Skocz do zawartości
IGNORED

KLUB - Stowarzyszenie Vienna Acoustics


Violet
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie ;) w ciagu ostatnich lat kupiłem u nich 3 pary głośniki , jeden wzmacniacz.Sprzedawcy bardzo mili a to ze nie wypozyczają sprzętu hm mają pewnie taki prikas ;)

 

Proszę lepiej wróćmy do dyskusji na temat VA.

Edytowane przez Sebmon666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewnie ze to był sklep top hifi ?

W Krakowie osobom którzy są pierwszy raz w sklepie nie wolno nawet poglosnic czy sciszyc przy odsłuchu to nie żart .O wypożyczeniu nie ma nawet mowy.

 

 

Wypożyczałem ProAc'i i B&W - bez żadnego problemu ale jak wspomniałem było to dawno temu i w Poznaniu.

Nie wiem jaka jest obecnie polityka firmy w tej kwestii.

 

Można zadzwonić do Poznania i zapytać - choć może robią na własny użytek jakąś selekcje by nie stać się wypożyczalnią urządzeń do odsłuchu?

 

Jednak trudno jest mi sobie wyobrazić że ktoś kupuje drogie w sumie kolumny (ze sklepu) bez sprawdzenia ich u siebie - to jest obecnie jedyna racja przemawiająca za tym by kupować nowe w sklepie.

Jeśli nie mozna ich posłuchać u siebie, czy to w formie wypożyczenia za kaucją czy prezentacji u klienta to dlaczego kupować nowe zamiast używanych za 50-60% ceny sklepowej.

 

Jest też inny sposób - to również sklep internetowy - możesz więc kupić kolumny i w ciągu 14 dni oddać bez podawania powodu zwrotu - masz więc 2 tygodnie na sprawdzenie - w sumie bardzo komfortowa sytuacja dla klienta.

Edytowane przez lorecci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy te MOZARTY w pierwszej wersji z dwoma przezroczystymi seas-ami warte są 4 tyś?Czy to ich normalna cena rynkowa?Jesli tak to po ile chodzą te wspołczesne mozarty i czym się różni ich brzmienie?dziś chyba znalazlem dla nich optymalne ustawienie w pokoju i powaznie mysle o ich zostawieniu sobie.Troche jeszcze trzeba by im ujarzmic bas ale i tak jest to juz granie wysokich lotów.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Numik kupił ostatnio E2 a że cały czas jest w poszukiwaniu to być może jeśli jednak E2 mu nie zagra tak jak chce pojawi się w ogłoszeniach ;)

Siebie muszę cytować :D Miałem rację długo to nie trwało proszę oto E2 kolegi Numika już na allegro :)

 

http://allegro.pl/baltlab-epoca-2-xlr-pilot-ideal-stan-sklepowy-i5783328557.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
Panowie czy te MOZARTY w pierwszej wersji z dwoma przezroczystymi seas-ami warte są 4 tyś?Czy to ich normalna cena rynkowa?Jesli tak to po ile chodzą te wspołczesne mozarty i czym się różni ich brzmienie?dziś chyba znalazlem dla nich optymalne ustawienie w pokoju i powaznie mysle o ich zostawieniu sobie.Troche jeszcze trzeba by im ujarzmic bas ale i tak jest to juz granie wysokich lotów.

Ją w tamtym roku 8-letnie rosewood sprzedałem za 2700.

 

 

Wysłane z mojego XT1072 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chodzi mi o wersje pierwsza nie grand.Wygladaja jak te bethoweny co są na allegro tylko bez tych dolnych głośników

grand były w idealnym stanie po 4800 ale sie sprzedalyhttp://allegro.pl/vienna-acoustics-mozart-grand-hi-end-i5754098794.html

są jeszcze drugie za 4600

wiesz czym się różni dźwięk grand od nie grand, warto dopłacić do tej wersji czy to tylko kosmetyka ? na 25m salon ze skosem nie będą za słabe ?

chyba że polecicie inne ciepło grające i ładnie prezentujące się kolumny do ~5000 ?

nowe lub z drugiej ręki w ładnym stanie

jeszcze rozważam dynaudio excite x32 za 4200pln, które zagrają cieplej i z dobrym basem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te co ja mam spokojnie dały by rade na 25m bo te moje 18m2 to takie minimum dla nich mam wrazenie.Nie wiem czym się rozni od grand ale to niewątpliwie ciekawie grające kolumny i nawet poważnie myslalem ,żeby zamienic na nie sonusa.Po paru dniach jednak zaczęło mi brakowac tej swobody i naturalności dlatego grzecznie spakowałem vienny w kartony.

Copland CTA 402,Copland CDA 288 .Dali Mentor 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze rozważam dynaudio excite x32 za 4200pln, które zagrają cieplej i z dobrym basem ?

 

Przeczytaj mój wpis w klubie Dynaudio http://www.audiostereo.pl/klub-milosnikow-dynaudio_41368.html/page__st__5790#entry3113304

Co kto woli, ja akurat wybrałem X32, ale Mozarty to moim zdaniem też bardzo zacne kolumny.

Bluesound Powernode N330 - Elac Vela BS403 - B&W ASW610

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Stałem się posiadaczem starszych VA Beethoven no i muszę kupić do nich wzmak, dodam ,że szukam używanego. Naczytałem się już dużo, nawet bardzo i wiem, że trzeba iść w kierunku wzmacniacza bardzo neutralnego. Polecane do tych kolumn są starsze wzmacniacze Krell, Primare, to napewno wiele razy się powtarzało. Niektórzy wspominali także firmy Hegel i Atoll.

Fajnie jest mieć wybór przy zakupie sprzętu, macie jeszcze jakieś propozycje, ewentualnie coś z powyższych byście wyrzucili, może według jakiejś kolejności byście do nich podeszli?

Na wzmacniacz planuję z max 8k położyć, ale przy mniejszej kwocie płakać nie będę. A z drugiej strony, jeśli jakaś opcja miałaby być obłędna to także rozważę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Stałem się posiadaczem starszych VA Beethoven no i muszę kupić do nich wzmak, dodam ,że szukam używanego. Naczytałem się już dużo, nawet bardzo i wiem, że trzeba iść w kierunku wzmacniacza bardzo neutralnego. Polecane do tych kolumn są starsze wzmacniacze Krell, Primare, to napewno wiele razy się powtarzało. Niektórzy wspominali także firmy Hegel i Atoll.

Fajnie jest mieć wybór przy zakupie sprzętu, macie jeszcze jakieś propozycje, ewentualnie coś z powyższych byście wyrzucili, może według jakiejś kolejności byście do nich podeszli?

Na wzmacniacz planuję z max 8k położyć, ale przy mniejszej kwocie płakać nie będę. A z drugiej strony, jeśli jakaś opcja miałaby być obłędna to także rozważę.

Warto abys rowniez wzial pod uwage Electrocompaniet ECI-5.To moglo by byc zacne polaczenie.ahoj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś próbował napędzać Vienny wzmacniaczami sprzed powiedzmy 20 lat np Onkyo ,Harman ,Denon. Z jakimi idzie osiągnąć przestrzenny realistyczny dźwięk przy niegłośnym odsłuch .

Mam Vienny Mozart I i mój kinowy Denon 1800 potrafi zagrać żywiej i ciekawiej np z magnetofonem Nakamichi CR-1 niż wzmacniacz Cyrus 8vs z PSx-r.

Wcześniej ten amplituner Denona próbowałem zastąpić wzmacniaczami Marantzem pm 66kis ,Arcamem A65 i Cambridge Audio 500 i to były porażki przy Viennach.

Zawsze chciałem mieć Cyrusa więc kupiłem i gra on z kulturą i realizmem ale brakuje mi czasami żywości i większej otwartości w górze jaką daje Denon.

Co warto by było poszukać wśród wzmacniaczy na rynku wtórnym powiedzmy do 1000 zl z dobrem pre gramofonowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem wzmacniacz np. 20 letni, dobrej klasy i co wazne - w dobrym stanie technicznym (np. po przegladzie,lacznie z elektrolitami) spokojnie sobie poradzi.

 

Wybor, ktory model, jaki producent powinien sie odbyc tak jak w przypadku nowych uzadzen - po odsluchu w konkretnym systemie i zestawieniu.....

 

Wiele lat temu potrafili zrobic naprawde pozadne piece - jest w czym wybierac - duzo na ten temat w watku entuzjastow i posiadaczy klasycznych Infinity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z używek to raczej ciężko coś odsłuchać.Kupujesz albo nie i dopiero po podłączeniu wyjdzie prawda czy pasuje..

Dlatego pytam czy ktoś ma dobre doświadczenie z konkretnym wzmacniaczem z epoki .

Np Marantz pm 66 podobno super miał grać z innymi kolumnami a z Mozartem było kompletnie bez góry i strasznie mułowato .

Arcam 65 nic nie lepiej niż amplituner Denona i Cambridge 500 którego dźwięk powodował straszne rozdrażnienie i chęć szybkiego wyłączenia muzyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I ja dziś stałem się posiadaczem Vienna Acoustics. 700 km dziś po nie naginałem autem ....

 

Mam jeszcze pytanie, chcę podłączyć gm70. Czy ktoś próbował taką konfigurację ?

Edytowane przez daris666

Zero krzemu w torze, to grać nie może ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

                  wykrzyknik.png

Wykryto oprogramowanie blokujące typu AdBlock!
 

Nasza strona utrzymuje się dzięki wyświetlanym reklamom.
Reklamy są związane tematycznie ze stroną i nie są uciążliwe. 

Nie przeszkadzają podczas czytania oraz nie wymagają dodatkowych akcji aby je zamykać.

 

Prosimy wyłącz rozszerzenie AdBlock lub oprogramowanie blokujące, podczas przeglądania strony.

Zarejestrowani użytkownicy + mogą wyłączyć ten komunikat.