Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam Unico Due i to prawda że bas jest raczej lekki jak to powyżej określono ale to też rzecz względna i czasem można się zaskoczyć. Gdy szukałem kolumn pożyczyłem Pylony Jaspery 25, dwa Revelatory robiły swoje, to takie granie klubowe z taką ilością basu że równowagę osiągałem dopiero wtedy gdy kolumny stały więcej niż metr od ściany. I to wszystko na hybrydzie Unisona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Mam Unico Due i to prawda że bas jest raczej lekki jak to powyżej określono ale to też rzecz względna i czasem można się zaskoczyć. Gdy szukałem kolumn pożyczyłem Pylony Jaspery 25, dwa Revelatory robiły swoje, to takie granie klubowe z taką ilością basu że równowagę osiągałem dopiero wtedy gdy kolumny stały więcej niż metr od ściany. I to wszystko na hybrydzie Unisona.

Unico DM to końcówka hybrydowa, więc zachowanie podobne.
Ja tez mam problem z ustawieniem i nie mogę sobie pozwolić na komfort odsunięcia kolumn od ściany.
Boje się tylko sytuacji takiej, że zastosowanie obudowy zamkniętej kierunkiem słusznym, ale czy nie trzeba będzie potem szukać basu po pokoju.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, krzysztof.filipak napisał:

Ja tez mam problem z ustawieniem i nie mogę sobie pozwolić na komfort odsunięcia kolumn od ściany.
Boje się tylko sytuacji takiej, że zastosowanie obudowy zamkniętej kierunkiem słusznym, ale czy nie trzeba będzie potem szukać basu po pokoju

Z tymi obudowami zamkniętymi to przed zakupem ciemno nie ryzykuj Kupisz i potem zonk Sprawdź z ciekawości te Usher V 602 

PS Jaką kwotę przeznaczysz na zakup ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, mdavis napisał:

Z tymi obudowami zamkniętymi to przed zakupem ciemno nie ryzykuj Kupisz i potem zonk Sprawdź z ciekawości te Usher V 602 

PS Jaką kwotę przeznaczysz na zakup ?

Właśnie nie chcę ryzykować. Dlatego też pytam i poszukuje. Obecne Visatony Symphonie to bardzo dobre głośniki, jednak jak grały wcześniej z Emotivą, czy Yamahą to było ok. Teraz jak przesiadłem się Unisona to są wąskim gardłem. Grają jak mogą najlepiej, ale lepiej już nie mogą :).

Jeśli zmienię Visatony na inne to muszą być lepsze od nich. Nie może być tak, że ucieszy minie szybszy bas, ale chudy, bo Viatony mają troche wolny, taki misiowaty, za to dobrej jakości nie buczą, żadnych rezonansów itp. co nawet zestawom za 10tysi się zdarza. Taka sama historia z górą.

Jeśli jesteś pewien, że V602 obsłużą mi 35m2 to spróbuję się gdzieś umówić na odsłuch w Krakowie mi najlepiej. Jeśli natomiast mam siedzieć przy nich i dopiero będzie bas, i szczegół na średnicy i górze to nie będę się nimi interesował.

Musisz też wiedzieć, że 98% czasu to ciche granie "do pracy" tak aby można było swobodnie rozmawiać czy odebrać telefon.

Co do budżetu obecnie nie jest on wyznacznikiem. Handlowcom pomieszało się w głowach i głośniki za 5tysi wyceniają po 8 i myślą, że klient jest jelonek. Pod tym względem współpraca z YB Audio tj. @Yoshi_80 jest dla mnie wygodna, bo uczciwie wycenia produkt i nie ma nadmuchanego marketingu. Mam ich monitorki M1, i spaliłem jeden niskotonowy to bardzo sprawnie całość mi naprawił i nie liczył jakiś dziwnych kwot tylko normalnie jak człowiek człowiekowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Właśnie nie chcę ryzykować. Dlatego też pytam i poszukuje. Obecne Visatony Symphonie to bardzo dobre głośniki, jednak jak grały wcześniej z Emotivą, czy Yamahą to było ok. Teraz jak przesiadłem się Unisona to są wąskim gardłem. Grają jak mogą najlepiej, ale lepiej już nie mogą :).

Jeśli zmienię Visatony na inne to muszą być lepsze od nich. Nie może być tak, że ucieszy minie szybszy bas, ale chudy, bo Viatony mają troche wolny, taki misiowaty, za to dobrej jakości nie buczą, żadnych rezonansów itp. co nawet zestawom za 10tysi się zdarza. Taka sama historia z górą.

Jeśli jesteś pewien, że V602 obsłużą mi 35m2 to spróbuję się gdzieś umówić na odsłuch w Krakowie mi najlepiej. Jeśli natomiast mam siedzieć przy nich i dopiero będzie bas, i szczegół na średnicy i górze to nie będę się nimi interesował.

Musisz też wiedzieć, że 98% czasu to ciche granie "do pracy" tak aby można było swobodnie rozmawiać czy odebrać telefon.

Co do budżetu obecnie nie jest on wyznacznikiem. Handlowcom pomieszało się w głowach i głośniki za 5tysi wyceniają po 8 i myślą, że klient jest jelonek. Pod tym względem współpraca z YB Audio tj. @Yoshi_80 jest dla mnie wygodna, bo uczciwie wycenia produkt i nie ma nadmuchanego marketingu. Mam ich monitorki M1, i spaliłem jeden niskotonowy to bardzo sprawnie całość mi naprawił i nie liczył jakiś dziwnych kwot tylko normalnie jak człowiek człowiekowi.

Jeśli masz możliwość to posłuchaj opera seconda. Ta kolumna jest stroiona do pracy jako obudowa zamknięta i otwarty bas reflex. Duży litraż i waga 45 kg robi swoje. U mnie grały bardzo dobrze z tranzystorem atoll in 200 signature, później z lampą unison research s6 MK1 a obecnie z Line Magnetic 805 ia. Ze wszystkimi z tych wzmacniaczy zagrały lepiej jak chociażby monitor audio Silver 10, klipsch R28f, focal aria 926 i elac carina fs 247.4. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, pawel k napisał:

Jeśli masz możliwość to posłuchaj opera seconda. Ta kolumna jest stroiona do pracy jako obudowa zamknięta i otwarty bas reflex. Duży litraż i waga 45 kg robi swoje. U mnie grały bardzo dobrze z tranzystorem atoll in 200 signature, później z lampą unison research s6 MK1 a obecnie z Line Magnetic 805 ia. Ze wszystkimi z tych wzmacniaczy zagrały lepiej jak chociażby monitor audio Silver 10, klipsch R28f, focal aria 926 i elac carina fs 247.4. 

A salony krakowskie dysponują. Proszę niech się który odezwie, bo widzę, że zajęci się tylko podnoszeniem cen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
28 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Jeśli jesteś pewien, że V602 obsłużą mi 35m2 to spróbuję się gdzieś umówić na odsłuch w Krakowie mi najlepiej. Jeśli natomiast mam siedzieć przy nich i dopiero będzie bas, i szczegół na średnicy i górze to nie będę się nimi interesował.

Tak spokojnie Też mam podobny metraż Bas jest mocny, duży zróżnicowany Nic nie buczy i dudni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
2 minuty temu, krzysztof.filipak napisał:

A salony krakowskie dysponują. Proszę niech się który odezwie, bo widzę, że zajęci się tylko podnoszeniem cen.

Sprawdź sobie kurs euro, sprawdź z jakich krajów są sprzęty które Cię interesują, a późnej zastanów się jak można nie podnosić cen w takich warunkach?

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, krzysztof.filipak napisał:

A salony krakowskie dysponują. Proszę niech się który odezwie, bo widzę, że zajęci się tylko podnoszeniem cen.

To fakt wszyscy podnoszą niestety ceny Na stronie Audiofast jest wykaz salonów audio, które posiadają w ofercie Usher Kraków tez tam jest 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
Teraz, mdavis napisał:

To fakt wszyscy podnoszą niestety ceny Na stronie Audiofast jest wykaz salonów audio, które posiadają w ofercie Usher Kraków tez tam jest 👌

Co ty tak z tym Usherem? Pracujesz dla audiofast, że tak ochoczo reklamujesz i linkujesz? Ten Usher to jedyna kolumna na świecie?


Ok, nie jest zła w relacji cena/jakość ale to nawet nie jest solidna średnia półka, patrząc na resztę sprzętu piszącego, pokój i budżet który jak zrozumiałem jest w stanie zaakceptować 18 tys, to ten Usher nie wydaje mi się najlepszą propozycją. 
Zwłaszcza, że to nie jest kolumna do 35m tylko do 20m i w takim pomieszczeniu czuje się optymalnie… 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Na Temat Audio napisał:

Posłuchałbym Opery Quinty SE, jest stworzona do współpracy z Unisonem. W Krakowie lub okolicach powinno się udać znaleźć bez problemu 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Masz może któryś konkretny salon na myśli? Jak szukałem końcówki mocy to dopiero u Was (EIC) udało się pożyczyć, posłuchać i kupić. To był bardzo udany zakup.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Posłuchałbym Opery Quinty SE, jest stworzona do współpracy z Unisonem. W Krakowie lub okolicach powinno się udać znaleźć bez problemu 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Praktycznie cała linia oper jest stworzona pod unisona. Toż wszak pracują praktycznie pod jednym dachem 😉😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Masz może któryś konkretny salon na myśli? Jak szukałem końcówki mocy to dopiero u Was (EIC) udało się pożyczyć, posłuchać i kupić. To był bardzo udany zakup.

Ustalę z handlowcem odpowiedzialnym za ten region i dam znać. Zawsze można to zrobić również poprzez EIC, chętnie pomożemy licząc, że będzie to kolejny udany element w Pańskim systemie 🙂

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, krzysztof.filipak napisał:

Cholera, na zadupiu mieszkam, nikt nic nie ma, nic nie posłucham, wszędzie daleko :).

Nie przejmuj się ją też z zadupia 😂. I przyznaję się bez bicia że opery zakupiłem w ciemno bez odsłuchu 🤷‍♀️. Jakoś się udało 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
8 minut temu, pawel k napisał:

Nie przejmuj się ją też z zadupia 😂. I przyznaję się bez bicia że opery zakupiłem w ciemno bez odsłuchu 🤷‍♀️. Jakoś się udało 😂

Wy tam na południowym zachodzie odważni ludzie. Ja w ciemno nie wezmę, zagrają gorzej jak visatony i co wtedy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Ustalę z handlowcem odpowiedzialnym za ten region i dam znać. Zawsze można to zrobić również poprzez EIC, chętnie pomożemy licząc, że będzie to kolejny udany element w Pańskim systemie 🙂

Pozdrawiam,

Michał

A jakie modele głośników niskotonowych i średniotowy są w Quintach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

A jakie modele głośników niskotonowych i średniotowy są w Quintach?

Za górę odpowiada  Scan-Speak, model D2905/970000, 

Za średnie Seas Model U18RNX/P (H 1571-04), 

A za niskie Scan-Speaka. Dwa głośniki stożkowe 18W/4537-02

15 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

A jakie modele głośników niskotonowych i średniotowy są w Quintach?

Tu jest co nie co o Qintach 

https://www.hfc.com.pl/test/4958,opera-quinta-se.html

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 minut temu, pawel k napisał:

Za górę odpowiada  Scan-Speak, model D2905/970000, 

Za średnie Seas Model U18RNX/P (H 1571-04), 

A za niskie Scan-Speaka. Dwa głośniki stożkowe 18W/4537-02

Tu jest co nie co o Qintach 

https://www.hfc.com.pl/test/4958,opera-quinta-se.html

Odziwo na forum oper niektórzy piszą że bardziej im przypadły do gustu secondy niż Qinty w bezpośrednim odsłuchu . Ale ja tego nie potwierdzę ponieważ nie porównywałem osobiście 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja porównywałem Secondy i Quinty w Na Temat Audio, były kilkakrotnie przepinane i zarówno ja jak i żona stwierdziliśmy że Quinty grają szerzej w pionie, tak jakby dźwięk miał większą pionową rozpiętość. Inna kwestia że sala jest specjalnie przygotowana, czy w domu dałoby się tą różnicę wyłapać to tego nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
24 minuty temu, pawel k napisał:

Odziwo na forum oper niektórzy piszą że bardziej im przypadły do gustu secondy niż Qinty w bezpośrednim odsłuchu . Ale ja tego nie potwierdzę ponieważ nie porównywałem osobiście 

Może się tak zdarzyć. Wchodzimy do salonu słuchamy i okazuje się, że niższy model brzmi lepiej (wg nas). To wina zbyt krótkiego czasu odsłuchu, osłuchania własnego zestawu a może też zachwytu zakupami. Ale to nie reguła, bo kwestia doboru repertuaru również daje takie efekty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Secondy grają w mojej ocenie cieplej, niżej schodzą z basem ale ma on większą tendencje do dłuższego wybrzmiewania. Mniej jest góry. Quinty lepiej kontrolują dół, grają bardziej środkiem i górą, dźwięk jest bardziej otwarty, więcej detalu i powietrza.

Stąd też w zależności od konfiguracji oraz preferencji słuchającego mogą pojawić się zdania na korzyść zarówno jednych jak i drugich.

Pozdrawiam,

Michał

Zapraszamy na odsłuchy i do wypożyczeń - www.natemataudio.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Secondy grają w mojej ocenie cieplej, niżej schodzą z basem ale ma on większą tendencje do dłuższego wybrzmiewania. Mniej jest góry. Quinty lepiej kontrolują dół, grają bardziej środkiem i górą, dźwięk jest bardziej otwarty, więcej detalu i powietrza.

Dobre porównanie 👍 Masz już jakieś odniesienie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Secondy grają w mojej ocenie cieplej, niżej schodzą z basem ale ma on większą tendencje do dłuższego wybrzmiewania. Mniej jest góry. Quinty lepiej kontrolują dół, grają bardziej środkiem i górą, dźwięk jest bardziej otwarty, więcej detalu i powietrza.

Stąd też w zależności od konfiguracji oraz preferencji słuchającego mogą pojawić się zdania na korzyść zarówno jednych jak i drugich.

Pozdrawiam,

Michał

Pięknie opisane👍. Takie same zdania mają koledzy z forum oper i poniekąd wybrałem w ciemno secondy 😁👍. Myślę że góra  w qintach jest lepsza ze względu na lepszej jakości głośnik wysokotonowy scan speaka, który montowany jest w całej wyższej serii callas a to już o czymś świadczy. 😉😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.