Skocz do zawartości
IGNORED

Kiedy w POLSCE się coś zmieni?


anastazy

Rekomendowane odpowiedzi

>jacch, 9 Maj 2009, 23:48

 

>Juz kiedyś pisałem, że pisanie na forum powinno byc możliwe po osiągnięciu 18 lat.

 

Gdyby sprawdzali czytanie ze zrozumieniem, to musiałbyś palić na ulicy opony przeciwko dyskryminacji w necie :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

Jaro_747, 12 Maj 2009, 00:16

 

>>sugam, 9 Maj 2009, 00:43

>

>>spróbuj choć raz zejść na poziom faktów, zamiast epatować wierzeniami, podejrzeniami i odczuciami

>>emocje to oczywiście ważna rzecz, ale same emocje bez konkretów to w sam raz na dyskusje

>nastolatek

>>o facetach

>

>Taaa...

>Znana jest sprawa którą ten pieniacz wytoczył swoim kolegom ze studiów i procesował się z nimi coś z

>10 lat przegrywając w kolejnych instancjach.

>

>http://www.przeglad-tygodnik.pl/index.php?site=kraj&name=2957

>

>Nadzwyczaj ciekawa i pouczająca lektura, polecam.

 

Jak to było? Aha: "Tiaaaaa..."

Kolega Jaro znalazł dowód potwierdzający tezę, że PiS wprowadził totalitaryzm: Ziobro sądził się z kolegami ze studiów. Bandzior jeden.

 

Masz więcej takich kawałków? Dawaj! Żebyśmy jeszcze lepiej wiedzieli, ile zawdzięczamy Don Tusku. I światlejszej części wyborców, rzecz jasna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polska zmieni się gdy, na miejscu stoczni w Gdańsku (znakomita działka w środku miasta) staną wysokościowce, biurowce i eleganckie sklepy.

 

Czy b. robotników (z pod znaku starej panny "S") uda się zmodernizować. Chyba nikt w to nie wierzy. Jak w każdej piramidzie - zyskali ci co byli pierwsi. Reszta czuje się oszukana.

 

Co do reszty. PL to kraj rolniczy. Tutaj jest duży potencjał. Nowoczesne, ekologiczne rolnictwo.

Polacy to także ludzie z wyobraźnią i polotem. Stawiałbym na informatykę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugam, 12 Maj 2009, 07:41

 

>Kolega Jaro znalazł dowód potwierdzający tezę, że PiS wprowadził totalitaryzm: Ziobro sądził się z

>kolegami ze studiów. Bandzior jeden.

 

Twoja głupota naprawdę jest porażająca jak dowody Ziobry. Skąd bierzesz te debilne teksty? Sam wymyślasz, czy ktoś ci to pisze?

 

Artykuł nie mówi o żadnym totalitaryźmie, świadczy jedynie o tym, że Ziobro to mściwy pieniacz i prawnicze beztalencie. tylko tyle i az tyle.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaro_747, 12 Maj 2009, 11:27

 

Nie tyle włączam się do dyskusji, co popieram. Ziobro = frustrat i pieniacz. Osobiście uczynił wiele złego. Najgorsze jest to, że swoje frustracje rozchlapał na innych ludzi poprzez tivi i prasę, a wystarczyłby dobry psychoanalityk.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

Jaro_747, 12 Maj 2009, 11:27

 

>>sugam, 12 Maj 2009, 07:41

>

>>Kolega Jaro znalazł dowód potwierdzający tezę, że PiS wprowadził totalitaryzm: Ziobro sądził się z

>>kolegami ze studiów. Bandzior jeden.

>

>Twoja głupota naprawdę jest porażająca jak dowody Ziobry. Skąd bierzesz te debilne teksty? Sam

>wymyślasz, czy ktoś ci to pisze?

>

>Artykuł nie mówi o żadnym totalitaryźmie, świadczy jedynie o tym, że Ziobro to mściwy pieniacz i

>prawnicze beztalencie. tylko tyle i az tyle.

 

Ty coś mówisz o pieniactwie? :)))))

 

W sumie to może przesadzam - wchodzisz z tekstem nie na temat, użyłeś tylko okresleń "twoja głupota" i "debilne teksty". Nieeee..... jak na twój potencjał, to dziś jesteś niespotykanie spokojny człowiek. :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 12 Maj 2009, 11:47

>a co dokładnie złego zrobił bo się nie orientuje?

 

Postaraj się trochę prześledzić ciąg wydarzeń spowodowanych zatrzymaniem dr G. To było na tapecie w gazetach i tivi. Bezpośrednim związkiem przyczynowym jest spadek ilości przeszczepów oraz śmierć wielu oczekujących ludzi. Zestawiając to z poniższą wypowiedzią z www, jest jak najbardziej odpowiedzialny za "pozbawienie życia". Nie przypuszczam jednak, aby były minister został postawiony za to przed obliczem Sprawiedliwości - bo rodziny tychże pacjentów musiały by być takimi samymi pieniaczami. Obrzydliwe jest dodatkowo samozadowolenie pana Z.

 

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Proszę cytować całą wypowiedź, a nie wyrywać pojedyncze słowa z kontekstu. Powiedziałem wówczas, że ten pan nikogo już życia nie pozbawi. Sformułowanie "pozbawienie życia" nie jest równoznaczne z morderstwem. Jeśli kierowca potrąci przechodnia i pozbawi go życia, to nie znaczy, że chciał go zamordować. Jako prawnik celowo nie powiedziałem, że "ten pan już nikogo nie zamorduje". Zamordowanie bowiem oznacza umyślne pozbawienia życia, a sformułowanie "pozbawił życia", nie przesądza jeszcze umyślności. Przy czym w kolejnym zdaniu dodałem, że jest to podejrzenie, tj. zarzut postawiony przez prokuraturę, nie przesądzam sprawy, rozstrzygnie ją sąd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugam, 12 Maj 2009, 11:52

 

Jeżeli ma to ci poprawić humor to napiszę według wzorca:

"W Polsce coś się zmieni gdy urzędnicy państwowi wysokiego szczebla i politycy będą odpowiadać za swoją głupotę i za łamanie prawa. Znany pieniacz i frustrat Zbigniew Ziobro powinien być jednym z pierwszych. W tej chwili gra rolę biednej ofiary "układu" w czym dzielnie pomagają mu jego koledzy.

 

Może być?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała strategia PiS polega na obróceniu sprawy Ziobrowego laptopa w żart, a tu nie ma nic śmiesznego i podpada to pod konkretne paragrafy.

 

Jeżeli chodzi o Palikota, to nie mam nic przeciwko śledztwu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zombywoof

12 Maj 2009, 12:25

 

no ale przecież udowodniono łapuwkarstwo, a o inne tematy sprawa sie jeszcze toczy...wiec?

 

a co do samego lekarza to pochodzi on z mojego okregu zamieszkania, nie mial najlepszej opinii...

 

no musi byc cos konkretnego co świadczy o tym pluciu na Ziobrę... podaj cos konkretnego!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 13 Maj 2009, 00:48

 

>Zombywoof

>12 Maj 2009, 12:25

>no ale przecież udowodniono łapuwkarstwo, a o inne tematy sprawa sie jeszcze toczy...wiec?

>a co do samego lekarza to pochodzi on z mojego okregu zamieszkania, nie mial najlepszej opinii...

>no musi byc cos konkretnego co świadczy o tym pluciu na Ziobrę... podaj cos konkretnego!

 

- na łapówkarstwo jak na razie dowodów. Filmiki z kopertą w sądzie nie wystarczą. Amatorstwo, należało oznakować banknoty. Dobre chęci najlepiej sprawdzały się w CZK. Sprawa skończy się na niczym.

- niekorzystna opinia na temat jednego człowieka nie może tworzyć dobrej opinii o innym - Stalin był zły bp Lenin był dobry.

- pluciu? Facet, przeczytaj jeszcze raz mój wpis. Sam pan Z. o sobie mówi, że nie bezpośrednie czyny (morderstwo) lecz pośrednie obciążają dr G. (nie chce mi się rozważać tego krętactwa). Jeżeli taka jest jego logika, to aresztowanie na ozach pacjentów, późniejsze harce w TV, spowodowały spadek ilości przeszczepów serca w PL i w konsekwencji śmierć wielu pacjentów - za co oczywiście Z. nie poczuwa się do winy, oślizgły typ.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bracia z golymi szablami stawali pod sejmowym namiotem aby w razie czego poslow swych zarabac gdyba zaglosowali nie tak jak im przykazano. To taki doping mial byc. Ale i tak przegrali bo magnaci zaczeli sprowadzac na sejmowe obrady wlasne armie. Poza tym wsrod braci choloty tez bylo co niemiara a i narod w ktorym 80% ludzi nie ma nie tylko prawa glosu ale i w wiekszosci wypadkow swobody poruszania sie musial przy mniej sprzyjajacych okolicznosciach upasc.

 

Patrzac na wydzrzenia krajowe z duzego dystansu nieraz zastanawiam sie jak to bylo mozliwe, ze w ciagu niecalej dekady jaka uplynela od 1981 roku do 1989 zniknely wszystkie rozsadne glosy z publicznej areny i ogromna wiekszosc obywateli PRL dala sie okrasc z majatku narodowego, ktory byl ich wypracowana wlasnoscia. Prywatyzatorzy wplacili tylko troche grosza do skarbu panstwa a prawowici wlsciciele czyli kazdy pracujacy obywatel nawet zlamanego grosza nie zobaczyl. Takie cwaniactwo mnie nie dziwi, tylko ze nikt nie protestowal publicznie mimo, ze juz SB przestalo byc grozne a w 1980-81 az tylu mialo odwage mimo ZOMO, SB itp itd. Ktos potrafi mi to wytlumaczyc?

 

I dlaczegow w konstytucji nie ma osobistej odpowiedzialnosci posla przed wyborca? Dlaczego gadajac tyle o demokracji nie wprowadzono systemu referendalnego wzorujac sie na np Szwajcarii? Nie znaczy ze Szwajcaria ma system idealny ale ma najwiecej elementow demokratycznych ze wszystkich panstw jakie znam.

 

Przypomne, ze panowie bracia w sejmikach glosowali osobiscie i dopiero na sejm krajowy wysylano poslow. Nawet z wlasnych doswiadczen historycznych widze zadnych wnioskow nie wyciagnieto. Co sie w tym PRL'u stalo w ciagu tych niecalych 9ciu lat? Co otepilo mozgi i wole narodu przez ostanie 20 lat?

 

pozdrawiam,

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

p.f.pawlikowski, 13 Maj 2009, 00:50

 

>"nie mam nic przeciwko ściganiu Palikota, ale Ziobrę czeba upier**lić?!" ;)

 

Mniej więcej. W odróżnieniu od Palikota Ziobro był Ministrem Sprawiedliwości który łamał prawo.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

vik, 13 Maj 2009, 09:14

 

>Panowie bracia z golymi szablami stawali pod sejmowym namiotem aby w razie czego poslow swych

>zarabac gdyba zaglosowali nie tak jak im przykazano. To taki doping mial byc. Ale i tak przegrali bo

>magnaci zaczeli sprowadzac na sejmowe obrady wlasne armie. Poza tym wsrod braci choloty tez bylo co

>niemiara a i narod w ktorym 80% ludzi nie ma nie tylko prawa glosu ale i w wiekszosci wypadkow

>swobody poruszania sie musial przy mniej sprzyjajacych okolicznosciach upasc.

 

Powiadasz, że w innych nacjach chłopi mieli w tym czasie prawa wyborcze?

 

 

>Patrzac na wydzrzenia krajowe z duzego dystansu nieraz zastanawiam sie jak to bylo mozliwe, ze w

>ciagu niecalej dekady jaka uplynela od 1981 roku do 1989 zniknely wszystkie rozsadne glosy z

>publicznej areny i ogromna wiekszosc obywateli PRL dala sie okrasc z majatku narodowego, ktory byl

>ich wypracowana wlasnoscia. Prywatyzatorzy wplacili tylko troche grosza do skarbu panstwa a

>prawowici wlsciciele czyli kazdy pracujacy obywatel nawet zlamanego grosza nie zobaczyl. Takie

>cwaniactwo mnie nie dziwi, tylko ze nikt nie protestowal publicznie mimo, ze juz SB przestalo byc

>grozne a w 1980-81 az tylu mialo odwage mimo ZOMO, SB itp itd. Ktos potrafi mi to wytlumaczyc?

 

To dość proste:

1. Po 1981 roku prześladowano, a jednocześnie umożliwiono wyjazd (dano paszporty) wielu, jak ich określasz, "rozsądnym ludziom".

2. Protestowano, ale media, a głownie pewne konkretne medium - czyli ówczesny organ rządu - tych mniej radykalnych przekonywał, że tak trzeba, że to dla dobra nas wszystkich, że koszty, że wyrzeczenia, a jednocześnie tych bardziej radykalnych wyzywał od oszołomów i spychał poza tzw. nawias społeczeństwa

 

 

>I dlaczegow w konstytucji nie ma osobistej odpowiedzialnosci posla przed wyborca? Dlaczego gadajac

>tyle o demokracji nie wprowadzono systemu referendalnego wzorujac sie na np Szwajcarii? Nie znaczy

>ze Szwajcaria ma system idealny ale ma najwiecej elementow demokratycznych ze wszystkich panstw

>jakie znam.

 

Bo taki system jest najwygodniejszy (dla niektórych) - ni pies. ni wydra, czyli ani demokracja, ani republika

 

 

>Przypomne, ze panowie bracia w sejmikach glosowali osobiscie i dopiero na sejm krajowy wysylano

>poslow. Nawet z wlasnych doswiadczen historycznych widze zadnych wnioskow nie wyciagnieto. Co sie w

>tym PRL'u stalo w ciagu tych niecalych 9ciu lat? Co otepilo mozgi i wole narodu przez ostanie 20

>lat?

 

Specjaliści od PR-u. I mercedesy na ulicach ("jak będę ciężko pracował, to też se takiego kupię")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>p.f.pawlikowski, 13 Maj 2009, 11:14

 

Czy szanowny Kolega NAPRAWDĘ NIE ROZUMIE o czym ja piszę, czy jest kolejnym przypadkiem chorobliwego i bezrefleksyjnego uwielbienia PiS?

 

Piszę nadzwyczaj wyraźnie za co Ziobro według mnie powinien odpowiedzieć, a Kolega (+helmuty, strugamy i inne) cały czas o czymś innym, kompletnie nie odnosząc się do tego, co ja piszę.

 

A od szmacenia to prezes Jarek i IPN ;-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Redaktorzy

Gdyby się odnieśli do tego, co piszesz, musieliby przyznać ci rację, a tego nie przewiduje konwencja. Ciekawe, nawiasem mówiąc, jak się miewa mój wpis sprzed 2 dni n.t. wypowiedzi rzecznika IPN, bo zauważyłem, że tak samo towarzyszyła mu pełna grozy cisza.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

Jaro,

Wiesz na czym polega kłopot z tobą? Wchodzisz w środek rozmowy, nie chce ci się nawet doczytać, o co w niej chodzi, a potem się ciskasz, że nikt cię rozumie

(oczywiście świetnie rozumie cię np. Redaktor - w głębokiej idei, że trzeba kogoś zgnoić, bo "pisowiec")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugam, 13 Maj 2009, 11:37

 

>Jaro,

>Wiesz na czym polega kłopot z tobą? Wchodzisz w środek rozmowy, nie chce ci się nawet doczytać, o co

>w niej chodzi,

 

Przecież ty cały czas piszesz to samo.

Jakbyś miał zamiar napisać coś innego i z sensem, to na początku dla odróżnienia daj gwiazdkę :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość sugam

(Konto usunięte)

Ostatni sondaż był taki, że w małopolskim wygrywa PO, ale tak naprawdę to Ziobro.

Załapałem - to się nazywa fakty medialne. A ty załapałeś? Czy uważasz, że się pomylili i cię nie rozumieją? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>sugam, 13 Maj 2009, 13:47

 

>Ostatni sondaż był taki, że w małopolskim wygrywa PO, ale tak naprawdę to Ziobro.

>Załapałem - to się nazywa fakty medialne. A ty załapałeś? Czy uważasz, że się pomylili i cię nie

>rozumieją? :)

 

Widzę, że jesteś dumny ze swojej głupoty i zamierzasz w niej wytrwać :-))).

Fakty są takie, że w sondażach w Małopolsce i Świętokrzyskim wygrywa PO.

Ale - i tu musisz się skupić - okręgi nie są jednomandatowe. I dlatego mimo, że na Ziobrę zostanie oddanych najwięcej głosów inna partia może uzyskać więcej mandatów (czyli -dla niezorientowanych - wygrać).

Pewnie zaraz napiszesz, że to każdy wie, ale jak widać każdy to nie znaczy ty i twoi koledzy :-).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Jestem Europejczykiem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.