Skocz do zawartości
IGNORED

Więcej basu do preampa Mcintosh C2200


adamodoj

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Macie jakieś sugestje?Kupiłem Preampa Mcintosh c2200, gra naracie z Densenem DM-10, a to zwykła integra.Mam zamiar kupić monobloki lub power ampa ale takie które dadzą więcej doskonałego basu.Gram na Thielach 2.3.

Po podłączniu maca generalnie bas się polepszył ale jego ilosć zmalała. Załamany jestem.Wiem,że to preamp ale działa narazie jak filtr na mój system. Pomozy

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na razie nic z tym nie robił tylko spokojnie poszukał reszty (końcówka i okablowanie) i oceniał całość.

 

Jeśli rozpatrujemy tylko brak dołu (nie wiem czego jeszcze oczekujesz od końcowej konfiguracji) to sprawdziłbym końcówki Pass`a z serii *.5 im wyżej tym lepiej. Do pewnego poziomu alternatywą mogą być tańsze monobloki Cary CAD 500 MB (chyba troszkę droższe od Pass 150.5 ale sporo tańsze od 250.5, a na pewno to wyższa klasa niż 150.5 – ale charakter też troszkę inny. Cary są emocjonalnie bardziej zrównoważone, Pass jest trochę podkręcony – jakby coś brał :) ;) ).

 

Jak będzie ci mało wypełnienia, rozciągnięcia i skali na dole, głębi to poszukasz kabli np.: MIT`a , Harmonixa, nie wiem jak PAD (Purist Audio Design ponoć to też alternatywa w tym kierunku). Jak z MIT`em czy Harmonixem będzie za ciężko, za wolno, to poszukasz coś innego, XLO, Tara Labs, Audioquest.

 

Dopiero w potencjalnie docelowych kombinacjach oceniaj czy czegoś brak czy nie. Masz fajny preamp nie ma co latać i o chwila coś zmieniać. Kolumny są zostaje amplifikacja i CD (to też wyraźnie wpłynie na te zakres).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może najpierw się trochę osłuchaj z nowym brzmieniem.Sam napisałeś,że basu jest mniej,ale jest lepszej jakości,często tak jest po zmianie na lepsze,pierwsze wrażenie,mało ale lepiej kontrolowany,może właśnie tak ma być.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Herbie Hancock:"Czasami nie wiem,co mam grać - wyznałem."

Miles Davis: "To nic nie graj"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gram od kilku lat na 2200 i Thiel 2.3. To bardzo dobry pre, basu mu na pewno nie brakuje, to jest kwestia odpowiedniej konfiguracji. Musisz nad tym popracować.

 

Popieram uwagi PMD

Do Thiela bardzo pasują kable MIT. Większość osób bo wpięciu kabli MIT bardzo chwali sobie bas. Poczytaj, wiele tu na ich temat powiedziano.

 

ponadto

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

i o Thielu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

gdzie recenzent zachwyca się nad synergią z MIT 750.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam thiele 2.4, zawsze troche mi w nich brakowalo basu. Do momentu az podlaczylem koncowke Accuphase P-1000. Tak dobrze wysterowanych Thieli z pelnym, niskim i pulsujacym basem nie slyszalem jeszcze nigdzie. Bryston 4B ST i monobloki Electrocompanieta graly przy P1000 rachitycznie ; ) Reszta pasma to rowniez po prostu poezja.

 

Polecam Ci jakas koncowke Accu w klasie AB, moze cos z nizszej polki (teraz najwyzszy model to P7100, ale sa tez mniejsze piece, zapewne tez dobre). Nie probowalem A-klasowych, moga byc troche za slabe do Thieli, chyba ze A60 ;)

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość

(Konto usunięte)

>Po podłączniu maca generalnie bas się polepszył ale jego ilosć zmalała. Załamany jestem.Wiem,że to

>preamp ale działa narazie jak filtr na mój system.>

można przypuszczać, że byłeś przyzwyczajony do basu w stylu buuum buuum , teraz, kiedy słyszysz niskie bardziej zbliżone do naturalnych wydaje Ci się, że jest ich mniej. Załamanie przejdzie najszybciej, jeśli wsłuchasz się w muzykę i sam stwierdzisz, że "mniej" oznacza prawidłowo graną muzykę. Ale, zawsze jeszcze można pokombinować, np. podłączyć źródło do końcówki bez pre, podłączyć preamp u kogoś kto ma takie możliwości i wtedy powoli okaże się co, i czy w ogóle preamp wnosi coś od siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zildjan

 

C-2200 doskonale radzi sobie z niskoimpedancyjnymi końcówkami Mac'a.

 

-> Genesis

 

MC-602 - fakt, basu hektary, ale jakościowo lepszy jest ten z MC0501.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym panowie, o co k...wa chodzi, przecież C-2200 ma regulację wysokich i niskich tonów, można sobie wyregulować.

 

Densenowi DM 10 w konfrontacji z trudnym do wysterowania Thiel'em CS 2.3 wielkich szans nie daję :-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za sugestje.Mój problem polega na tym,że chciałem kupić mc402 ale wiem,że bas się kurczy po jego wpięciu.Muszę poszperać gdzie indziej.

Ciekawe jest że thiele z densenem miały lepszą mikro i makrodynamikę.Gram na Bębnach od lat więc wiem jak brzmią na żywo no i oczywiście kontrabas który chyba jest dla mnie najwazniejszy.Poprawiła się góra jest bardziej delikatna i słodka, srednicy tez więcej ale bas do kitu.

Lampy juz zamówiłem od goscia ze stanów.Telefunkeny więc bedzie na pewno.Lepiej.

Co do kabli myslałem o vallhali jako XLR, natomiast głosnikowe mam zen acoustic i są super.

no nic dzięki jeszcze raz

 

pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaki masz amp w tym zestawie? Mi zalęży na makro i mikrodynamice, nisko schodzący dobrze zdefinowany kontrabas gdzie szarpnięcia powodują gęsią skórkę:))) wiem dobrze ze thiele są do tego stworzone uwielbiam je za to...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> adamodoj

 

Bas się kurczy po wpięciu MC402? Ja bym mu dał więcej czasu, wg mnie MC402 ma (podobnie jak MC602) więcej (choć gorzej kontrolowanego) basu niż MC501. Miałem w domu przez dość długi czas MC252, 402, a 501 używam na co dzień. W dziedzinie mikro- i makro- dynamiki DM10 też raczej przy MC402 nie będzie miał za wiele do powiedzenia. Faktem jest, że po przejściu z urządzenia w klasie tego Densena, Coplandów czy Krell'a 400ki na duzą końcówkę, często pierwszym wrażeniem jest uspokojenie dźwięku, sądzę jednak że jest to pozorne.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamodoj

 

 

już dość dawno nie grywam,ale zaczynałem ciut wcześniej :-)) jaki masz zestawik ? ad rem: tylko raz lub dwa słuchałem starego systemu Gutka Accu-Mac-Thiel i nie było to dla pałkera najlepsze zestawienie, zresztą dla Gutka także nie. Czy aby blaszki nie za słodkie ? A werble ciut za mocno stłumione ? A może po prostu,na stare lata coraz gorzej słyszę własnie te częstotliwości,hi,hi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

qb_1 dobrze prawi o DM 10. To piecyk dobry na kolumienki typu np AP Spark - u kolegi chodzi to całkiem ładnie. Szukając pieca sprawdzałem m.in. pre/power Densena i nie było to zachęcające doświadczenie - Duńczyk wyrażnie nie radził sobie z JMLab Electra 905.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> zildjan

 

Generalnie tranzystorowa końcówka Mac'a do Thiel'a CS 2.3 albo CS 2.4 to IMO nie jest najlepsze rozwiązanie. Przynajmniej na mój słuch.

 

Co do Densena to tylko przypuszczam, że za mało ma "prundu" do tych CS 2.3. MC 402 "prundu" ma wystarczająco, tylko po prostu wg mnie charakter tych urządzeń średnio do siebie pasuje.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Tak, mój kumpel kupi dm 10 za mojá namowa a potem AP spark i byo fajnie z odtwarzaczem naima.

Pokój mial moze 10m2. Idealnie dla tego zestawu......

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam yamaha oak custom + DW seria 900 + sabianV. Gra calkiem fajnie, a teraz gram juz tylko dla siebie bo czasy grania w krakowskich pabach sie skonczyly....szkoda.

 

Generalnie uwielbiam slodkie blachy i duzo powietrza w muzie:tak nagrywa ECM, ACT, itd.

Ale lubié tez mikrodynamike gdy stopa lub werbel lub kontrabas jest wypelniony subtylnymi dotykami no wiadomo o co chodzi...:))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyle czapke podsiebiernie przed lekarzem stomatologiem grajacym w krakowskich knajpach.znam podobny mariaz profesji..... z graniem po mniejszych i wiekszych salach.strasznie dawno temu gralismy ze szwedzka kapela.matts, tak sie zwa paker,mial yamaha recording (i drewno werbel gretsch).jak to gralo,nawet na sucho.i stare k zildjiany.odjazd!matts jest dzis cenionym session manem

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasnie zamowilem nowy set lamp ze Stanów. Telefunken Nos.

Porábalo ich z cenami 380 dolców!!!!!

no ale ma wystarczyc na 10-15 lat w preampach.

 

zobaczymy,

 

dzieki za sugestje

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

adamodoj, 7 Lut 2009, 11:26

 

Cholera, C2200 może mieć maks. jakieś 7 lat. Rok ma 8650 godzin, co razem daje ok. 60000 godzin., nawet gdyby grał 30% czasu to daje 20000 godzin, czyli minimum co te ECC82 i ECC83 powinny wytrzymać, przy dość nisko ustawionym punkcie pracy. Istnieje szansa, że to lampy, aczkolwiek nie jestem przekonany. Przede wszystkim sprawdź, czy poprawnie reaguje na regulator wysokich i niskich tonów, jeśli emisja lamp siada, to może nie dawać rady podbijać basu.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mi gociu napisal ma niezla stronke z lampami, pewnie znasz....

 

 

 

The very best tubes for the McIntosh are the original 1960s Telefunken German tubes. These were used by Mac in the 1960s and will give the unit the authentic sound it should have. I have the 12AT7 tubes at $160.00 USD per matched pair, and the 12AX7 tubes at $220.00 per pair. These are new old stock, are fully tested, and carry our 30 day warranty.

 

 

 

There are several lower cost options for the 12AX7 Telefunken tubes as well you may be interested in: I have the smoothplate versions like those with the Telefunken labels priced at $220.00 but these have either no label at all or have other brands of amplifiers on the label. They are the real diamond marked Telefunken tubes but are $190.00 per pair. Finally, I have the ribbed plate version of the Telefunken tubes with Telefunken labels at $175.00 per pair. These sound very close to the smoothplate versions but are lower cost.

 

Hi,

 

 

 

They should run 5000 hours on average, which is 10 to 15 years of typical listening time

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-> Adamodoj

 

Cholera, drogo, ale NOSy tyle kosztują. Jeśli dobrze pamiętam, wg R.Cornelliusa z McIntoshlabs. ECC82 i ECC83 (czyli 12AT7 i 12AX7) powinny wytrzymać 10-15 tys. godzin, możliwe, że NOSy pożyją krócej.

 

Sprawdź może jeszcze nr seryjny i wyślij mail do McIntoshlabs, dadzą Ci info kiedy był wyprodukowany.

 

Swoją drogą - to bardzo fajny preamp.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądze,ze należałoby sprawdzić pomieszczenie,no i te ZEN z basu to one nie słyną.Co do DM10 Densena to uważam dokładnie tak jak gb_1 za słaby.Co do wymiany lamp to na tyle co oczekujesz,to ich wymiana nie zadowoli twoich potrzeb.Opisz może jakie to pomieszczenie i jak są ustawione kolumny.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak,

 

pomieszczenia ma okolo 20m2.

z basem narazie sobie poradzilem i przesunolem je troche do tylu maja teraz jakies 35 cm miejsca

wczesniej gdy zaczynalem watek mialy po metrze miejsca z boku i po 1,5 metra z tylu.

calkiem sporo...

pokój calkiem dobrze wygluszony ale jeszce planuje kupic jakies panele akustyczne...

narazie próbuje znalezc cos o Accuphase P7000 lub P7100.....

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.