Skocz do zawartości
IGNORED

Pre + Power KENWOOD


rafal735r

Rekomendowane odpowiedzi

Zadam pytanie jeszcze raz, bo moze nie wszyscy je widzieli w moim temacie i moze ktos by mogl podpowiedziec jak brzmia stare Kenwoody? Czy warto se zawracac tym glowe?

 

A mianowicie chodzi mi to ta koncowke mocy:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

I ten przedwzmacniacz:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie jest trudne. Używam Kenwooda z linii KA i jestem bardzo zadowolony. Mój model jest z lat 90. Opis KA7090R jest w opiniach na forum to możesz sobie poczytać.

Natomiast klocków z aukcji nie znam. Końcówka mocy wygląda bardzo poważnie. To jest porządny pożeracz prądu. Domniemam, że gra ładnie. Natomiast pre to nie wygląda mi zbyt poważnie. To jest klocek z niższej półki.

Z wpisu nie wynika co chciałbyć tym napędzać i w jakim pomieszczeniu. Uważam, że wybór Kenwooda to dobry pomysł. Ale bym się skierował bardziej w kierunku wzmacniacza zintegrowanego. Mieli piękne modele w ofercie i na rynku wtórnym można je poszukać.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncówka wygląda "poważnie", a preamp nie? Pozwolę sobie nie zgodzić się z tym twierdzeniem.

To są na 90% dedykowane sobie elementy...

 

Zamiast Kenwooda zaproponowałbym preamp Protona z końcówkami Rotela albo DIY (w tym momencie na allegro). Nie mniej jest to "strzał" na chybił trafił. Lecz miałem wiele kombinacji różnych firm i z doświadczenia wiem, że naprawdę żadko nie lubią się zazwyczaj te elementy, które znacznie różnią się pod względem ceny.

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jacież, ten pre Kenwooda ojciec kupił na giełdzie za 50 zł ! Nie znał się i myślał że to wzmacniacz zintegrowany ;P Chyba zaraz mu go zabiorę i wystawię na allegro za 200 zł i będę miał na nowy kabelek ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W środku ten preampik wygląda trochę biednie, choć mam porównanie tylko z moim topowym Rotelem. A gra (podłączony do zmostkowanych Roteli 971) sucho, płasko i bez dynamiki, Rotel przy nim to wulkan. Ale nie wiem jak zachowałby się w dedykowanym zestawieniu z końcówą Kenwooda. Mimo to popieram kolegę wyżej, jednak warto poszukać jakiegoś zestawu na Rotelu, z tym że najlepiej pre i końcówę Rotela, inny pre nie koniecznie musi się sprawdzić. Ja słuchałem swoich końców też z ponoć bardzo dobrą pasywką i jednak Rotelowe pre pasuje lepiej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3-kilogramowy wzmacniacz zintegrowany ???

Lepiej go podepnij pod Rotele i napisz kilka zdań jak to gra? Pomóż Koledze zamiast robić jajka:)

 

Pozdr.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK:) Widzę, że mnie uprzedziłeś... Ale nie wierzę, że jest tak tragicznie. Jest po prostu gorzej...

 

rafał >>> pomęcz się - WARTO!

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

"Measurements can provide a measure of insight, but are no substitute for human judgment. Why are we looking to reduce a subjective experience to objective criteria anyway? The subtleties of music and audio reproduction are for those who appreciate it. Differentiation by numbers is for those who do not".--Nelson Pass

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że końcówa gra lepiej, kiedyś myślałem żeby ją dokupić ale dałem sobie spokój, nie ma co rzeźbić w gównie, choć niewykluczone że jest lepsza od pre ;) Pre jest lekkie jak piureczko, końcówa 9 kilo, czyli coś tam w środku ma, ale musiała by grać gęstym, nasyconym, dynamicznym dźwiękiem żeby zrównoważyć nijakość, szarość przedwzmacniacza :]

 

Aha, żeby nie było, jeden Rotel RB-971 waży 7 kilo, tylko pierwszy raz widzę by ktoś przeliczał jakość dźwięku na kilogramy ;P Creek 4330 jaki leciutki był ! A jak grał ! ;P

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam fotkę bebechów jakiegoś Basic M1, oceńcie sami ;)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodam swoje 3 grosze. Szukałem kiedyś preampa do aktywnych kolumn Grundig BOX40. Kupiłem na allegro Kenwood C2. Wyglądał wewnątrz rewelacyjnie jak na moje oko - Aplsy itp. Ale po podłączeniu okazało się że gra w tym zestawieniu po prostu tragicznie. Tak jak opisano to powyżej. Sekcja PHONO pomimo wielu opcji dopasowania do wkładek także fatalna. Sprzedałem bardzo szybko. Natomiast Grundig SX6000 sprawdził się bardzo dobrze w tym zestawie. Nie wiem czy C1 tak samo nie gra jak C2 ale C2 jest do niczego mimo obiecującego wyglądu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r@ Dalej uważam, że wzmacniacz zintegrowany Kenwooda będzie lepszym rozwiązaniem w łącznej cenie. Unser z dużym doświadczeniem i "żadką" wiedzą na temat produktów Kenwooda proponuje ci jakieś abstrakcyjne połączenia sprzętowe.

Może jednak poszukaj modelu KA-7090R lub KA-5090R. To był najlepszy i ostatni model przed przejęciem firmy w latach 90.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-17491-100003414 1244012538_thumb.jpeg

post-17491-100003415 1244012538_thumb.jpeg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten akurat nie wiem ale coś mi się zdaje że jedynym pre kenwooda wartym zainteresowania jest ten z serii L . Np. L-1000 ale już dedykowana końcówka miała słabsze opinie. Cenowo to półka powyżej 1kzł ale podobno w pre tranzystorowych warto się pokusić, czasem na ebayu bywa.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69=>Może jednak poszukaj modelu KA-7090R lub KA-5090R. To był najlepszy i ostatni model przed przejęciem firmy w latach 90.

 

KA-7090R to nie byl najlepszy model 90 lat

 

L-A1 93rok :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

post-21568-100003378 1244046638_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do kompletu byl jescze ten CD :) i to byl wtedy ich flagowiec

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do marcusSE@ typowe złośliwe cwaniactwo. po pierwsze autor wątku pyta o zestaw w granicach 700 zł czyli około 220$. natomiast wspomniany małoseryjny model L-A1 kosztuje obecnie około 2000-3800$ czyli ponad 10x więcej. dalej. wspomniany model był pokazany w 1990 roku i produkowany w latach 1991-1995. natomiast wspomniane przeze mnie modele były produkowane prawie do końca XX wieku. nigdzie nie napisałem że KA-7090R był najlepszym modelem lat 90. to zwykła cwaniacka manipulacja. ja nie wiem czy ty chcesz pomóc pytającemu czy tylko pocwaniakować. ale chyba to drugie.

niemniej jednak dobrze, że zamieściłeś te zdjęcia to wzmacniacz jest prześliczny i warto sobie na niego chociasz popatrzeć. mimo, że nie jest przedmiotem naszej dyskusji. model L- A1 jest tak rzadkim wzmacniaczem na światowych aukcjach, że trafienie na niego graniczy prawie z cudem. obecnie są chyba tylko 2 takie aukcje na świecie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do HM69 oj bardzo ostra reakcja zupelnie niepotrzebna moze nie dokonca sie zrozumielismy ale z pewnoscia nie bylo to podyktowane cwaniactwem :) fotki mialy byc tylko ciekawostka pozatym bardzo podoba mi sie sprzet lata 80/90 poprostu ma cos w sobie :) czego brakuje obecnie, mysle ze w kwesti tego ze byl to piekny sprzet sie zgadzasz.Wracajac do tematu jezeli chodzi o Kenwooda to w tym przedziale cenowym byly jeszcze zestawy mini z wzmacniczem KA-1001G KAF-7002 KAF-5002 mysle ze nie gorszy od KA-7090R .

Pozdrawiam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marcusSE@ Zgadzam się całkowicie, że to były piękne modele. Z tej ostatniej serii co na zamieszczonym zdjęciu to mam dodatkowo model K-601.Też właśnie wersja midi. Ale jeżeli cofnąć się do tyłu jakieś 10 lat to również mieli bardzo udane i wybijające się modele jak n.p.KA-D1100. Można też jeszcze się cofnąć kolejne 10 lat i będzie model KA-907. To już legenda lat 70. Jest nawet jeden egzemplarz na alledrogo. Niestety sprzedający nie zauważył, że mineło ponad 30 lat od wypuszczenia tego modelu, a cena pozostała na starym wysokim poziomie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HM69 oj juz tak obszernej wiedzy co do innych modeli nie posiadam co Kolega tylko pozazdroscic :)

o ile dobrze kojaze to model KA-D1100 wazyl bagatela 20kg malenswo.To czasy kiedy marzyl mi sie Technics.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten sredbry kenwood nawet wyglada, tylko szkoda ze srebrny. Mnie by interesowal czarny. A tych KA-7090R i KA-5090R to nie ma na alegro. ile one stoja jak sa?

Bo teraz to jestem chyba zdecydowany na Denona PMA-1060.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

?👈

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rafal735r@

Należy napisać, że wspomniane modele występują przede wszystkim w kolorze czarnym. Model KA7090R w Europie to chyba nawet nie występował w innym kolorze jak czarny. Do tego oczywiście pilot. Srebrny lub złoty to rodzynek.

W tym roku było kilka sztuk na allegro. Trzeba po prostu trafić. Cena na ebayu to jest w granicach 165-195 euro. Na polskim rynku jest trochę taniej bo my to kraj mitów i legend. U nas tradycyjnie opatrzone marki trzymają się, natomiast Kenwooda można kupić często taniej.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 20

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.