Skocz do zawartości
IGNORED

Żywotność sprzętu, głównie wzmacniaczy


Reaper

Rekomendowane odpowiedzi

dołączę się do zapytania: co może być objawem braku basu. Dam sobie uciąć rękę,że 2 lata temu gdy kupowałem swój wzmacniacz basu było więcej. Teraz gdzieś zniknął. Przez 2 lata stał na osłonecznionej półce.........

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Rotel A14, RCD-971 & Dynaudio Focus 140.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Ja posiadam stary amplituner Pioneer model SX-300.Od jakiegoś czasu zauważyłem że przy włączaniu coś strzela(trzask w głośnikach).Zastanawiam się nad wymianą kondów tylko nie wiem gdzie dostane nippony chemi-con.Doradźcie proszę co zrobić?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając ten wątek o wymianach kondensatorów w kilku czy kilkunastoletnim sprzęcie mam przed oczyma mój amplituner firmy Diora, Merkury Hi-Fi, któremu minęło właśnie okrągłe 30 lat ciągłej eksploatacji. Był otwierany tylko raz w celu przestrojenia tunera na nowe pasmo. Trochę trzeszczy potencjometr ale tylko zaraz po włączeniu. Teraz używa go moja mama z kolumnami JPW ML 310. Gra wyśmienicie. Moim zdaniem wymiana kondensatorów to zabawa dla chętnych. Normalny użytkownik niech się nie martwi na zapas.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam w domu wzmak Unitra Fonica PW 9013, ma to ponad 25 lat :) Nigdy się nie zepsuł, brzmienie chyba też bez zmian ;) Jak coś dobrze zrobione, to bedzie długo cieszyć własciciela...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Wszystkie kondensatory toru audio wymieniłem:)) Teraz się wygrzewają. Trzaski zniknęły a po wyłączeniu prądu gra jeszcze około5-6 sekund. Różnica jest ogromna.Najgorszy kondek miał tylko 40% deklarowanej na etykiecie pojemności. Pioneer jest z lat siedemdziesiątych.Średnia półka.Wiem ze warto było... Klocki z "duszą" są górą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.