Skocz do zawartości
IGNORED

Unison Research klub


octavarium
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mi Ricable Dedalus Elite grały zbyt metalicznie w połączeniu Unison Research Due i Opera Quinta. Wygrały znacznie tańsze Atlas Hyper 3,5. Atlasy mają lepszą plastykę i przestrzeń zwłaszcza w połączeniu z oryginalnymi zworkami. Ale Quinty to zupełnie inne brzmienie w porównaniu do Second, bardziej napowietrzone, jaśniejsze i bardziej rozdzielcze więc Ricable Dedalus Elite mogą sprawdzić się bardziej z Seconadami. 

Edytowane przez Zbigg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 23.03.2024 o 23:24, Zbigg napisał:

Unison Research Due

 

W dniu 24.02.2024 o 09:07, azimut napisał:

Unison Research Unico Duo. 

Jak wygląda temperatura pracy wzmacniacza? Primo i Nuovo już wiem że się nie grzeją. Jak jest z tym 'klocem" w tej kwestii?

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co powiecie na ten komentarz spod filmu na tubie:

...Miałem wszystkie trzy wzmacniacze. I nie polecam Nuovo i Primo. Ponieważ mają fatalny Potencjometr!!! W niższych partiach głośności jest „Krzywa Stereofonia” jeden głośnik gra głośniej, drugi ciszej. (...) Due jest pozbawionych wszystkich wad które wymieniłem i tego wam polecam. Poza tym brzmi fantastycznie...

 

 

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Yodzisław napisał:

A co powiecie na ten komentarz spod filmu na tubie:

...Miałem wszystkie trzy wzmacniacze. I nie polecam Nuovo i Primo. Ponieważ mają fatalny Potencjometr!!! W niższych partiach głośności jest „Krzywa Stereofonia” jeden głośnik gra głośniej, drugi ciszej. (...) Due jest pozbawionych wszystkich wad które wymieniłem i tego wam polecam. Poza tym brzmi fantastycznie...

 

 

Pewnie alps, z nim bywa różnie, ale ponoć idzie trafić na równo grającego. U mnie w starym unico też gra krzywo na niskiej głośności.

Ciakawe czy komentujący trafił w due na równo grający czy tam siedzi już inny. Wątpię żeby dali inny, ale nie wiem. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
19 minut temu, J4Z napisał:

Pewnie alps, z nim bywa różnie, ale ponoć idzie trafić na równo grającego. U mnie w starym unico też gra krzywo na niskiej głośności.

Ciakawe czy komentujący trafił w due na równo grający czy tam siedzi już inny. Wątpię żeby dali inny, ale nie wiem. 

Z tego co wiadomo  alpsy są to jedne z lepszych potencjometrów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
16 godzin temu, J4Z napisał:

Pewnie alps, z nim bywa różnie, ale ponoć idzie trafić na równo grającego. U mnie w starym unico też gra krzywo na niskiej głośności.

To zmora kolumn z wysoką efektywnością. Kiedy jest niższa efektywność, korzysta się z wyższego poziomu głośności czyli z równego obszaru potencjometru. 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2024 o 10:44, Yodzisław napisał:

 

Jak wygląda temperatura pracy wzmacniacza? Primo i Nuovo już wiem że się nie grzeją. Jak jest z tym 'klocem" w tej kwestii?

U mnie się grzeje i ponoć powinien się grzać z uwagi na lampy. Oczywiście nagrzewanie się zależne jest od ustawienia, od tego czy jest swobodna otwarta przestrzeń wokół. W moim przypadku po bokach pozostaje tyko po 2 cm wolnej  przestrzeni w regale, który co zrozumiałe otwarty jest z tyłu. Od góry 3 cm wyżej  ogranicza go szklana półka, która blokuje w jakimś sensie swobodny przepływ powietrza ale też stosunkowo grube szkło odbiera i odprowadza to ciepło dalej. Nie wiem jak niższe modele ale Duo wyposażony jest podobno kilka zabezpieczeń przed przegrzaniem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
W dniu 27.03.2024 o 20:29, J4Z napisał:

Pewnie alps, z nim bywa różnie, ale ponoć idzie trafić na równo grającego. U mnie w starym unico też gra krzywo na niskiej głośności.

Ciakawe czy komentujący trafił w due na równo grający czy tam siedzi już inny. Wątpię żeby dali inny, ale nie wiem. 

Z tego co opisują w recenzji magazynu AUDIO wynika, że posiada regulację elektroniczną.

„Wyświetlacz pokazuje poziom głośności, który my regulujemy „zwyczajnym” pokrętłem, jednak jest to połączone z układem sterowanym mikroprocesorowo.”

„Pokrętło głośności nie jest więc połączone z klasycznym potencjometrem (które firma wciąż stosuje w wielu urządzeniach lampowych), jednak ma z nim coś wspólnego – regulację elektroniczną zaprojektowano tak, aby działała według charakterystyki logarytmicznej”

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Zbigg napisał:

U mnie się grzeje i ponoć powinien się grzać z uwagi na lampy. Oczywiście nagrzewanie się zależne jest od ustawienia, od tego czy jest swobodna otwarta przestrzeń wokół. W moim przypadku po bokach pozostaje tyko po 2 cm wolnej  przestrzeni w regale, który co zrozumiałe otwarty jest z tyłu. Od góry 3 cm wyżej  ogranicza go szklana półka, która blokuje w jakimś sensie swobodny przepływ powietrza ale też stosunkowo grube szkło odbiera i odprowadza to ciepło dalej. Nie wiem jak niższe modele ale Duo wyposażony jest podobno kilka zabezpieczeń przed przegrzaniem. 

Każdy wzmak się grzeje jak wiadomo, ale mi tu chodziło o jakieś anomalie w stylu klasy A (czyli de facto piec elektryczny 😄). A pytam się bo interesuje mnie poziom zużycia prądu. A u ciebie chyba nie jest źle skoro piec wytrzymuje w takiej "puszce".

Tak w ogóle to kuszą te unico. Mieliście kiedyś styczność z bestselerami średniej klasy z lat 80-90' typu MF-A1, A2? Czy takie Primo-Nuovo to podobny poziom czy klasa-dwie wyżej? Działam aktualnie na Sugden Optima 80 (to poziom tych wyminionych, A2 nawet posiadam), jest ekstra ale jednak myślę że mocno ograniczam moje ls3/5a Grahama...

Jeżeli Primo-Nuovo za cienkie to pozostaje "kloc" Due. Ceny teraz takie że "wstyd nie kupić" :)

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
9 godzin temu, Yodzisław napisał:

Każdy wzmak się grzeje jak wiadomo, ale mi tu chodziło o jakieś anomalie w stylu klasy A (czyli de facto piec elektryczny 😄). A pytam się bo interesuje mnie poziom zużycia prądu. A u ciebie chyba nie jest źle skoro piec wytrzymuje w takiej "puszce".

Tak w ogóle to kuszą te unico. Mieliście kiedyś styczność z bestselerami średniej klasy z lat 80-90' typu MF-A1, A2? Czy takie Primo-Nuovo to podobny poziom czy klasa-dwie wyżej? Działam aktualnie na Sugden Optima 80 (to poziom tych wyminionych, A2 nawet posiadam), jest ekstra ale jednak myślę że mocno ograniczam moje ls3/5a Grahama...

Jeżeli Primo-Nuovo za cienkie to pozostaje "kloc" Due. Ceny teraz takie że "wstyd nie kupić" 🙂

Ja bym nie nazywał go „klocem” 🙂 Kloc to dopiero 90 jest nie wspominając już o najwyższym modelu 150.  Przy tego typu klasyfikacji Primo i Novo zasługują zaś na miano naleśników 😉 Duo jest bardzo proporcjonalnie zbudowanym wzmacniaczem. Wyeksponowany na płaskiej powierzchni w przyciemnionym pomieszczeniu wygląda jak odlany z jednego kawałka metalu. To bardzo solidnie wykonana maszyna i jako jedyny z piątki posiada numeryczny wyświetlacz poziomu głośności co jest niezwykle przydane zwłaszcza podczas wieczornych a zwłaszcza nocnych odsłuchów. Dodam, źe ten wzmacniacz świetnie też sprawdza się przy bardzo niskich nastawieniach głośności nie gubiąc aż tak bardzo dynamiki. Jedno co mi w nim przeszkadza to zbyt silnie świecące diody, których nie sposób na stałe wyłączyć ale staje się to dopiero problemem gdy chcemy delektować się muzyką przy niemal całkowitej ciemności. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
14 minut temu, Zbigg napisał:

Dodam, źe ten wzmacniacz świetnie też sprawdza się przy bardzo niskich nastawieniach głośności nie gubiąc aż tak bardzo dynamiki.

No właśnie to jest kolejne "pro" w kwestii tego wzmaka bo ja sporo słucham cicho. A wracając do "grzania" - jak ze zużyciem energii? Chyba spoko, bez szaleństw?

Aha, no i jak działa po włączeniu? Generalnie piszą że lampa w nim potrzebuje 1/2h żeby się rozkręcić. Daje się słuchać mimo tego zaraz po starcie? I jak z tym trybem "quasi" stand-by (OSD) który on posiada?

Edytowane przez Yodzisław

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to lampa, bo lampy ponoć szybko łapią temp, ale te wzmaki potrzebują trochę pograć. Ostatnio zauważyłem że nie na najniższych głośnościach, więc to raczej nie kwestia temp lamp.

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy użytkuje ktoś Triode 25 z Chario Delphinusami? Czy ten wzmacniacz da sobie radę z basem (głośnikiem) Chario, które jak pozbierałem opinie, potrzebują energetycznego wzmacniacza żeby je napędzić?

Muzyka jakiej słucham to zarówno Krall, Barber, Melua, Sara K. ale też skrzypce Janine Jansen, fortepian Vanessy Benelli Mosell. Ostatnio symfonie a więc większe składy gdzie jest potrzeba rozdzielenia instrumentów, żeby nie zlewały się w całość. Wszystko za sprawą tego, że zacząłem słuchać na lampowym słuchawkowcu i jakoś nie czuję powrotu do tranzystora Roksan K3, z którym Chario grały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
12 godzin temu, J4Z napisał:

Nie wiem czy to lampa, bo lampy ponoć szybko łapią temp, ale te wzmaki potrzebują trochę pograć

Trzeba się męczyć przez te 1/2h po starcie czy da się tego słuchać z przyjemnością?

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się. Też zależy od toru i ucha na pewno. U mnie po prostu wypełnienie przychodzi z czasem. Nie zwracałem uwagi, ile to trwa. Strzelałbym godzinę. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
10 godzin temu, Yodzisław napisał:

Trzeba się męczyć przez te 1/2h po starcie czy da się tego słuchać z przyjemnością?

Oczywiście, że można odrazu po odpaleniu słuchać. Dźwięk nie jest w żadnym stopniu zdegradowany. Tak jak słusznie wskazał J4Z „wypełnienie przychodzi z czasem” ale nie jest to jakaś drastyczna przemiana, mówimy tu raczej o subtelnościach. Ten czas wygrzewania po włączeniu to nie tylko lampy, to samo tyczy się tranzystorów. Kiedyś dziwiłem się posiadając Marantza PM7000N + nie najgorsze budżetowe kolumny, że fan ze słuchania pojawiał się dopiero  po prawie godzinie. Brzmienie po uruchomieniu bywało zazwyczaj mało wciągające jakieś nieco płaskie. Obecnie przy nieporównywalnie lepszych komponentach brzmienie tuż po odpaleniu potrafi pozytywnie zaskoczyć i to  pomimo lamp, które dla optymalnej pracy wymagają złapania temperatury. Po godzinie dźwięk staje się bardziej nasycony i co ważne nie męczy przy długich, nawet kilkugodzinnych odsłuchach w przeciwieństwie do sprzętów jakie wcześniej posiadałem.  

Pytałeś o zużycie prądu. Ponownie odwołam się do recenzji z AUDIO, 

„Unico Due nie ma typowego trybu czuwania (a na pilocie nie ma przycisku do włączania i wyłączania urządzenia). Wydaje się, że musimy polegać tylko na głównym, mechanicznym wyłączniku (zainstalowanym z boku). Pojawia się też jednak funkcja OSD – włączana przyciskiem z przodu. Nazwę można skojarzyć z wyświetlaczem i komunikatami, ale to błędny trop. Producent nie wyjaśnia, skąd się wziął ten skrót, opisuje jednak działanie samego układu mającego coś wspólnego z koncepcją trybu czuwania. W taki stan wprowadzana jest bowiem sekcja końcówek mocy, natomiast reszta układów – na czele z lampowym przedwzmacniaczem, ale również przetwornik DAC – pracuje normalnie. Chodzi o to, aby nie trzeba było czekać na rozgrzanie lamp, a może także, aby nie narażać ich na szybsze zużycie na skutek częstego włączania i wyłączania, chociaż pozostawianie pod napięciem też im nie służy. Producent nie podaje, w jakim zakresie czasu bardziej opłacalne jest pozostawienie wzmacniacza w trybie OSD niż jego całkowite wyłączenie. W tym trybie wzmacniacz pobiera z sieci 30 W, a więc całkiem sporo (a gdy włączymy go całkowicie, ale nie słuchamy muzyki – 68 W). OSD to rozwiązanie pośrednie, uzasadnione hybrydową konstrukcją wzmacniacza.”

Edytowane przez Zbigg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Zbigg napisał:

Oczywiście, że można odrazu po odpaleniu słuchać.

Rozwiałes moje dylematy.

2 minuty temu, Zbigg napisał:

Ponownie odwołam się do recenzji z AUDIO,

No własnie dlatego że wcześniej czytałem tę recenzję zadałem pytanie o te OSD - używasz tego? Jak to się sprawdza?

Co do zużycia prądu podczas normalnej pracy to zakładam że jest ono relatywnie niskie skoro te wzmaki się zbytnio nie rozgrzewają. Ciekawe bo np taki M6si grzeje się jak diabli - dlatego bym go nie kupił chociaż brzmienie prawdopodobnie by mi przypasiło. 

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Yodzisław napisał:

Rozwiałes moje dylematy.

No własnie dlatego że wcześniej czytałem tę recenzję zadałem pytanie o te OSD - używasz tego? Jak to się sprawdza?

Co do zużycia prądu podczas normalnej pracy to zakładam że jest ono relatywnie niskie skoro te wzmaki się zbytnio nie rozgrzewają. Ciekawe bo np taki M6si grzeje się jak diabli - dlatego bym go nie kupił chociaż brzmienie prawdopodobnie by mi przypasiło. 

Czy używam OSD? Oczywiście, że tak. Jak mam jakąś dłuższą przerwę a wcześniej coś już słuchałem. Funkcja ta jest również przydatna jak chcę przepiąć któryś z przewodów sygnałowych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Godzinę temu, Yodzisław napisał:

Rozwiałes moje dylematy.

No własnie dlatego że wcześniej czytałem tę recenzję zadałem pytanie o te OSD - używasz tego? Jak to się sprawdza?

Co do zużycia prądu podczas normalnej pracy to zakładam że jest ono relatywnie niskie skoro te wzmaki się zbytnio nie rozgrzewają. Ciekawe bo np taki M6si grzeje się jak diabli - dlatego bym go nie kupił chociaż brzmienie prawdopodobnie by mi przypasiło. 

Akurat gdy miałem jeszcze Unico Due i szukałem następcy, wziąłem na testy M6Si i jakoś nie stwierdziłem nadmiernego nagrzewania. Natomiast różnica w dynamice tych dwóch wzmacniaczy to przepaść jednak, tyle że jak już raz miałem hybrydę to brzmienie M6Si wydawało się takie zbyt techniczne i nie było powrotu do czystego tranzystora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, remar napisał:

Akurat gdy miałem jeszcze Unico Due i szukałem następcy, wziąłem na testy M6Si i jakoś nie stwierdziłem nadmiernego nagrzewania. Natomiast różnica w dynamice tych dwóch wzmacniaczy to przepaść jednak, tyle że jak już raz miałem hybrydę to brzmienie M6Si wydawało się takie zbyt techniczne i nie było powrotu do czystego tranzystora.

A jak oceniasz ogólną "jakość" dźwięku obu, czyli ilość informacji (specjalnie nie używam słowa rozdzielczość bo dla niektórych ono jest tożsame z detalicznością) przez nie podawaną? Bo taki Zero Fidelity już Primo ustawił na poziomie m6si mimo oczywistych różnic charakterów o których wspomniałeś:

 

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, remar napisał:

Po Unico Due nabyłem Unico 90 więc jak widać mnie akurat pasuje dźwięk serwowany przez firmę Unison.

O, miałem 90, bardziej podobał mi się mały unico z 2002 roku. Myślę często o due. Możesz mi opowiedzieć o różnicach między due, a 90? 

Tylko właśnie... Lampy dużo zmieniają, ja nie dałem 90 szansy bo za dużo lamp tam siedziało, żeby nagle stwierdzić, że wymiana szkła nie była warta. Np. mojego Unico na niektórych kolumnach nie mogę słuchać z psvane, wolę z gold Lion. Natomiast na innych paczkach, czasem sprawdzą się psvane. 

Edytowane przez J4Z

Node 2i lps, Adi-2 lps, UR Unico Gold Lion, Harbeth 7ES-3

z Bogiem, dzielny audiofilu 🫡

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, remar napisał:

Po Unico Due nabyłem Unico 90 więc jak widać mnie akurat pasuje dźwięk serwowany przez firmę Unison.

Chodziło mi o różnicę "jakościową" między M6Si a Due bo według Zero Fidelity to już Primo daje radę w porównaniu z Musicalem.

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba już tu wcześniej pisałem, Unico Due to takie przyjemne granie bardzo podobne do lampowych urządzeń Unisona. Nawet miałem okazję u dystrybutora posłuchać jednocześnie Due i lampowca chyba Triode?, i to bardzo podobne granie było. Jedyne czego mi brakowało to dynamiki. Unico 90 ma tej dynamiki więcej i to już mi wystarcza, nie jest to poziom tranzystorów ale też nie o to chodzi. Ważne jest to lampowe "coś" co dodaje przedwzmacniacz ale tego lampowego brzmienia Unico 90 ma już zdecydowanie mniej niż Due. Lampy wymienione bo tak mi pasowało a miałem już pewne doświadczenie z testami na Due.

4 minuty temu, Yodzisław napisał:

Chodziło mi o różnicę "jakościową" między M6Si a Due bo według Zero Fidelity to już Primo daje radę w porównaniu z Musicalem.

M6Si i Due nie bardzo da się porównać bo to są właściwie same przeciwieństwa 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, remar napisał:

M6Si i Due nie bardzo da się porównać bo to są właściwie same przeciwieństwa 🤔

No dobra - to ostatnia próba :) Stosunek jakość dźwięku / cena - który wzmacniacz ma lepszy?

A o samym Due to ciekawe co piszesz bo wszędzie w recenzjach i komentarzach salonów na forach że Due jest mało "lampowy":

 

"... Mój pogląd na islam jest taki, że NIE jest to tak naprawdę religia. Według mnie jest to totalitarna ideologia polityczna z elementami religii..." ---- WWW.EUROISLAM.PL

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.