Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, pawel k napisał:

Też dzisiaj zamówiłem te psvane ART i jestem ciekaw jak się będą miały do np obecnych fuul music. Które z kolei wygryzły właśnie genalex Golden Lion. 

W stosunku do Full Music, Psvane Art oferują, prezentują dźwięk bardziej dociążony. Scena jest bardzo szeroka, namacalna. Co zwraca na uwagę, to to, że każdy dźwięk jest posiada odpowiednią moc i wybrzmienie. Brzmienie basu jest rewelacyjne, bas jest mocny, sprężysty a przy tym ma odpowiednią głębie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
52 minuty temu, Marek72 napisał:

Są dostępne od ręki?

Nie muszę czekać. 

52 minuty temu, mdavis napisał:

W stosunku do Full Music, Psvane Art oferują, prezentują dźwięk bardziej dociążony. Scena jest bardzo szeroka, namacalna. Co zwraca na uwagę, to to, że każdy dźwięk jest posiada odpowiednią moc i wybrzmienie. Brzmienie basu jest rewelacyjne, bas jest mocny, sprężysty a przy tym ma odpowiednią głębie.

A jak ma się szczegółowość i muzykalność tych lampek w stosunku do fuul music? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ktoś z Was miał do czynienia z Unison Research Unico Upower? Pierwszy raz spotykam się z takim urządzeniem, ale przykuło moją uwagę. Zastanawiam się nad zestawieniem mojego Triode 25 z SF Cremona Auditor i z tyłu głowy mam obawę, że Trode może mieć niewystaczającą moc do wysterowania tych monitorów.

Czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 minut temu, mdavis napisał:

Teraz daj im pograć tak około 70 godz. Ponieważ brzmienie tych lamp będzie się zmieniać. 

No zobaczymy jak to będzie. 😁

1 godzinę temu, johnny11fingers napisał:

Panowie, czy ktoś z Was miał do czynienia z Unison Research Unico Upower? Pierwszy raz spotykam się z takim urządzeniem, ale przykuło moją uwagę. Zastanawiam się nad zestawieniem mojego Triode 25 z SF Cremona Auditor i z tyłu głowy mam obawę, że Trode może mieć niewystaczającą moc do wysterowania tych monitorów.

Czekam na Wasze opinie.

Raczej nie powinieneś mieć obaw. Znajomy miał  przez chwilę podpiety triode 25 do niemałych opera seconda które również i ja posiadam. I nie było żadnego problemu z ich napedzeniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, remar napisał:

Koniecznie napisz jak te Psvane zagrały, chodzą mi po głowie jeszcze Genalex, jedną parę z powyższych chcę kupić do Unico Due i nie mogę się zdecydować🤪

 

Wszystko zależy od danego systemu, kolumny, zasilanie, okablowanie i najważniejsze własnych preferęcji brzmieniowych  systemu . Powiem tak jak narazie najlepsze sterujące jakie miałem. A miałem ich trochę. W moim mniemaniu dużo lepsze jak genalex lub choćby ciężko już dostępne brimar 6067 Yellow T-Logo za które zapłaciłem duuuużo więcej. Narazie to świeżaki zobaczymy po wygrzaniu. Mam nadzieję że będzie jeszcze lepiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, remar napisał:

No to obiecująco, fajnie jakbyś porównał z Genlexem za kilka dni, z tego co czytałem Genalex jest szybszy i mocniej akcentuje górę (podobno)

Genelaxa brzmienie znam bardzo dobrze ponieważ je posiadałem. Góra za ostra jak dlamnie dźwięk suchawy wyprany z barw, jasny mocno rozdzielczy ale z bardzo mocnym basem. 

Edytowane przez pawel k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 minut temu, mdavis napisał:

Jakie pierwsze wrażenia odsłuchów lamp Psvane Art

Pierwsze co można usłyszeć to niesamowicie szeroka scena bije na głowę nawet genalex gold lion i nosy brimar czy Philips 5963. Świetnie buduje scenę dźwiękową. Bardzo szczegółowe w górze jak i średnicy. Bas  bardzo dobrze różnicowany. Mam nadzieję że dane wrażenia odsłuchowe jeszcze się pogłębią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, pawel k napisał:

Pierwsze co można usłyszeć to niesamowicie szeroka scena bije na głowę nawet genalex gold lion i nosy brimar czy Philips 5963. Świetnie buduje scenę dźwiękową. Bardzo szczegółowe w górze jak i średnicy. Bas  bardzo dobrze różnicowany. Mam nadzieję że dane wrażenia odsłuchowe jeszcze się pogłębią.

Czy srednica nie jest wypchnięta, dominująca? Ten efekt u mnie byl z full music i zdominowal pozostale pasma. Wszystko  stalo się rozmydlone,  bez konturów....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po krótkim romansie z S6 zapisuję do klubu na pełen etat z Simple 845.

Ten piękny wzmacniacz kupiłem trochę z ciekawości, bo zawsze mi się podobał z wyglądu, a szukałem wzmacniacza single ended.

Niestety mój egzemplarz był trochę przymęczony z wyglądu i jak się też potem okazało technicznie.

Na początku grał dosyć, hmm, nudno i bez werwy. 

Miało jednak w sobie coś to granie co spowodowało, że dałem mu szansę.

Najpierw kupiłem nowe lampy mocy Shugang 845 i trochę lepsze nos 83 i 82. Różnica pojawiła się od razu, ale nadal nie była to jakaś petarda.

Zdecydowałem się więc oddać wzacniacz w ręce zaufanego serwisu audio celem pomierzenia parametrów i postawienia sprzętu na nogi.

Okazało się kondensatory sprzęgające nie trzymają już dawno parametrów, jest też sporo elementów, które należałoby wymienić na lepsze, nowe.

No i poszło. Lista elementów wymienionych jest długa i do dopiero początek, bo czeka mnie jeszcze wymiana potencjometru ma Khozmo i wejść rca na solidne Furutecha. 

Do tej pory zrobione:

- 4x kondensatory Jupiter sprzęgające 

- okablowanie monokrystaliczne Neotecha

- gniazdo zasilające Furutech NCF

-  nowe elektrolity, rezystory, poprawione luty

- wydajniejszy prądowo włącznik

- bezpieczniki Pink Faun i AHP

Gra dopiero 25-30h, a powinien min 50h, żeby otworzyć się całkowice, ale już jest magicznie. Piękne barwy i przejrzystość połączone z dynamiką. Już jestem bardzo zadowolony, a wiem, że w miarę wygrzewania będzie jeszcze lepiej i wiem też, że po wymianie niebieskiego Alpsa na Khozmo będzie jeszcze sporo lepiej, bo już khozmo w nim siedziało, niestety model, który powodował brumienie i musimy dobrać inny. Pomimo tego brumienia słychać było dużą przewagę nad Alpsem, szczególnie w otwartości, detaliczności i rysowaniu holografii. 

Czeka mnie jeszcze także dobranie idelanycg ecc83 i 82, ale to na sam koniec. 

Zdecydowanie warto było dać mu drugie życie. 

Jestem zaskoczony jego wydajnością prądową i trafami głośnikowymi, bo oprócz latwych Audio Note AN-E SPX napędza u mnie też Mezzo Utopie i tak jak przed modem nie radził sobie z nimi to teraz pomiata nimi jak chce.

Piękny sprzęt choć muszę go jeszcze dopieścić kosmetycznie, bo troszkę przybrudzony jest. Pewnie spróbuję niezawodnymi mokrymi chusteczkami dla dzieci na początek.

 

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
45 minut temu, Marek72 napisał:

Czy srednica nie jest wypchnięta, dominująca? Ten efekt u mnie byl z full music i zdominowal pozostale pasma. Wszystko  stalo się rozmydlone,  bez konturów....

Dobrze to ująłeś full music bardziej rozmydla i góra wydaje się wyciszona w stosuku do psvane. Tu wszystko jest wyraźniejsze z większym konturem ale zobaczymy jak to będzie po wygrzaniu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, pawel k napisał:

Dobrze to ująłeś full music bardziej rozmydla i góra wydaje się wyciszona w stosuku do psvane. Tu wszystko jest wyraźniejsze z większym konturem ale zobaczymy jak to będzie po wygrzaniu. 

...no to czekam z niecierpliwością na dalsze Twoje cenne  spostrzeżenia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
6 minut temu, remar napisał:

@pawel k, gdzie kupiłeś te lampy? Ja czekam na dostawę do dystrybutora 4hifi.

Witam, tez chcę zamówić w 4hifi? Ile trzeba czekac? Ps od wczoraj za 330 jest dostępnych kilka kpl w innym sklepie na portalu aukcyjnym 🙂 ja musze czekac na 4hifu, bo odeslalem full music na  reklamację i mowili nawet o 6 tygodniach oczekiwania na psvane....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, pawel k napisał:

Witam czy któryś z kolegów forumowiczów posiada może unison research sinfonia. Zastanawiam się nad zmianą swojego S6 MK1 właśnie na sinfonie. 

Jest to wzmacniacz na lampach KT88. Będzie dysponował bardzo dobrą dynamiką. Nasyconą średnicą, mocnym, plastycznym basem, oraz nienachalną górą (zależy od zastosowanych lamp sterujących)

PS W cenie około 25 tys. za wzmacniacz, jest trochę sprzętu do wyboru np. Cary Audio SLI-80HS

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5706-cary-audio-sli-80hs.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
26 minut temu, mdavis napisał:

Jest to wzmacniacz na lampach KT88. Będzie dysponował bardzo dobrą dynamiką. Nasyconą średnicą, mocnym, plastycznym basem, oraz nienachalną górą (zależy od zastosowanych lamp sterujących)

PS W cenie około 25 tys. za wzmacniacz, jest trochę sprzętu do wyboru np. Cary Audio SLI-80HS

https://hi-fi.com.pl/testy/wzmacniacze/5706-cary-audio-sli-80hs.html

Raczej wolę pozostać w czystej klasie A Single Ended. Trochę obawiam się lamp kt 88 ponieważ wiem że poniekąd pryśnie ten lampowy czar. 

Chyba zdecyduje się jednak na modyfikację S6 w Sinus Audio. Taka modyfikacja kosztować ma 1500 - 2000 zł. A brzmienie niewyobrażalnie lepsze. Bynajmniej tak twierdzą wszyscy zadowoleni klienci. 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel k napisał:

Raczej wolę pozostać w czystej klasie A Single Ended. Trochę obawiam się lamp kt 88 ponieważ wiem że poniekąd pryśnie ten lampowy czar. 

Chyba zdecyduje się jednak na modyfikację S6 w Sinus Audio. Taka modyfikacja kosztować ma 1500 - 2000 zł. A brzmienie niewyobrażalnie lepsze. Bynajmniej tak twierdzą wszyscy zadowoleni klienci. 😁

Też się zastanawiam nad Sinfonia, ewentualnie Unico 150.

Edytowane przez kolor232
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, pawel k napisał:

Chyba zdecyduje się jednak na modyfikację S6 w Sinus Audio. Taka modyfikacja kosztować ma 1500 - 2000 zł. A brzmienie niewyobrażalnie lepsze. Bynajmniej tak twierdzą wszyscy zadowoleni klienci. 😁

A wymiana np. lamp sterujących w posiadanym wzmacniaczu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.