Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gratuluję zakupu tak zacnych kolumn, szybko się rozwijasz, ja to robię od 15 roku życia,

i dopiero teraz pozwoliłem sobie na takie graty.Cóż, każdy ma to na co go stać.Oby tak dalej.

 

Dzięki za pomocne wskazówki, bardzo optymistycznie nastawiłeś mnie do tych kolumn.

Ja niczego nie kupuję bez odsłuchów, to jest takie moje małe skrzywienie.Mam jeszcze jednego faworyta

co do kolumn, ale najpierw muszę sprzedać swoje SonusOlivy, bez tego nie ruszę z miejsca.

Dzięki Kolego, pozdrawiam serdecznie Mariusz.-:)+

 

Czy moge zapytac, dlaczego chcesz sprzedac SO.... sa tez na mojej liscie zyczen - do posluchania

Poluje na VA ale - poki co nigdzie z drugiej reki nie ma Beethoven Concert Grand.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moge zapytac, dlaczego chcesz sprzedac SO.

Ponieważ się przeprowadziłem, i "salon dzienny", ma 13m2, i kolumny się duszą.

 

http://olx.pl/oferta/kolumny-sonusoliva-CID99-ID1DvKN.html

Jednak Vienny są mniejsze, co do grania SonusOliva, nie mam

zastrzeżeń, tylko gabaryty, po zmianie mieszkania są za duże. -:)))

Edytowane przez kiza

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo Stary, te kolumny wygladaja zacnie! Koniecznie napisz o roznicach w brzmieniu jak posluchasz VA!

Porównywałem je z ATC scm-40, i byłem zdziwiony, ponieważ Atc, nie powaliły mnie na kolana, jak myślałem.

Dlaczego, ponieważ moje prezentują podobną szkołę grania, może sam poziom prezentacji jest z trochę wyższej półki (ATC).

Nie była to tylko moja opinia, ale także kolegi, który mi towarzyszył.V.A. nie wiem kiedy mi będzie dane posłuchać, ponieważ

do najbliższego salonu mam trochę kilometrów, i bym musiał zabrać swoje Yamahy, żeby opinia była miarodajna, a będąc

już kilka razy na takich wypadach, wiem że to co usłyszę w salonie nie będzie się pokrywać z tym co usłyszę w swoich

warunkach akustycznych.Najpierw zamierzam sprzedać S.O., a dopiero potem zająć się poszukiwaniami następcy,

ponieważ V.A. to tylko jeden z faworytów !! Teraz jestem trochę zagoniony, ale myśli o zmianach mnie nie opuszczają.

Pozdrawiam.-:)))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonus Oliva to na serio best buy w tej cenie takie wykonanie

Cena, dużo tracę, b. dużo, ale to dlatego że to firma niszowa, gdyby widniało tam logo:

Sonus Faber, V.A., B&W, cena by była inna, bo ludzie, w większości chcą kupić na odległość,

i patrzą na markę, a brzmienie, to dla nich podrzędna sprawa, a z tą wagą ciężko sprzedać

na odległość, raczej tylko odbiór osobisty.Pozory też mylą, te kolumny, zagrają

w 20m2, co do dzieci, to masz rację, nie do ruszenia.Pozdrawiam. -:)))

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cena, dużo tracę, b. dużo, ale to dlatego że to firma niszowa, gdyby widniało tam logo:

Sonus Faber, V.A., B&W, cena by była inna, bo ludzie, w większości chcą kupić na odległość,

i patrzą na markę, a brzmienie, to dla nich podrzędna sprawa, a z tą wagą ciężko sprzedać

na odległość, raczej tylko odbiór osobisty.Pozory też mylą, te kolumny, zagrają

w 20m2, co do dzieci, to masz rację, nie do ruszenia.Pozdrawiam. -:)))

Oj prawdę piszesz. Andrzej stroił koledze koncetryka 15" Tanoya i wyszło dużo lepiej niż na oryginalnej zwrotce.

pre lampowe Adagio Sound, końcówka Sugden Au51 P MKII, AVI Laboratory Series, strojenie kolumn Adagio Sound - wszystko spięte kabelkami ;-)) żeby grało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj prawdę piszesz.

P. Andrzej, to nie do końca przedsiębiorca, dla którego liczy się tylko kasa, ale to hobbista, i miłośnik dobrego brzmienia,

z ogromną wiedzą, i praktyką, brak mu tylko zaplecza, oraz marketingu.Inne Polskie firmy audio się reklamują , dają

swoje wyroby na testy itp.SonusOliva -żyje swoim światem, bez większego rozgłosu, może szkoda ???

...And Justice For All . Pozdrawiam .  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchał ktoś Haydn Grand SE Vienna Acoustics i jak wypadają w porównaniu z B&W CM1?

 

Czy Haydn Grand SE Vienna Acoustics są warte uwagi? Chodzi o połączenie z zestawem Marantz SA 7003, MarantzPM 7004. Zakładając, że słucha się rocka, muzyki klasycznej i jazzu...

Edytowane przez ROCKmann
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje kolumny stoją 15cm od ścian bocznych i 30cm od ściany tylnej i muszę przyznać, że jest super. Może gdybym chciał słuchać muzyki bardzo głośno mogłoby to przeszkadzać, ale ja słucham tak max "do godz. 10:00" na naszych wzmacniaczach.

Ha ,,, znalazłem rozwiązanie ... pod podkładki pod kolce podkleiłem filc.... i teraz jak dzieciaki idą spać - szuram kolumnami w idealny trójkąt z "powietrzem" za i z boku kolumn.

 

Właśnie słucham Radiohead "In Rainbows" ... ale CZAD !

 

PS.

Yamaha i Vienna to faktycznie idealne połączenie :)

Yamaha A-S3000 \ Yamaha CD-S2000 \ Yamaha T-S1000 \ Yamaha CT-710 \ Yamaha YP-700 \ Yamaha TC-511S \ Yamaha WXAD-10 \ Vienna Acoustics Mozart Grand SE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udalo mi sie wypozyczyc do odsluchu VA Beethoven Concert Grand.....

o wykonaniu juz pisalem - rewelacyjne.

 

Dzwiek.... zasadniczo zgodny z opisami na forum - kolumny dla melomana - piekny, pelny nie meczacy,dobry szybki bas, gora i srednie wzorowe. Bardzo dobra sterefonia.

Sluchalem tylko 2 dni ale przekonalem sie i teraz szukam z 2iej ręki...beda graly w 2im systemie.

Charakter brzmienia bardzo blisko klasycznych Infinity, ktore bardzo sobie cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak! Infinity...a w lakierze fortepianowym to bajer jak drogie infinity s.e.

 

VA moga byc alternatywa dla tych, ktorzy obawiaja sie starosci klasycznych Infinity a szukaja kolumn o zblizonym dzwieku..

W kazdym razie warto posluchac.

Swoja droga - to niewiele VA mozna znalezc na wtornym rynku..... "ludziska" nie chca sie ich pozbywac zapewne.. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

czołem! ostatnio podjechałem do tophifi a tam cos zupełnie nowego - VA Liszt. sluchał może ktos z Kolegow juz tych kolumn? ciekaw jestem jak grają, .. ruchomy głośnik koncentryczny wysoko-średniotonowy to kompletna zmiana w stosunku do Beethovenow czy Mozartow. tylko ta cena... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słuchałem ich niestety. Ale osobiście, pomijając już walory soniczne, wolę bardziej "klasyczne" konstrukcje Vienny. Poza tym za takie "dziwactwa" jak ten ruchomy panel, prawie zawsze płaci się podwójnie.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznaje ze ten ruchomy panel kiedy jest dokrecony do srodka w strone słuchacza a kolumna stoi na wprost to wyglada to słabo... ale ciekaw jestem tego koncentryka i jak to buduje scene i przestrzen - a na to chyba zwracam najwieksza uwage w słuchaniu muzyki... moze sie ktorego dnia wybiore i posłucham...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 4 tygodnie później...

czy warto kupować na rynku wtórnym kolumny Vienny np. 10-cio letnie ?

 

Odpowiem krótko. Moim zdaniem jak są w dobrym stanie i z pewnej ręki, to spokojnie można je kupić i cieszyć się ich brzmieniem przez kolejne 10 lat.

Z drugiej strony kolumny 2 letnie mogą być już totalnie zajechane, jeżeli ktoś o nic nie dba.

Poza tym to chyba producenci nie podają czegoś takiego, jak żywotność kolumn, a nawet jeżeli niektórzy tak, to jest to wartość bardziej teoretyczna.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie robiłem bezpośredniego porównania, bo niestety nie miałem takiej okazji. Bachów słuchałem kiedyś z elektroniką Musical Fidelity X150 czy tak jakoś. Grało to bardzo przyjemnie, gładko, delikatnie bardziej po miękkiej stronie ale szczegółów nie brakowało. Tyle zapamiętałem, więc nie będę zmyślał i pisał "elaboratów" o ich brzmieniu. Porównując do X32, choć to nieco trudne, bo jak wspomniałem Bachów słuchałem tylko raz i to dość dawno - są warte swojej ceny tak, jak X32. Ja jednak kupiłem Dynaudio, po porównaniu ich z VA Mozart i ELAC FS 247SE. Wydaje mi się też, że Bachy to trochę zbliżona faktura dźwięku do X32. I moim zdaniem, niekoniecznie muszą być jednoznacznie gorsze od Mozartów (bo są przecież tańsze). Wszystko zależy od reszty systemu, wielkości pomieszczenia i akustyki, upodobań itd...

post-5598-0-41898700-1413046806_thumb.jpg

post-5598-0-79468300-1413046935_thumb.jpg

post-5598-0-37308000-1413047639_thumb.jpg

post-5598-0-82046700-1413047672_thumb.jpg

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.