Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

22 godziny temu, bogus18 napisał:

Dzięki za informację może innym otworzyć OCZY w którą stronę iść i z czym łączyć . Masz nowy wzmacniacz teraz pewnie kabel IC trzeba  żeby się trochę ułożyło ( lampy) wygrzało. Za jakiś czas możesz spróbować wymienić lampy na lepsze powinno się zmienić na lepsze .

Pozdrawiam i życzę zadowolenia 

IC już wybrany i będzie nim właśnie PAD Genesis. To za jego sprawą jest większe dociążenie. Być może i Cambridge Audio lepiej by zagrał. Ale i tak już w bezpośrednim porównaniu Due wywoło uśmiech na twarzy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, konrad_1977 napisał:

IC już wybrany i będzie nim właśnie PAD Genesis. To za jego sprawą jest większe dociążenie. Być może i Cambridge Audio lepiej by zagrał. Ale i tak już w bezpośrednim porównaniu Due wywoło uśmiech na twarzy. 

Rozszyfruj  co to za cudo: PAD Genesis ? 

Bo wujek Google nie daje rady ? 

Pozdrawaim 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, konrad_1977 napisał:

Dokładnie. PAD czyli Purist Audio design. Genesis jest seria drugą od "dołu" i jak chyba kazda z serii posiada różnorakie przewody. Także zasilania jak i IC.

 

Sam do niedawna nie wiedziałem o jej istnieniu 🙂

Będę sprzedawał swoje głośnikowe Purist audio design musaeus w bi wire i rca tego samego modelu, może będzie chętny 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
W dniu 27.09.2022 o 20:20, Varkasm napisał:

Po odsłuchach został Umison. 

Witam posiadam również Unison Nuovo mam pytanie odnośnie dwóch lamp które zupełnie się nie żarzą jest tylko ta dioda czerwona która odbija światło od lamp dodam że wzmacniacz gra prawidłowo i daje satysfakcję ale chciałbym się dowiedzieć czy wszystko jest ok. Pozdrawiam wszystkich 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xkaqh napisał:

Witam posiadam również Unison Nuovo mam pytanie odnośnie dwóch lamp które zupełnie się nie żarzą jest tylko ta dioda czerwona która odbija światło od lamp dodam że wzmacniacz gra prawidłowo i daje satysfakcję ale chciałbym się dowiedzieć czy wszystko jest ok. Pozdrawiam wszystkich 

U mnie jest tak samo. Też myślałem że lampy trochę jaśniej świecą, ale jednak nie 🫤

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Tydzień temu stałem się posiadaczem Unico Primo - nowa sztuka z salonu. Zamiast jednak czerwonych kondensatorów Itelcond wewnątrz zastałem czarno żółte kondensatory jb capacitors jnk. Ktoś się spotkał wcześniej z czymś takim, to jakaś nowa rewizja? Miał ktoś możliwość porównywać brzmienie z wersją z czerwonymi Itelcond?

Dodatkowo górna płyta wzmacniacza jest jakby lekko wygięta w rogach, na żadnych zdjęciach z recenzji, ani na filmikach na youtube tak nie było. Górna część zawsze była idealnie spasowana. Spotkał się ktoś z czymś takim w swoim wzmacniaczu od Unison Research?

 

IMG_0839.jpg

IMG_0841.jpg

IMG_0835.jpg

Edytowane przez Rusio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
40 minut temu, Rusio napisał:

Tydzień temu stałem się posiadaczem Unico Primo - nowa sztuka z salonu. Zamiast jednak czerwonych kondensatorów Itelcond wewnątrz zastałem czarno żółte kondensatory jb capacitors jnk. Ktoś się spotkał wcześniej z czymś takim, to jakaś nowa rewizja? Miał ktoś możliwość porównywać brzmienie z wersją z czerwonymi Itelcond?

Dodatkowo górna płyta wzmacniacza jest jakby lekko wygięta w rogach, na żadnych zdjęciach z recenzji, ani na filmikach na youtube tak nie było. Górna część zawsze była idealnie spasowana. Spotkał się ktoś z czymś takim w swoim wzmacniaczu od Unison Research?

 

IMG_0839.jpg

IMG_0841.jpg

IMG_0835.jpg

Przecież jak taki sprzęt przychodzi jako nowy , to natychmiast się go odsyła i to bez dyskusji i pytań na forum.

kondensatory to jakieś tajwańskie , ale nie muszą być złe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 13.02.2023 o 16:39, bogus18 napisał:

Forum jest ( powinno być) żebyśmy  ? mogli znaleźć rozwiązanie nurtującego NAS problemu ? 

Ja jeśli TYLKO   mogę podpowiedzieć 🙂 robię to na max .NA  Ile wiem i na ile sìę znam 🙂

Już troszkę  pytań zadałeś? W naszym Klubie .  I na odpowiedzi?  Prawie nie odpowiadasz ??? 

Trudno pomóc? Dać wskazówki gdzie szukać pomocy ? 

Na Dziś  nie mówisz ,?  co z Blu-ray było przyczyną złego grania ??? 

Ludzie  mają takie sytuacje? I   nie wiedzą jak to ugryźć ? 

FORUM MOŻE  POMÓC TOBIE !   POMÓŻ Ty INNYM JAK MOŻESZ ?

Pozdrawiam 

Hej, masz rację. Przyjmuję skarcenie 🙂

Jeżeli chodzi o bluray to nie wiem co było przyczyną, problem rozwiązał się sam. Natomiast jeżeli chodzi o te świerszczenie to wysłałem go do Warszawy do serwisu i powiedzieli, że to jest normalne przy hybrydach. Także problem nie rozwiązany. Świerszczenie czasem jest czasem znika i nadal nie wiem od czego to zależy. Może jakaś filtrująca listwa zasilania by pomogła. Chyba będę musiał zakupić i zobaczyć czy coś pomoże. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, Varkasm napisał:

Hej, masz rację. Przyjmuję skarcenie 🙂

Jeżeli chodzi o bluray to nie wiem co było przyczyną, problem rozwiązał się sam. Natomiast jeżeli chodzi o te świerszczenie to wysłałem go do Warszawy do serwisu i powiedzieli, że to jest normalne przy hybrydach. Także problem nie rozwiązany. Świerszczenie czasem jest czasem znika i nadal nie wiem od czego to zależy. Może jakaś filtrująca listwa zasilania by pomogła. Chyba będę musiał zakupić i zobaczyć czy coś pomoże. 

Hybryda to lampy w torze  🙂 .Bez sprawdzenia , a jak piszesz serwis sprawdzał, ja bym osobiście u siebie lampy też sprawdził. Kup lub może ktoś  Ci wypożyczy ?  Albo wystarczy zamienić? Brak styku ? Choć to teoria ,Serwis  coś takiego powinien wiedzieć. 

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Varkasm napisał:

W sumie i tak myślałem o zakupie dodatkowej pary lamp, żeby sprawdzić jaki mają wpływ na zmianę brzmienia. Słyszałem, że lampy Sovtek pozytywnie wpływają na brzmienie tego modelu.

Są opcje za tymi czy tamtymi  lampami ? Ale to już po tym jak stwierdzisz że lampy były problemem , na dziś tylko podmień ? zastosuj inne i zobacz posłuchaj ? Czy będzie ok.

A wtedy jak na dziś gra nie tak?  szukaj lepszych? O innym brzmieniu lamp ? Lub innych zmian w systemie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ccześć

Przymierzam się do wejście w świat Unisona i mam takie zapytanie do was miłośników marki. Którą opcję wziąć na odsłuchy, aby uzyskać brzmienie najbardziej neutralne, barwne, przestrzenne i rozdzielcze do wysokoskutecznych kolumn: triode 25, S6 mkII czy może lepiej hybryde unico due? A może coś innego 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Panowie, panowie. Zmieniłem daca na żywszego i bardziej bezpośredniego. W moim unico siedzą lampy genalex gold lion. Znajdą się jakieś do 300-400zł za parę żeby ocieplić trochę brzmienie, dodać trochę magii, ale nie stracić za dużo na ataku i konturowości? Pozdr. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 9.03.2023 o 19:47, bogus18 napisał:

Są opcje za tymi czy tamtymi  lampami ? Ale to już po tym jak stwierdzisz że lampy były problemem , na dziś tylko podmień ? zastosuj inne i zobacz posłuchaj ? Czy będzie ok.

A wtedy jak na dziś gra nie tak?  szukaj lepszych? O innym brzmieniu lamp ? Lub innych zmian w systemie .

Wymieniłem lampy na nówki sztuki i niestety to nie to.
Zamówiłem jeszcze jedno urządzenie - stabilizator napięcia - może coś z siecią jest nie tak.
Jeżeli to nie pomoże to mocno będę się zastanawiał nad sprzedażą, bo mnie to wkurza, tym bardziej że jak podłączę mojego starego JVC z 1997 roku to nawet jak pokrętło odchylę na maksa w prawo to w głośnikach jest cisza i tak powinno być, a nie, że jak jest przerwa w nagraniu albo chwilowa cisza podczas oglądania filmu to słychać trzeszczenie.
A może jest tak, że lampy i hybrydy tak mają, bo jak miałem Vincenta to był ten sam problem.

Edytowane przez Varkasm
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam  Varkasm 

Nie sądzę aby lampa lub hybryda U.R. "tak miały".

Poprzedni U.R. PRELUDIO - zero szumów a tym bardziej trzasków.

Aktualnie U.R. UNICO 90 ( 2*3 lampy plus po 3 pary tranzystorów, dual mono )

również zero szumów a tym bardziej trzasków.

Przyczyny trzasków szukałbym w kondensatorach przy lampach w pre. 

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj podłączyłem stabilizator napięcia, lekka poprawa jest bo przynajmniej wczoraj nie słyszałem już trzasków (ale to trzeba jeszcze przetestować przez kilka dni i zobaczyć czy nie wrócą) jednak szum w głośnikach słychać, nie z fotela, ale po przyłożeniu ucha do głośników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, Varkasm napisał:

Wczoraj podłączyłem stabilizator napięcia, lekka poprawa jest bo przynajmniej wczoraj nie słyszałem już trzasków (ale to trzeba jeszcze przetestować przez kilka dni i zobaczyć czy nie wrócą) jednak szum w głośnikach słychać, nie z fotela, ale po przyłożeniu ucha do głośników.

Lekki szum w głośniku wysokotonowym to normalne przy lampach. Efekt nasila się przy kolumnach o wysokiej efektywności 90dB i więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak pisze kolega im kolumny o wyższej skutecznmości tym bardziej to słuchać . Choć muszę przyznać że są  takie wzmacniaczr lampowe gdzie coś takiego nie występuje. Miałem u siebie Haiku Audio Sensej 300b  czy LAR 50/50  . Zero szumu w glosnikach A mam kolumny 96dB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, bogus18 napisał:

Tak jak pisze kolega im kolumny o wyższej skutecznmości tym bardziej to słuchać . Choć muszę przyznać że są  takie wzmacniaczr lampowe gdzie coś takiego nie występuje. Miałem u siebie Haiku Audio Sensej 300b  czy LAR 50/50  . Zero szumu w glosnikach A mam kolumny 96dB.

Co do kolumn jest podobnie. Taka sytuacja zazwyczaj występuje tylko przy tradycyjnych kolumnach dynamicznych. Np przy elektrostatach całkowicie brak szumów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2023 o 13:36, Varkasm napisał:

Wczoraj podłączyłem stabilizator napięcia, lekka poprawa jest bo przynajmniej wczoraj nie słyszałem już trzasków (ale to trzeba jeszcze przetestować przez kilka dni i zobaczyć czy nie wrócą) jednak szum w głośnikach słychać, nie z fotela, ale po przyłożeniu ucha do głośników.

Po tygodniu potwierdzam powyższe. Po połączeniu stabilizatora napięcia trzaski już nie występują. Jest tylko ten szum w głośnikach, ale skoro przy hybrydach to naturalne to akceptuje to, tym bardziej że nie przeszkadza mi to podczas odsłuchu. Ale i tak korci mnie żeby posłuchać Hegla H100 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Varkasm napisał:

Po tygodniu potwierdzam powyższe. Po połączeniu stabilizatora napięcia trzaski już nie występują. Jest tylko ten szum w głośnikach, ale skoro przy hybrydach to naturalne to akceptuje to, tym bardziej że nie przeszkadza mi to podczas odsłuchu. Ale i tak korci mnie żeby posłuchać Hegla H100 😂

Dobrze że zadziałało 👍

Hegla 100 sprawdź ale jeszcze lepiej 200 Anniversary. Używki  ok .5 tyś. Tylko to będzie inne granie niż Unisona Reseatch 🙂 może będzie Ci pasować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.