Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, pawel k napisał:

Raczej wolę pozostać w czystej klasie A Single Ended. Trochę obawiam się lamp kt 88 ponieważ wiem że poniekąd pryśnie ten lampowy czar. 

Chyba zdecyduje się jednak na modyfikację S6 w Sinus Audio. Taka modyfikacja kosztować ma 1500 - 2000 zł. A brzmienie niewyobrażalnie lepsze. Bynajmniej tak twierdzą wszyscy zadowoleni klienci. 😁

Warto zrobić modyfikację tego wzmacniacza, sama wymiana kondensatorów sprzęgających na wyższej klasy i przede wszystkich nowych da ogromną poprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dołączam do klubu.

Unico Due mam już około 1,5 roku. Gra u mnie z Audio Physic Classic 8, jednak czas na zmiany kolumn. Zastanawiam się nad Spendorami D7 , Chario Aviator i Opera seconda/quinta . Słuchał ktoś z Was tych kolumn z Due ?

U mnie od roku goszczą takie lampki. Mazdowskie Mullardy z lat 60. Próbowałem różnych lamp te zdeklasowały wszystkie, tanie nie były jednak nie żałuję ani jednej złotówki.

IMG_20210111_145649_copy_1517x1137.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem Unico Due z Operami Seconda i Quinta, Fyne Audio F502SP, Audio Physic Tempo Plus i Avanti oraz Gato FM30 lub 50 (nie pamiętam modelu). Kupiłem Quinty (tu nie sugeruj się nazwą firmy bo nie są to kolumny tylko do muzyki poważnej 😄). Spendor to też może być dobry kierunek, myślałem o tym ale D7 już poza budżetem który chciałem wydać a A7 za małe do mojego pomieszczenia. Jeśli po zmianie kolumn nie planujesz wymiany okablowania to na testy weź swoje. Ostatnio wymieniałem interkonekt i z Na Temat Audio pożyczyłem kilka sztuk trzech producentów, w zestawieniu Unico Due + Quinty wpływ każdego z nich na charakter brzmienia był na tyle duży że odsłuch lepiej mieć na swoich kabelkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakieś 43 metry plus 8 metrów półotwartej kuchni, Spendory A7 mogłyby nie dać rady więc nawet nie starałem się potestować mimo że z opisów mogły podpasować. Gato to atrakcyjne brzmienie ale z wyraźnie słyszalnym stemplem producenta, na muzykę nałożony jest lekki filtr co powoduje że różne gatunki muzyki brzmią podobnie. Bardziej trafiły do nas (żona też aktywnie uczestniczyła w wyborze😀) neutralne kolumny.

Edytowane przez remar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. U mnie salon podobnej wielkości tylko w literę L, sprzęt mam w mniejszej nóżce.

Muzyki slucham raczej cicho dlatego Unico Due u mnie został bo świetnie grał przy niskim poziomie potencjometra ( wcześniej z fyne audio f501 jak i z C8 ) . 

Jak Quinty sprawują się przy cichym słuchaniu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciche granie to dla każdego inny poziom, dla mnie to potencjometr Unico między 0,9 a 1,1 i jest nieźle, dużo zależy też od rodzaju muzyki ale to musisz sam ocenić. To jednak duże paczki i swój potencjał pokazują przy mocniejszym podkręceniu gałki. Mnie podoba się jak te kolumny przyjmują większe moce gdy czasami przyjdzie fantazja przekręcić trochę mocniej gałkę w prawo - spokój i kultura.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam go już ładnych kilka lat. Do tej pory brak pilota nie stanowił problemu bo miałem regulowane wyjście w CD (Audio agile). Wczoraj za pół ceny kupiłem praktycznie nieużywany CD200 signature Atolla. Kryzys wieku średniego........ A, czekam na odpowiedź włochów; ciekawe ile sobie zaśpiewają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niejaki Alberto z Unisonu spuścił mnie na drzewo odsyłając do dystrybutorów, a ci oczywiście się wypięli 🥰 .To tak informacyjnie.

Do klubowiczów. Może ma ktoś takiego pilota i wie na jakiej częstotliwości pracuje? Są dostępne piloty uniwersalne (radiowe) z możliwością skopiowania sygnału, ale działają w różnych pasmach i warto by się było wstrzelić. Podesłałbym takiego z prośbą o zaprogramowanie/ skopiowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
31 minut temu, Robert2 napisał:

Niejaki Alberto z Unisonu spuścił mnie na drzewo odsyłając do dystrybutorów, a ci oczywiście się wypięli 🥰 .To tak informacyjnie

To niedobrze świadczy o firmie Unison Kupuje się sprzęt a potem …… można samemu sobie dopowiedzieć 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Robert2 napisał:

Niejaki Alberto z Unisonu spuścił mnie na drzewo odsyłając do dystrybutorów, a ci oczywiście się wypięli 🥰 .To tak informacyjnie.

Do klubowiczów. Może ma ktoś takiego pilota i wie na jakiej częstotliwości pracuje? Są dostępne piloty uniwersalne (radiowe) z możliwością skopiowania sygnału, ale działają w różnych pasmach i warto by się było wstrzelić. Podesłałbym takiego z prośbą o zaprogramowanie/ skopiowanie.

Na olx jest jeden pilot do unison research. Ale cena niemała 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapraszamy serdecznie do Q21 na odsłuchy wzmacniacza Unison Research Unico Due.

 

Unison_research_unico_due_01.jpg

Unison_research_unico_due_02.jpg

 Unison_research_unico_due_03.jpg

Pomagamy, doradzamy, wypożyczamy, zapraszamy na indywidualne odsłuchy.

Najlepsze ceny dla forumowiczów magazynu Audiostereo - zapytaj o ofertę! Pełna oferta na stronie www.Q21.pl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, pawel k napisał:

 

4 godziny temu, pawel k napisał:

Line Magnetic 805 ia

.

Gratuluję zakupu przyzwoitego wzmacniacza lampowego opartego na 300b. Satysfakcji z udanych odsłuchów. 

FEZZ AUDIO TITANIA - REGA PLANAR 3 - REGA FONO MM 2017 - PIONEER UDP - LX 500 - DEFINITIVE TECHNOLOGY BP 10 - TELLURIUM Q BLUE - RCA + SPEAKER

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dobrać parę lamp do Unico Due w zastępstwie tych fabrycznych tak na zapas, przetestowałem 4 pary lamp 12AX7, wnioski poniżej, może komuś się przyda. Czas grania od 50 do 90 godzin para, ostatni zestaw cały czas się wygrzewa.

Tung-sol ECC83   lampa o sporym basie i dobrze wypełnionej średnicy, najmniej z przetestowanych dzieje się w górnych rejestrach, takie słodkie granie, dobra na zimowe wieczory przy kominku ze szklanką whisky w ręku, nie mój typ, idzie na sprzedaż

Psvane Art   małe zaskoczenie bo ogólnie lampa chwalona i najdroższa z testowanych, może spodziewałem się więcej, ma szczegółowe granie, daje najwięcej z przetestowanych lamp informacji na górze ale do mojego systemu trochę za jasna, basu niewiele i jest punktowy, taki zwarty, ogólnie mała dynamika przekazu, takie delikatne granie. Chyba lepsza do systemów gdzie trzeba zapanować nad basem, idzie na sprzedaż

Tung-sol ECC803S Gold    zupełnie inna lampa iż Tung-sol ECC83, lampa równa, wszystkiego tyle ile trzeba, już nieźle wypełniona średnica i jest góra choć nie aż taka jak w Psvane, do tego lampa dźwięczna - pozostawia przyjemny pogłos w wyższych rejestrach (efekt pozłacanych pinów?), mój faworyt do czasu aż włożyłem JJ

JJ ECC803S  lampa z długą katodą, według info z netu nie ze wszystkim zagra ze względu na 10% mniejsze wzmocnienie niż standardowa 12AX7 ale jak już się wpasuje to jedna z lepszych lamp współczesnej produkcji, nie mogłem więc nie przetestować 😉, (wersja ECC83S również jest chwalona). Najlepiej podany bas z przetestowanych lamp, nie chodzi o to że jest go więcej tylko energia przekazu jest duża co powoduje że utwory zyskują na dynamice. Średnica jeszcze minimalnie bardziej dociążona niż Tung-sol ECC803S ale jeszcze nie ciepła, góra bez wybrzmień ale za to z większą separacją. Lampa gra ze 20 godzin ale liczę że nie zmieni się w gorszą stronę.

Nie biorę odpowiedzialności jak komuś zagra inaczej 🤪, to moje uszy i moje wnioski, więcej nie testuję bo zabawa kosztowna i wymaga czasu, a jak mnie podkusi to sprzedam Unisona i kupię czysty tranzystor a problem lamp sam się rozwiąże🤑

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, remar napisał:

Nie biorę odpowiedzialności jak komuś zagra inaczej 🤪, to moje uszy i moje wnioski, więcej nie testuję bo zabawa kosztowna i wymaga czasu, a jak mnie podkusi to sprzedam Unisona i kupię czysty tranzystor a problem lamp sam się rozwiąże🤑

Ale to jest cały urok hybrydy, to jakie możliwości daje zabawa z lampami w stopniu przedwzmacniacza. Żaden tranzystor nie da tylu możliwości w późniejszym czasie 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
W dniu 19.02.2022 o 09:41, remar napisał:

Słuchałem Unico Due z Operami Seconda i Quinta, Fyne Audio F502SP, Audio Physic Tempo Plus i Avanti oraz Gato FM30 lub 50 (nie pamiętam modelu). Kupiłem Quinty (tu nie sugeruj się nazwą firmy bo nie są to kolumny tylko do muzyki poważnej 😄). Spendor to też może być dobry kierunek, myślałem o tym ale D7 już poza budżetem który chciałem wydać a A7 za małe do mojego pomieszczenia. Jeśli po zmianie kolumn nie planujesz wymiany okablowania to na testy weź swoje. Ostatnio wymieniałem interkonekt i z Na Temat Audio pożyczyłem kilka sztuk trzech producentów, w zestawieniu Unico Due + Quinty wpływ każdego z nich na charakter brzmienia był na tyle duży że odsłuch lepiej mieć na swoich kabelkach.

Czesc,

Prosze o opinie jak wypadly Audio Physic Tempo Plus z Unison Research Unico Due vs. Spendor A7 i Opera Seconda?

Mam aktualnie AP Tempo Plus, z Moonem 240i + Gustardem X26 Pro (zrodlo SotM sms-200 + Nucleus + Roon, TIDAL).

Jest synergia, przestrzen, zroznicowany bas i dzwieczna srednica. Ale korci mnie sprawdzenie czy z Unico Due nie byloby lepiej niz z Moonem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat z powyższych kolumn które słuchałem z Unico Due Audio Physic Tempo Plus wypadły najmniej ciekawie, Avanti trochę lepiej . Zagrało to tak jakby AP wymagały wzmacniacza z większym drivem, brakowało energii, tu pewnie jakiś Naim by dobrze zagrał z AP. Ale sprawdź sam, to Tobie ma się podobać 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, remar napisał:

Akurat z powyższych kolumn które słuchałem z Unico Due Audio Physic Tempo Plus wypadły najmniej ciekawie, Avanti trochę lepiej . Zagrało to tak jakby AP wymagały wzmacniacza z większym drivem, brakowało energii, tu pewnie jakiś Naim by dobrze zagrał z AP. Ale sprawdź sam, to Tobie ma się podobać 🙂

Przerobilem wiele wzmakow do AP Tempo Plus i wlasnie z Moonem 240i graja najlepiej (jak dla mnie ale z Gustardem X26Pro, nie np. z Qutestem, kable glosnikowe Luna Orange). Naimy XS3 i Supernait 3 wcale nie blyszczaly (oczekiwalem bardziej nasyconej srednicy), zdecydowanie lepiej z Electrocompaniet ECI5 MK2, Sugden A21 SE, (cieplej). Moze sprobuje mocnej lampy jak np. LAB12 Integre4? Ewent. UR Triode 25? Troche upieram sie aby wycisnac z nich wiecej, bo slysze ze maja potencjal, moze LEEMA Tucana II albo Signature? Mialem wczesniej tez Opery Secondy i ich brzmienie z Moonem mi sie podobalo, ale sluchac bylo ograniczenia kopulki Secondy, Tempo Plus graja na wyzszym poziomie, bardziej przestrzennie i rozdzielczo a przy tym mimo mniejszych gabarytow lepiej naglasniaja moj salon 45 m2. Oper sie pozbylem ze wzgledu na ich nieakceptowalne - dla mnie wymiary (glebokosc ponad 45 cm!)

Teraz, Blue Man napisał:

Przerobilem wiele wzmakow do AP Tempo Plus i wlasnie z Moonem 240i graja najlepiej (jak dla mnie ale z Gustardem X26Pro, nie np. z Qutestem, kable glosnikowe Luna Orange). Naimy XS3 i Supernait 3 wcale nie blyszczaly (oczekiwalem bardziej nasyconej srednicy), zdecydowanie lepiej z Electrocompaniet ECI5 MK2, Sugden A21 SE, (cieplej). Moze sprobuje mocnej lampy jak np. LAB12 Integre4? Ewent. UR Triode 25? Troche upieram sie aby wycisnac z nich wiecej, bo slysze ze maja potencjal, moze LEEMA Tucana II albo Signature? Mialem wczesniej tez Opery Secondy i ich brzmienie z Moonem mi sie podobalo, ale sluchac bylo ograniczenia kopulki Secondy, Tempo Plus graja na wyzszym poziomie, bardziej przestrzennie i rozdzielczo a przy tym mimo mniejszych gabarytow lepiej naglasniaja moj salon 45 m2. Oper sie pozbylem ze wzgledu na ich nieakceptowalne - dla mnie wymiary (glebokosc ponad 45 cm!)

A Spendor A7 + Unico Due? Mam w sypialni 24m2 Spendory A6R z amerykanskim BELLES ARIA INTEGRATED i Qutestem - i jest bardzo, bardzo dobrze.... Pytanie czy A7 gra znaczaco lepiej niz A6R (poza tym ze wyglada lepiej)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.