Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet

Rekomendowane odpowiedzi

Niniejszym pozwalam sobie założyć, tym pierwszym wpisem, "Stowarzyszenie Vienna Acoustics", czyli miejsce dla zwolenników, użytkowików, posiadaczy tych, jakże zacnych, głośników.

 

Piszmy tu o naszych wrażeniach z odsłuchów, pytajmy się, cieszmy się - bo warto!

 

Tu link:

 

http://www.viennaacoustics.at/

 

I coś od siebie.

Jestem od kilku lat posiadaczem głośników Vienna Acoustics Mozart Grand (cherry) i ciągle jestem w nich "zakochany". To są pięknie wykonane i wspaniale grające kolumny.

post-17176-100000754 1246908258_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harry, Haydn'y są najmniejsze ale i wspaniałe dźwiękowo. Miałem je kiedyś podłączone do Rotela RC-03/RB-03 - coś rewelacyjnego! Pozdr. V-t

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie nie dołączę niestety do Waszego klubu, chociaż bardzo bym chciał. Do mojego pokoju tylko podłogówki a ceny VA ostatnio dość mocno poszły w górę i niestety zabrakło na Bachy Grand które chciałem mieć.

Zawsze szkoła dźwięku Vienny była dla mnie wzorcem, ta ich niesamowita muzykalność, ach...

Gratuluje i może kiedyś do Was dołączę.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

w tej chwili staram sie dokonac wyboru pierwszego "poważnego" zestawu stereo do pokoju 28m2 ze skosem na jednej scianie - kwadratowy pokoj na poddaszu domu jednorodzinnego.

Praktycznie zdecydowałem, ze kolumny to VA Mozart Grand - we wszystkich odsłuchach w swoich notatkach automatycznie porownuję kolumny do nich... Jedna z opcji elektroniki jest Primare 21, a zatem zestaw jakim dysponujesz. Chciałbym sie zapytac jakiego rodzaju muzyki sluchasz, zakladam, ze Twoja ocena zestawu jest co najmniej pozytywna skoro go posiadasz:-)

 

pozdrawiam,

 

robson11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VA kojarzą mi się z ostatnim audioshow.

Pół godzinny wykład (prezesa, właściciela, projektanta?) o nowinkach technicznych zastosowanych w topowych kolumnach VA. Podłączono je do integry Krella i CD Marantza SA11S2. Po włączeniu muzyki wykładowca wdał się w głośną rozmowę innym Austriakiem.

Takie austriackie gadanie.

O słuchaniu muzyki nie było mowy.

 

Pozdrawiam

YunnanTEA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28m kw wydaje się sporym metrażem dla Mozartów. Nie znam nowych modeli, posiadałem poprzednie. Z całą pewnością nie zagrają tak soczyście jak by to zrobiły w ok 20m kw. Wydaje mi się że to kolumny adresowane do poimieszaczeń 18-22m kw. DO 28m kw sparawdzał bym odel wyżej czyli Bethoven.

Poprzednia edycja potrafiła też dobrze zagrać dość zróżńcowany repertuar (od symfoniki po rock,pop), to tylko kwestia odpowiedniego systemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pewnoscia odslucham w pokoju zarowno Mozart Grand jak i Beethoveny. Sprzedawca w Top HiFi race sugerowal Mozarty, mimo, ze pokazalem mu plan pokoju. Stwierdzil, ze bardzo prawdopodobne, iz nie bede w stanie kontrolowac basu. Posluchamy, uslyszymy:-)

 

Jaka elektronike sugerowalibyscie do VA - slucham glownie rocka [przekroj przez progresywny - Marillion, symfoniczny Nightwish, Within Temptation, gotycki - Sisy=ters of Mercy, 69ers] oraz muzyke instumentalna - Jarre, Schiller, Robert Miles

 

pozdrawiam,

 

robson11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMHO Mozarty do 28m2 wystarczą w zupełności, ale dla spokoju duszy warto odsłuchać też Beethoveny. Ze wzmacniaczem to już sam musisz pokombinować. Przez długi czas miałem Mozarty w zestawie z Rotelem RC-03/RB-03/Rb-03 i było pięknie, ale jednak teraz z Accu jest jeszcze piękniej :)))

 

PS. U mnie grają na 30m2.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robson11, 16 Sie 2009, 18:10

 

>Jaka elektronike sugerowalibyscie do VA

 

Przede wszystkim mocną. A już kolor brzmienia w zależności od upodobań. Ludzie piszą że z Krellem jest świetnie bo o ile Vienny grają ciepło to krell odpowiednio uzupełnia. Natomiast osobiście korci mnie, żeby moje spróbować zestawić z MF w przyszłości. Ale ja z natury jestem fanem ciepła i przyćmienia. Z Arcamem jest bardzo przyjemnie, jak na spokojne kolumny detaliczność całkiem wysoka. Jedynie może bas mógłby być ciut szybszy, chociaż obecnie też nie jest źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W kwestii odpowiedzi na twoje pytania - oczywiście najlepiej wypożyczyć za kaucją mozarty i bethoweny i sprawdzić w docelowym pomieszczeniu, tym bardziej że jest nietypowe (skosy).

Z moich doświadczeń wynika iż pomieszczenie 28m2 powinno być w sam raz ale jak wiadomo - różnie to bywa.

Ja mam 23m2 i wydaje mi się że parę m2 więcej raczej wpłynęło by pozytywnie niż negatywnie na dźwięk.

Basu w każdym bądź razie z pewnością mi nie brakuje (kolumny stoją przynajmniej 1m od tylnej ściany i 1,2m od ścian bocznych na 5cm podstawach granitowych).

Odnośnie elektroniki - primare daje radę - nie mam większych zastrzeżeń choć jak wiadomo można lepiej (zawsze można lepiej). Z serią 30 byłoby ciekawiej - choć nie sprawdzałem :-(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziekuje za komentarze.

 

Będę nadal cierpliwie odsłuchiwał kolejnych opcji kolumn VA z elektroniką i mam nadzieję wybrać coś dla siebie w niedługim czasie. Na chwilę obecną idealnymi głośnikami dla mnie byłaby konstrukcja - połączenie pewnej swoistej kultury brzmienia VA z idealnym basem wraz z przestrzenią oferowaną przez Audio Physic Tempo VI ...

 

pozdrawiam

 

robson11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VA jest dla mnie przedmiotem zainteresowania - VABachGrand zamierzam osłuchać z Musical Fidelity.

 

Ale przede wszystkim chcialbym Kolegom napisać, że na anglojęzycznych forach dośc regularnie zalecają dociążenie bardzo chwalonych VA piachem etc. Wy nie robiliście tego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poszukaj moich wpisów na stereo, pisałem o wypełnianiu komory piaskiem (poprzednie Mozarty)i ostatecznej opcji w jakiej pozostałem. Tyle, że stare podobno grały inaczej niż nowe (ciemniej?), po drugie to już kwestia indywidualna jaki kto bas lubi.

Co do Mozartów w 30m kw, dla mnie były troszkę za małe do tego metrażu, wolałem soczystsze brzmienie jakie dawały w mniejszych powierzchniach. Co do kontroli basu trzeba mieć dobry piec i zasypać komory :)

 

Najlepsza kombinacja jaką słyszałem z VA to Krell 400xi + CD M.F A3.2 + kable AQ. Myślę że dało by się jeszcze lepiej gdyby miast MF`a był Meridian 506.20, albo wyższy Linn lub Naim. Z połączeń lampowych kapitalnie zagrały z monoblokami Delta Studio na lampie 813, to najbardziej holograficzny, namacalny, materialny, realnie obecny dźwięk jaki jak dotąd słyszałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Dalaczam do fanow Vienny z moim zestawem.A przy okazji jestem na etapie poszukiwania kabli glosnikowych i chetnie wyslucham waszych propozycji, ktore z nich nie zawiada w zestawieniu z Vienna Bach Grand.Mam cd i wzmacniacz Unison Research Unico.Moze ktos mial juz wczesniej doswiadczenie z podobnym setem.

post-24726-100007491 1251204089_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się też dołącze do klubu. Vienna to głośniki które mnie urzekły od pierwszych dzwięków.

U mnie Vienna Acoustic Bach Grand w kolorze piano black grają z Rotelem. Mam specjalną ściereczkę i pędzel do nich co jakiś czas je czyszczę poza tym zasłużyły u mnie na pokrowce z pięknego materiału

z jakiego szyje się suknie wieczorowe :).

Oczywiście pokrowce zdejmowane na czas słuchania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bachy to są w moim przekonaniu głośniki wybitne, a słucham na nich dość często (u kolegi). Czasami ulegam wrażeniu, że grają nawet lepiej niż Mozarty. I ten bass-reflex z przodu w świetle głośnika wysokotonowego... Majstersztyk!

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
  • House of Marley Positive Vibration Frequency Rasta

    Patrząc na to, co lada moment zacznie wyprawiać się za oknem aż chciałoby się zanucić za nieodżałowanym Markiem Grechutą chociażby fragment niezwykle będącego na czasie utworu „Wiosna – ach to ty”. Dlatego też powoli, acz konsekwentnie warto przygotować się na prawdziwy wybuch zieleni a tym samym niemożność wysiedzenia w czterech „betonowych” ścianach. Jak to jednak w życiu bywa jeszcze się taki nie urodził, co … więc doskonale zdaję sobie sprawę, iż nie dla wszystkich pierwszy świergot ptaków j

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Słuchawki

    Czy płyty CD cieszą się jeszcze odpowiednią popularnością?

    W dzisiejszych czasach, ludzie coraz więcej rzeczy chętniej robią online. Odchodzi się od klasycznych rozwiązań, na rzecz nowatorskich rozwiązań. Ten stan rzeczy dotknął również branżę muzyczną. Normą jest, że artysta wydając nowy album, wypuszcza go również w wersji fizycznej, najczęściej w postaci płyt CD, które można zakupić w wielu sklepach. W opozycji do takich zakupów stoi oczywiście internet i rozmaite serwisy streamingowe, takie jak YouTube, czy Spotify. Warto się zastanowić czy, a jeśli

    audiostereo.pl
    audiostereo.pl
    Muzyka 13

    Marantz Cinema 30

    Choć z pewnością większość śledzących dział recenzencki czytelników zdążyła przyzwyczaić się do tego, że kino domowe gości u nas nad wyraz sporadycznie, to o ile tylko światło dzienne ujrzy coś ciekawego, to czysto okazjonalnie takowym rodzynkiem potrafimy się zainteresować. Oczywiście nie zawsze jest to klasyczny, przeprowadzany w zaciszu domowych czterech kątów test, jak m.in. w przypadku budżetowego, acz bezapelacyjnie wartego uwagi i po prostu świetnego Denona AVR-S770H, lecz również nieco m

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Systemy

    Indiana Line Diva 5

    Śmiem twierdzić, ze nikogo mającego choćby blade pojęcie o tym, co dzieję się wokół, jak wygląda rynek mieszkaniowy uświadamiać nie trzeba. Po prostu jest drogo, podobno będzie jeszcze drożej i tanio, to już było i nie wróci, a skoro jest drogo, to do łask wracają mieszkania o metrażach zgodnych z założeniami speców z lat 50-70 minionego tysiąclecia. Znaczy się znów aktualnym staje się powiedzenie „ciasne ale własne”. Dlatego też logicznym wydaje się popularność wszelkich rozwiązań możliwie komp

    Fr@ntz
    Fr@ntz
    Kolumny

    Bilety | DŻEM koncert urodzinowy| Koncert

    O wydarzeniu Kup bilet na koncert jednego z najważniejszych polskich zespołów bluesowych - zespołu Dżem! Grupa świętuje 40-lecie działalności, w związku z czym na koncertach na pewno nie zabraknie dobrze znanych przebojów, takich jak Wehikuł czasu, Whisky, Czerwony jak cegła czy Sen o Victorii. Dżem bilety na jubileuszowe koncerty już dostępne! O zespole Dżem Połączyli rocka, bluesa, reggae, country. Nagrali piosenki, które uwielbiają zarówno koneserzy, jak i niedzielni słuchacze

    AudioNews
    AudioNews
    Newsy
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.