Skocz do zawartości
IGNORED

jaka karta? recording+zwykłe multimedia


badura

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów,

Mam spory problem wyboru karty dźwiękowej i proszę o pomoc. Czytałem forum i sporo jest tematów, które w jakiś sposób nawiązują do mojego dylematu, ale niestety nie mogę wyciągnąć żadnego wniosku dla siebie.

Padła moja SB Live! 1024, chyba popsuło się gniazdo mikrofonowe i coś jest nie tak z nagrywaniem - pogorszyła się jakość znacznie. Potrzebuję karty, która będzie nieźle czy dobrze nawet nagrywać (używam mikrofonu Shure PG57) ale też takiej która poradzi sobie ze zwykłym użytkowaniem multimedialnym (jakiś film i rzadko jakaś gra), ale nic takiego nie mogę namierzyć. Myślałem nad takimi kartami:

- M-Audio Revolution 5.1 - podobno niezła ale wydaje mi się, że bardzo dedykowana sygnałowi 5.1, którego nie używam, poza tym nie można nagrywać dźwięku w tle (na SB live, mam różne źródła nagrywania: "wav", "what you hear", "line-in", "mic", "mp3", "midi") a to jest dla mnie ważne

- Audiotrak 7.1 - niby do home rec. gier i DVD, ale nie jestem pewien - 400 zł, a może będę potrzebował przedwzmacniacza mikrofonowego

- ESI Maya44 - nie wiem czy wykorzystał bym jej możliwości ale ma przedwzmacniacz mikrofonowy dedykowany do normalnych mikrofonów studyjnych - tylko że z grami chyba będzie problem, nie gram dużo ale raz na jakiś czas chciałbym mieć to EAX 2.0 - nic ponad to. A czy ta karta pozwoliłaby na nagrywanie dźwięku z tła - odtwarzanego po prostu?

- Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio - pewnie nie będzie nagrywać gorzej niż moja live! sprzed popsucia się i zadziała do zwykłych komputerowych zastosowań, ale ma jedno wejście line-in i mic. i wogóle taka mi się wydaje dziwna. Dołożyłbym do niej przedwzmacniacz

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą ) - nie wiem czy to dobre rozwiązanie.

 

Czy mógłbym zainstalować np. ESI i jednocześnie zostawić SB Live! tak żeby do słuchania i nagrywania korzystać z Mayii i przełączać na SB na film czy grę? Albo czy mogę korzystać jednocześnie powiedzmy z Mayii i integry ( jakiś kodek ADI na płycie ASUS P5B-E ) przełączając urządzenie we właściwościach dźwięku?

Proszę o pomoc! Co sądzicie o tych wariantach? Macie jakieś inne propozycje? Będę bardzo wdzięczny za wszystkie podpowiedzi

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz spokojnie używać 2 i więcej kart. SB jako domyślnej do multimediów w systemie i drugiej do nagrywania. Niczego nie będziesz musiał przełączać.

 

Co do samego wyboru karty do homerecordingu to jest temat rzeka i raczej nie na to forum.

Powiem tyle, że na twoim miejscu nie ograniczałbym się tylko do kart pci, pomyśl nad rozwiązaniami zewnętrznymi na usb 2.0

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi!

emu 1212m jest już jednak za drogie, pojawiły się też problemy z innymi rozwiązaniami - poczytałem znowu i okazuje się, że:

-SB Xtereme music to nie jest Xtreme tak naprawde tylko okrojona wersja - spowalnia gry i wogóle jest jakaś nie taka jak trzeba

-Maya ma ponoć słaby ten przedwzmacniacz i ma wejścia i wyjścia mono - czyli będą pewnie jakieś jaja, nie wiem (no bo niby co ze słuchawkami itd)

 

już na serio nie wiem co robić i co kupić, wychodzi na to, że audiotrak jest dobry ale dokupienie preampu to już duże koszty jak dla mnie, myślałem też nad Asusem Xonar ale to jest PCI-Express, a ja tam mam mało miejsca bo grafika duża, no i trzeba dodatkowego zasilania a mój zasilacz może tego nie przetrwać - masakra.

Co do USB to ponoć te rozwiązania bywają problematyczne i nie chodzi to tak szybko/sprawnie. Macie jeszcze jakieś propozycje?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mały budżet. Ale to powinno wystarczyć:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

 

Ma wbudowany przedwzmacniacz mikrofonowy/gitarowy, niską latencję, nie trzeba przejmować się sterownikami i supportem technicznym (Audiotrak tutaj kuleje - zarzucają wsparcie po kilku miesiącach od wydania produktu). Zasilanie pobiera z portu USB, więc możesz to wziąć z lapkiem pod pachę i nagrywać gdzie bądź.

 

A do gier używaj tego kodeka ADI. W zupełności wystarczy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nie chcę nowej karty do gier bo SB live ciągle działa w tym zakresie ( skoro, tak jak mówisz, mogę ją mieć dodatkowo z inną kartą ), a jak nie to mam zintegrowaną

- o Xtreme audio myślałem, bo razem z przedwzmacniaczem wyszło by taniej, a nie ma przeróżnych bajerów jak te droższe E-mu, M-audio itd., których bym nie wykorzystał - zwłaszcza, że w dwóch testach doczytałem, że prawdziwe Xtreme'y (do których Audio nie należy) nie są o wiele gorsze od tanich rozwiązań M-audio itd.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup sobie emu 0202 tak jak radzi Kraft.

 

Albo jeśli naprawdę chcesz oszczędzić, to wynajdź stare live platinum lub audigy i doinstaluj sterowniki kxproject - zmieścisz się w 100 zł jak nic.

 

A jak będziesz chciał podpinać studyjne mikrofony pojemnościowe to ten przedwzmacniacz, który wynalazłeś i tak się pewnie nie nada na nic.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślę, że to 0202 może nie być najgorszym rozwiązaniem, bo nie ma masy bajerów i ma normalne wejścia/wyjścia, w tym XLR, no i ma niezłe parametry: SNR'y itd. Natomiast super budżetowe rozwiązanie też mi przyszło do głowy, np SB Audigy 2 ZS Gold + przedwzmacniacz; S PG 57 o ile mi wiadomo nie jest mikrofonem pojemnościowym.

Wobec tego zapytam jeszcze czy taki interfejs USB jest normalną "kartą", czyli będzie też odtwarzać muzykę? A jeśli tak, to czy można odwtarzać dźwięk razem z sygnałem z mikrofonu (takie jakby "karaoke") i czy można odwtarzany dźwięk nagrać?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"czy taki interfejs USB jest normalną "kartą", czyli będzie też odtwarzać muzykę?"

 

Tak, będzie działać jako normalny zewnętrzny DAC i odtwarzać muzykę lepiej od tanich, wykastrowanych SB.

 

"czy można odwtarzać dźwięk razem z sygnałem z mikrofonu (takie jakby "karaoke") i czy można odwtarzany dźwięk nagrać?"

 

Do karaoke potrzebujesz miksera. Tutaj w pakiecie dostajesz świetne oprogramowanie, m.in. Sonar gdzie masz wirtualny dynamiczny mikser. Sprzętowy oczywiście byłby lepszy, ale jaki budżet taki mikser ;) Z nagraniem mieszanego sygnału przy tym sofcie również nie będzie problemu.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prodigy jednak odrzucam, bo wymagałaby przedwzmacniacza - a to już trochę drogo

@Kraft135

jeszcze gdzieś przeczytałem, że E-MU nie ma możliwości regulowania suwaków głośności nagrywania i odtw. w panelu głośności i volume control itd ( chyba to o czym mówisz - mixer ) bo sterowniki są tak napisane żeby omijać windows. Czyli jeżeli użyję tego mixera w Sonarze to będzie on działał tylko tam, tak??? Jeżeli dobrze rozumiem to volume control jest w takim razie dostępny tylko w programach korzystających z ASIO (?). Czyli nie będzie działać w Cool edicie? No i jak jest z tym graniem do muzyki puszczonej np z winampa - też nie zadziała? Sorry za może głupie pytania ale nie znam się za bardzo a nie chce kupić czegoś z czego potem mogę być nie zadowolony

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>jeszcze gdzieś przeczytałem, że E-MU nie ma możliwości regulowania suwaków głośności nagrywania i

>odtw. w panelu głośności i volume control itd ( chyba to o czym mówisz - mixer ) bo sterowniki są

>tak napisane żeby omijać windows.

 

jest możliwość. Otwiera się standardowy panel głośności. Sterowniki ASIO to jedno a sterowniki windows to drugie. Oba sterowniki mogą i działają niezależnie.

 

"...Czyli jeżeli użyję tego mixera w Sonarze to będzie on działał

>tylko tam, tak???..."

 

Sonar ma swój własny mikser - mikser ten działa jeśli program Sonar jest uruchomiony. Po zamknieciu programu mikser sonarowy przestaje działać.

 

"...Jeżeli dobrze rozumiem to volume control jest w takim razie dostępny tylko w

>programach korzystających z ASIO (?). Czyli nie będzie działać w Cool edicie?...

 

Volume control dostępne jest w programach korzystających z ASIO oraz w tych co nie korzystają z ASIO. ASIO się uaktywnia jeśli program wspiera standard ASIO. Jeśli program nie wykorzystuje protokołu ASIO działają standardowe sterowniki windowsa - WDM albo MME

CoolEdit z tego co pamietam nie obsługuje standardu ASIO - pracujemy wówczas na sterownikach windowsowych

 

"...No i jak jest z tym

>graniem do muzyki puszczonej np z winampa - też nie zadziała? ..."

Istnieje wtyczka ASIO zaprojektowana do Winampa - działa ale z problemami. Standardowo Winamp pracuje pod sterownikami windowsa. Sterowanie głośnością odbywa się więc bez problemów.

 

Nie ma żadnego problemu ze sterowaniem głośnością. Do karty dołączone są zawsze wszystkie potrzebne sterowniki. Sterowniki ASIO są zawsze sterownikami dodatkowymi.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie ciekawi, czy można jakąś naprawdę dobrą, zewnętrzną kartę dźwiękową podłączyć bezpośrednio do końcówek mocy w systemie (bez przedwzmacniacza) ? Będzie coś z tego czy lepiej jeszcze dokupić DACa ?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

I love the sound of crashing guitars

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za solidną porcję odpowiedzi. Mam jeszcze pytanie: czym różni się wyjście słuchawkowe na przednim panelu od tego z tyłu? To pierwsze to jest direct monitoring? a drugie? na czym polega różnica

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta posiada tylko jedno wejście słuchawkowe i znajduje się ono na przednim panelu.

Na tylnym panelu znajdują się wyjścia liniowe (by przykładowo podpiąć się pod wzmacniacz) - zwykłe stereo na małym jacku oraz wyjście na dużym jacku dla kanału LEWEGO oraz kanału PRAWEGO.

 

Na obrazku poniżej schemat połączeń. Ściągnij sobie instrukcję ze strony E-MU i poczytaj. Wszystko pięknie wytłumaczone.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znowu dzięki, chyba masz tą kartę :) jeżeli tak to czy mógłbyś strzelić screena z miksera głośności windowsowskiego i tutaj umieścić?

Teraz już rozumiem, że nagrywanie sygnału mieszanego może być problemem jeżeli program do nagrywania korzysta z ASIO a to co odtwarza nie, bo (według manuala) nie mogą działać sterowniki ASIO i windowsa na raz. Rozumiem też ( chyba ), że np jeżeli chcę mieć sygnał z mikrofonu i jakiegoś odtwarzacza, to albo korzystam z windowsowych sterowników ( czyli software monitoring + większa latencja itd ) ablo korzystam z odtwarzacza, który chodzi pod ASIO ( ewentualnie ściągam plug-in do winampa i modlę się o to żeby działał)

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie mam tej karty. Dlatego też screena strzelić nie mogę :)

 

Z tego co opisujesz domyslam się, że chcesz nagrać sygnał z mikrofonu do podkładu muzycznego.

Nie ma najmniejszych problemów - robi się to w największym skrócie tak:

- do sekwencera ładujemy plik z podkładem (zakładam, że jest to jedna ścieżka)

- otwieramy w sekwencerze kolejną pustą ścieżkę i uzbrajamy ją do nagrywania (zazwyczaj rec. albo "r")

- wpinamy się mikrofonem w kartę.

w sekwencerze ustawiamy opcję "playback while recording" - w zależności od programu zwie się inaczej, chodzi jednak o to by podczas nagrywania nowej ścieżki dostać odtwarzany sygnał z uprzednich ścieżek).

 

Po kliknięciu w "nagrywaj" rusza ścieżka z podkładem (słyszymy ją) i możemy sobie gadać/śpiewać do mikrofonu. Wszystko co trafia do mikrofonu zostaje nagrane na uzbrojoną ścieżkę. W efekcie po zakończeniu nagrywania dostajemy nowo nagraną ścieżkę z mikrofonu a poprzednia ścieżka z podkładem jest nietknięta.

 

Sygnał jaki bedzie trafiał do mikrofonu będzie słyszany na wyjściu karty razem z sygnałem odtwarzanym przez sekwencer.

 

Nie ma znaczenia czy powyższe zrobisz na ASIO czy na sterownikach windows. Dopóki nie bedziesz korzystał z nagrywania za pomocą klawiatury sterującej (keyboard) oraz nie bedziesz wykorzystywał samplerów ASIO nie będzie wymagane.

 

zalecam zajrzeć na forum Estrady i Studia - znajdziesz tam wiele informacji o E-MU oraz wiele porad:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, tak, rozumiem, że w nagrywaniu tak jest ( ścieżkę otwieram na jednym śladzie, na drugim nagrywam ), ale w ostatnim zdaniu chodziło mi już nie o nagrywanie tylko sam odsłuch pusczonego dźwięku ( mp3 np.) i sygnału z mikrofonu

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze jedna sprawa: przeczytałem na jakimś forum, że są problemy i z nagrywaniem i zwykłym odsłuchem sygnałow bo krata ma wejścia i wyjścia mono; coś w stylu odsłuchu w jednej słuchwace jednego w drugiej drugiego sygnału, nagrywania mono i potrzeby zastosowania albo 2 mikrofonów albo miksera, żeby było stereo - qrde same dziwadła

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...ale w ostatnim zdaniu chodziło mi już nie o nagrywanie tylko sam odsłuch pusczonego

>dźwięku ( mp3 np.) i sygnału z mikrofonu..."

-----------

bez problemu będziesz miał odsłuch tych dwóch sygnałów na wyjściu karty oraz na wyjściu słuchawkowym. Żadnych opóźnień nie będzie bo niby dlaczego.

 

Nie wiem o co Ci chodzi w kolejnym poście - karta ma standardowe wejścia mikrofonowe. Posiada też rozbudowane wyjścia. Posiada też przełącznik mono/stereo dla wejść mikrofonowo instrumentalno liniowych.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"...i jeszcze jedna sprawa: przeczytałem na jakimś forum, że są problemy i z nagrywaniem i zwykłym odsłuchem sygnałow..."

 

nie ma żadnych problemów - jak już to mogą je mieć osoby nieobeznane z instrukcją obsługi bądź totalni amatorzy mający problem z właściwym podpięciem kabla do właściwego gniazdka

 

---------------

 

"...bo krata ma wejścia i wyjścia mono..."

 

a jakie ma niby mieć?

Wyjścia = kanał lewy i kanał prawy,

wejścia = kanał 1 i kanał 2

 

---------------

 

"...coś w stylu odsłuchu w jednej słuchwace jednego w drugiej drugiego sygnału..."

 

i prawidłowo - w jednej słuchawce kanał lewy a w drugiej kanał prawy

 

Reszty tekstu nie rozumie.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"bez problemu będziesz miał odsłuch tych dwóch sygnałów na wyjściu karty oraz na wyjściu

>słuchawkowym. Żadnych opóźnień nie będzie bo niby dlaczego."

ok, nie chodziło mi o opóźnienia tylko czy będę miał odsłuch obydwu naraz.

 

" "...coś w stylu odsłuchu w jednej słuchwace jednego w drugiej drugiego sygnału..."

>

>i prawidłowo - w jednej słuchawce kanał lewy a w drugiej kanał prawy

>

>Reszty tekstu nie rozumie."

-Wyczytałem na jakimś forum, że jest tak, że skoro wejście na mikrofon jest mono to nagrywa się i słychać ten sygnał ( już niekoniecznie w czasie nagrywania )z mikrofonu tylko w jednej słuchawce - a chciałbym w obudwu słuchawkach mieć podgląd puszczonej muzyki i sygnału mikrofonowego.

Podawali tam przykład, że jeżeli chce się mieć sygnał z mikrofonu w obydwu słuchawkach to trzeba mieć albo dwa wpięte mikrofony albo mikrofon przed kartą musi być wpięty do miksera, z którego wychodziły by dwa kable ( po jednym na każdy kanał ).

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie ma niby być wejście mikrofonowe? Zawsze jest to wejście jednokanałowe. Jeden mikrofon to jeden kanał!

Poza tym na panelu przednim o ile mnie pamięć nie myli jest guzik "mono/stereo" służący do monofonizacji wchodzącego na wejścia liniowe sygnału.

Jeśli więc podepniesz mikrofon przykładowo pod kanał 1 i włączysz guzik "mono/stereo" to będziesz miał odsłuch z tego mikrofonu na wyjściu karty; równocześnie na kanałach Lewy i Prawy.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

to znowu ja, zaniepokoiła mnie informacja znaleziona na jednym z forów : coś o czym pisałem wcześniej, użytkownik nie mógł odtwarzać dźwięku i korzystać z ASIO jednocześnie:

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

czyli jeżeli np chcę korzystać z ASIO (np w guitar rig) i odtwarzać muzykę do której mógłbym grać to nie mogę tego zrobić? czy sprawę rowziązałby odtwarzacz korzystący z ASIO? czy jednak nie będzie todziałać i już?

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spojrzałem na podany wątek w linku i widać, że autor w ogóle nie potrafi sie odnaleźć w systemach audio. Ogólnie wypisuje głupoty.

Po pierwsze zawsze ASIO jest wykorzystywane tylko przez jedną aplikację. Dwie aplikacje nie mogą wykorzystywać jednocześnie ASIO.

Jeśli ktoś chce równocześnie puszczać muzę przykładowo z Winampa oraz jakiegoś sekwencera (cubase, sonar czy podobne) to trzeba się przestawić na sterowniki WDM - robi się to w opcjach programu odtwarzającego. Po przestawieniu sterowników na WDM czy MME można uruchomić dowolną ilość programów odtwarzających równocześnie.

Poza tym po to się używa zaawansowanych sekwencerów (Sonar, Cubase, Samplitude itp) by wszystko robić w jednym programie a nie posiłkować się dodatkowo pierdołami typu Winamp.

Chcesz grać do podkładu to uruchamiasz sekwencer ładujesz ścieżkę z podkładem i grasz do niej na jakimkolwiek instrumencie chcesz - czy to przez MIDI czy Line In na karcie.

 

Guitar Rig także pozwala na granie do podkładu bez uruchamiania dodatkowego odtwarzacza. Domyślam się, że posiadasz sam program bez zewnętrznego kontrolera. Domyślam się też, że posiadasz ten program nielegalnie. Wątpię by ktoś kto nie posiada nawet karty dźwiękowej wydał około 100 Euro (najtańsza wersja) na oprogramowanie. Domyślam się też, że nie znasz angielskiego i nie przeczytałeś instrukcji załączonej do softu (legalnego).

Ale i tak Ci poradzę. Guitar Rig uruchamia się w postaci wtyczki VST pod sekwencerem. W sekwencer ładuje się podkłady i po sprawie. Całość działa na ASIO. Żadnego dodatkowego playera uruchamiać nie trzeba.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Poza tym po to się używa zaawansowanych sekwencerów (Sonar, Cubase, Samplitude itp) by wszystko

>robić w jednym programie a nie posiłkować się dodatkowo pierdołami typu Winamp.

>Chcesz grać do podkładu to uruchamiasz sekwencer ładujesz ścieżkę z podkładem i grasz do niej"

 

czyli za każdym razem ładuje kolejną ścieżkę do programu, tak? ale można włożyć kilka a później zwyczajnie puszczać a to tą, a to inną? bo jeśli nie, to korzystanie z winampa wydaje się jednak sensowną pierdołą, po jednym podkładzie (piosence) klikam następną i wiśta, albo lecą mi po kolei. Jeżeli wygląda to tak, że za każdym razem musiałbym ładować nową piosenkę do sekwencera, potem wywalać i ładować następną to trochę lipa - piosenki średnio trwają 3 minuty. Ale nie wiem bo się nie znam na tych programach.

 

"Domyślam się, że posiadasz sam program bez zewnętrznego kontrolera. Domyślam się też, że posiadasz ten program nielegalnie."

 

nie posiadam ani kontrolera ani programu, wiem (ok umówmy się że mniej niż bardziej) że jest, co robi (mniej więcej) i że działa w ASIO.

 

"Domyślam się też, że nie znasz angielskiego i nie przeczytałeś

instrukcji załączonej do softu"

 

potrafię coś podukać: yes, no i kilka innych; nie przeczytałem instrukcji obsługi...

 

"Guitar Rig uruchamia się w postaci wtyczki VST pod sekwencerem."

 

nie wiem (znaczy nie wiedziałem, bo zaraz sobie poszukam) co to są wtyczki VST...

 

"Ale i tak Ci poradzę.[...] W sekwencer

>ładuje się podkłady i po sprawie. Całość działa na ASIO. Żadnego dodatkowego playera uruchamiać nie

>trzeba."

 

wielkie dzięki

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod sekwencer możesz załadować tyle ścieżek ile wytrzyma komputer. 100 ścieżek bez problemu a na każdej ścieżce możesz załadować dowolną ilość plików.

 

Jeśli jednak będziesz chciał pracować w sposób "na amatora" czyli Winamp + Guitar Rig to wówczas w obu programach (w opcjach) przestawiasz sterowniki na WDM/MME/Direct Sound. Każdy normalny i dopracowany program dźwiękowy ma możliwość wybrania sterowników pod którymi będzie pracował. Każdy sekwencer ma możliwość przestawienia sterowników. Guitar Rig także ma możliwośc wybrania sterownika.

 

Przy okazji - kupując EMU 0404 USB dostaniesz spory pakiet oprogramowania. Prawdopodobnie będzie to wersja light edytora WaveLab + sekwencer w wersji light Cubase.

Ukryta Zawartość

    Zaloguj się, aby zobaczyć treść.
Zaloguj się, aby zobaczyć treść (możliwe logowanie za pomocą )

Sprzęt studyjny i oprogramowanie studyjne. Edytory, sekwencery, stacje robocze (DAW), authoring, stoły, maszyny i linie replikacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Pokaż nowe odpowiedzi
  • Zarchiwizowany

    Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.



    • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

      • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
    ×
    ×
    • Dodaj nową pozycję...

                      wykrzyknik.png

    Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
     

    Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
    Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

    Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

     

    Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

    Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.