i czy tak samo będzie z Goldami. Czytałem w necie że jest bardzo duża różnica między linią silver, a gold. Były tez opinie, że jak przechodzi się z klasycznych wysoko tonowców na wstęgę, może być lekki szok prowadzący niekoniecznie do dobrych doznań. Doradzicie coś? Będę wdzięczny 

Artur

O wysokie z tą Yamahą nie masz co się martwić. Miałem 100ki ale 4G i w mojej opinii grają super. Co do Gold I Silver w przypadku MA uznaję wszystko od serii Gold wzwyż. Obecnie mam MA 200 5G i jestem mega zadowolony co nie zmienia faktu że zawsze można coś polepszyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, maciekplacek napisał:

O wysokie z tą Yamahą nie masz co się martwić. Miałem 100ki ale 4G i w mojej opinii grają super. Co do Gold I Silver w przypadku MA uznaję wszystko od serii Gold wzwyż. Obecnie mam MA 200 5G i jestem mega zadowolony co nie zmienia faktu że zawsze można coś polepszyć.

Brat ma 300 5g i mi również się podoba , szczególnie góra taka gładka i tłusta .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.