Skocz do zawartości
IGNORED

Gramofon - wielkie rozczarowanie ..


Bart81

Rekomendowane odpowiedzi

miało być : "Jak widać lepiej posługiwać się ... "

 

A tu takie coś znalazłem :

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ciekawe, ciekawe :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Paweł Skurzewski

(Konto usunięte)

Bart81, 22 Kwi 2009, 20:57

 

 

>A wogóle faktycznie, ten Radiohead kolekcja - jest fatalnie nagrany! Podobno jest wręcz z tego znany

>(cd są b.dobrze).

 

 

Drogi Kolego

 

ten box jest "zrobiony" z cyfry tej samej co CD,więc jakość nagrania jest taka sama jak na CD i bzdurą jest,że Radiohead ma dobrze nagrane płyty CD a vinylowe już nie te dwie(Amnesiac i Kid A)graja ok na obu nośnikach.Posłuchaj w końcu płyt wytłoczonych w czasach analogu,usłyszysz co ten format ma do zaoferowania.

 

P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 'The best of' są tam z róznych płyt ale grają bardzo sucho i są zamulone ponad normę, potwierdził to też wczoraj Piopio (słuchając już na tym lepszym zestawie), za to słuchając Kid a z cd zawsze podobała mi się jakość realizacji (również "In rainbows"). Tylko Ty mowisz o płytach co mają po 30 lat? Czy też jakieś reedycje dzisiejsze? Bo te szumy i trzaski tych starych chybba muszą nieźle dawać po uszach.

 

pzdr

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja czy ma ktoś może coś takiego. przmierzałem się do zakupu ale powoli się zniechęcam czytając to

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki taipan3 za pomysł z tą wagą ! "Audofilska" waga Pro-Jecta kosztuje ponad 300 zł !!!!!!

Zamówiłem tą z allegro za 50 zł ;-) Efekt ważenia będzie ten sam a jaka oszczedność !!! ;-)

 

pozdrawiam !

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Buchardt A500 + ARCAM CDS50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiofilskie wagi to belkot, nie ma znaczenia dla igly czy -0.3 czy +0.5g a roznice mozna wychwycic przy niektorych wkladkach na sluch, przy innych wcale. Z praktyki zawsze lepiej dac zalecana przez producenta wage albo nieco wieksza niz mniejsza bo wiekszosc producentow zwykle sciemnia podajac mniejsza wage by ladniej toto wygladalo marketingowo, w ten marketing zreszta i tak wiekszosc uwierzyla przesadzajac chocby z niewiadomo jakimi wagami. Jak ma sie wkladke za 20000 o bardzo zaawansowanym szlifie na lekkim kosmicznym ramionku to mozna sobie wtedy gadzety dla samozadowolenia kupowac. Dzisiejszy "gramofon" pod niektorymi wzgledami jak widac to wielkie rozczarowanie :))

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wkladki gdzie nie ma sciemy podaja np: denon 103 dl 2.5g +-3g, Ortofon SPU 4g 3.5g do 4.5g, nie wyobrazam sobie by robic sceny z waga i dokladnoscia 0.1g w przypadku igiel sferycznych, eliptycznych i ich odmian czy zwyczajnych wkadeczek mm. Takich innych audiofilskich koszmarkow w analogu jest znacznie wiecej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Nowe i gra. Przynajmniej wiadomo za co się płaci. Nie jest też dziwne, że mają mnóstwo klientów w Japonii.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>>dario77

In Rainbows gra F A N T A S T Y C Z N I E !!! Kupuj w ciemno.Mam i gram na swoim Denonie b.często.Świetna realizacja,dynamika i w ogóle.Ja zasięgnąłem przed zakupem opinii winylowców na dzikim zachodzie,którzy wystawiali świetne noty tej płycie.Potwierdzam ich spostrzeżenia.SUPER jakość na winylu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>>Bart81

 

"Bo te szumy i trzaski tych starych chybba muszą nieźle dawać po uszach."

 

Większość moich płyt to stare 30-letnie zabytki. Grają często czyściej niż nowe, bo nowe są często niechlujnie wytłoczone. Gdy będziesz kupował płyty w złym stanie lub gdy nie będziesz ich czyścił, to trzaski będą dawać po uszach.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda i gra.

Jest perfekcyjnie wykonane i zaprojektowane przez fachowca i znawcę tematu.

Mało które TT dostępne w audio - składach są w stanie zaoferować taką jakość.

 

K

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

PUNKS NOT DEAD ' ... analogowo w cyfrowym świecie ... '

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja jakiś nietypowy jestem bo wszystko co ma coś wspólnego z akrylem, w porównaniu do konstrukcji metalowych, działa mi z ograniczoną dynamiką.

Ale to pewnie moja skaza somatyczna.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czniać to . . . jak mawia prawdziwy noblista - jadem na ryby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczepie sie jeszce pod tytul watku. Denon dl 103 konstrukcja z poczatku lat 60 rok temu 400zl dzis 800zl, Ortofon SPU konstrukcja z konca lat 50, rok temu 1150zl dzis 2900zl. Wiem ze kryzys i tylko ziemniaki teoretycznie powinny taniec, ze inny kurs zlotego ale zaczyna to byc rozczarowaniem ze cos do czego nawet nie mozna przyczepic najbardziej sciemniajacej spiewki o postepie technicznym w taki sposob zmienia ceny. O wspolczesnych kosmicznych gramofonach za dziesiatki tysiecy euro nie wspominam bo to przerost formy nad trescia ale ze w kapitalizmie cokolwiek jest warte tyle ile ktos chce za to dac to mamy kwiatki. 90% nowych tloczen i reedycji czesto z materialem z cd - sorry ale wole solidny dac czy stare tda bez oversamplingu i opampow z dorabianym stopniem lampowym bo przynajmiej nie musze rzezbic w... jakim sa wszelkie upierdliwoscie zwiazane z gramofonem. A o co chodzi moim zdaniem z tzw. powrotem mody na winyl? to bardzo proste i bardzo pasuje do dzisiejszej filozofi - wyglada efekciarsko, jest cool i trendy bo przypomina np lata 70 pokazywane w amerykanskich filmach, przez swoja upierdliwosc i ograniczenia woli byc czyms dla elit niz czyms dla plebsu a co najistotniejsze w tej calej sciemie zasoby plyt sa ograniczone i ciagle sie kurcza dlatego wpierw trzeba wmowic ludziom ze maja wszystko kupowac by je jeszcze moc jako tako odsluchiwac a na koniec wciskac im juz tylko nowe winyle ktore od cd roznia sie jedynie gorsza jakoscia bo z wyjatkiem kilku perelek (piekne slowo bo jakie to niedostepne i o ile jeszcze wiecej mozna za to z ludzi kasy wyduscic) sluchamy dzwieku cd + mechaniczne upierdliwosci winyla. Na koniec zostaje cale vinylowe voodoo i szereg innych nieprzydatnych bzdetow oraz wierzen niemal religijnych ze niby precyzja mechaniczna gramofonow ma byc wieksza niz przy operacji mozgu. To co na przestrzeni ostatnich 30 lat stlo sie z tym nosnikiem i wszystkim z nim zwizanym faktcznie moze byc rozczarowujace... Oczywiscie tez mozna znalesc w tym calym balaganie duzo przyjemnosci ze sluchania muzyki, szkoda tylko ze nie ma tylko zdrowych i uczciwych zasad tej zabawy jak za zlotej ery analogu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszly mi tylko 3 rozsadne rozwiazania (choc przekornie mam nadzieje ze ktos tez mysli inaczej)

1 nigdy nie wdepnac celowo w winyl szczegolnie jedynie na skutek mody, niech to sie dzieje przez samodzielne odkrywanie pasji badz wcale. Z komputera tez mozna sluchac.

2 nigdy nie dac sie zwariowac i pochlonac bezkrytycznie obecnemu marketingowi w temacie analogu, po co komu realizowanie sztucznie wymyslanych potrrzeb?

3 wierzyc tylko w sprawdzone przez pasjonatow drogi obojetnie czy vintage, czy diy, czy wspolczesne, ale takie z ktorych zadowolonych jest przynajmiej kilkunastu roznych niezaleznych wyjadaczy zainteresowanych bardzo tematem analogu z ktorych przynajmiej jednego znamy osobiscie i mamy w to wszystko wlasny wglad, a nie patrzec slepo na opinie kilku przypadkowych klientow sklepu obojetnie czy supermarketu rtv czy hi-endowego nie wiem czego.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktem jest to ze gdy nie ma sie doswiadczenia i odpowiedniej wiedzy temat analogu potrafi doprowadzic do frustracji i zniechecenia tak jest w 80%.

 

Tak naprawde nirvany dostepuja tylko ci najwytrwalsi nazywani przezemnie koneserami.

 

Mialem 4 gramofony i kazdy z nich na identycznej wkladce gral inaczej wiec twierdzenie ze TT to tylko 10% dzwieku moim zdaniem nie jest prawda i mozna sobie to stwierdzenie wsadzic miedzy bajki.

 

Technics jest z nich najbardziej uniwersalny i nadaje sie na imprezy z alkocholem (koledzy moga sie wykazac),Lenco 450 byl juz niezly ale nieco ,,zmeczony,, zyciem, CEC BD-2000 to juz genialny dzwiek z ,,miesm,, tzn doskonaly gleboki bas i piekny dzwiek ktorego sie nie zapomina natomiast CEC BD-6000 to rozwiniecie ww z jeszcze lepszym ramieniem i mozliwosciami ustawien (oba miekko zawieszone)moim zdaniem gramofon ma duzy wplyw na dzwiek a wlasciwie jego technika i ramie.

 

Dodam ze im wieksza jest moja wiedza tym zaczyna to lepiej grac poczatkow nawet nie chce wspominac -ZENADA!

 

Wystarczy cos takiego by miec super granie z czarnych plyt:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ten ostatni jest moj a tego pierwszego bym chcial :)

 

robix

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos mi sie wkleilo nie tak :)

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

ten jest noj.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z paru ostatnich wpisów w tym wątku, a szczególnie z wpisów jednego forumowicza któremu wydaje się że jest kurą wnoszę, że jednak można być "za a nawet przeciw". Czyli całkiem jak jeden prezydent.

Jedyne co trzeba posiadać do vinylu to...cierpliwość. Dlatego, że w tej zabawie raczej nie ma dróg na skróty. Z cierpliwości może narodzić się wiedza, a z czasem powstanie doświadczenie, o którym tak chętnie pisze ten co myśli że jest kurą.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KUUŹŹŹWWWAA, dziś po odsłuchach postanowiłem wziąć ten sprzęt tego wyższego projecta i Sumiko Blue point, zaraz po rozpakowaniu i podłączeniu zostawiłem wszystkie ustawienia i kalibracje jak w sklepie, a tu nagle igła zaczęła spierniczać do środka po wszystkich rowkach i stało się .... WYGIĘŁA SIĘ :(( teraz sprawdzam i nie wiem czy wogóle taką igłe można wymienić, nawet nie dochodze czemu tak sie stało, .. cholera

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku co ty wyprawiasz.

Czy dostałeś gramofon w częściach i sam go składałeś?

Jeśli tak,to trzeba było przeczytać instrukcję.

To nie cedek.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz cały czas już ucieka do środka ale przez chwile było tak, że nie uciekała ale wtedy grało tylko na jeden kanał a i tak jakoś słabo,... jednak teraz też ją cały czas ściąga, ustawiałem różnie anty-skating i korygowałem lekko kalibracje i to nic nie daje, nia mam pojęcia czemu ją tak ściąga. HELP!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.