Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

^^ Na Twoim miejscu Kolego wolałbym zamiast się pozbywać Bachów dalej się z nimi "męczyć" na 16 m2. To są wspaniałe głosniki - fakt, że lubiące przestrzeń, ale lepiej mieć trochę za dużo niż za mało ;)

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Zastanawia mnie czy ktoś próbował/słuchał VA Waltz Grand jako monitory podstawkowe, bo zdaje się, że producent dopuszcza taką możliwość a nawet ją zaleca.

http://www.tophifi.pl/towar/id/452/xd/1/waltz_grand/

 

PS. Przepraszam za post za postem :)

post-17176-100001782 1275936863_thumb.jpg

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...

Witam. Chętnie przystąpię do klubu miłośników marki. U mnie grają bachy z nadem 350 a przy okazji zapytam o Wasze zdanie. Nie mogę sobie pozwolić na dwa zestawy a potrzebuję zrobić coś do filmow i zastanawiam się nad zakupem amplitunera nad np: jakiś 740, 750 itp wykorzystać go jako przedzwmacniacz dokupić końcówki mocy i z tego zrobić stereo a z pozostałych kanałów w ampli korzystać do kina. Czy tak się da ? i czy to ma sena ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość Arek__45

(Konto usunięte)

....ale belkot...

 

 

>>>>>Głośniki podstawkowe Waltz nie są podobne do żadnych znanych przetworników. Doskonale prostokątna obudowa umożliwia doskonałe zamontowanie głośników zarówno na ścianie jak i na podstawce co prowadzi do mnogości funkcji i możliwości wykorzystania tego sprzętu. Nie ważne czy głośniki te zamontowane będą na ścianie, czy na podstawce, czy na ściennej płytce montażowej to można wykorzystać ten sprzęt zarówno jako głośnik centralny, tylno-efektowy, satelitarny czy główny. Dodatkowo zamontowanie ścienne umożliwia dowolne ustawienie głośnika co jest bardzo dużym udogodnieniem dla osób komponujących własne systemy kina domowego czy też wielokanałowe zestawy stereo.<<<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chętnie przystąpię do klubu miłośników marki. U mnie grają bachy z nadem 350 a przy okazji zapytam o Wasze zdanie. Nie mogę sobie pozwolić na dwa zestawy a potrzebuję zrobić coś do filmow i zastanawiam się nad zakupem amplitunera nad np: jakiś 740, 750 itp wykorzystać go jako przedzwmacniacz dokupić końcówki mocy i z tego zrobić stereo a z pozostałych kanałów w ampli korzystać do kina. Czy tak się da ? i czy to ma sens ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Lepiej późno, niż wcale. Nie zauważyłem wcześniej pytania Kolegi.

 

Do VA Bach Grand pasuje najczęściej mocny tranzystor - np. Roksan, Rotel RA15XX, Accuphase E-21X i wyżej. Nieźle zgrywa się z Yamaha S-2000.

 

Z lampą także nie jest źle, choć próbowałem tylko z Yaqin MC-100B - rewelacja.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 3 tygodnie później...

Witam szanownych Państwa wraz ze swoimi Mozartami...

 

Chciałbym się zapytać, czy dysponuje ktoś z Was testem Mozartów z Hifi i Muzyka 12/2006 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za skan tego testu lub na przykład zdjęcie aparatem ;).

Wiem, że to trochę nie w porządku w stosunku do HFiM ale inaczej musiałbym czekać na najbliższe Audio Show :) i ustawić się w kolejce po numer archiwalny, co pewnie i tak uczynię.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanownych Państwa wraz ze swoimi Mozartami...

 

Chciałbym się zapytać, czy dysponuje ktoś z Was testem Mozartów z Hifi i Muzyka 12/2006 ?

Byłbym bardzo wdzięczny za skan tego testu lub na przykład zdjęcie aparatem ;).

Wiem, że to trochę nie w porządku w stosunku do HFiM ale inaczej musiałbym czekać na najbliższe Audio Show :) i ustawić się w kolejce po numer archiwalny, co pewnie i tak uczynię.

 

Pozdrawiam!

nikt z Was nie posiada tego testu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś go miałem, ale nie mogę znaleźć. Z tego, co pamiętam to ogólny zachwyt, etc :)

Tak, ogólny zachwyt widać po ocenie "punktowej" w rankingu na stronie HFiM, ale fajnie jest poczytać z czego wynika i dzielić się pozytywnymi wrażeniami :). Głośniki są super. A w najnowszym numerze VA Kiss...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze o Vienna Acoustics Mozart Grand w kwestii zapotrzebowania na wydajny wzmacniacz, często czytam na forach iż te kolumny potrzebują mocarza.

 

A w teście Audio Video 9/2010 piszą że kolumny szybko się poddają najlepiej słuchać gdy potencjometr jest na godz. 9-10 gdyż dalej głośniki bardzo szybko osiągają spore wychylenie, przesterowanie, mają ograniczoną makro dynamikę czyli wydawać by się mogło iż wcale nie ma potrzeby na mocny wzmacniacz by prawidłowo wysterować w/w kolumny.

 

Jak jest u Was czy pokrywa się ten test z Waszymi spostrzeżeniami. Według mnie fajnie by mieć kolumny gdzie pełną barwę i nasycenie osiągają już przy cichym słuchaniu i nie trzeba ich "kręcić na wysokie obroty"

 

pzdr.

"Lampa nie umiera nigdy"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszcie prosze o Vienna Acoustics Mozart Grand w kwestii zapotrzebowania na wydajny wzmacniacz, często czytam na forach iż te kolumny potrzebują mocarza.

 

A w teście Audio Video 9/2010 piszą że kolumny szybko się poddają najlepiej słuchać gdy potencjometr jest na godz. 9-10 gdyż dalej głośniki bardzo szybko osiągają spore wychylenie, przesterowanie, mają ograniczoną makro dynamikę czyli wydawać by się mogło iż wcale nie ma potrzeby na mocny wzmacniacz by prawidłowo wysterować w/w kolumny.

 

Jak jest u Was czy pokrywa się ten test z Waszymi spostrzeżeniami. Według mnie fajnie by mieć kolumny gdzie pełną barwę i nasycenie osiągają już przy cichym słuchaniu i nie trzeba ich "kręcić na wysokie obroty"

 

pzdr.

Czytałem ten test, mam też te kolumny. Podpięte są do Primare I.21. Nie jest to słaby wzmacniacz, oddaje ponad 100W przy 4 omach i daje radę bez problemu. Grają i głośniej i ciszej, jak sobie życzysz :) Przesterowania - czyli kompresji dynamiki również nie stwierdziłem. To są za poważne głośniki żeby mieć takie problemy przy "zwykłych" poziomach głośności (prędzej wysiadły by monitory niż takie podłogowe) .

Edytowane przez Tribunal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym teście piszą również, że to kolumny do pomieszczeń poniżej 20m :/ moim zdaniem to bzdura.

Słuchałem ich w niecałych zaadoptowanych 30m i było optymalnie, w 20m dolny zakres częstotliwości będzie dominował.

Edytowane przez squad05

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie Bachy Grand najlepiej graly wlasnie z NADem. Oczywiscie w kategoriach absoultnych dzwiek z obecnego systemu (Accuphase E-212) jest o wiele lepszy, jednakze pod wzgeldem dopasowania VA i NAD sa bardziej synergiczne. VA zapewnia cudnowne barwy i muzykalnosc, a NAD dodaje wybuchowa dynamike, PRAT i odrobine pazura. Z Accu dzwiek, pomimo ze ma ogromna klase, jest jednak jakby troche ugrzeczniony, a wysokie tony zbytnio wygladzone.

 

Bachy Grand niezle tez graly z wysokimi Marantzami: PM-15 S2 oraz PM-11 S2. Calkiem fajnie bylo tez z NAIMem XS.

Najwieksze porazki to: Primare I21 (ostre, "aseptyczne niewiadomoco"), Yamahy (drazniace, techniczne brzmienie), Creek Destiny1 (brzmienie bardzo muzyakalne, ale kompletnie bez dynamiki, wykopu i "pazura"), Audio Analogue Puccini Settanta (przymulone wysokie tony, zupelny brak blasku), Arcam (brzmienie poprawne, ale calkowicie srednie, sprzet totalnie bez wyrazu).

 

Ogolnie polecam NADy, Marantze, no i Accuphase (moze z wyjatkiem E-213), ale przy Accuphase trzeba sie bardoz nameczyc z okablowaniem, by okielznac bas i dodac blasku gorze pasma (ja caly czas walcze) ;-)

Edytowane przez Morven
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tym teście piszą również, że to kolumny do pomieszczeń poniżej 20m :/ moim zdaniem to bzdura.

Słuchałem ich w niecałych zaadoptowanych 30m i było optymalnie, w 20m dolny zakres częstotliwości będzie dominował.

Mam je ustawione właśnie w około 20 m i jest bardzo dobrze. Wszystko zależy od adaptacji akustycznej pomieszczenia. A bas Mozarty mają bardzo przyjemny... :)

 

(ostre, "aseptyczne niewiadomoco")

:) stereotyp skandynawskiego brzmienia (?). W całym zakresie protestuję :). Dobrze, że nie słuchałeś z I21 Mozartów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja zamierzalem kupic I21, ale po wypozyczeniu do domu, szybko odstapilem od tego planu. I21 z Mozartami w istocie moze byc lepszym polaczeniem, bowiem Mozarty graja nieco ciemniej i spokojniej niz Bachy. W moim systemie najwieksza bolaczka z I21 bylo to, ze dzwiek byl bardzo ostry na wyzszych poziomach glosnosci. Po prostu klulo w uszy. W tej cenie wolalbym zdecydowanie jakiegos NADa (np. kultowy 372), no ale kazdy ma inne upodobania :-) Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam je ustawione właśnie w około 20 m i jest bardzo dobrze. Wszystko zależy od adaptacji akustycznej pomieszczenia. A bas Mozarty mają bardzo przyjemny... :)

No to gratuluję akustyki - musisz mieć super przygotowany pokój.

Pozdrawiam

----------------------------------------------------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem VA Mozart Grand właśnie z Primare I21. Grało to w 23m2.

Grało bardzo przyjemnie - żadnej kliniczności nie stwierdziłem.

Co do wzmacniaczy polecanych do Mozartów - warto spróbować takich które dobrze kontrolują bas.

Vienny mają podrasowany bas - robi wrażenie bo pochodzi z dwóch czternastek i to z miękkimi membranami. Ale swoją potęgę zawdzięcza podrasowaniu więc nie zawsze i nie ze wszystkim zabrzmi idealnie.

U mnie stały odsunięte od ścian bocznych i tylnej ustawione na 3cm granitowych podstawach i dopiero taka aranżacja trochę uspokoiła bas. Nigdy tego nie próbowałem ale bardzo możliwe że wzmacniacz AUDIONET'a byłby dobrym partnerem dla Vienn.

 

Tak czy inaczej to bardzo dobre głośniki o dobrym brzmieniu i wyśmienitej jakości wykonania co wbrew zachwytom w gazetach wcale nie zdarza się aż tak często.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

łącząc z audionetem możesz uzyskać nadmiernie jasny dźwięk, wprawdzie bas jest bardzo dobry szybki dynamiczny, ale z resztą bym uważał.nie znaczy to, że będzie źle, bowiem nie znam głośników VA

"...na pohybel gównozjadom po obu stronach lady..."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to gratuluję akustyki - musisz mieć super przygotowany pokój.

Pozdrawiam

Dzięki. Na pewno nie jest to przygotowanie "super" bo jest to pokój dzienny, a ja nie jestem zwolennikiem ustrojów na wierzchu, ale na pewno jest dobrze. Po gruntownym remoncie został w pewnym sensie przygotowany i umeblowany z myślą o brzmieniu, ale nie unikając funkcjonalności, która była mimo wszystko priorytetem.

 

Te kolumny grają tak, że jeżeli realizator chciał uwypuklić niskie częstotliwości, zostaną uwypuklone. Jeżeli chciał zrobić nagranie "gładkie" - będzie gładko. Wtedy basu może być nawet niedostatek, ale wszystko zgodnie z zamysłem realizatora nagrania. Podobnie jest z górą i to mi się właśnie podoba.

 

Tak czy inaczej to bardzo dobre głośniki o dobrym brzmieniu i wyśmienitej jakości wykonania co wbrew zachwytom w gazetach wcale nie zdarza się aż tak często.

Zgadzam się. Niestety, gazety są w stanie kreować pewne sprawy często inaczej niż wygląda to w rzeczywistości a niezależność prasy audio chyba nie do końca jest faktem :) Winylowe okleinki, śmieszne zaciski, kolce wkręcane wprost w podstawę coraz częściej goszczą nawet w średnich pułapach cenowych. Cóż z tego jeśli jest to równo położona okleina jak to winyl... Przy VA wszystko co napisano o jakości wykonania to prawda w 100%. Tak solidnie i z wyczuciem estetyki zaprojektowanych głośników w pułapie cenowym do dychy jeszcze nie spotkałem a m.in jako stały bywalec od kilku lat AS widziałem tego trochę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w domu (aktualnie) na stanie trzy wzmacniacze: Accuphase E-213, dzielony Rotel - pre RC-03 plus dwie końcówki RB-03 oraz lampę Yaqin MC-100B. Z tym ostatnim VA Mozart Grand grają najlepiej. Poważnie.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.