Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 minut temu, krzysztof.filipak napisał:

Można pokusić się rozebrać i lakierem przewodzącym pomalować, który w każdym elektroniku znajdziesz.

Guziki chyba są wlutowane w płytkę. Ja niestety, do takich prac mam dwie lewe ręce.

Powiedzcie mi, jak baterię wyjąć, żeby wymienić? Na początek to zrobię, choć mam przeczucie, że to nic nie da. 

20221215_212017.jpg.a84a0daf22c95d5ae0ec

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy
4 godziny temu, JaZzGot87 napisał:

Powiedzcie mi, jak baterię wyjąć, żeby wymienić?

Wsunąć maleńki płaski wkrętak pionowo pomiędzy baterię i gniazdo, a następnie podważyć lekko na bok.

"Life is too short for boring HiFi..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 16.12.2022 o 07:40, krzysztof.filipak napisał:

Najpierw trzeba mieć dostać taki mikrostyk, pewnie tylko serwis EIC.

Pomierz dokładnie i kup  przycisk 

57AEF24D-4077-485A-91AF-A1179FF091F5.thumb.jpeg.0b1f5a943363de47b93fe343e6159023.jpeg

Jak samemu nie lutujesz, to nie ryzykuj, bo spalisz płytkę, tylko weź te przyciski i rozebrany pilot do pierwszego lepszego naprawiacza AGD czy serwisu laptopów i za 20-50 zł przelatują Ci to od ręki, to kwestia 5 minut.

 

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 50zl to ja zamówiłem zamiennik. 😀

Nie mamy pewności czy to przycisk czy płytka? Na razie odpuszczam chyba naprawę, ale oczywiście serdecznie dziękuję za rady. Dam znać jeszcze jak EIC odpiszę.

Pozdr. 

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Moderatorzy
W dniu 17.12.2022 o 16:00, JaZzGot87 napisał:

Za 50zl to ja zamówiłem zamiennik. 😀

Nie mamy pewności czy to przycisk czy płytka? Na razie odpuszczam chyba naprawę, ale oczywiście serdecznie dziękuję za rady. Dam znać jeszcze jak EIC odpiszę.

Pozdr. 

Przycisk na pewno. Przelutowanie tego to kwestia dwóch minut, kto ile za to skasuje to już ciężko wyczuć. Obecnie 50 zł to równowartość kilku bułek, serka i masła na śniadanie, więc czy ktoś to zrobi taniej to nie wiem…

simple-events.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Ponieważ w ostatnim czasie siedziałem w starszych sprzętach (m.in. Grundig 650 Professional, Grundig 1600b, Heco Precison 300, Philips 22RH720, aktywne Philips 22RH532, preamp Philips 22AH270, preamp Philips 22RH551, Braun Regie 510 w różnych konfiguracjach), mój UR Unico Primo troszkę odszedł w zapomnienie.

 

No i okazało się, że powrót jest mocny.

 

Od prawie miesiąca Unison Research Unico Primo łączę z Grundig 1600b. Za źródło służy jako streamer Bluesound Node 2i, jako DAC Gustard X16. Niestety gramofon w serwisie.

 

I jest dobrze. Bardzo dobrze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odlacz wszystkie zrodla czyli cd, stremaer i co tam masz i sprawdz czy jest podobnie. Moze, ktoras z lamp w przedwzmacniaczu pada. Przyzczyn moze byc wiele. 

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 minuty temu, kichanadeta napisał:

Odlacz wszystkie zrodla czyli cd, stremaer i co tam masz i sprawdz czy jest podobnie. Moze, ktoras z lamp w przedwzmacniaczu pada. Przyzczyn moze byc wiele. 

Dzięki za odpowiedź. Odłączyłem wszystkie źródła (DAC, przedwzmacniacz gramofonowy itd.) zostawiłem tylko podpięte kolumny i nadal jest ten dziwny dźwięk. Nie wiem czy reklamować go w S4Home. Mam go dopiero pół roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sparwdz jeszcze czy swiszczy w obydwu kolumnach. Odlacz najpierw jedna itd.

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Varkasm napisał:

Dzięki za wskazówki, spróbuje jeszcze tak zrobić, ale to chyba coś w Umisonem, bo podłączałem przed chwilą mojego starego JVC i cisza w kolumnach nawet jak podkręce na maksa. Wysłałem już e-mail do S4Home zobaczę jeszcze co oni mi odpiszą. Jeszcze raz dzięki.

Jak z dostępem do lamp ? Może coś tam nie kontaktuje?  I wystarczy poprawić? Poruszyć lampami ? Jak możesz  sprawdź? 

Pozdro! Daj znać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, bogus18 napisał:

Jak z dostępem do lamp ? Może coś tam nie kontaktuje?  I wystarczy poprawić? Poruszyć lampami ? Jak możesz  sprawdź? 

Pozdro! Daj znać 

Witam od dwóch dni jestem posiadaczem UR Unico Nuovo pytanie jaka w końcu jest moc wyjścia RMS 85W czy 95W na stronie jest że 95W w dokumentacji wzmacniacza 85W diody miły być zielone są białe czy to jakaś inna wersja czy po prostu tak jest raz zielone raz białe a może czerwone raz 85w a innym 95w trochę bałagan. Pozdrawiam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj w klubie 

Kupiłeś nowy z salonu ? Czy używany? Nie mam tego modelu   czytałem opis ( test ) W Stereo. pl są zdjęcia zielonych diod i mowa o mocy 95W RMS 8 Ohm.

Są  na forum  użytkownicy którzy mają ten sprzęt może coś więcej dorzucą. Jaką masz resztę systemu. 

Pozdrawiam gratuluję zakupu .

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
50 minut temu, bogus18 napisał:

Witaj w klubie 

Kupiłeś nowy z salonu ? Czy używany? Nie mam tego modelu   czytałem opis ( test ) W Stereo. pl są zdjęcia zielonych diod i mowa o mocy 95W RMS 8 Ohm.

Są  na forum  użytkownicy którzy mają ten sprzęt może coś więcej dorzucą. Jaką masz resztę systemu. 

Pozdrawiam gratuluję zakupu .

Tak kupiłem jako nowy reszta systemu to Tannoy Revolution xt8f 

S.M.L.m200 audio dac

Za napęd służy stary dobry Marantz cd52 

Przyjemnie to wszystko gra jestem zadowolony.

Chciałem się tylko upewnić czy zakupiony Unison jest pełnowartościowym wzmacniaczem zgodnym z tym co jest na stronie dystrybutora marki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Xkaqh napisał:

Witam od dwóch dni jestem posiadaczem UR Unico Nuovo pytanie jaka w końcu jest moc wyjścia RMS 85W czy 95W na stronie jest że 95W w dokumentacji wzmacniacza 85W diody miły być zielone są białe czy to jakaś inna wersja czy po prostu tak jest raz zielone raz białe a może czerwone raz 85w a innym 95w trochę bałagan. Pozdrawiam. 

Nie powiem ci jaka jest moc bo nie sprawdzałem ale diody u mnie też świecą kolorem białym - mam wersje w kolorze srebrnym. Przy okazji chciałbym zapytać czy przy wyciszonym do minimum wzmacniaczu słychać u ciebie jakieś świerszczenia lub trzaski w kolumnach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, Varkasm napisał:

Nie powiem ci jaka jest moc bo nie sprawdzałem ale diody u mnie też świecą kolorem białym - mam wersje w kolorze srebrnym. Przy okazji chciałbym zapytać czy przy wyciszonym do minimum wzmacniaczu słychać u ciebie jakieś świerszczenia lub trzaski w kolumnach?

Pytałeś o buczenie w glosnikach ? Z Blu-ray teraz coś innego  ? Czy kontynuacja? Rozwiązałeś problem?

Teraz, bogus18 napisał:

Pytałeś o buczenie w glosnikach ? Z Blu-ray teraz coś innego  ? Czy kontynuacja? Rozwiązałeś tamten  problem?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, bogus18 napisał:

Pytałeś o buczenie w glosnikach ? Z Blu-ray teraz coś innego  ? Czy kontynuacja? Rozwiązałeś problem?

 

Z Blu-ray to zupełnie inny temat był. Obecnie te trzaski czy jak to nazwać są nawet wtedy gdy do RCA nie są podpięte żadne źródła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Varkasm napisał:

Z Blu-ray to zupełnie inny temat był. Obecnie te trzaski czy jak to nazwać są nawet wtedy gdy do RCA nie są podpięte żadne źródła.

Forum jest ( powinno być) żebyśmy  ? mogli znaleźć rozwiązanie nurtującego NAS problemu ? 

Ja jeśli TYLKO   mogę podpowiedzieć 🙂 robię to na max .NA  Ile wiem i na ile sìę znam 🙂

Już troszkę  pytań zadałeś? W naszym Klubie .  I na odpowiedzi?  Prawie nie odpowiadasz ??? 

Trudno pomóc? Dać wskazówki gdzie szukać pomocy ? 

Na Dziś  nie mówisz ,?  co z Blu-ray było przyczyną złego grania ??? 

Ludzie  mają takie sytuacje? I   nie wiedzą jak to ugryźć ? 

FORUM MOŻE  POMÓC TOBIE !   POMÓŻ Ty INNYM JAK MOŻESZ ?

Pozdrawiam 

Edytowane przez bogus18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
17 godzin temu, Varkasm napisał:

Nie powiem ci jaka jest moc bo nie sprawdzałem ale diody u mnie też świecą kolorem białym - mam wersje w kolorze srebrnym. Przy okazji chciałbym zapytać czy przy wyciszonym do minimum wzmacniaczu słychać u ciebie jakieś świerszczenia lub trzaski w kolumnach?

Witam u mnie jest ok delikatny szum ale słyszalny tylko jak dostawie ucho do głośnika żadnych trzasków i świerszczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
15 godzin temu, Xkaqh napisał:

Witam u mnie jest ok delikatny szum ale słyszalny tylko jak dostawie ucho do głośnika żadnych trzasków i świerszczenia

Jest to prawidłowy objaw 👍

PS. Nawet jak podłączymy wzmacniacz tranzystorowy to powyższy objaw usłyszymy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 8.02.2023 o 13:50, bogus18 napisał:

Witam w klubie .

Podziel się jak zagrało takie zestawieni?.  Co miałeś wczesniej?

Pozdrawiam

Witam.

Wcześniej miałem Cambridge Audio 851W+N. 

Przed zakupem porównywałem z MF M6si, Roksan Caspian M2, Naim Supernait 3, Marantz 40n, Prima Luna evo300 Unison Research Unico Nuovo. Po wielu opiniach swoje poszukiwania skupiłem na  MF M6si. Jednak to co w nim mnie urzekło to detale i przestrzeń w wyższych rejestrach.  Nic więcej. Za to w Unisonie stereofonia, lokalizacja w przestrzeni instrumentów i odległości między nimi. Przy bardziej dynamicznych utworach rockowych dźwięk nie zlewał się w jeden punkt co sprawia wielką przyjemność słuchania. Bas przy tym jest dociążony. Jednak już nie ma tego "powietrza" na górze. Próbuję to poprawić interkonektem. Wstępnie odtwarzacz podłączony Nordostem Purple Flare wniosło przecyzyjne, wręcz chirurgiczne brzmienie. Posiada udeżenie lecz bas jest wyszczuplony. Szybko wrociłem do Neotecha 5220. Ale później im dłużej słuchałem Nordosta to coraz bardziej się podobał. Ale jednak nie zostanie na stałe. Marantz to taka namiastka Unisona lecz w małym formacie. Naim porównałbym do brzmienia Nordosta 🙂 Roksan hmmm.. Czuć było że ma kontrolę i tylko to utkwiło w pamięci. Może dlatego że już w głowie wybór padł na Unisona, ale jeszcze szukałem alternatyw.

W sklepie Duo było podłączone interkonektem PAD Genesis, który wypozyczylem do domu i juz wiem że najlepiej się zgrał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, konrad_1977 napisał:

Witam.

Wcześniej miałem Cambridge Audio 851W+N. 

Przed zakupem porównywałem z MF M6si, Roksan Caspian M2, Naim Supernait 3, Marantz 40n, Prima Luna evo300 Unison Research Unico Nuovo. Po wielu opiniach swoje poszukiwania skupiłem na  MF M6si. Jednak to co w nim mnie urzekło to detale i przestrzeń w wyższych rejestrach.  Nic więcej. Za to w Unisonie stereofonia, lokalizacja w przestrzeni instrumentów i odległości między nimi. Przy bardziej dynamicznych utworach rockowych dźwięk nie zlewał się w jeden punkt co sprawia wielką przyjemność słuchania. Bas przy tym jest dociążony. Jednak już nie ma tego "powietrza" na górze. Próbuję to poprawić interkonektem. Wstępnie odtwarzacz podłączony Nordostem Purple Flare wniosło przecyzyjne, wręcz chirurgiczne brzmienie. Posiada udeżenie lecz bas jest wyszczuplony. Szybko wrociłem do Neotecha 5220. Ale później im dłużej słuchałem Nordosta to coraz bardziej się podobał. Ale jednak nie zostanie na stałe. Marantz to taka namiastka Unisona lecz w małym formacie. Naim porównałbym do brzmienia Nordosta 🙂 Roksan hmmm.. Czuć było że ma kontrolę i tylko to utkwiło w pamięci. Może dlatego że już w głowie wybór padł na Unisona, ale jeszcze szukałem alternatyw.

W sklepie Duo było podłączone interkonektem PAD Genesis, który wypozyczylem do domu i juz wiem że najlepiej się zgrał.

Dzięki za informację może innym otworzyć OCZY w którą stronę iść i z czym łączyć . Masz nowy wzmacniacz teraz pewnie kabel IC trzeba  żeby się trochę ułożyło ( lampy) wygrzało. Za jakiś czas możesz spróbować wymienić lampy na lepsze powinno się zmienić na lepsze .

Pozdrawiam i życzę zadowolenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.