Skocz do zawartości

Klub otwarty  ·  25 członków

Eltax Klub
IGNORED

Klub milosników firmy Eltax


jarex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i zapraszam do wpisów obecnych i byłych posiadaczy wyrobów tej firmy.

Do tej pory posiadam kolumny Eltax Symphony 8.3 i naprawdę jestem zadowolony z ich brzmienia, myślę, że w budżecie do 2k złotych są naprawdę rozsądną alternatywą do innych oferowanych na rynku zestawów głośnikowych.

post-18352-100001998 1245531120_thumb.jpg

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej popularne i z najlepszymi recenzjami to chyba Eltax Liberty 5 +

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopisuje się do klubu.

Miałem tochę kolumn tej firmy - pozostały jak w "o mnie". Nie są to audiofilskie konstrukcje, ale starsze wersje Symphony, Liberty, Linear Response trzymały bardzo dobry poziom. Za te pieniądze lepiej grają jak wyglądaja. Niestety teraz firma nie robi niczego szczególnego, jedynie zestawy do kina domowego za kilkaset złotych jako konkurencja dla Kody. Trochę szkoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Witam też chciałem się dołączyć do klubu. Nie miałem okazji posłuchać starszych kolumn Eltaxa ale ponoć grały świetnie. Ja posiadam tańsze wersje Concept 400 i Universe surround + suba A10.2 gra jak dla mnie to świetnie jak za tą kasę. Ale marzą mi się Liberty 5+ ale te z czarnymi głośnikami bo to VIFA jednak ,a te nowe to jednak nie to samo choć i tak dają rady.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...

Po dlugim sluchaniu wymienonyh juz wyzej przez kolegow Liberty 5 + (w czarnym wydaniu na vifach)

Sprzedalem L5+ i kupilem z salonu chyba najwyzszy model jaki do tad widzialem (przynajmniej z seri Liberty Series) Model Liberty 7+ series. Te mam od zeszłego roku i aktualnie mam je wystawione na allegro tak wiec jesli ktos bylby chetny to zapraszam.

Planuje jak je sprzedam dolozyc i zrobic jakies DIY na Scan Speaku z seri Revelator

post-25419-100007156 1261595689_thumb.jpg

post-25419-100007157 1261595689_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 rok później...
  • 3 tygodnie później...

Witam.

Chciałbym również przyłączyć się do klubu gdyż niedawno, całkiem przez przypadek zostałem właścicielem Eltaxów Symphony 8.2 we wzorowym stanie technicznym i bardzo ładnym kolorze czarnym. Jestem w tej chwili na etapie poszukiwania elektroniki z którą te kolumny pokażą na co je stać - jak na razie jest średnio bo grają z Cambridge Audio A500 (za dużo góry). Poszukiwania idą dość kiepsko bo jestem kompletnie zielony w temacie audio i nie wiem co z czym posklejać żeby było ok. Ale jestem dobrej myśli - musi się udać :)

Pozdrawiam forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś to dziwne, bo ja mam te same kolumny i też słuchałem pod CA. Dla mnie góry było w sam raz, na pewno nie za dużo. Może akustyka pomieszczenia kuleje? Te kolumny są dość łatwe w ustawieniu, sprawdź w innym pokoju jak możesz. Ogólnie te skrzynki maję raczej matowe brzmienie, nie eksponują specjalnie żadnego pasma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Chwilowo nie mam możliwości żeby biegać ze sprzętem po mieszkaniu - ale to może być jedna z przyczyn (pokój ma 18 m2 i jest słabo ustawny). Ale nie wykluczam też winy reszty zestawu (cd nie jest wysokich lotów - Denon dcd-201SA), chociaż przypuszczam, że kabelki nie są najgorsze - ic Chord Cobra2, głośnikowe to Audioquest Type4 na bas i Cambridge Audio Linea na górę. Ogólnie oprócz wysokich tonów które mnie trochę kłują jest naprawdę ładnie - jest szczegółowo, słychać bas i właściwie nic więcej nie wymagam bo to chyba nie ta klasa sprzętu. Ale jak to mówią darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby - sprzęt odziedziczyłem po bracie :) W związku z nadmiarem wysokich tonów zastanawiam się nad wymianą cd. Śledzę forum od jakiegoś czasu i trafiłem na dość obiecujące opinie dotyczące Cambridge Audio CD4 i CD6 które są oceniane jako odtwarzacze grające łagodnie - a o to mi chodzi - utemperować troszeczkę górę, wstawić ciemniejszy odtwarzacz. Obawiam się jednak o dynamikę i bas - nie chciałbym kompletnie zmulić systemu bo w CA A500 i tak bas jest już dość mocno ocieplony. Spora część użytkowników CA A500 ma w zestawie podpięte CA D500SE - jednak spotkałem skrajne opinie na temat tego cd. Dylemat jest spory a niestety nie będę miał możliwości odsłuchu przed zakupem - ale przecież na tym polega cała zabawa i ciągła "gonitwa za lepszym brzmieniem" :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za zainteresowanie.

Chwilowo nie mam możliwości żeby biegać ze sprzętem po mieszkaniu - ale to może być jedna z przyczyn (pokój ma 18 m2 i jest słabo ustawny). Ale nie wykluczam też winy reszty zestawu (cd nie jest wysokich lotów - Denon dcd-201SA), chociaż przypuszczam, że kabelki nie są najgorsze - ic Chord Cobra2, głośnikowe to Audioquest Type4 na bas i Cambridge Audio Linea na górę. Ogólnie oprócz wysokich tonów które mnie trochę kłują jest naprawdę ładnie - jest szczegółowo, słychać bas i właściwie nic więcej nie wymagam bo to chyba nie ta klasa sprzętu. Ale jak to mówią darowanemu koniowi nie patrzy się w zęby - sprzęt odziedziczyłem po bracie :) W związku z nadmiarem wysokich tonów zastanawiam się nad wymianą cd. Śledzę forum od jakiegoś czasu i trafiłem na dość obiecujące opinie dotyczące Cambridge Audio CD4 i CD6 które są oceniane jako odtwarzacze grające łagodnie - a o to mi chodzi - utemperować troszeczkę górę, wstawić ciemniejszy odtwarzacz. Obawiam się jednak o dynamikę i bas - nie chciałbym kompletnie zmulić systemu bo w CA A500 i tak bas jest już dość mocno ocieplony. Spora część użytkowników CA A500 ma w zestawie podpięte CA D500SE - jednak spotkałem skrajne opinie na temat tego cd. Dylemat jest spory a niestety nie będę miał możliwości odsłuchu przed zakupem - ale przecież na tym polega cała zabawa i ciągła "gonitwa za lepszym brzmieniem" :)

Pozdrawiam.

 

Spróbuj zasilić kolumny jednym kablem czyli ze zworkami może tu jest jakaś usterka. Jak już bawisz się kabelkami w bi-wiring to proponuję rozebrać kolumny i wymienić wewnętrzne okablowanie na cokolwiek innego, choćby tanie Procaby. Firmowe druciki są cieńsze od sznuróweczek w komunijnych bucikach. Ponadto warto zastosować też dłuższe kolce i podkładki - tak aby kolumna była ok. 5cm od podłogi. Przynajmniej u mnie osiągam wtedy najlepsze efekty - bas nadal schodzi nisko, ale nie "włazi" już na średnie. Do zwrotnicy się nie brałem, nie znam się na tym, ale podejrzewam, że bardzo tanim kosztem można co nieco polepszyć.

 

Kiedyś pisał do mnie człowiek, że ma z kolei za dużo średnich w Liberty +3, tyle że ma włączony loudness, a i pokrętełko treble we wzmaku na 3 godzinie "bo tak lubi". Nie wiem jak mógł to wytrzymać, ale po moich namowach powyłączał to wszystko i zaczął normalnie słuchać muzyki. Są gusta i gusteczka że tak się wyrażę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam ponownie.

Śledzenie forum opłaciło się a opinie tu zawarte okazały się bardzo pomocne - wymieniłem źródło na Marantza cd-63se i jest zdecydowanie lepiej. Nareszcie mogę włączyć opcję direct i idzie tego słuchać (wcześniej treble skręcone na minimum i jeszcze średnie i wysokie były jak dla mnie za ostre). Tak więc zabawa z dźwiękiem zaczyna mnie coraz bardziej wciągać bo słychać efekty :) A co do wymiany kabli w kolumnach to chętnie się za to zabiorę - muszę tylko poczytać co jest polecane do wewnętrznego okablowania (jaki materiał, przekroje itp.), kolce też sobie zafunduję. A tak przy okazji mam możliwość wymiany moich Symphony 8.2 na czarne Liberty 5+ - nie wiem tylko czy jest sens, chociaż według wielu opinii na forum Liberty grają lepiej.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie.

Śledzenie forum opłaciło się a opinie tu zawarte okazały się bardzo pomocne - wymieniłem źródło na Marantza cd-63se i jest zdecydowanie lepiej. Nareszcie mogę włączyć opcję direct i idzie tego słuchać (wcześniej treble skręcone na minimum i jeszcze średnie i wysokie były jak dla mnie za ostre). Tak więc zabawa z dźwiękiem zaczyna mnie coraz bardziej wciągać bo słychać efekty :) A co do wymiany kabli w kolumnach to chętnie się za to zabiorę - muszę tylko poczytać co jest polecane do wewnętrznego okablowania (jaki materiał, przekroje itp.), kolce też sobie zafunduję. A tak przy okazji mam możliwość wymiany moich Symphony 8.2 na czarne Liberty 5+ - nie wiem tylko czy jest sens, chociaż według wielu opinii na forum Liberty grają lepiej.

Pozdrawiam

 

Ja mam do dyspozycji i jedne i drugie, zależy do jakiej muzyki i w jakim pomieszczeniu będą używane. Do szeroko pojętego rocka na pewno Symphony, a do jazzu i miękkiego plumkania Liberty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam po krótkiej przerwie.

I znowu zmiany w moim skromnym systemie :) Tym razem pojawił się nowy wzmacniacz - Marantz PM-68. Jestem na etapie przesłuchiwania wszystkich płyt od nowa - jest zdecydowanie lepiej! Czytałem sporo na temat sprzętu posiadanego przeze mnie (marantz cd-63se i pm-68) i prawdopodobnie drzemie w nich spory potencjał - są "podatne" na tuning i przynosi to spore rezultaty. Niestety nie wiem kto takim czymś się zajmuje i do kogo można się zwrócić z ewentualnym zapytaniem - bo wiem, że nastąpi taki moment gdy stwierdzę, że coś trzeba zmienić :) A co do kolumn w poprzednim poście pisałem, że mam możliwość wymiany na Liberty - nieaktualne, więc pozostały Symphony.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

Marantz PM-68 i Eltax Symphony to powinno brzmieć niezgorzej, miałem kiedyś starszego Marantza PM-50 i z moimi kolumnami brzmiało to naprawdę rzetelnie, dźwięk był lekko ocieplony, ale nie pozbawiony tzw pazura

"Skąpski idzie na ambasadora, wysiada, rozumiesz? A jak on poleci, to poleci Korszul, poleci też Broński i zgadnij kto po nich poleci? Po nich polecę ja! To znaczy ja bym poleciał, gdyby nie Kazik i to dozorostwo."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam wszystkich.

Jako wieloletni użytkownik i fan Eltaxów dopisuje się do klubu ;)

Od dawna posiadam Liberty 3+ i trochę później Linear Response 10,5.

 

Echhh, szkoda, że ta zacna firma poszła w marketową tandetę.

 

pozdrawiam

Omen

post-2118-0-31812600-1319314510_thumb.jpg

post-2118-0-43640100-1319314534_thumb.jpg

Edytowane przez omen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 miesiące temu...

Witam.

Kupiłem dzisiaj Eltaxy Symphony 12.3. Tak raczej z ciekawości, bo za małą kasę. No i po to żeby sobie przy nich podłubać. Do odnowy jest okleina, bo poprzedni właściciel pomalował je farbą na czarno. Będę je miał u siebie w piątek.

Coś tam o nich czytałem i obawiam się, że basem mogą przysłaniać średnicę i górę pasma. Jakie tam są zwrotnice? Może da coś z nimi zrobić? może lepsze kondensatory? Słyszałem też, że przysłania się otwór basowy gąbką. Może lepsze wytłumienie wnętrza coś da?

Będę je napędzał CA A500 albo Denonem PMA1315R.

W każdym razie jeżeli mi nie podejdą, to po odnowieniu okleiny sprzedam je kumplowi, któremu na pewno spodoba się ich charakterystyka.

 

Możecie mi jeszcze powiedzieć coś na temat podłogówek ELTAX EXPERIENCE? To fronty od kina. Są do sprzedania nówki za 400 PLN. Warte są tych pieniędzy? Nadają się do stereo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.