Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

łasic, 24 Kwi 2009, 00:03 robix... jeszcze powiedz, że se po pijaku skreczujecie >>

Od tego są te Techniksy! :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 23 Kwi 2009, 23:59

 

>PJ mają skalowaną przeciwwagę i w sumie dla potwierdzenia albo wykluczenia, a głównie dla

>zaspokojenia mojej ciekawości mógłbyś sprawdzić o ile musisz obrócić tę przeciwwagę żeby zrównoważyć

 

Qrde jak zacząłem kręcić do tyłu to coś przeskoczyło czyli chyba dopiero wskoczyło bo na zero po tym dopiero ramie utrzymywało sie w stanie rownowagi.

 

A wogóle tego nie powiedziałem, że tą igłe to ja sam złamałem próbując ją wyprostować troche, co nie zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>łasic, 24 Kwi 2009, 00:03 robix... jeszcze powiedz, że se po pijaku skreczujecie >>

>Od tego są te Techniksy! :))

 

Wiele lat temu troche bawiliśmy się w Didżejke graliśmy takie dziwne odmiany techno - minimal, progressive house itp. Mieliśmy adaptery jakieś takie dziwne ale pamiętam, że technicsy to były dla nas jako punkt odniesienia jakości hehe, ale wtedy zwracało sie uwage na trwałość i żeby tempo trzymały itp.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

 

jak w przyśpiewce: "czy go zabił, czy nie zabił, ale mocno go osłabił" :-]

 

na przyszłość przestudiuj bardzo uważnie to co jest tu (a dawałem już tego lynka)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łasic, 24 Kwi 2009, 00:27

 

>>zmienia jakby sytuacji, bo juz wczesniej mogła pęknąć przez ten powyższy błąd i nie tylko.

>

>jak w przyśpiewce: "czy go zabił, czy nie zabił, ale mocno go osłabił" :-]

>

>na przyszłość przestudiuj bardzo uważnie to co jest tu (a dawałem już tego lynka)

>

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

>

>jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

 

Przestudiuję bo widzę, że jak samemu sie nie naucze to dostane kosztowną nauczkę

 

>jak już wyżej pisałem, będzie dobrze... ;-)

To może uda mi się zasnąć dziś jednak ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Przestudiuję bo widzę, że jak samemu sie nie naucze to dostane kosztowną nauczkę

 

no, już dostałeś ;-)

 

>To może uda mi się zasnąć dziś jednak ;)

 

dobry pomysł, ja się odmeldowuję

dobranoc

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart81 mozesz jeszcze poznac jedna droge do dzwieku lepszego niz te primare - bardzo tania i sprawdzona - stare cd przerobione na sposob jak na www.lampizator.eu + tripath 2x10 wat + szerokopasmowce isophona w odgrodach (watek na diy) badz mocniejszy tripath czy gainclone z normalnymi juz kolumnami. Do sluchania analogowych plyt w bezproblemowy sposob zalatw sobie jakiekolwiek video 6 glowicowe badz duplikator era, kup plyty zapoznaj kogos z dobrym torem analogowym i przegraj winyle na kasety, winyle potem sprzedaj dalej a zwroci Ci sie cala inwestycja. No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy smiech z horroru)) Poczatki zawsze sa trudne ale nie jest zle :) (tez tak sobie powiadam bo tylko jeden mlotek sie na kure zlapal ;) )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy

>smiech z horroru))

 

słyszał -> jest stracony, ale ważne, że ma jeden ważny etap rozwoju za sobą, a mam tu na myśli spieprzenie porządnej wkładki w możliwie idiotyczny sposób, trzeba to jak ospę odchorować

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr__, 24 Kwi 2009, 01:11

 

>Bart81 mozesz jeszcze poznac jedna droge do dzwieku lepszego niz te primare - bardzo tania i

>sprawdzona - stare cd przerobione na sposob jak na www.lampizator.eu + tripath 2x10 wat +

>szerokopasmowce isophona w odgrodach (watek na diy) badz mocniejszy tripath czy gainclone z

>normalnymi juz kolumnami. Do sluchania analogowych plyt w bezproblemowy sposob zalatw sobie

>jakiekolwiek video 6 glowicowe badz duplikator era, kup plyty zapoznaj kogos z dobrym torem

>analogowym i przegraj winyle na kasety, winyle potem sprzedaj dalej a zwroci Ci sie cala inwestycja.

 

WTF ?? Jeśli chodzi o DIY to ten skrót mi sie dziwnie kojarzy ;P

 

>No chyba ze jestes juz stracony i zostaniesz tu z nami po wieki (3 minutowa wstawka na opentanczy

>smiech z horroru)) Poczatki zawsze sa trudne ale nie jest zle :) (tez tak sobie powiadam bo tylko

>jeden mlotek sie na kure zlapal ;) )

 

To bardziej prawdopodobne, o co biega wam z tą kurą !?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ostatnie wieści :

Jestem pozytywnie zaskoczony, że panowie z Audiostylu zajęli się moją sprawą i rozmawiali [odwiedzili] Voice'a będącego dystrybutorem Sumiko, aby coś wyskórać w mojej sprawie [np. jakiś konkretny rabat na nową wkładkę]. Ale co z tego wyjdzie i czy wogóle coś to sie jeszcze okaże.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bart pocwicz na tej najtanszej wkladce om cos tam ustawianie gramofonu, nie ma co sie pchac w koszty bez opanowanie podstaw beda same klopoty, wszelka potrzebna wiedze znajdziesz w tej zakladce a ow kura to tylko takie urozmaicenie by nie zasnac z nudow ;) Dla zainteresowanych t-ampy czyli tripath do analogu najlepiej zasilac z akumulatora samochodowego 12V - ja z cs silver + shure v15IV + t-amp + isophony uzyskalem dynamikie znacznie wieksza od krela (choc szerokopasmowce mniej uniwersalne) z czyms co bardziej literaccy audiofile nazywaja "czarnym tlem" ktore mamy w najbardziej zaawansowanych systemach z idealnie czystym pradem + dobre wkladki mc. Zamias na maksymalnie tanie dzis video winyle mozna zgrywac na kompa ale studyjna karta wyjdzie drozej przy otwarzaniu wprost z gramofonu mozna dopiero uzyskac na dobrze zestrojonych systemach

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

*uzyskac lepszy efekt niz z kaset

W innych przypadkach a wiec w wiekszosci systemow analogowych jest identycznie - w takim przypadku wiyle to tlko moda :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Bart81,

Polecano Ci tu wkładki Audio-Techniki do ramienia 8,6c Pro-Jecta (w gramofonie 1.Xpression III). Ten co poleca napisał w wątku 47940 co następuje:

 

Łasic, 25 styczeń 2009, godz. 13:42,

"...Jedna jeszcze uwaga: po kilku dniach słodkiego katowania płyt nowym rylcem zaobserwowałem, że AT150MLX ma większą w porównaniu z AT440MLa tendencję do wpadania w nieprzyjemne kilkuhercowe drgania boczne. Efekt pojawił się - co ciekawe - gł. na polskich płytach ("Closer" Joy Division - Tonpress i "Love Over Gold" Dire Straits - Polskie Nagrania), ale też na 10" angielskiej płytce Wedding Present..."

 

Silne rezonanse, w które wpada wkładka podczas odtwarzania muzyki, świadczą o skrajnie złym dopasowaniu ramienia i wkładki lub o grubych błędach w jej kalibracji. Jeśli jest tak duży rezonans, że można zauważyć gołym okiem "nerwowe" bicie wkładki w rowku, to należy zdecydowanie ODRADZAĆ a nie polecać. Pomysł z Blue Pointem No. 2 jest lepszy, wiarygodny jak dla mnie forumowicz , który użytkuje taką właśnie wkładeczkę w ramieniu Pro-Jecta, nigdy o tych zniechęcających efektach nie pisał.

Pozdro,

Yul

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dear Yul.

Rezonanse występowały jedynie w zestawie wkładka AT440MLa + igła AT150MLX. W zestawie wkładka + igła 150MLX nie ma tego zjawiska, a zatem ramię g. do tego ma. Jeżeli starasz się powyzłośliwiać (bo w wątku obok kilka godzin temu udowodniłem Tobie, że bardzo autorytatywnie wypowiadasz się o czymś, o czym najbledszego pojęcia nie masz) to wyzłośliwiaj się proszę na temat Grado, bo o AT to, bracie, masz dość wątłe pojęcie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>łasic,

"...bo o AT to, bracie, masz dość wątłe pojęcie..."

 

Różnica pomiędzy nami jest taka, że ja posiadam 3 wkładki Audio-Techniki, a Ty tylko 3 wkładki, każdą z innej wsi. Ale doceniam, że w tych warunkach i tak moje pojęcie raczyłeś określić jako "blade".

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dajcie na luz to nie ,,zbocznica,, i mysle ze te utarczki nie przystoja w tej zakladce.

 

Kazdy ma jakies doswiadczenia i ma prawo do ich przekazania a osoba zainteresowana albo z nich skorzysta lub nie.

 

Ps. Kura przecie i tak wie najlepiej - ale ,ale kto jest kura????

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>Panowie dajcie na luz to nie ,,zbocznica,, i mysle ze te utarczki nie przystoja w tej zakladce.

 

co racja, to racja

Yul, postawię Ci piwo, takie dla wymagających, w ramach ekspiacji

:-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem z Właścicielem Audiostylu i sytuacja moja wygląda tak, ze musze poczekać do poniedziałku na ostateczną cene nowej wkładki, prawdopodobnie będzie to cena bez marży. Pan Wacław powiedział mi również, że mnie nie puści samego z tą wkładką tylko wyśle swojego wysłannika ze mną :P

 

Więc muszę sie uzbroić w cierpliwość do pon. i chyba w tym czasie nie ma zbytnio sensu kupować czegoś innego.

 

pozdrawiam

Bart

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>Bart81,

Czyli z tym Audiostylem (nie powiem, nie znam osobiście) nie jest tak źle jak napisał forumowicz . Jeśli dotrzymają słowa, to mam wrażenie że jakoś wybrniesz, tym bardziej jeśli uzbroisz się w cierpliwość. Cierpliwość to baza w vinylu. O! sorry, powtarzam się jak stary dziadek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yul, 24 Kwi 2009, 15:00

 

>>>>Bart81,

>Czyli z tym Audiostylem (nie powiem, nie znam osobiście) nie jest tak źle jak napisał forumowicz

>. Jeśli dotrzymają słowa, to mam wrażenie że jakoś wybrniesz, tym bardziej jeśli

>uzbroisz się w cierpliwość. Cierpliwość to baza w vinylu. O! sorry, powtarzam się jak stary dziadek.

 

Na to by wyglądało właśnie, że ludzie tam raczej mają raczej nie-olewackie podejście, lecz zaczekajmy jak to się wyjaśni ostatecznie. Spoko, spoko ja jestem bardzo cierpliwy (do pon. do otwarcia sklepu zostało 66 godzin 20 minut i 15 sekund, 14, 13 ...).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Bart81, 24 Kwi 2009, 14:47

 

>Rozmawiałem z Właścicielem Audiostylu i sytuacja moja wygląda tak, ze musze poczekać do

>poniedziałku na ostateczną cene nowej wkładki, prawdopodobnie będzie to cena bez marży. Pan Wacław

>powiedział mi również, że mnie nie puści samego z tą wkładką tylko wyśle swojego wysłannika ze mną

>:P

 

 

No to po europejski.Pozostaje mieć nadzieję,że wyślą za Tobą kogoś kompetentnego,bo jak tylko dla towarzystwa,to wróżę długą listę zakupów.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.