Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, bogus18 napisał:

Witam w klubie . Jaki masz system ? Jaki piecyk wymieniłeś na UR Nuovo innych wzmacniaczy też porównywałeś? 

Jak to gra teraz ?

Kolumny to Focal Cobalt 816 s, źródłogamofin Luxman pd284, re na razie ArtDJ i Yamaha CD NT670d.

Miałem Tagę 25B. Która zaskakująco gra, kosztowała 10 razy mniej, a nie gra 10 gorzej. Nawet nie będę się jej pozbywał. Wieksze różnice zaczynają się pry głośniejszym słuchaniu. Oczywiście Unison gra ładniej, mniej zlepia muzykę, bas jest świetny, często schodzi bardzo nisko, co ja akurat lubię. Przed zakupem wypożyczyłem Magnata MA900, ktorgo nawet zamówiłem, okazało się, że nie ma ich nawet dystrybutor i trzeba poczekać. Co było robić, wypożyczyłem Fezz Silwer Luna, słucham sporo iezszej muzyki, a powiedziano mi, że to lampa dynamiczna i powinna się wpasować. Mogę potwierdzić, dynamiki jj nie zabrakło, do tgo przestrzeń... Niestety, to duży wzmacniacz a do tego grzeje się jak mały piecyk, mam wnuki, które często nas odwidzaja, i jak to dzieci, pilka, balony, oto zabawy są na porządku dziennym. Postanowiłem jeszcze na jakiś czas rozstać się z Lampą (do czasu, nie ma już innej opcji, lampa gdzie u mnie ostatecznym wyborem). Magnata nadal nie bylo, sklep zaproponowal jeszcze Vincenta 228, ale niestety jest za długi,nawet nie brałem, bo po pomiarach wyszło, że nie wejdzie. Po kilku dłuższych rozmowach zaproponowan mi właśnie Nuovo, zacheajac, że na pewno z ceną od da się zrobić, bo mają jeszcze jedna sztukę od poprzednuego dystrybutora na Polskę. Przysłali, posłuchałem i został.

Edytowane przez yamada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 godzin temu, remar napisał:

Ja mam Unico 90 z Opera Quinta, kable głośnikowe Ricable ale to zależy od pomieszczenia itp, nie sugeruj się kto co ma tylko sam posłuchaj co Ci pasuje.

Nie mam zamiaru kupować w ciemno. Ale kabli jest multum, wszystkim nie przesłucham, więc muszę jakąś selekcję zrobić do kilku sztuk.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, J4Z napisał:

Jak nawet nie napisałeś jaki wzmacniacz, a urządzenia tej marki różnie grają w zależności od modelu. ...i czegoś byś oczekiwał.

Wzmacniacz Unison Research Unico Duo. 

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzmacniacz Unison Researcz Unico Due + odtwarzacz Unison Researcz Unico CD Uno + kolumny Opera Seconda SE.

Oczekuję że jak włączę wzmacniacz, to z kolumn usłyszę muzykę 😉 A na poważnie - przede wszystkim neutralności. Nie chcę nic kablami poprawiać ani tym bardziej psuć, jakikolwiek wpływ kabli na dźwięk, to jego degradacja. Zakładam że UR i Opera są dobrze zestrojone pod siebie. 

To są nowe sprzęty, na razie podłączyłem je jakimś QED od starego tańszego systemu i gra to bardzo dobrze, a sprzęt jeszcze niewygrzany. 

Na pewno nie zamierzam wydać na te kable jakieś tysiące zł. Nie dlatego że uważam iż kable nie mają żadnego wpływu na dźwięk, a dlatego że uważam że kabel za 10.000 zł nie zagra 10 razy lepiej niż kabel za 1 tys. zł. I jeżeli ktoś jest na tyle nie zadowolony z dźwięku swojego systemu że kupuje kable za grube tysiące zł żeby to poprawić, to chyba ma źle dobrany system i powinien zastanowić się albo nad poprawieniem akustyki albo nad wymianą elektroniki i te kilka tysiaków zainwestować w inne i być może lepszy wzmacniacz lub kolumny, albo źródło.

Oczywiście są też tacy, którzy mają drogi i świetnie dobrany sprzęt, ale ciągle im mało i ciągle im czegoś brakuje, więc gotowi są wydawać tysiące zł na kable, podstawki pod kable i td. tylko po to żeby sobie powiedzieć że teraz jest jeszcze lepiej. Ale to już nie ma nic wspólnego ze słuchaniem muzyki, to jest słuchanie sprzętu i czerpanie przyjemności z tego jaki on jest. Jak komuś to sprawia przyjemność i może sobie na to pozwolić, to nikt mu nie odbierze prawa na takie fanaberie, nawet żona 🙂  bo zawsze przegra.

A więc ja już mam sprzęt który chciałem mieć, który mi się podoba i jestem z niego zadowolony i z przyjemnością słucham muzyki na tym sprzęcie. A kable głośnikowe chce kupić bo uważam że do takiego systemu warto dać porządnie wykonane oryginalne firmowe kable. Te QED co mam kupowałem kiedyś na metry i końce nawet nie są obrobione w żaden sposób, gole przewody są wpięte w terminale no i oczywiście po jakimś czasie się utleniają.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Unico Due gra takim lampowym dźwiękiem, Secondy też są po tej cieplejszej stronie, do tego kable bardziej przejrzyste bym proponował. Z tańszych wypróbuj Tellurium Q Black 2, bardzo czyste granie z dobrą separacją, mogą zrównoważyć ogólne ciepło systemu. Seria Silver chyba nawet tańsza a też będzie dobrym kierunkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 minut temu, remar napisał:

Unico Due gra takim lampowym dźwiękiem, Secondy też są po tej cieplejszej stronie, do tego kable bardziej przejrzyste bym proponował. Z tańszych wypróbuj Tellurium Q Black 2, bardzo czyste granie z dobrą separacją, mogą zrównoważyć ogólne ciepło systemu. Seria Silver chyba nawet tańsza a też będzie dobrym kierunkiem.

W sklepie gdzie kupowałem sprzęt też mi sugerowali Q Black 2. Będę musiał je przetestować.

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, J4Z napisał:

Osobiście nie miałem tych przewodów, ale z tego co kojarzę, to większość mówi że raczej ciemne i próbują skupiać uwagę na dole pasma. 

Dokładnie Blacki 2 grają po ciemniejszej stronie z lekko wypchnięta średnicą . Nie rujnujące budżetu kable które dobrze zgrywaly się też z operami były Nordost flatline MK2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ciemniejsze granie Tellurium Q to tylko wrażenie, wiem bo miałem przez rok u siebie w systemie. Po prostu te kable mają bardzo dobrą separację, nie wnoszą żadnych zakłóceń co powoduje wrażenie ciemnego tła. Same kable są szczegółowe i dość przejrzyste. Zamieniłem je na Ricable Elite po zakupie Unico 90 który pomimo że jest hybrydą nie ma aż takiego lampowego nalotu bo z Tellurium zrobiło się zbyt technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

90-tka nie ma, nie ma. Miałem ją. U mnie zagrała już bardzo bezpośrednio i szybko. Wołałem stare unico bez dopisku. Pewnie posłucham kiedyś Due. Szkoda że aktualnie nie mam czasu zajmować się audio, bo dobre promki. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J4Z napisał:

90-tka nie ma, nie ma. Miałem ją. U mnie zagrała już bardzo bezpośrednio i szybko. Wołałem stare unico bez dopisku. Pewnie posłucham kiedyś Due. Szkoda że aktualnie nie mam czasu zajmować się audio, bo dobre promki. 

Promki były genialne. Myślę że taka okazja już się nie powtórzy i będzie tylko drożej. Szkoda że na kable nie było takich promek. 

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 minut temu, azimut napisał:

Promki były genialne. Myślę że taka okazja już się nie powtórzy i będzie tylko drożej. Szkoda że na kable nie było takich promek. 

A kolega rozumiem, że zamienił mf m5si na ur unico due? Może kilka zdań na temat różnic?

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
47 minut temu, J4Z napisał:

A kolega rozumie że zmienił z mf m5si na ur due? Może kilka zdań na temat różnic?

Zmieniłem m5si na Vincent sv-237 mkII, a już potem na Unico Due.

m5si super wzmacniacz, został u mnie po dłuższych poszukiwaniach, odsłuchach i porównaniach. Był ze mną jakieś 4 lata i ani razu nie miałem chęci żeby szukać czegoś innego. Potem przydarzył mi się zakup domu, wykończenie i td. nie miałem czasu na słuchanie muzyki ponad rok, a gotówka była potrzebna. Więc m5si i jeszcze parę zabawek poszły na sprzedaż żeby się nie kurzyły.

Po przeprowadzce o dość szybkim odkuciu się przyszedł czas na powrót do swoich zainteresowań i odbudowy systemu stereo. Oczywiście mogłem pójść na skróty u znowu kupić m5si, tym bardziej że ceny nawet spadły i mogłem kupić nówkę prawie za tyle samo co sprzedałem używkę. Ale nie lubię iść na łatwiznę 🙂 i postanowiłem spróbować czegoś innego, może półkę wyżej. Myślałem o m6si, ale naczytałem się o hybrydach i padło na Vincent sv-237 mkII. 

No i na temat tego wzmaka mam bardzo mieszane uczucia. Podobał mi się z wyglądu, i to ciepłe światełko lampy na froncie dawało fajny klimacik, ale brzmienie jakieś takie kompletnie bez emocji. Faktem jest że dzięki temu niemu zacząłem słuchać więcej jazzu niż rocka, a co najdziwniejsze zaczął mi się podobać blues, którego nigdy jakoś nie darzyłem miłością. Ten wzmak kompletnie odmienił moje upodobania muzyczne, ale z drugiej strony nadal potrzebowałem ostrzejszych klimatów a nie tylko plumkania. Dlatego po paru miesiącach walki wewnętrznej ze sobą jednak wystawiłem na sprzedaż i znalazł on szczęśliwego nabywcę tego samego dnia. 

A ja już przymierzałem się do zakupu m6si i przypadkiem trafiłem na promocję Unico Due. A ponieważ do hybrydy jakiś sentyment pozostał to postanowiłem dać szansę. Tym bardziej że w tej cenie co go kupiłem zawsze mogę sprzedać. Ale chyba długo się z nim nie rozstanę. Mam wrażenie że ten wzmacniacz ma taką mieszankę najlepszych cech z m5si i z sv-237 mkII. Jeszcze nawet nie zdążył się wygrzać, ale już jego brzmienie w zupełności mnie zadawala. Do tego jest solidnie i pięknie wykonany. No i ten pilot!

Jakiż to jest kontrast w podejściu do klienta przez Musical Fidelity a Unison Research. Pilot do wzmacniacza MF za 10k zł (katalogowo) to plastikowy najtańszy chiński "kalkulator" z ohydnego plastiku. Zostawiłem go w kartonie i przez 4 lata nigdy nie używałem, wolałem podchodzić do wzmaka. Produkują ten wzmacniacz już chyba kilkanaście lat jak nie dłużej, i cały czas dają ten paskudny kalkulatorek.

No i pilot do wzmaka UR! Wyrzeźbiony w litym drewnie z aluminiową nakładką od strony przycisków. Nie chce się tego z ręki wypuszczać 🙂 Takie rzeczy sprawiają że chce się kupować włoskie sprzęty, a angielskie omijać szerokim łukiem. 

W międzyczasie też rozglądałem się za kolumnami. I jak przyglądałem jak i z czego są wykonane kolumny za kilkanaście tysięcy złotych, tych najbardziej popularnych i renomowanych marek, to mi się odechciewało wydać tyle pieniędzy za to. 

Po pozytywnym obcowaniu z wzmacniaczem UR postanowiłem przyjrzeć się kolumnom Opera. Wcześniej jakoś nie miałem z nimi kontaktu. No i znowu po dokładniejszym zbadaniu tematu doszedłem do wniosku że w tej cenie lepiej wykonanych kolumn nie znajdę. Oczywiście umówiłem się na odsłuch Seconda SE no i do Unico Due pasują jak ulał. Gdzieś tam czytałem że w netach że mają pudełkowe brzmienie w porównaniu do Quinty. Ale ja nic podobnego nie zauważyłem. Gęste, nasycone, ale szczegółowe brzmienie z dobrze kontrolowanym basem. Może to kwestia odpowiedniej elektroniki. 

W każdym razie poszedłem za ciosem i w promocji nabyłem również odtwarzacz CD Unico CD Uno :))) I w ten oto sposób stałem się szczęśliwym posiadaczem systemu z którym zostanę już na długie lata. 

 

Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź i posłuchaj, Ricable to jednak te droższe według mnie do Twojego zestawu, z tańszych to Tellurium Blue lub Black. Blue mimo że tańszy może się sprawdzić w zestawieniu Unico Due + Secondy. Tylko jeśli Tellurium wypożyczysz nowe to nie podejmuj decyzji przez pierwsze kilka godzin grania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, remar napisał:

Sprawdź i posłuchaj, Ricable to jednak te droższe według mnie do Twojego zestawu, z tańszych to Tellurium Blue lub Black. Blue mimo że tańszy może się sprawdzić w zestawieniu Unico Due + Secondy. Tylko jeśli Tellurium wypożyczysz nowe to nie podejmuj decyzji przez pierwsze kilka godzin grania.

Dzięki za sugestie. Myślę że w Warszawie nie będzie problemu ze znalezieniem używanych Tellurium do przetestowania. 

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja sprawdzę kiedyś te tellurium. Tylko na czarne szkoda mi kasy. Niebieskie chyba ma kolega, pożyczę. Zobaczymy czy zagrają inaczej niż moje dali SC RM230C. 😬

Raz na jakiś czas intensywnie myślę o łączącym daca ze wzmacniaczem RCA. Mam najtańszą linię od chord. Jakieś propozycje może? Co chce zmienić? Nie wiem. Na pewno nic wyostrzyć. Mój setup w sygnaturze 👇

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
z Tellurium Q Black 2 będzie lepiej?

Z Ricable to Dedalus Elite daje dobrą rozdzielczość z aksamitnym nalotem na górze. Grałem na takich i leżą do sprzedaży 2x9m. Szukałem sporo i w finale zmieniłem na Invictusy - tu nie ma już miejsca na korekty i jest równo i w gorze i lepsze zejście i rozdzielcze na basie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 25.02.2024 o 13:31, krzysztof.filipak napisał:


Z Ricable to Dedalus Elite daje dobrą rozdzielczość z aksamitnym nalotem na górze. Grałem na takich i leżą do sprzedaży 2x9m. Szukałem sporo i w finale zmieniłem na Invictusy - tu nie ma już miejsca na korekty i jest równo i w gorze i lepsze zejście i rozdzielcze na basie.

A z jakimi porównywałeś invictusty ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem się odezwać po weekendzie, ale weekend nie zdążył się zacząć a już miałem możliwość (praca zdalna) coś tam posłuchać z pokrętłem ustawionym na 25% mocy wzmacniacza. Ponieważ na co dzień wieczorami pokrętło jest ustawione poniżej 15% to odczucia są zupełnie inne, tym bardziej że wówczas słucham głównie Diana Krall, Lana Del Rey, Cassandra Wilson, Chantal Chamberland i td. Ale to w zasadzie na każdym sprzęcie zagra przyzwoicie i przyjemnie.

Nie jestem audiofilem, więc nie oczekujcie ode mnie barwnych opisów poszczególnych klamotów i brzmienia. Jestem melomanem. A więc sprzęt ma grać tak żebym nie miał dość słuchania muzyki którą lubię. No więc dziś przy pokrętle ustawionym na 25% mocy na pierwszy rzut poszła płyta Slayer Repentless. W pewnym momencie złapałem się na tym, że noga tupie, mam banan na twarzy, a zespół gra w moim pokoju. Nic więcej mi do szczęście nie potrzeba. Przedtem miałem wzmacniacz Vincent sv-237 mkII, który w jazzie też bardzo fajnie dawał radę. Ale jeśli chodzi o rock, a już tym bardziej metal i cięższe gatunki - kompletnie nie wywoływał żadnych emocji. 

Wiem, miałem napisać na temat kabli Ricable Magnus Speaker MKII. No cóż, mogę powiedzieć tylko tyle, że nie popsuły one brzmienia całego sytemu. W zasadzie cały system mam nowy i jeszcze jakieś 2 tygodnie potrzeba żeby mieć pewność że już jest wygrzany i gra na 100% możliwości. Ale już dziś wiem że jest zajebiście. Pisząc to jestem zanurzony w System of a Down i "zanurzony" jest chyba najbardziej odpowiednim określeniem bo ten dźwięk wypełnia cały pokój, otacza mnie i pochłania. bas jest taki jaki lubię, góra aksamitna i rozdzielcza, a wokal jest odseparowany od tła, ale nie siedzi na moich kolanach. No i całość oderwana od kolumn.

Trochę żałuję że zima się kończy, już zrobiło się ciepło i będzie jeszcze cieplej, a to znaczy że co raz mniej czasu będę miał na słuchanie muzyki bo moja druga pasja - rowery już nie mogą się doczekać aż ruszymy w lasy i góry 🙂

 

P.S. Dwa tygodnie temu byłem w Teatrze Wielkim na operze Aida. Dziś dowiedziałem się że była to najdroższa impreza na jakiej byłem ponieważ dostałem list z mandatem na 2.000 zł za to, że na przejeździe kolejowym ruszyłem po otwarciu szlabanu, ale światła jeszcze były czerwone! To państwo robi nas w ch..ja na każdym kroku. Pociąg przejechał, szlaban się otworzył, a te pajace ustawiają fotoradar i światła które są źle zsynchronizowane ze szlabanem. Powoli trzeba dołączać do rolników...

Edytowane przez azimut

Bluesound Node2;  Audiolab 8200CD; Musical Fidelity M5si; Triangle Esprit Gaia EZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.