Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, remar napisał:

jakoś nie stwierdziłem nadmiernego nagrzewania.

Boczne ścianki są radiatorami, jak w niektórych konstrukcjach w klasie A - nie bez przypadku raczej:

M6Si_4.jpg

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, Yodzisław napisał:

No dobra - to ostatnia próba 🙂 Stosunek jakość dźwięku / cena - który wzmacniacz ma lepszy?

A o samym Due to ciekawe co piszesz bo wszędzie w recenzjach i komentarzach salonów na forach że Due jest mało "lampowy":

 

Ad1 stosunek jakość dźwięku/cena. Dlatego unikam odpowiedzi wprost bo to są rzeczy niewymierne zależne od całego toru i indywidualnych upodobań. Co z tego że Musical M6Si to bardzo dobry sprzęt, świetna dynamika, dobra rozdzielczość itp skoro nie pasuje do tego co ja akurat chciałbym osiągnąć w swoim systemie. Dlatego niezależnie od ceny ten wzmacniacz u mnie nie pasował z naciskiem na "u mnie". Ja po prostu preferuję u siebie hybrydy.

Ad2 to moje zdanie i ja tak to słyszę a słuchałem hybrydy Unisona, Vincenta i Synthesis, Unico Due z nich wszystkich był najbardziej "lampowy" (i nie jest to wada). Dodatkowo człowiek który ode mnie kupował Unico Due zastępował tym wzmacniaczem lampę Unisona bo twierdził że gra to bardzo podobnie a mniej problemów. Więc są co najmniej 2 osoby które tak to słyszą 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, J4Z napisał:

Ale o co chodzi z tą temperaturą? Jak czujesz gorąco to dobrze. Znaczy że temperatura jest wyprowadzana z układów. 

Temperatura to zużycie energii. Użytkowałem trochę MF A2 - no to nie dla mnie słuchanie muzyki ze świadomością ile mi licznik nabija KW/h. Kupuję wzmacniacz na lata - a jakby sie ktoś jeszcze nie zorientował - nadchodzą lata w których tak tani prąd jak teraz będzie wspomnieniem...

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, J4Z napisał:

Nie no ok, żartuje. Każdy ma swoje podejście do zużycia. Dla mnie taki wzmacniacz to nic. 

Ja to biedny jestem. Świat na wirażu więc można sporo zarobić "płynąc z falą zmian" więc się szarpnąłem na poważniejsze audio ale długoterminowo liczę się z kosztami. Klasa A odpada.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe że wg manuala większy Due (max 360W) ciągnie mniej prądu niż mniejsze Primo i Nuovo (po max 380W).

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, J4Z napisał:

Mój Unico (80W) ma max 340 😄

IMG_20240402_0049475862.thumb.jpg.35ade98cb4049b9f50f83285e3390d1b.jpg

A Unico 90 (100W) max 900 😉

Mierzyłeś to jakoś?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Teraz, J4Z napisał:

Nie

To skąd wiesz?

17 godzin temu, J4Z napisał:

Mój Unico (80W)

Ok, to są watty oddawane kolumnom, tak?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest to, co w katalogu podaje producent, bodajże przy 8ohm. Kiedyś mierzyłem nad 355. Nie pamiętam z jakimi kolumnami. Ustawione na głośność, jakiej wtedy nie przekraczałem, pobierał 36W, o ile dobrze pamiętam. Tylko ja mam mały pokój - 15m².

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
22 godziny temu, J4Z napisał:

A Unico 90 (100W) max 900

W manualu piszą że max 550W. O poziomie przy standardowej pracy nic nie znalazłem: https://www.manualslib.com/manual/2026946/Unison-Research-Unico-90.html?page=20#manual

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na fotach z sieci 900

4c814d89c37cde1c27da8f173b481669.jpg

Screenshot_20240402-234702.thumb.png.fe966d10ef37cbd2ca9d7a05e955a719.png

W sumie to się zdziwiłem, bo wydawało mi się że na moim było 700. Kij wie, może różne rewizje były. 

Sprawdziłem w moim archiwum na olx. U mnie też było 900. :P

16 minut temu, Yodzisław napisał:

O poziomie przy standardowej pracy nic nie znalazłem

Któryś producent pisze o tym? Wydaje mi się, że nie, bo jest mnogość kolumn o różnych czułościach i powierzchni do nagłośnienia. Także ciężko byłoby w ogóle określić co to standard. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
35 minut temu, J4Z napisał:

Któryś producent pisze o tym? Wydaje mi się, że nie, bo jest mnogość kolumn o różnych czułościach i powierzchni do nagłośnienia. Także ciężko byłoby w ogóle określić co to standard. 

No ale piszesz że twoje Unico ciągnie 80W, albo czegoś nie rozumiem?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No przecież to jest moc oddawana kolumnom a nie poziom poboru prądu z sieci.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy filmik od S4Home - wynika z niego że lampa o małej mocy (Simply Italy) ciągnie mniej prądu niż hybryda (ten Vincent z filmu w spoczynku żłopie trochę mniej niż Due) a nawet wzamk w klasie AB. Zaczynam rozważać Simply Italy do moich ls3/5a.

 

Jeszcze dodam że Simply Italy to niby klasa A więc na starcie powinien pobierać deklarowane 85W a pobiera tylko 30W.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
46 minut temu, Yodzisław napisał:

Ciekawy filmik od S4Home - wynika z niego że lampa o małej mocy (Simply Italy) ciągnie mniej prądu niż hybryda (ten Vincent z filmu w spoczynku żłopie trochę mniej niż Due) a nawet wzamk w klasie AB. Zaczynam rozważać Simply Italy do moich ls3/5a.

 

Jeszcze dodam że Simply Italy to niby klasa A więc na starcie powinien pobierać deklarowane 85W a pobiera tylko 30W.

Podczas tych dyskusji nasuwa mi się zasadnicze pytanie czy zużycie prądu  jest aż tak istotnym czynnikiem przy wyborze wzmacniacza. To nie jest lodówka, która będzie pracować przez okrągły rok 24 godziny na dobę. Nie po to wydajemy takie pieniądze na  drogie klocki  aby bębniły nam w tle przez cały dzień nieustannie. Raczej po to aby delektować się muzyką co zaś wymaga nie tylko skupienia ale i sporo wolnego czasu. Owszem,  prądożerność sprzętów nie jest bez znaczenia ale nie jest to też czynnik decydujący. Istotne jest dobre brzmienie i to ile jesteśmy w stanie za nie zapłacić. Kupując Ferrari nie pytamy ile będzie spalał na setkę 🙂 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Zbigg napisał:

Podczas tych dyskusji nasuwa mi się zasadnicze pytanie czy zużycie prądu  jest aż tak istotnym czynnikiem przy wyborze wzmacniacza.

Każdy ma inne priorytety. Jeżeli kupię wzmacniacz to zamierzam go słuchać przez 10-15 lat - a wież mi, nie będą to "tanie lata", szczególnie dla cen energii chyba że naukowcy dopracują fuzję na co się nie zanosi. Co ty piszesz to wynika jedynie z nawyku ostatnich 20 lat do wydawania "taniego pieniądza" - ta era się kończy, właśnie jesteśmy w punkcie kiedy ciągle towar typu audio jest bajecznie tani (i jeszcze chwilę będzie) w stosunku do zarobków (kupować, kupować, kupować... właśnie teraz) i ciągle jeszcze tania energia. Za 3 lata i sprzęt będzie drogi i energia.

Godzinę temu, remar napisał:

Ciekawe podejście do wyboru wzmacniacza

To samo mówili mi znajomi którym 2-3 lata temu odradzałem kupno mieszkania na kredyt - pukali się w czoło. Już się nie pukają...

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
Godzinę temu, bogus18 napisał:

Witam w klubie 

Jaki wzmacniacz miałeś przed UR Unico ? Co Cię skłoniło do zakupu ,w jakim towarzystwie gra,

Pozdrawiam 

Do tej pory grałem na Cayin CS55A i gra to z Minas Anor III. Zmiana to wiadomo, że po kilku latach chce się spróbować czegoś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
11 godzin temu, J4Z napisał:

@Yodzisław kupiłeś coś? 

Jeszcze nie - na placu boju został głównie lavardin isx. Ma jednak pewne wady - główna to potencjalny problem z naprawa poza firma macierzystą. No i dziwni ludzie go kupują (zajrzyj do klubu do odpowiedzi ma moje pytania) 😀

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, J4Z napisał:

@Yodzisław kupiłeś coś? 

Do tego się nie napinam - do tomanka od MX-DACa wstawiłem ruski bezpiecznik Silver CCCP z czasów Zimnej Wojny (petarda!) i wymieniłem oryginalne "śruby z OBI" głośnikowe terminale w moim Sugdenie na KLE Cu/Ag (druga petarda!). Teraz cały tor mi się dogrzewa, zwrotnice w gośnikach to w ogóle dostały całkowicie nowy prąd i się dostrajają do sygnału. Zobaczymy jaki będzie efekt finalny, może mi się odechce nowego wzmaka ale raczej coś kupię bo kasę mam.

17 godzin temu, kartonik napisał:

Do tej pory grałem na Cayin CS55A i gra to z Minas Anor III. Zmiana to wiadomo, że po kilku latach chce się spróbować czegoś innego. 

A te Primo to nie jest ruch w dół w stosunku do Cayin?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.