Skocz do zawartości
IGNORED

Jakie najlepsze lampy el34 - Yaqin MC10L


markslav

Rekomendowane odpowiedzi

Brednie należy prostować, choćby po to żeby początkujący nie brali tych bredni za dobrą monetę. Zamieszczanie na forum rzetelnych informacji jest prawdziwą pomocą, natomiast rekomendowanie zakupu bubla grającego jak najgorszy złom jest zasługującym na napiętnowanie szkodnictwem. Polecany przez ciebie TAC834 gra tak:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

A owe "źle spasowane syfy" Yaqina wyglądają tak:

 

post-3550-052896700 1292179101_thumb.jpg

 

post-3550-039901000 1292179097_thumb.jpg

 

post-3550-080345900 1292179093_thumb.jpg

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale głupoty piszecie- jak dzieci, która łyżeczka jest lepsza :) Posiadam MC10L lampki Electron Clear Tube RCA 6FQR/6GCR i El34 NOS Telefunken Simensa - wierzę, że autentyk, bo grałem na Mullard Cryo, 6N1P, EL34 , 2 rodzaje Hi Spec JJ Tesla, Shuguang, Różnica między nimi jest za.j.bi.sta. Zależy preferencji muzycznych. Jeśli ktoś ma wzmacniacz za 7 czy 10 patyków, to na zdrowie. Przy tej jakości, którą mam, na obecnym sprzęcie, już nie mogę słuchać kilku płyt, bo niedoskonałość nagrania rozkłada mnie i nie wierzę, że można tak goowniano nagrać płytę. Teraz. Jeśli sprzęt za 8 patyków, to tyle samo (minimum) trzeba przeznaczyć na kolumny i jeśli już je mamy, to niestety potrzebujemy pomieszczenia z drewnianą podłogą i najlepiej takimi samymi ścianami i sufitem. Zgodzę się z kamieniem, lub tynkami, ale to cóś musi być przynajmniej takie jak najbliższy wasz kościółek do którego chodzicie. Napijcie się po szklance zimnej wody i posłuchajcie Vangelisa 1492 . Peace.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przesadzaj z tą drewnianą podłągą, aczkolwiek chociaż minimum adaptacji akustycznej jest potrzebne. Piszesz o kolumnach za 8000zł do wzmacniacza za 8000zł, a ja Ci powiadam, że przede wszystkim źródło musi być z wysokiej półki. Twój Yaqin zasługuje na bardzo dobre kolumny i bardzo dobre źródło. W zasadzie zarówno na kolumny jak i na źródło należałoby wydać kilkakrotnie więcej niż na Yaqina, bo Yaqin na to zasługuje i dopiero wtedy pokaże wszystko co potrafi. Serio. Jak nie wierzysz, to sobie jakieś klasowe sprzęty wypożycz i sprawdź.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akuratnie kolumny mam kilkukrotnie droższe od Janka, źródło to YAMAHA CD-S300RK i dodatkowy Step up&down do zasilania Janka (zero burczenia z kartą dźwiękową kompa (Mac 24" Cinema). Muzyczką interesuję się od wczesnego dzieciństwa, jeszcze daleko przed tym, nim nauczyłem się grać na gitarze,(kiedyś tam w czasie, nawet płytkę autorską nagrałem) Na cenę nikt mnie nie nabierze (było się kiedyś przy kasie i się wie co ona robi z człowiekiem) Teraz, jeśli coś gra porównywalnie do Janka za podobne pieniądze, to jestem ciekaw co to może być i dlaczego takie tanie, skoro tak dobrze gra?. Dobrze że firma sprzedaje to w takiej cenie. W Europie na same części trzeba wydać więcej. Zgadzam się z McGyver. Janek jest bardzo dobrym lampowcem. To jest moja opinia a inni niech mają własne opinie i pozwólmy żyć każdemu, nawet tym co twierdzą, że pomysł ze wzmacniaczem lampowym to szpanerstwo. Dla tych co nie mają słychu to szpanerstwo. Ale jeśli ktoś ma słuch i słyszy, to dopiero później patrzy na cenę.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, ze musisz miec tutaj ostatnie slowo, bo musisz pilnowac interesu, ale w stosunku do mnie pisanie o metkach to juz tylko glupota, nikt kto mysli o metkach nie sprowadzalby sprzetu z tajlandii, ale pluj znawco...gdyby cos ode mnie zalezalo to naciagacze twojego pokroju mieliby dozywotniego bana....widzialem od 2004 roku juz kilka chinoli drozszych od jakina i sorry , ale duzo im brakuje do przywoitej sredniej i wcale nie sa tanie biorac pod uwage , ze nawet w tym watku komus wybuchaja czy tampala lampy...ale to tak jak zegarki tag hujer na allegro...jest klient to jest i produkt....zreszta gadka z toba o jakosci to strata czasu, ty tego nigdy nie zrozumiesz , ty chyba nawet na warstacie nie miales porzadnego sprzetu...a ci co im spierdoliles tjuningiem klocki jakos sie tylko na priva wyplakuja....

 

 

 

 

Co Ty palisz...??? Daj namiary na dostawcę...

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ja nic nie wiem, tylko ty wiesz....nikt inny nie ma prawa sie o tym chinskim dziadostwie wypowiadac oprocz ciebie, zalatwiles to sobie z moderatorami forum...interesy i opinie zwyklych uzytkownikow nie maja zadnego znaczenia tylko twoj biznes tjuningowy....

 

 

faktycznie chyba nic nie wiesz :) nawet nie bede tego komentowal bo to jest smieszne :]

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w cenie za którą kupi się Yaqina ciężko znaleźć coś lepszego, chociaż nie słyszałem wszystkiego więc kategorycznie się nie wypowiem.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temacik się zrobił,a jaka dyskusja ożywiona-ja natomiast odpowiem na temat wątku.

NAJLEPSZE LAMPY DO YAKINA EL34 TO AMPEREX BUGLE BOY METAL BASE-kupta se i posłuchajta-potem piszta.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stanę w obronie tego chińskiego ścierwa. Chcę zmienić wzmacniacz i miałem dwu i trzy krotnie droższe klocki i uważam że MC-10L w cenie 1700zł to jest czysta rewelacja. Ktoś kto zakupi ten wzmacniacz długo będzie cieszył się dobrym dźwiękiem. A żeby mieć odczuwalnie lepszy będzie musiał dodać nieeeeźle pieniędzy. To jest moje zdanie

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawy temacik się zrobił,a jaka dyskusja ożywiona-ja natomiast odpowiem na temat wątku.

NAJLEPSZE LAMPY DO YAKINA EL34 TO AMPEREX BUGLE BOY METAL BASE-kupta se i posłuchajta-potem piszta.

 

No tak, ale kwadra takich śliczniutkich lampek kosztuje ok 600 $ :(

 

Fakt, że nikt nie mówił, że ta zabawa będzie tania :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeżeli ktoś kupił go za 850pln, to...?

 

No Kochanieńki, nawet się nie przyznawaj. U "coniektórych" masz przej.... eee...chciałem powiedzieć "nie będą Ci się kłaniać na powitanie" hihihih.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do tematu tego wątku, czy ktoś miał przyjemność, lub nieprzyjemność obcowania z lampami pt:

 

TAD RT164 EL34B i co to B oznacza?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TAD gra bardziej średnicą - ma fajny spójny dźwięk. RFT promował niższe pasma a średnica była wycofana - "de gustibus..." Czasami zmieniałem lampki aby zniwelować braki w realizacjach płyt.

 

Po jakimś czasie zawsze jednak wracałem do TAD'a - jakoś milej to wszystko grało (na RFT np. szczególnie realizacje z FIM'u były nie do zniesienia).

 

No i jeszcze jedno - TAD jest większy (fizycznie - ma większe bańki) niż rft :) I ładniej wygląda.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Słucham tylko muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Koobal - wielkie dzięki za informacje. Zapytałem o porównanie z RTF, bo kwadry w/w firm są w podobnej cenie.

 

W moim ulubionym sklepie internetowym QUARTETT TAD - jest za 85 EUR - no i ten zachęcający opis:

 

TAD RT164 - sensational new high-gain EL34 tubes with great dynamic tone, extra strong grade construction with gold plated grid. Perfect for high-end Hi-Fi and for all guitar amps to achieve that big tone they became famous for (Marshall, Hiwatt, Orange etc). :)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mc dobra rada, mawet jeśli masz rację. Cłowieku nie bądź jak kaczyński, odpuść czasem.

 

Piotr J

Cłowieku-tak mówił mój pradziadek ,który nie miał zębów,a TY wyjeżdżasz z polityką......oj nieładnie-poradż koledze jakieś lampy na złość Foxbatowi))

 

Panowie te lampki RFT i Tad-ki to najprostsze konstrukcje-choć RF-ciaki są bardzo trwałe,choć mocno jazgotliwe konstrukcje-patrz słowa Koobala .

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi na to że dopóki chińskie grają to lepiej ich nie ruszać :)

 

Nie mam zamiaru ruszać chińskich lampek bez wyraźnego powodu :) Pytam na przyszłość, gdy w/w padną.

 

Wymieniłem tylko sterujące na ruskie NOS'y

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość skynyrd

(Konto usunięte)

wiem, ze musisz miec tutaj ostatnie slowo, bo musisz pilnowac interesu, ale w stosunku do mnie pisanie o metkach to juz tylko glupota, nikt kto mysli o metkach nie sprowadzalby sprzetu z tajlandii, ale pluj znawco...gdyby cos ode mnie zalezalo to naciagacze twojego pokroju mieliby dozywotniego bana....widzialem od 2004 roku juz kilka chinoli drozszych od jakina i sorry , ale duzo im brakuje do przywoitej sredniej i wcale nie sa tanie biorac pod uwage , ze nawet w tym watku komus wybuchaja czy tampala lampy...ale to tak jak zegarki tag hujer na allegro...jest klient to jest i produkt....zreszta gadka z toba o jakosci to strata czasu, ty tego nigdy nie zrozumiesz , ty chyba nawet na warstacie nie miales porzadnego sprzetu...a ci co im spierdoliles tjuningiem klocki jakos sie tylko na priva wyplakuja....

 

 

ja nie mam powodu zeby sie wstydzic przeszlosci, ale Ty miales debiut w watku polityka słabiutki...trzeba przyznac....dobrze , ze zrezygnowales z pisania tam....:)

 

electro - miałes chociaż jednego janka na składzie? Bo po twoich postach merytorycznych, to chyba tak? Którego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stary Audiofil

A oczywiście że poradzę. Jako że MC10L jest deko zmulony, preferuję lampy mocy od Electroharmonix. Moje ustawienie jednej z kolumn powoduje mocne podbicue najniższego basu co mnie wkurza i dlatego jestem gotów zakupić jeszcze delikatniej brzmiące na basie lampy i ostrzej grające na średnicy i górze. Ale obawiam się że takich nie ma :( Jeśli chcesz trochę rozjaśnić i odciążyć brzmienie polecam EL34 EH.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do mojego ucha (grało się na kilku wiejskich zabawach) to lubię kiedy bas, chodzi jak bas, gitara jak gitara a talerze, kurka wodna jak talerze. Wydałem trochę grosza na lampki - no nie takie za quad 600 dolce Vita, ale co mogę powiedzieć to kupować puki gorące. tu jest opisek w który wraz z odpowiedzią, dlaczego lamki są nie oznaczone na polski tłumacząc to kiedy zamknięto Telefunkena, zostało dużo lampeczek, które ten zakład produkował dla innych firm w Stanach a te firmy, malowały własne logo. Teraz tak się robi z napojami i wieloma innymi rzeczami. Lampki chodzą zaje..buja. Tyle razy się je na wyciągałem, porównując z innymi, że boję się, że je następnym razem wyjmę w kawałkach. Gorąco polecam

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) a tu gdzie można kupić

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Do tego nic innego tylko to cóś

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) Słuchając np. Frank Zappa czuję się poprozdu na koncercie ;-)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wojcieszekn -

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - super stronka - dziękuję za namiary.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.