Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, Blue Man napisał:

Moze sprobuje mocnej lampy jak np. LAB12 Integre4? Ewent. UR Triode 25?

Triode 25 nie należy do mocniejszych lamp. Dużo mocniejszy jest choćby Unison research s6 którego niedawno się pozbyłem na rzecz duuuużo mocniejszej lampy jaką jest Line Magnetic 805 ia. A gra właśnie ze wspomnianymi przez Ciebie opera seconda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To prawda że Opery to duże paczki w porównaniu do Audio Physic i dość głębokie ale jednocześnie nie wymagają jakiejś znacznej odległości od tylnej ściany. Pamiętam jak miałem kiedyś pożyczone Pylony Jaspery 25, fajne klubowe granie, ale wymagały więcej niż metr odstępu od ściany. Każda próba zbliżenia się do około metra powodowała  bardzo duży przyrost basu. A co do zestawiania AP z Unico Due nie rezygnuj bez odsłuchu, to że mnie nie podeszło nie oznacza że Tobie nie będzie pasować, tym bardziej że stawiasz na średnicę a ta w Unico Due jest naprawdę niezła nawet z neutralnymi Operami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Cześć! Ja także stałem się nowym i szczęśliwym posiadaczem Unisona Unico Due. Gra u mnie z Klipschami Forte IV.

To mój pierwszy tak wysublimowany zestaw audio.. Moje doświadczenia są raczej zerowe 🙂. Nie mam nawet porównania do innych zestawów z podobnej półki dźwiękowej/cenowej (wcześniejszy sprzęt to amplituner 5.1...)

Chętnie poeksperymentuje z dźwiękiem/lampami.

Jakie lampki byście doradzili do powyższej konfiguracji, jako zamiennik tych, które zastosował producent ?

Rozważałem ECC803S albo PSVANE ART

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 18.06.2022 o 01:14, wiaderko1 napisał:

Cześć! Ja także stałem się nowym i szczęśliwym posiadaczem Unisona Unico Due. Gra u mnie z Klipschami Forte IV.

To mój pierwszy tak wysublimowany zestaw audio.. Moje doświadczenia są raczej zerowe 🙂. Nie mam nawet porównania do innych zestawów z podobnej półki dźwiękowej/cenowej (wcześniejszy sprzęt to amplituner 5.1...)

Chętnie poeksperymentuje z dźwiękiem/lampami.

Jakie lampki byście doradzili do powyższej konfiguracji, jako zamiennik tych, które zastosował producent ?

Rozważałem ECC803S albo PSVANE ART

 Witaj w klubie 🙂. Czy to nowe klocki wzmacniacz i kolumny?  Tak czy inaczej dla Ciebie to jak piszesz nowe granie , daj sobie czas na osluchanie się z nowym brzmieniem . Jeśli możesz to spróbuj posłuchać w innych miejscach dobrego grania . Jak znajdziesz roznice lub coś co w Twoim systemie Ci nie pasuje czegoś za mało np. góry lub czegoś za dużo powiedzmy basu . Wtedy można po eksperymentować z lampami  kablami  itp. Na dziś daj sobie czas i ciesz się muzykom z nowego zacnego sysyemu . 

Pozdrawiam i cierpliwość życzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 minuty temu, wiaderko1 napisał:

Tak, nowe - prezent na dzień dziecka. Wcześniej miałem monitory Audio bronze i amplituner Yamaha rx v673. 

Zmiana jest więc kolosalna i cieszy serce.

Odnośnie lamp - brzmi, rozsądnie 🙂 , dzięki. 

Kuźwa że mi nie chcieli robić takich prezentów na dzień dziecka 😂😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
58 minut temu, wiaderko1 napisał:

Tak, nowe - prezent na dzień dziecka. Wcześniej miałem monitory Audio bronze i amplituner Yamaha rx v673. 

Zmiana jest więc kolosalna i cieszy serce.

Odnośnie lamp - brzmi, rozsądnie 🙂 , dzięki. 

Jeśli nowe to tym bardziej powinieneś poczekać aż zestaw się wygrzeje ( wzmacniacz ) głośniki w kolumnach się ułożą .Wszysko zagra na 100% .

Dopiero wtedy pomyśl  o próbach z lampami . Wszysko w swoim czasie . Można trzeba robić wiele aby nasz system zagrał tak jak sobie wymarzylismy . Ale też trzeba mu dać szansę. Żeby zagrał na Maxa. 

Powodzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Co prawda już prawie miesiąc jak był 😉 "Dzień dziecka " a mnie z wizytą zawitał Unison Research   Triode 25 🙂 i tak na szybko  😃 buzia uśmiechnięta od ucha do ucha . Takie bajkowe granie. 

 

20220629_204828.jpg

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
41 minut temu, remar napisał:

A jak dynamika takiego wzmacniacza? Jak się to ma do hybrydy?

Nie miałem u siebie hybrydy UR  dla tego nie odpowiem .

Triode 25 to mocny wzmacniacz szczególnie w trybie pentody ( jest tam taki pstryczek i można zmieniać) jako trioda gra bardziej łagodnie i z lekko pogrubionym dźwiekiem . Ja mam wysoko  skuteczne kolumny pod lampę więc tak i tak mocy nie brakuje .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołożyłem do pieca ( Triode 25 ) więcej ognia i powiem o dynamice jest i to na prawdę ekstra .Duże skoki ładnie to się wszysko składa . Duża scena ,barwa, plastyka wokale instrumenty i czy to piano czy forte ,dzieje się i ciary po plecach chodzą jak tu czy tam łupnie . Minie sie podoba .Polecam posluchac u siebie bo warto . 👍

Screenshot_20220701-165841_Messages.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, bogus18 napisał:

Klamka zapadła UR Triode 25 za domowił się  . I zamieszkał ze mną . Na dziś  pełną synergia ! I duża satysfakcja 😉 na pewno  z mojej strony.  

 

Gratulacje z zakupu i delektowania się dźwiękami. Czyli Haiku Audio do odstawki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

Widzę, że @bogus18 jesteś w klubie YB audio. Ja przymierzam się do zamówienia kolumn do zestawu końcówki Unico DM z preampem Pre Box RS2 Digital. Które modele używasz i jak oceniasz.

W klubie jestem bo lubię i podobają mi się  kolumny YB Audio . Byłem też w ich siedzibie i słuchałem kilku modeli .Sam w tej chwili mam kolumny Aida Acoustics Thaisis . 

Które by Ci polecił? Trudne pytanie ? To zależy jak duży pokój, jakie lubisz granie ? ( są modele z kopułką I ze szpilką berylową) . Jakiego rzędu pieniadze wchodzą w rachubę? 

Polecam osobistą wyprawę może najlepiej ze swoim wzmacniaczem. I wtedy wiele się wyjaśni. 

Ja wysoko oceniam Wszyskie produkty YB i polecam kontakt z producentem. 

Pozdrawiam  

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od YB podstawkowce M1 i na co dzień grają w drugim zestawie. Z Unisonem brzmią świetnie. Nasycona średnica, góra pełna detalu, ale bez ciągłej obecności, bas to wiadomo mały i bardzo punktualny. Ten zestaw chodzi akurat w małym pomieszczeniu, jakieś 15m2.

Rozmawiałem z Panem Pawłem i do Unisona na pomieszczenie 35m2, co ma grać rocka, progresiwa i co cięższe gatunki proponuje mi wykonanie pod zamówienie kolumn zamkniętych na dwóch 21cm Classicach, a średnica na Revelatorze średniotowoym  tej rodziny co w M1 i wysoki słynna "szpilka".

Niepokoi mnie tylko czy obudowie zamkniętej wiadomo zalet kontroli basu nie będzie za chudo. Po prostu bas będzie wiadomo punktualny, ale bez ciała i zejścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Rozmawiałem z Panem Pawłem i do Unisona na pomieszczenie 35m2, co ma grać rocka, progresiwa i co cięższe gatunki proponuje mi wykonanie pod zamówienie kolumn zamkniętych na dwóch 21cm Classicach, a średnica na Revelatorze średniotowoym  tej rodziny co w M1 i wysoki słynna "szpilka".

Posłuchaj coś z oferty USHER Produkty Usher uwielbiają połączenie z lampowym wzmacniaczami 👌

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 minuty temu, mdavis napisał:

Tak za parę Na stronie dystrybutora Audiofast ceny są podawane za komplet czyli 2 sztuki 

Posiadam osobiście Usher V 602 

Jak czytam opinię V 602 na stronie Dystrybutora to wydaje mi się, że jej autor opisuje moje obecne Visatony Symphonie. Średnica i góra też są świetne, może lekko wycofane, natomiast bas jest sporo, nie rozlewa się, nie ciągnie, dobrze rozróżnialny jednak zaokrąglony. Ma świetną masę, jednak w tych szczytowych momentach, kiedy perkusja ocieka krwią tracimy z pola separację. Visatony za to mają lekko podkreślony bas w okolicy 60-70Hz co przy rocku czy metalu dobrze służy odsłuchowi.

Śmiało mogę stwierdzić, że basowe AL170 Visatona to ostrzy zawodnicy i tanimi papierowymi membranami na obudowie z bas-reflexem pobić się nie dadzą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

 

Rozmawiałem z Panem Pawłem i do Unisona na pomieszczenie 35m2, co ma grać rocka, progresiwa i co cięższe gatunki proponuje mi wykonanie pod zamówienie kolumn zamkniętych na dwóch 21cm Classicach, a średnica na Revelatorze średniotowoym  tej rodziny co w M1 i wysoki słynna "szpilka".

Niepokoi mnie tylko czy obudowie zamkniętej wiadomo zalet kontroli basu nie będzie za chudo. Po prostu bas będzie wiadomo punktualny, ale bez ciała i zejścia.

Znam te Ushery fajne kolumny nie zła cena .

Tylko piszesz o 35m² ostrzejszej muzyce i tu sądzę że 7" nie da rady nagłośnić pomieszczenia . Konstruktor YB Audio mówi o 2 x 21 cm na basie.  Oj  te Ushery po prostu nie mają startu. 

Jak najbardziej posłuchaj i oceń  najlepiej u siebie czy Ci wystarczy .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, krzysztof.filipak napisał:

Bez przyłożenia ucha ani rusz.

Dokładnie, najlepiej samemu posłuchać 👍

Co do tych Usher V 602. Mam je w pokoju też około 35 m. W zupełności wystarczają do nagłośnienia tego pomieszczenia. Przedtem miałem podstawkowe V 601 i też dawały radę z nagłośnieniem pomieszczenia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
13 godzin temu, krzysztof.filipak napisał:

Mam od YB podstawkowce M1 i na co dzień grają w drugim zestawie. Z Unisonem brzmią świetnie. Nasycona średnica, góra pełna detalu, ale bez ciągłej obecności, bas to wiadomo mały i bardzo punktualny. Ten zestaw chodzi akurat w małym pomieszczeniu, jakieś 15m2.

Rozmawiałem z Panem Pawłem i do Unisona na pomieszczenie 35m2, co ma grać rocka, progresiwa i co cięższe gatunki proponuje mi wykonanie pod zamówienie kolumn zamkniętych na dwóch 21cm Classicach, a średnica na Revelatorze średniotowoym  tej rodziny co w M1 i wysoki słynna "szpilka".

Niepokoi mnie tylko czy obudowie zamkniętej wiadomo zalet kontroli basu nie będzie za chudo. Po prostu bas będzie wiadomo punktualny, ale bez ciała i zejścia.

Ja się nie zgodzę z tą opinią, Panów z YB. Po pierwsze, unisony raczej maja manierę do basu „lekkiego” i zawzyczaj brakuje im mięsa, szczególnie jesli kolumna nie jest wysterowana z zapasem mocy. A trzy drożna kolumna na scan speakach, to w ciemno można założyć, że poprawnie wysterowana nie będzie. Jeżeli mówimy juz o obudowie zamknietej, to już w zasadzie w kategoriach pewności. Po drugie, 21cm głośnik w obudowie zamkniętej w 35m zagra chudo. Żeby miec power na basie (i to wcale nie jakis wybitny) to trzeba by podejść z 300W+ Markiem Levinsonem. 

Co do samej idei kupowania kolumn typu „kot w worku” nie jestem zwolennikiem, bo nie raz mialem doświadczenia takie, że coś co powinno sie super z czymś zgrać wypadało słabo, a czasem nie oczywiste połączenia wypadały zaskakująco dobrze.  Dlatego „podziwiam” kontruktora, który na podstawie ogólnych cech grania przetworników i ogólnych cech grania wzmacniacza potrafi sobie w ciemno wyciągnąć jakies wnioski i jeszcze przekuć to na udany dzwiek kolumny. 
 

Ja do takiego pokoju, do takiej muzyki i do tego wzmacniacza próbowałbym czegoś najbardziej oczywistego: Unison Research Max1.  Czasem pod latarnia najciemniej, a przecież ta kolumna strojna pod te wzmacniacze, zarówno równowaga tonalna jak i przede wszystkim mocą! Tam masz 94dB z Bass Reflexem, to jest kolumna która idealnie współpracuje ze słabym wzmacniaczem lampowym. Ma solidna kubaturę , tam perkusja brzmi jak perkusja, ma tez drive i dynamikę tak potrzebna do rocka.  I te 35m wydają sie idealnym pomieszczeniem dla nich. Nowe da sie kupic w okolicy 20 tys, a to juz bardzo blisko konstrukcji DIY… Tyle ze taka kolumnę za 5 lat sprzedasz za 15tysi i przeskoczysz na nowszy lub wyższy model, a z DIY to odzyskasz może 5tys po roku sprzedawania… 

Ja to chociaż z ciekawości bym sprawdził taką konfiguracje. Pozdrawiam. 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.