Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Dopisuję się z Haydn Grand zasilanymi przez klocki Advance Acoustic MAP 306+ MCD 204 na kablach Albedo Blue -20m2 z wydzielonym aneksem kuchennym.

Niby ciepłe z ciepłym to źle, ale u mnie jest magicznie,może poza tym,że czasem najniższy bas potrafi stracić kontrolę ( np. Massive Atack Heligoland- pierwszy kawałek). Zrzucam to na razie na karb niewygrzania. Nawet jeśli efekt nie zniknie kolumienki ozywiły i uatrakcyjniły mi tyle "nudnawych" płyt, że zdecydowanie warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję szybkiej porady.

Jestem zdecydowany na zakup VAMG, jestem po odsłuchach, itd. Ale! Znalazłem Beethoveny (baby) z drugiej ręki. I tu moje dwa pytania, 1) czy B są barwowo zbliżone i równie urocze w odsłuchu do M? 2) Czy B jednoznacznie wymagają więcej przestrzeni (wielkość pokoju) niż M?

Będę bardzo wdzięczny za opinie wszystkich, którzy mieli styczność z tymi głośnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy potrzebuję szybkiej porady.

Jestem zdecydowany na zakup VAMG, jestem po odsłuchach, itd. Ale! Znalazłem Beethoveny (baby) z drugiej ręki. I tu moje dwa pytania, 1) czy B są barwowo zbliżone i równie urocze w odsłuchu do M? 2) Czy B jednoznacznie wymagają więcej przestrzeni (wielkość pokoju) niż M?

Będę bardzo wdzięczny za opinie wszystkich, którzy mieli styczność z tymi głośnikami.

 

Beethovenów nie słyszałem ale Mozarty i Bachy owszem - co do zbliżenia barwowego to moim zdaniem nawet należy się go spodziewać a w kwestii ilości potrzebnego miejsca - pewnie trzeba zaryzykować.

Słyszałem pogląd że właśnie małe Beethoveny w związku ze swoją trójdrożnością mają lepiej ustawiony bas niż Mozart G. Może to mieć związek z większym potencjałem głośnikowym w kolumnach - nie ma konieczności silenia się na duży dźwięk z 2 piętnastek.

Ja bym chyba zaryzykował zakup z drugiej ręki - oczywiście pod warunkiem że z kolumnami wszystko jest O.K. - a z tym o czym mogłem się przekonać bardzo różnie bywa. Zdecydowanie zalecam odbiór osobisty, po jednej próbie zakupu półrocznych głośników w stanie bardzo dobrym nie wyobrażam sobie zakupu sprzętu bez możliwości obejrzenia i sprawdzenia, nawet jeśli miałoby to wiązać się z przejechaniem kilkuset kilometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem pogląd że właśnie małe Beethoveny w związku ze swoją trójdrożnością mają lepiej ustawiony bas niż Mozart G

Byłoby fajnie, ponieważ w moim wrażeniu M mają sporo tłustego dołu, nie żeby mi to jakoś szczególnie przeszkadzało, ale gdyby BB to jeszcze spotęgowały, obawiam się, że w pomieszczeniu gdzie staną, mogłoby trochę dudnić i wtedy trzebaby je dławić zatyczkami, co jak wiemy nie zawsze pomaga.

Oczywiście o zakupie w ciemno nie ma mowy, będzie możliwość zapoznania się ze sprzętem i odsluch u właściciela. Wspomniane kikaset kilometrów niestety "pęknie".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że przyglądamy sie chyba tym samym Beethovenom:)

Ja mam do kolegów z tego klubu inne pytanie odnośnie tych kolumn, a mianowicie czy jest sens je łączyć z Primaluną prolque one na el-34. Czy słuchał takiego zestawienia ktoś? Może moja lampa ich nie uciągnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było posłuchać, ale nie zawsze da radę. Chyba czasy, że wypożyczano sprzęt do domu już minęły, albo ich nie było.Pytam ponieważ już chyba nadszedł czas aby "gonić królika dalej" i coś zmieniać. Myślę, że wymiana avanców omeg 509 lub hyperionów III na coś ze stajni vienny np. beethoveny to krok ku lepszemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było posłuchać, ale nie zawsze da radę. Chyba czasy, że wypożyczano sprzęt do domu już minęły, albo ich nie było.Pytam ponieważ już chyba nadszedł czas aby "gonić królika dalej" i coś zmieniać. Myślę, że wymiana avanców omeg 509 lub hyperionów III na coś ze stajni vienny np. beethoveny to krok ku lepszemu.

 

Kilkukrotnie wypożyczałem kolumny z Top Hi Fi - i nigdy nie miałem z tym problemu. Myślę, że warto spróbować bo to właściwie jedyny sposób na przekonanie się czy to dobra droga czy może lepiej wybrać coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość frywolny trucht

(Konto usunięte)

Można pożyczyć z Top Hifi za pełną odpłatnością. Należy jednak przeprowadzić dokładne oględziny bo potrafią nie przyjąć z powodu jakiejś ryski na spodzie kolumny.

Jest więc wypożyczenie obarczone sporym ryzykiem.

 

Co do brumienia moich Haydnów odkryłem, że to pomieszczenie :) Trzeba będzie popracowac nad akustyką troszkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej by było posłuchać, ale nie zawsze da radę. Chyba czasy, że wypożyczano sprzęt do domu już minęły, albo ich nie było.Pytam ponieważ już chyba nadszedł czas aby "gonić królika dalej" i coś zmieniać. Myślę, że wymiana avanców omeg 509 lub hyperionów III na coś ze stajni vienny np. beethoveny to krok ku lepszemu.

 

Omegi 509 warto zmienić :) Zmieniałem 503 na Mozarty Grand i jest bardzo dobrze. Chciałem m.in. poprawy dołu i poprawa zdecydowanie jest.

 

czy na AS będzie gdzieś można posłuchać Vienna Acoustics ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

witam, zamierzam dołączyć do zacnego grona posiadaczy VA:), moj wybor to Haydn lub Bach i teraz pytanie do Was, bardziej doswiadczonych.

Podpalilem się na wzmacniacz lampowy, odsłuchiwałem z jolida 502 - bajka, jedyny minus jak dla mnie to cena, Jaki wzmacniacz lampowy (chodzi mi o sprawdzona konfiguracje do klasyki i jazzu)?.

Co do głośników moj pokój odsłuchowy jest niezbyt ciekawy. Salon ma ok. 36 m2, długi na 8m z kawałkiem szeroki na ok 4, głośniki musza stać od siebie ok. 2.2 m, z jednej stronu ogranicza kominek z drugiej ściana z oknem, (ciekawe jak to wpłynie na stereo), do stanowiska odsłuchowego na przeciwległej ścianie jest ok 4 m. I co tu zrobic?....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim do 36m2 nie brałbym ani Haydnów ani Bachów, lecz co najmniej Mozarty. Wpierw, Kolego proponuję kupić odpowiednie do metrażu kolumny, a dopiero potem zastanawiać się nad piecem.

Stereo i Kolorowo - Underground

Mój blog i recenzje różnych urządzeń audio-stereo: stereoikolorowo.blogspot.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ci co cieszą się z brzmienia VA. Pragnę wpisać się do kubu. Sam startowałem już ładnę parę lat temu z Bachami, a od ponad dwóch lat cieszę się z Beethoven Concert Grand. Ale mogę zrozumieć, że i w dużym pomieszczeniu ktoś będzie miał satysfakcję z monitorków (post powyżej). Generalnie VA nie kieruje swoich wyrobów do szokowania poziomem dB, ale do tych co doceniają barwę brzmienia. Tak więc ja bym sprawdzał monitorki VA, czy w danym pomieszczeniu jest OK i tyle. Nawet jeśli jest to duży pokój. Pozostała kasa w podstawki, i w elektronikę, a przede wszytkim próby ze starannym ich umieszczeniem ich w rozsądnie zagospadorowanym pomieszczeniu. Trzeba z nimi poróbowac w pokoju róznych ustawień, sprawdzić gdzie najlepiej grają. Powodzenia. gothi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, od niedługiego czasu użytkuję VAMGi. Wszystko jest jak należy, ale chciałbym minimalnie rozjaśnić brzmienie. Kable głośnikowe dość jasne Albedo Monolith, dlatego chętnie wypróbowałbym inne interkonekty (aktualnie Audioquest King Cobra). Może macie jakieś sugestie??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Gość masza1968

(Konto usunięte)

Słuchajcie, od niedługiego czasu użytkuję VAMGi. Wszystko jest jak należy, ale chciałbym minimalnie rozjaśnić brzmienie. Kable głośnikowe dość jasne Albedo Monolith, dlatego chętnie wypróbowałbym inne interkonekty (aktualnie Audioquest King Cobra). Może macie jakieś sugestie??

 

Miałem Monolithy i śmiem się nie zgodzić, że one cokolwiek rozjaśniają.

Spróbuj Nordosty Red Down. Najpierw IC, jak nie pomoże to głośnikowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Monolithy i śmiem się nie zgodzić, że one cokolwiek rozjaśniają.

Spróbuj Nordosty Red Down. Najpierw IC, jak nie pomoże to głośnikowy.

 

Miałem wcześniej Monstery i po wymianie kabli głośnikowych na Albedo brzmienie lekko rozjaśniło się, przynajmniej w moim systemie.

Dzięki za podpowiedź, chyba będę miał możliwość wypożyczenia Red Down'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 miesiące temu...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.