Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2022 o 09:34, remar napisał:

A jak brzmią te Dynaudio z Unisonem? nie jest za "misiowato"? Kolumny Dynaudio to specyficzne granie i mówi się że wymagają jasnych wzmacniaczy. Sam zastanawiam się nad Dynaudio Evoke 30, może 50 do Unisona Due.

Wszystko zależy od muzyki. Akustyczny jazz, małe składy, wokale - jest super, dźwięk jest gładki i jednocześnie szczegółowy, jak dla mnie w sam raz, ma tą aksamitną sygnaturę w pozytywnym tego słowa znaczenia, bez zlewania całości w papkę. Można słuchać i słuchać, odpoczywa się przy muzyce i tego szukałem. Jakkolwiek w tej klasie cenowej (o ile w ogóle) nie ma wzmacniaczy idealnych. Albo są to wzmacniacze tzw. uniwersalne, ale jednocześnie trochę nijakie, albo świetne w jednej (lub kilku) cechach, ale równocześnie kosztem innych atrybutów dźwięku. I Unico Primo trochę tak ma, tzn. średnica, spójność dźwięku, barwy, ogólny rozmach są w moim systemie zdecydowanie na plus. Ale dół mógłby być lepiej zebrany a góra, jak dla mnie, mogłaby mieć ciut, ciut więcej powietrza. We wspomnianych wyżej gatunkach (które zajmują mi ponad 50% plików) zupełnie mi to nie przeszkadza, ale im więcej prądu w muzyce, im więcej się dzieje, to brakuje lepszej definicji na dole i trochę więcej wycyzelowania szczegółów na górze. Podkreślam, jak dla mnie nie ma kluski i misia, ale oczywiście we wspomnianych aspektach mogłoby być lepiej, zwłaszcza jak do akcji wkracza np. gęsty, mocno elektryczny jazz. Z kolei jak odpalę Freddiego Cole'a, to zapominam o świecie;)

Spróbuję jeszcze, zgodnie z sugestią Pana Michała (Na Temat Audio) pokombinować z wymianą lampy, zasugerował mi wymianę na ECC83 Mazda NOS, której obecnie szukam. Może kable Nordosta? 

Pozdrawiam Koleżanki i Kolegów.

P.S.

Ponoć hybrydy Unisona to im wyżej w cenniku, tym mniej wspomnianych przeze mnie "niedomagań" ale jednocześnie i mniej "lampowej" sygnatury (której jest więcej właśnie w najniższych modelach Unico). To nie z autopsji, tylko zasłyszane od Pana Michała, którego przy okazji serdecznie pozdrawiam.

Edytowane przez tomek11

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam jako nowy w Klubie :) Od niedawna posiadam Unison research unico,  w zestawie z kolumnami Celestion Ditton 44 i glosnikowymi tellurium q black II,  cd Grundig finearts cd9000 i od wczoraj dac arcam irdac. Z wielką ciekawością zapoznam sie z wątkiem o lampach 12AU7,  bo w moim unisonie sa fabryczne elektro harmonix i pewnie wymagają juz wymiany...  Serdecznie pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Marek72 napisał:

Jest tylko napis Unico...a jest na 2 lampy ecc82...obecnie mam full music, ale szukam czegos, co lekko ozywi górę, ogarnie bas, a odrobinę cofnie wypchniętą srednicę, ktora pojawila sie po zmianie daca na arcam irdac.

20220120_094138.jpg

No właśnie wszystko zależy od preferencji słuchacza i naszych upodobań. U mnie z unison research s6 MK1 najlepiej wypadły full music 12au7 bijąc nawet stare nietanie nosy brimar 6067 Yellow T-Logo i Philipsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Full Music są bardzo dobre, melodyjne, muzykalne, bardzo dobrze dociążają dźwięk. Z nowych lamp ECC82 to jedne z fajniej grających lamp, niestety ich niezawodność pozostawia często sporo do życzenia. Jednak kiedy działają bez problemu to radości jest dużo. 

6 godzin temu, Marek72 napisał:

obecnie mam full music, ale szukam czegos, co lekko ozywi górę, ogarnie bas, a odrobinę cofnie wypchniętą srednicę, ktora pojawila sie po zmianie daca na arcam irdac.

Może ECC82 od Genalex Gold Lion?

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Cześć,

Full Music są bardzo dobre, melodyjne, muzykalne, bardzo dobrze dociążają dźwięk. Z nowych lamp ECC82 to jedne z fajniej grających lamp, niestety ich niezawodność pozostawia często sporo do życzenia. Jednak kiedy działają bez problemu to radości jest dużo. 

Może ECC82 od Genalex Gold Lion?

Pozdrawiam,

Michał

Dzwonilem dzis odnośnie doboru lamp, po wysluchaniu moich opisów i  oczekiwań pan wskazal swoj typ- wlasnie Genalex Gold Lion...moze wyprobuję to połączenie 😉 ktos z olx polecal do tego unisona amperex lub philips miniwat...ze jego kolega ma wlasnie ten zestaw i jest synergia...ale to wysoki koszt...poczytam jeszcze o raytheon,  tylko nic nie zastàpi odsluchu w systemie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, Marek72 napisał:

Dzwonilem dzis odnośnie doboru lamp, po wysluchaniu moich opisów i  oczekiwań pan wskazal swoj typ- wlasnie Genalex Gold Lion...moze wyprobuję to połączenie 😉 ktos z olx polecal do tego unisona amperex lub philips miniwat...ze jego kolega ma wlasnie ten zestaw i jest synergia...ale to wysoki koszt...poczytam jeszcze o raytheon,  tylko nic nie zastàpi odsluchu w systemie.

Opcji jest sporo ale wiadomo, że w przypadku NOS ( które są świetnie ) trzeba uwzględnić często ograniczoną dostępność oraz spory koszt, co w przypadku braku możliwości odsłuchu ( często zakup prywatny ) nie ułatwia sprawy. Też opinii o takich lampach, w konkretnych urządzeniach ( tu Unison ) nie ma aż tak wiele. Za dwa dobre NOS do tego Unico trzeba niestety położyć około 700-900 zł a to już całkiem sporo ( versus 400 zł za dwa Gold Liony ).

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Opcji jest sporo ale wiadomo, że w przypadku NOS ( które są świetnie ) trzeba uwzględnić często ograniczoną dostępność oraz spory koszt, co w przypadku braku możliwości odsłuchu ( często zakup prywatny ) nie ułatwia sprawy. Też opinii o takich lampach, w konkretnych urządzeniach ( tu Unison ) nie ma aż tak wiele. Za dwa dobre NOS do tego Unico trzeba niestety położyć około 700-900 zł a to już całkiem sporo ( versus 400 zł za dwa Gold Liony ).

Pozdrawiam,

Michał

No tu tak to nie do końca z tymi NOS. Ja wyłożyłem 1100 zł za komplet raczej unikalnych Brimar 6067 Yellow T-Logo z 1950 r. W moim przypadku Full music okazały się dużo lepsze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz to tylko potwierdza moją opinię, że przy ograniczonych możliwościach odsłuchu i trudzie jaki sobie należy zadać poszukując NOS, obecnie produkowane lampy są często bardzo atrakcyjną alternatywą bo łatwiej je zdobyć do odsłuchu, dostępność i doświadczenia są większe, a w razie wtopy wydatek trochę mniej boli.

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, Na Temat Audio napisał:

Widzisz to tylko potwierdza moją opinię, że przy ograniczonych możliwościach odsłuchu i trudzie jaki sobie należy zadać poszukując NOS, obecnie produkowane lampy są często bardzo atrakcyjną alternatywą bo łatwiej je zdobyć do odsłuchu, dostępność i doświadczenia są większe, a w razie wtopy wydatek trochę mniej boli.

Dokładnie tak 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mi dość drogo wyszło;) Jutro powinienem ją mieć.

image.thumb.png.f121db725afc3cbb576faad8d6ef4ef7.png

9 godzin temu, remar napisał:

To pewnie Nuovo

Nie, to po prostu Unison Research Unico, było coś takiego w gamie Unisona wcześniej, z dwoma ECC82 w środku. Żadne Primo, Nuovo, Secondo czy Due, bo te nazwy są już przypisane do nowej, aktualnej gamy hybryd Unisona. Pozdrawiam, Tomek.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 minut temu, tomek11 napisał:

No mi dość drogo wyszło;) Jutro powinienem ją mieć.

image.thumb.png.f121db725afc3cbb576faad8d6ef4ef7.png

Nie, to po prostu Unison Research Unico, było coś takiego w gamie Unisona wcześniej, z dwoma ECC82 w środku. Żadne Primo, Nuovo, Secondo czy Due, bo te nazwy są już przypisane do nowej, aktualnej gamy hybryd Unisona. Pozdrawiam, Tomek.

Może być i po prostu Unison Research Unico 🙂 Fajnie, że są 2 lampki 🙂  ogólnie jestem zachwycony, wcześniej miałem Cyrrus One HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
13 minut temu, Marek72 napisał:

Może być i po prostu Unison Research Unico 🙂 Fajnie, że są 2 lampki 🙂  ogólnie jestem zachwycony, wcześniej miałem Cyrrus One HD.

Ten Cyrus ma zdaje się też niezłe notowania. Jakie są Twoje wrażenia z bezpośredniego porównania z Unico? Przepraszam za chwilowy offtopic;)

 

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyrus napędzal Pylon Diamond 25 i radzil sobie swietnie. Ladnie budowal scenę, mial bardzo ladną barwę i różnorodność brzmienia. Bardzo wydajny prądowo. Porownywalismy na moim zestawie z Heglem H80, i oprocz bardziej zwartego.i nizej schodzacego basu w Heglu wszelkie inne pasma leouej prezentowal Cyrus. Z pazurek, kiedy bylo trzeba i naprawdę ladną sceną. Niestety mimo wszelkich zabiegów akustycznych w pokoju, zmian kabli itp. dudnił bas i rozstalem się z tym zestawem. Obecny Unison i Dittony grają w zupelnie  innej lidze...ale Cyrusa dobrze wspominam. Ale- po 4 miesiacach serwis w Niemczech i wymiana plyty glownej. Na szczęście kupilem go jako nowy....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś z Was parował Triode 25 z jakimiś kolumnami Sonus Faber? Chodzi mi po głowie ten pomysł, wiem, ze większość SF jednak lepiej zagra z większym prądem, ale jest pare modeli, które nie grzeszą efektywnością.

Bardzo chętnie poznam Wasze opinie na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 12au7 full music odesłałem na gwarancję- już drugi kpl zaczął po kilku tygodniach bardzo głośno szumieć. Dogadalem się, że w ramach zwrotu  gwarancyjnego mogę kupić genalex gold lion, ew psvane, ale na psvane trzeba czekać ok 6 tygodni.... Wybiorę chyba jednak  genalexy....

Mam też pytanie- czy jako drugi kpl warto zaprzątać sobie głowę lampkami rft? jak one się sprawdzają w unisonie? nie jest jasno, szczupło i bez czaru? czy lepiej odkładać na amperexy lub philips miniwat i nie tracić czasu na rft? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To potem napisz jak te Genalexy grają, ja zapisałem się na Psvane, mają dojechać do dystrybutora za miesiąc. Chcę kupić z ciekawości czy w ogóle usłyszę różnicę w stosunku do oryginałów. A ktoś wie kto produkuje lampy które oryginalnie siedzą w Unico Due? Jest tylko napis made in Russia i oznaczenie modelu.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.