Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  444 członków

Harbeth Klub
IGNORED

HARBETH Club


Gość wojtasjazz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, Fal napisał:

Harbeth to dla mnie zupełnie nowy temat ale mam już pewne spostrzeżenia. Zakupiłem je ze standami 40 kg sztuka masakrycznie ciężkie i na nich stały Shl5 dźwięk mi odpowiadał bardzo ale ja lubię kombinować i do standów dorobiłem kostki drewniane na które postawiłem kolumny efekt magiczny zrobiła się magia na całego sprawdzałem 5 razy czy mi się nie wydaje ale za każdym razem głębia była ogromna w sumie to aż niemożliwe a jednak na kostkach drewnianych gra to nieporównywalnie lepiej. Cały czas odkrywam te kolumny są naprawdę świetne.

Open frame drewniane, takie jak moje i zamykasz temat 🙂

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
4 godziny temu, J4Z napisał:

Próbował ktoś 300b do harbeth? Mam 7es-3 i kombinuje co dalej. 

Powiedzieć, że to kiepski pomysł, to nic nie powiedzieć. jeśli już "musi" być lampa, to tylko mocny push-pull ewentualnie bardzo mocna trioda single ended, albo trioda PSE. najlepiej jednak nie kombinować i dać Harbethom dobrego trana z minimum 100WPC i po dylematach.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kolega ma z Ayonem i dobrze to gra. Mam Unisona na el34, ale pilot mnie wk***ia, dlatego nie chce mi się go podpinać.

11 godzin temu, Lencoman napisał:

najlepiej jednak nie kombinować i dać Harbethom dobrego trana z minimum 100WPC i po dylematach.

Na codzień gram na hybrydzie Unisona: Unico i dla mnie daje radę. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
54 minuty temu, J4Z napisał:

Szczerze mówiąc, nie wiem skąd o nim opinie że bułowaty. Mk1 czy 2? na jakich lampach? U mnie mk1, lampy mocy tung sol, a w pre RCA z epoki.

To był mk2, odsłuch w salonie z fabrycznym setem lamp. On generalnie nie jest bułowaty, ale z Harbethami jest 🙂

A może bardziej poprawnie i uczciwie będzie jak powiem, że Harbeth z S6 są bułowate.

Edytowane przez juro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, juro napisał:

To był mk2, odsłuch w salonie z fabrycznym setem lamp. On generalnie nie jest bułowaty, ale z Harbethami jest 🙂

A może bardziej poprawnie i uczciwie będzie jak powiem, że Harbeth z S6 są bułowate.

Bo Harbeth potrzebują prądu. Od lat pisze o tym ich twórca, ale ludzie przecież wiedzą lepiej.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały czas przestawiam kolumny i wiem jedno basu mruczącego w moim pokoju nie znajdę niestety jest to wina pomieszczenia płyta karton gips , skosy i ocieplenie welna spowodowało , ze dołem sobie nie program. Wszystko inne w dźwięku to prima sort , oszałamiająca głębia urzekający wokal , scena , źródła pozorne nigdy tak dobrze mi się nie słuchało muzyki. Mam panele z wełny podwieszone na suficie do tego za kolumnami po bokach małe rozpraszacze jeszcze trochę pokombinuje z akustyka ale pewnie już dużo lepiej nie będzie i teraz rodzi się pytanie czy uderzyć w suby np Rel 5 x 2 szt czy to nie ma sensu i mogę tylko spierniczyć ten dźwięk który w tej chwili mnie tak bardzo zachwyca. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fal napisał:

Cały czas przestawiam kolumny i wiem jedno basu mruczącego w moim pokoju nie znajdę niestety jest to wina pomieszczenia płyta karton gips , skosy i ocieplenie welna spowodowało , ze dołem sobie nie program. Wszystko inne w dźwięku to prima sort , oszałamiająca głębia urzekający wokal , scena , źródła pozorne nigdy tak dobrze mi się nie słuchało muzyki. Mam panele z wełny podwieszone na suficie do tego za kolumnami po bokach małe rozpraszacze jeszcze trochę pokombinuje z akustyka ale pewnie już dużo lepiej nie będzie i teraz rodzi się pytanie czy uderzyć w suby np Rel 5 x 2 szt czy to nie ma sensu i mogę tylko spierniczyć ten dźwięk który w tej chwili mnie tak bardzo zachwyca. 

Zepsujesz. Niestety sufit GK niszczy muzykę i suby w tym nie pomogą. Jeśli możesz z tym żyć, to zostaw jak jest, Harbeth ma tyle zalet, że szkoda się ich pozbywać, natomiast jeśli możesz przenieść się do murowanego pomieszczenia, negocjuj z rodziną, będą czary 🙂

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, Lencoman napisał:

Zepsujesz. Niestety sufit GK niszczy muzykę i suby w tym nie pomogą. Jeśli możesz z tym żyć, to zostaw jak jest, Harbeth ma tyle zalet, że szkoda się ich pozbywać, natomiast jeśli możesz przenieść się do murowanego pomieszczenia, negocjuj z rodziną, będą czary 🙂

Czyli wychodzi na to , ze muszę się skupić na akustyce , do salonu już mnie nie wpuszcza nawet chyba bym nie chciał tam schodzić , na poddaszu to jest taka moja jaskinia w której absolutnie dobrze się czuje. Piszesz , ze sufit niszczy muzykę czyli adaptacja tylko sufitu wystarczy czy boczne skosy tez sa istotne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Fal napisał:

Cały czas przestawiam kolumny i wiem jedno basu mruczącego w moim pokoju nie znajdę niestety jest to wina pomieszczenia płyta karton gips , skosy i ocieplenie welna spowodowało , ze dołem sobie nie program. Wszystko inne w dźwięku to prima sort , oszałamiająca głębia urzekający wokal , scena , źródła pozorne nigdy tak dobrze mi się nie słuchało muzyki. Mam panele z wełny podwieszone na suficie do tego za kolumnami po bokach małe rozpraszacze jeszcze trochę pokombinuje z akustyka ale pewnie już dużo lepiej nie będzie i teraz rodzi się pytanie czy uderzyć w suby np Rel 5 x 2 szt czy to nie ma sensu i mogę tylko spierniczyć ten dźwięk który w tej chwili mnie tak bardzo zachwyca. 

Moim zdaniem zanim popełnisz jakie kolwiek ruch, zrób pomiary pomieszczenia. Mikrofon jest śmiesznie tani w porównaniu do tego co wydajemy na nasz sprzęt. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, J4Z napisał:

Moim zdaniem zanim popełnisz jakie kolwiek ruch, zrób pomiary pomieszczenia. Mikrofon jest śmiesznie tani w porównaniu do tego co wydajemy na nasz sprzęt. 

Pewnie masz dużo racji , ale totalnie nie kumam tych wszystkich wykresów.

Tak wyglada mój pokój odsłuchowym 

Jaskinia Średni.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry, ale to chyba ślepa uliczka. Umik pomoże zidentyfikować problemy i  zaadaptować pomieszczenie, które da się zaadaptować. Ale jeżeli dobrze rozumiem Kolegę Lencomana, to sufit z GK jest problemem sam w sobie, podobnie zresztą jak skosy. Nie mam doświadczeń z takimi pomieszczeniami, ale tak to rozumiem, że adaptowanie tego pomieszczenia (w celu poprawy basu) nie może się udać 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, juro napisał:

Sorry, ale to chyba ślepa uliczka. Umik pomoże zidentyfikować problemy i  zaadaptować pomieszczenie, które da się zaadaptować. Ale jeżeli dobrze rozumiem Kolegę Lencomana, to sufit z GK jest problemem sam w sobie, podobnie zresztą jak skosy. Nie mam doświadczeń z takimi pomieszczeniami, ale tak to rozumiem, że adaptowanie tego pomieszczenia (w celu poprawy basu) nie może się udać 😞

Niestety. Są pewnie jakiś możliwości, które wymagałyby rozbiórki połowy dachu, natomiast tradycyjnymi metodami-bez szans. Natomiast pomiar bym zrobił i na jego podstawie zorientował się, czy da się coś zaradzić dobrym DSP.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Fal napisał:

Pewnie masz dużo racji , ale totalnie nie kumam tych wszystkich wykresów.

Tak wyglada mój pokój odsłuchowym 

Jaskinia Średni.jpeg

 

IMG-20240209-WA0006.jpg?ex=65e0b83a&is=6

W rew możesz ustawić, że pokazuje Ci jaka częstotliwość, za co odpowiada. Czy brakuje Ci sub basu, czy basu. Na powyższym zdjęciu widać, że u mnie brakuje basu, więc subwoofer mi nie pomoże. Były mierzone różne kolumny, mniej więcej w tym samym miejscu. 

Na dole natomiast, te same kolumny, w różnych miejscach, w odstępach o jakieś 20-30cm. Coś tam udało mi się ugrać.

IMG-20240208-WA0011.jpg?ex=65e0c7e4&is=6

Zmierz chociaż żebyś wiedział, co się dzieje, bo na słuch to można długo błądzić.  Zinterpretować pomożemy. Jak nie będę wiedział ja, to ktoś inny.

Wiem, że ze skosami ciężko, ale te dyfuzory na bocznych odbiciach powinny być wyżej.

Za Tobą są jakieś ustroje? Często fajnie się sprawdzają dyfuzory, jeżeli możesz zachować odpowiednią odległość od miejsca odsłuchu. Akustyk kiedyś powiedział, że "powoduje to fajne otoczenie nas dźwiękiem". Jednak najpierw też przydałoby się dowiedzieć, jaki masz pogłos. Czas pogłosu jest różny, dla różnych częstotliwości i też dążymy do tego, żeby był jak najbardziej równy. 

Czas-pog%C5%82osu-z-panelami-i-bez-panel

Wykres przykładowy znaleziony w sieci, bo swojego nie mam na telefonie. Za pewne przed i po adaptacji.

Czytanie wykresów wydaje mi się łatwe. Gorzej z ich poprawą. Moim zdaniem zawsze warto wiedzieć, co w trawie piszczy. 

 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam doświadczeń z takimi pomieszczeniami. Zastanawiam się, czy nie można tych warunków wykorzystać na swoją korzyść. Próbowałeś ustawić kolumny na ścianę ze skosem? A no i byłbym zapomniał, umik! :D

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, J4Z napisał:

Też nie mam doświadczeń z takimi pomieszczeniami. Zastanawiam się, czy nie można tych warunków wykorzystać na swoją korzyść. Próbowałeś ustawić kolumny na ścianę ze skosem? A no i byłbym zapomniał, umik! :D

Dzięki, za tak obszerną odpowiedź.

Kolumn nie ustawiałem pod skosami ale w ten weekend się pobawię,  co do pomiarów przekonałeś mnie,  przecież z Waszą pomocą czegoś się dowiem. Czyli za jakim mikrofonem się oglądać no i co z oprogramowaniem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako , ze jestem osoba która cały czas szuka i szuka postanowiłem zrobić standy drewniane wiec mogłem porównywać bezpośrednio bo stoją obok siebie ciężkie metalowe zasypane chyba jakimś kwarcem w oleju waga spokojnie 40 kg. Jakie sa moje wrażenia ustawiając kolumnę na samych standach metalowych dźwięk jest zamknięty brak powietrza głębi wokal jest nie akceptowalny tutaj coś ewidentne nie gra , kolumna ustawiona na drewnianych dźwięk otwiera sie jak muśnięciem różdżki wszystko nabiera powietrza chce sie tego słuchać ale brakuje mi dociążenie na wokalu jest delikatnie odchudzony ale akceptowalny z tym dźwiękiem można już żyć , ale kolumny osadzone na ciężkich standach i podkładkach drewnianych 3cm między kolumna a podstawa i tutaj zaczyna sie dopiero magia wokale sa tak namacalne tak rasowe takie naturalne , ze dech zapiera , przestrzeń w głąb jest kapitalna muzyka pływa po całym pokoju. Nie bardzo mogę zrozumieć ta cala sztuczkę i czym jest to spowodowane ale wiem jedno nigdy tak dobrze nie słuchałem muzyki jak słucham teraz. Myśle , ze poza moim pokojem ograniczenia mogą być jeszcze w okablowaniu kolumna wzmacniacz w tej chwili gram na Nac a5 i zastanawiam sie w która stronę iść może cos podpowiecie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Jakieś diabelskie podszepty mówia mi żeby w mojej Jaskinii muzycznej --metraz 11m2 spróbować wsadzic Harbeth compact 7XD lub , Monitor 30.2 XD . Obecnie tam grają P3 SE . Jak sądzicie czy te modele Harbsa w tym metrażu to kula w łeb 🙂 czy moze ma to jakis wiekszy sens i moze  sie okazac ze zagraja lepiej niz P3 ??

Prosze o doradztwo kolegów którzy przerabiali temat .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Mikael3 napisał:

Jakieś diabelskie podszepty mówia mi żeby w mojej Jaskinii muzycznej --metraz 11m2 spróbować wsadzic Harbeth compact 7XD lub , Monitor 30.2 XD . Obecnie tam grają P3 SE . Jak sądzicie czy te modele Harbsa w tym metrażu to kula w łeb 🙂 czy moze ma to jakis wiekszy sens i moze  sie okazac ze zagraja lepiej niz P3 ??

Prosze o doradztwo kolegów którzy przerabiali temat .

 

30.2XD bym spróbował. Powinne sobie poradzić.

Lenco,Naim,Harbeth,Ton Trager.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, Mikael3 napisał:

Jakieś diabelskie podszepty mówia mi żeby w mojej Jaskinii muzycznej --metraz 11m2 spróbować wsadzic Harbeth compact 7XD lub , Monitor 30.2 XD . Obecnie tam grają P3 SE . Jak sądzicie czy te modele Harbsa w tym metrażu to kula w łeb 🙂 czy moze ma to jakis wiekszy sens i moze  sie okazac ze zagraja lepiej niz P3 ??

Prosze o doradztwo kolegów którzy przerabiali temat .

 

Miałem 7es3 i 30.2 w 11metrach , siódemki trochę lepiej się wpasowały,  chociaż są większe.  Po cichu bardzo ładnie,  ale jak robiłem głośniej,  to już nie było tak ciekawie. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, J4Z napisał:

Zależy od akustyki. Nikt nie przerabiał w Twoim pomieszczeniu. Metraż nic nie mówi. 

Sciany i sufit rigips . dywan , komoda i duze okna .Kilka obrazów na scianie .

3 godziny temu, izapat napisał:

Miałem 7es3 i 30.2 w 11metrach , siódemki trochę lepiej się wpasowały,  chociaż są większe.  Po cichu bardzo ładnie,  ale jak robiłem głośniej,  to już nie było tak ciekawie. 

 

Compact 7 są tańsze o dziwo od mniejszych monitor 30.2 XD ..o co chodzi , czym jest ta cena podyktowana ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Mikael3 napisał:

Sciany i sufit rigips . dywan , komoda i duze okna .Kilka obrazów na scianie .

Compact 7 są tańsze o dziwo od mniejszych monitor 30.2 XD ..o co chodzi , czym jest ta cena podyktowana ?

Może tym , że w 30-tkach głośnik wysokotonowy jest z wyższej serii SEASA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Trismus napisał:

Ktoś łączyl Harbey 40 z Sansui Alpha 907 MR,XR lub NRA. Pozdrawiam

Jak szukałem na YT jakiś nagrań z Sugdena A21 se signature przed jego zakupem to 80 procent była z Harbethami - ponoc synergia. A czemu nie Octave?

Pomoc dla Alana 1%KRS 0000037904(32459 MAŁECKI ALAN)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.