Skocz do zawartości
IGNORED

Beresford TC-7520


thomaz

Rekomendowane odpowiedzi

Kyle, 4 Lut 2010, 07:58

 

>Skoro niby w domu nic nie dają, to dla czego użytkownikom z forum EiS w ich domach dają (redukują

>szumy itp.) ??????

 

bo się pewnie profesjonalnie zajmują dźwiękiem, a sprzęt pro ma w większości złącza zbalansowane, a to

pewnie po to, że w takim studio jest masa urządzeń, kabli, które mogły by powodować zakłócenia. Jeśli

Twój dom przypomina studio to jest to rozwiązanie dla Ciebie :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

Witam

Wczoraj, w ramach walki z nudą, zabrałem sie za przerabianie juz przerobionego beresforda 7520 GF mod 2. Mod robiony trochę na chaosa, ale dał spektakularne rezultaty. Zaczęło się od wymiany op ampa ad 275 w sekcji słuchawkowej, którego tam wcześniej wcisnąłem, na LM 6172 (moim zdaniem jeden z lepszych scalaków na rynku-barwa, szybkość, wybrzmienia, kontrola). Teraz mam LM'y zarówno w sekcji pre jak i słuchawkowej. Wokół scalaków zauważyłem masę (12 szt ) badziewnych kondensatorów o rodowodzie w najlepszym przypadku środkowych Chin. W międzyczasie pozbywałem sie dvd playera sony 930QS, wypełnionego masą dobrych kondensatorów (ELNA SILMIC I ARS) o odpowiednich parametrach, więc chwila zastanowienia i do dzieła. Kondensatory zmieniły "żywiciela", widać bardzo przypadł im do gustu bo odwdzięczyły się cudownym dżwiękiem. To co się zmieniło to wybrzmienia, teraz kończą się zgodnie z wolą realizatora płyty, mikrodynamika, precyzja, szybkość, masa "planktonu dźwiękowego", a wszystko to bez wyostrzania, dźwięk jest wręcz jedwabisty. Nie mogę oderwać się od słuchania "beresa" ma teraz taki powab. Wniosek jest następujący, DAC ma duży potencjał, myślę że można spokojnie dojść do ver 9 mk VII ;) Obserwacji swoich dokonywałem na AKG K-501, mojej nowej fascynacji, przez nie teraz kurzą się HD600 i SRH840, nie wspominając o CAL, ale to sprawa na odrębny temat.

 

Dodam jeszcze, że nie słucham po USB. Transportem cyfrowym jest audiotrak prodigy 192, cyfra idzie po coaxialu ultralinka, drugi coax w beresie zajęty jest przez CD.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adamo, tą metodą można wszystko zmienić i upchnąć do starej obudowy ;)

Chciałbym by wszystko można było zmienić, lecz nie zawsze zmiany idą na lepsze, jednak w tym przypadku poprawa jest znacząca.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam,

 

zastanawiam się jak DAC Beresford TC-7520 Caiman GFmod v5 z USB wypada w porównaniu z Arcam rDAC. rDac trochę droższy i ma lepsze wejście USB (96/24), natomiast Beresford ma wzmacniacz słuchawkowy, z drugiej strony ani USB ani wzm. słuchawkowy nie będą używane. DAC ma być upgradem do zestawu: Arcam FMJ a18, Paradigm Monitor 9v6, Sony BDP-S370 (jako transport podłączony po coaxial).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty się nie zastanawiaj... Pożycz i posłuchaj. W przypadku Beresforda, pożyczenie to nie problem. rDACa pewnie znajdziesz w jakimś sklepie Audio Video (porządnym). Porównaj i weź to co Ci bardziej odpowiada.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Ty się nie zastanawiaj... Pożycz i posłuchaj. W przypadku Beresforda, pożyczenie to nie problem. rDACa pewnie znajdziesz w jakimś sklepie Audio Video (porządnym). Porównaj i weź to co Ci bardziej odpowiada.

 

rDac wypożyczony i przetestowany. Podłączone przy użyciu Chord CobraPlus i Chord Codac Digital. Pierwsze wrażenie kompletnie mnie nie powaliło. W porównaniu do przetworników Sony przyrost jakości jest niewspółmierny do kwoty jaką trzeba wydać na rdac+cobra+codac. Nie twierdzę, że dźwięk jest gorszy bo oczywiście, że jest lepszy pod każdym względem, ale spodziewałem się czegoś więcej. Kolejną rzeczą wartą odnotowania jest różnica w brzmieniu wejść, USB wypadło na moim systemie zbyt jasno i jaskrawo, być może jest to wypadkowa charakterystyki Paradigmów.

 

Co ciekawe upgrade interconnecta z KLOTZ AC110 (wtyki NEUTRIK) na CobraPlus przyniósł zauważalną poprawę i generalnie kabel ten zostaje w moim systemie. Moje wrażenie jest takie, że jeśli przyrost jakości uzyskany dzięki zestawowi rDac i CobraPlus będziemy traktować jako 1 to podział wg mnie wygląda następująco 0.3cobra i 0.7 rdac.

 

Następnym krokiem będzie wypożyczenie Beresforda, być może uzyskam lepsze efekty na swoim systemie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu recenzja Beresforda podstawowego 7520. :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sugeruję wypożyczenie Beresforda już z Modem 6.

 

Co to za kabel Chord Cobra Plus i ile kosztuje ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Oni rzekli: Panie, tu są dwa miecze. Odpowiedział im: Wystarczy." (Łk 22, 38)

"Lecz teraz - mówił dalej - kto ma trzos, niech go weźmie; tak samo torbę; a kto nie ma, niech sprzeda swój płaszcz i kupi miecz!" (Łk 22, 36)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu recenzja Beresforda podstawowego 7520. :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Sugeruję wypożyczenie Beresforda już z Modem 6.

 

Co to za kabel Chord Cobra Plus i ile kosztuje ?

 

Recenzja

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Cena 299zł za 0.5m

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam pytanie do kolegów znawców Beresforda:

 

Mój sprzęt grający i preferencje jak w "o mnie".

Planuję sprzedać dotychczasowe stereo (cd+wzmak+tuner+słuchawkowiec) i kupić integrę Roksana.

Nie planowałem zakupu nowego, drogiego cd, bo zastanawiałem się nad nowoczesniejszym rozwiązaniem.

Myslę o wykorzystaniu mojego CA DVD99 jako transport i podłączeniu go przez ic coax (opt.) z DAC.

Mocno chodzi mi po głowie ten najnowszy mod Beresforda.

Później możnaby podpiąc pod niego jakies radyjko internetowe.

(muzyka z kompa na razie odpada, bo jest i będzie w innym pokoju).

Zatem aktualnie byłby wykorzystany tylko z moim odtwarzaczem dvd w roli transportu.

Dodatkowo dobrze, że ma gniazdo słuchawkowe, bo jeszcze w 1/4 słucham nocą przez OTL+HD650.

 

Czy mocno ten DAC podrasuje mi brzmienie dvd jako transportu?

Czy faktycznie to bedzie lepsze (lepiej brzmiace) rozwiązanie, niż zakup cd np. za 3000pln?

 

Z góry dzięki za pomoc i podrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpowie mi coś jakiś posiadacz lub były Beresforda ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Roksan Caspian M1 CD (mod.SonusOliva) => Roksan Caspian M1 NG => Dynaudio Focus 160

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...

to kup DAC który sobie obrałeś i na który Cię stać, a do tego kartę audiotraka/m-audio/edirola

ktora ma TAS1020 i umozliwia transmisje 24/96. Ja tak zrobilem i działa.

 

Mam audiotrack optoplay, uzywam go jako tranposrt... do tego sterowniki z www.usb-audio.com i sluzy mito jako transport do docelowego DAC.

 

Czy zamiast DACa mogę używać zwykly wzmacniacz denona?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 lata później...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Tam jest napisane wyraźnie, że TC-7520 działa pod linuxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest napisane, że działa "pod jakimś" Linuxem. Nie ma napisane nic więcej - kernel, dystrybucja itd. Nawet popularny sprzęt jakim jest XFI HD (USB) może mieć problem, a sam spotkałem się z tym, że właściciele miewają problemy z najbardziej popularnym, automagicznym klikaczem, to jest Ubuntu...ja siedzę na Archu. Nie chcę skończyć z klockiem, którego będę używać tylko pd Windowsem, bo nie...siedzę na nim. Sama Alsa np. nie wspiera niektórych lepszych kart dźwiękowych jak np. AIM, czy sprzęty na CMI8888.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale UAC1 to alsa. Alsa to cześć jądra od kilkunastu lat. UAC1 jest w alsie od ponad 10 lat. Zawsze można zainstalować najnowsze jądro z www.kernel.org więc nie siej paniki :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale UAC1 to alsa. Alsa to cześć jądra od kilkunastu lat. UAC1 jest w alsie od ponad 10 lat. Zawsze można zainstalować najnowsze jądro z www.kernel.org więc nie siej paniki :)

Nie sieję, a pytam - z linuxami jestem na "ty" od 5 lat, od przejścia z Windowsa i...nie jest zawsze tak, że coś działa "out of the box" - przykłądem było postawienie u siebie dzialającego mpd w oparciu o systemd...co się okazało praktycznie niemożliwe bez 2 dniowego kopania w faqach, postach, tematach, dokumentacjach bo...systemd ma buga, który na karku ma 2 rok, a o którym widocznie zapomniano, a ten pojawił się ponownie...Bugi w linuxie są naprawiane, a często wracają ze zdwojoną siłą, czego przykładem u mnie na każdej maszynie był i jest od lat, suspend to ram, który jest mocno powiązany m. in. ze sterownikami graficznymi i samym kernelem. Mając Z97 suspend to ram, z powodu wadliwego biosu płyty głównej, pod linuxem w ogóle nie chodził mi prawie 1.5 roku.

 

Na oku mam Nostromo H5, ale nie widzi mi się wywalenie np. 830+Kw za mebelek...który mógłby u mnie nie działać, więc szukam, czytam, pytam - pisałem do Nostromo, nawiasem mówiąc, i H5 działa poprawnie pod linxem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytasz się o beresford tc-7520 czyli UAC1 czy tak ogólnie? Napisałem ci jaki jest status UAC1.

 

Btw jeśli sprzęt jest na USB i działa bez sterowników to znaczy ze to UAC1/UAC2 i wtedy działa pod linuksem. Poza tym kupujesz jako komsument na odległość więc nie wiem w czym problem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pytasz się o beresford tc-7520 czyli UAC1 czy tak ogólnie? Napisałem ci jaki jest status UAC1.

 

Btw jeśli sprzęt jest na USB i działa bez sterowników to znaczy ze to UAC1/UAC2 i wtedy działa pod linuksem. Poza tym kupujesz jako komsument na odległość więc nie wiem w czym problem.

 

7520. Te konstrukcje, tak jak i Nostromo H5, podobają mi się. Mam wrażenie, że to po prostu jest dobrze wykonane.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie nostromo tak piszą o 5H:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

 

działa bez problemów z Windows XP, VISTA, 7, 8, 8.1, 10

Mac OS

Linux

Android od 4,2 z OTG

 

Nie wiem z czym problem. Jeśli linux coś obsługuje w jądrze to bardzo rzadko ta obsługa jest usuwana w nowszych jądrach. Dlatego źródła jądra stale puchną. To nie winda. Nikt ci obsługi sprzętu nie usunie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Czy jeśli pusta ściana promuje ateizm (stanowisko Włoch w sprawie dot. krzyża w szkole) to rozwiązaniem jest tapeta w krzyże?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.